Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Rotal

Napisal/-a crxdelsol Po dec 12, 2011 10:33 pm

Škoda da nimajo več dimenzij 17".

http://www.rotalgume.si/index.php?page= ... &Itemid=10

To so zimske al letne ? nikjer nič ne piše. Čene druga jih bom probal iz radovednosti, saj stanejo tolk ko ena "prava" vse 4 z poštnino vred :)
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Re: Rotal

Napisal/-a Kael Sr jan 25, 2012 7:23 pm

Danes je umrla 5 letna deklica. Poleg tega da je strasno cudno da je padla z avta bi prav rad vedel kake gume in koliko let stare so bile. . .
 
Uporabniški avatar
no-body
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Sr jan 11, 2012 6:50 am

Re: Rotal

Napisal/-a no-body Sr jan 25, 2012 7:30 pm

pa si 100% da je bla pripeta?mislm da v tej nesreči gume niso imele usodne "vloge"
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Re: Rotal

Napisal/-a Kael Ne jan 29, 2012 10:17 pm

To da je otrok padu iz avta je verjetno malomarnost odraslih ali pa napaka stola. Hcer v obeh avtih sedi v Romerju in kar ce nastavis in prvezes otroka kot je treba ga bol malo premika cetudi sunkovito zavijes da skripajo gume ali na polno zaviras (testirano na letaliscu pri nizkih hitrostih in tamala se rezi ko pocena, tak da je prijava na csd odvec). Kar sem pa v prejsnjem postu hote je pa to, da me res zanima katere gume in koliko let stare so ble na avtu ko se je to zgodilo - bi jih s ornk gumami tut zanesl?...
 
Uporabniški avatar
no-body
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Sr jan 11, 2012 6:50 am

Re: Rotal

Napisal/-a no-body Ne jan 29, 2012 10:19 pm

kokr vem ja bila v otroškem sedežu vendar ni bil pripet z varnostnim pasom...malomarnost čista...ubistvu je pa dost velika kazen to da si do konca življenja očitaš tako napako...žal tak je..sam jaz svojo tamalo privežem pa če se sam s klanca 100m spustim...glede gum pa sam bog ve...niti ne vemo kakšna je bila situacija...oziroma kaj je pripeljalo do nesreče
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Rotal

Napisal/-a X-Hair Po jan 30, 2012 4:24 pm

Pa da še sam dodam eno malenkost. Trenutno je soška zelo popularna za delat totalke. Nekaj dni nazaj je spet pokalo. Eden je res nekaj polival, ker je bilo ogromno prahu potresenega, tudi je bilo na nekaj odsekih gladko. Pač toliko, da sem videl da ni ravno 100, ma obremenjeval se nisem. Pozornost dal samo na odseke s prahom. Baje, jaz nisem dal pozornosti, so celo postavili nekaj tabel in znižal hitrost. Hm.... jaz sem se vedno dosedaj peljal lepo tekoče 90-100, pa nisem imel problema. Očitno so sedaj prišle na soški do izraza gume z veliko profila (tiste, ko se nikoli ne znucajo), letnik pa še iz prejšnega tisočletja.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
RokyLuk
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: So mar 27, 2004 7:01 am
Kraj: Kamnik

Re:

Napisal/-a RokyLuk To feb 10, 2015 12:28 pm

abbe je napisal/-a:Evo naročil sem jih v dimenziji 185/60 14 in 167/70 13 pa ko bodo na avtu malo povem kako in kaj.. Dobr endin problem je ker je hitrostni razred Q (160km) ampak itaq več kot 120 se ne vozim..
ce v homologaciji pise visji hitrostni razred mas tehnicno neizpravno vozilo in mas 400+eur kazni.govorim iz izkusenj...Ja zimske so lahko 2 manj.
abbe - zakaj so pa tebe kaznovali?
ne ne smejo bit manj.od ke vam take ideje da so zimske guma lahko mansega hitrostnega razreda?
a mi gdo to v zakonu poisce,da vidm.
ja hotu mi je dat kazn ker sm mel en hitrostni razred premalo.je reku da je to lahko izredni tehnicni pregled pa 400+.hvala bodu poj nc od tega ni blo...Evo,
http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=7&novica=157
hvala.jst sm pa hotu kupt nove zimske gume zarad tega pa ceprau majo te se vedno dovolj profila.



Berem tole temo in se z napisanim o hitrostnem razredu ne strinjam. Najvišja dovoljena hitrost v republiki sloveniji je 130km/h gume so testirane do 160km/h v čem je potem problem. Kaj piše v homologaciji si lahko vsi skupaj v rit porinejo. V vsakem primeru če me ustavi policaj mu bi to povedal in ga tudi vprašal kakšna je največja dovoljena hitrost na naših cestah.
Jaz sem rotalke vozil na saabu imam jih tudi na cliotu za v sneg ni boljše gume. Na saabu sem imel povsem nove gume UG 8 pa se je na prvem snegu izkazalo da niso vredne 115e po komadu. Kupit sem še Rotalke za 38€ po komadu UG 8 pa prodal za lepe dnarje.
Na vseh svojih avtomobilih vozim Rotal zimske in niso slabe.
Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Re:

Napisal/-a EX-B To feb 10, 2015 2:19 pm

RokyLuk je napisal/-a:Berem tole temo in se z napisanim o hitrostnem razredu ne strinjam. Najvišja dovoljena hitrost v republiki sloveniji je 130km/h gume so testirane do 160km/h v čem je potem problem. Kaj piše v homologaciji si lahko vsi skupaj v rit porinejo. V vsakem primeru če me ustavi policaj mu bi to povedal in ga tudi vprašal kakšna je največja dovoljena hitrost na naših cestah.
Jaz sem rotalke vozil na saabu imam jih tudi na cliotu za v sneg ni boljše gume. Na saabu sem imel povsem nove gume UG 8 pa se je na prvem snegu izkazalo da niso vredne 115e po komadu. Kupit sem še Rotalke za 38€ po komadu UG 8 pa prodal za lepe dnarje.
Na vseh svojih avtomobilih vozim Rotal zimske in niso slabe.

Zakon je zakon (in ta pravi da imas na avtu lahko samo pnevmatike z vsemi karakteristikami ki so vpisane v homologacijskem kartoncku), pa se ti policaju ali komurkoli po trepalnicah lahko meces in mu govoris karkoli. Ce te policaj poslje na izredni tehnicni zaradi pnevmatik ki ne ustrezajo homologaciji to se ni najvecji problem, vecji problem bos imel, ce se ti slucajno (bohnedaj seveda..) naredi nesreca kjer si kriv in policaji/zavarovalnica ugotovi da imas na avtu nehomologirane pnevmatike. V tem primeru VSO skodo in odskodnine zavarovalnica terja direktno od tebe.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Rotal

Napisal/-a DePalmo To feb 10, 2015 4:14 pm

Rotal gume naj bi bile dobre za v sneg in samo za v sneg, za karkoli drugega naj bi bile zanič. Pravim naj, ker osebnih izkušenj nimam in jih tudi nebom imel. Se imam preveč rad da bi dal na avto ki gre malce preko 200 km/h nalite gume.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Rotal

Napisal/-a Ivan36 To feb 10, 2015 5:00 pm

Leta 02 do 04 so bile konkurečne novim in so zdržale vsaj 40tkm sedaj pa niso več niti tako dobre niti cenovno sprejemljive pa še razpadejo po 2 letih ako so stalno gor leto zima leto zima :evil: Je hotel naš pršparat in jih je kupil l12 OKT. a so bile lani OKT. že preperele 14 colske! NOVE ti zdržijo vsaj 5 let na malo prevoženih km letno.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov