Sin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: So mar 15, 2008 2:22 pm

Vožnja z rezervno gumo?

Napisal/-a Sin Pe nov 20, 2009 12:28 pm

Pozdravljeni.
Pred parimi dnevi sem naročil zimske gume, ki naj bi jih dobil v začetku naslednjega tedna.
Do sedaj sem se vozil na Savinih M+S, ki naj bi bile še za to zimo, vendar sem zaslužil nekaj več denarja kot ponavadi in se odločil, da kupim nove Brigdestonove zimske.
Predvčerajšnjim mi je spustila prva desna guma, ki je zdej neuporabna( ne da se zakrpat več), in sem dal rezervno, Continentalovo poletno, ki ima dober profil vendar je stara 9 let.
In zdej nastopi težava.
Danes bi se napotil na en izlet(400km) in nekako si ne upam peljat s to gumo.
Da bi kopoval drugo se mi ne splača, ker dobim nov komplet ampak se mi tut doma ne ostaja.
Sedaj moje vprašanje za tiste, ki veste bolj o teh stvareh od mene, je koliko je varno peljat se s tako gumo oz. kaj svetujete??

lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe nov 20, 2009 12:41 pm

Res želiš, da ti policaji nabijejo visoko kazen ali te celo izločijo iz prometa?

Zakaj ne greš k nekemu vulkanizerju in mu daš 15-20 € za dobro rabljeno Savo - skupaj s premontažo?
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL Pe nov 20, 2009 12:53 pm

esem je napisal/-a:Res želiš, da ti policaji nabijejo visoko kazen ali te celo izločijo iz prometa?

Zakaj ne greš k nekemu vulkanizerju in mu daš 15-20 € za dobro rabljeno Savo - skupaj s premontažo?


če te policaj ustavi mu rečeš da si mel pred nevem kolikimi kilometri gumidefekt, tisto preluknjano maš pa v prtlažniku, pa nima kej praskat!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe nov 20, 2009 1:00 pm

Boš ti plačal kazen? Ne predlagaj drugim traparij!

Policaj ima možnost te poslat k najbližjemu vulkanizerju ali te bogato kaznovat, v skrajnem primeru te lahko celo izloči iz prometa (tehnično neizpraven avto itd). Kaj misliš, da bo naredil, če bo slabe volje?

Zakaj se sploh sprašujejo ljudje o takih minornih zadevah, ko ima vsak drugi vulkanizer kakšno ustrezno rabljeno Savo (pa tudi nova je manjši strošek od kazni)?

In 400 km ni tako malo.
Poleg tega - če se slučajno karkoli zgodi, bi imel lahko hude težave z zavarovalnico.

--------------------------------------------------------

Če ne najdeš hitro ustrezne gume pri bližnjih vulkanizerjih, imaš specializirane firme za rabljene gume - npr to, če si iz Lj.
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Pe nov 20, 2009 1:20 pm

Taksno vozilo je primerno kvecjemu za prevoz do prvega vulkanizerja, pa se to pogojno. Tam kupi IDENTICNO pnevmatiko in basta. Vse ostale variante so igranje z ognjem...

Pa cetudi bi bimel dve enaki gumi, mojster, to sploh ni guma...to je ladijski bokobran.

LpF
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL Pe nov 20, 2009 1:32 pm

esem je napisal/-a:Boš ti plačal kazen? Ne predlagaj drugim traparij!

Policaj ima možnost te poslat k najbližjemu vulkanizerju ali te bogato kaznovat, v skrajnem primeru te lahko celo izloči iz prometa (tehnično neizpraven avto itd). Kaj misliš, da bo naredil, če bo slabe volje?

Zakaj se sploh sprašujejo ljudje o takih minornih zadevah, ko ima vsak drugi vulkanizer kakšno ustrezno rabljeno Savo (pa tudi nova je manjši strošek od kazni)?

In 400 km ni tako malo.
Poleg tega - če se slučajno karkoli zgodi, bi imel lahko hude težave z zavarovalnico.

--------------------------------------------------------

Če ne najdeš hitro ustrezne gume pri bližnjih vulkanizerjih, imaš specializirane firme za rabljene gume - npr to, če si iz Lj.

ni traparija, kaj pa tovonjak misliš da leti takoj k vulkanizerju??? ja, pomoje tud! al pa recimo greš sred noči iz munchna nazaj, pa ti gumo raznese! boš ti iskal vulkanizerja al boš dal rezervo gor pa se boš domov pelu? kaj pa če maš gumidefekt na cesti pa nimaš pa daš gor rezervo, pa v primeru nimaš dost keša za drugo gumo pr vulkanizerju, boš klical soseda da ti keš prpele? nebi reku če bi bil sneg na cesti, tak je pa sončno in bi te vsak policaj spustu dalje...
potemtakem tvojem razmišljanju so rezervne gume samo za okras, da ma avto bolj stabilen zadek ne :lol:
 
pugi89
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: To dec 30, 2008 12:05 pm
Kraj: prevalje

Napisal/-a pugi89 Pe nov 20, 2009 1:46 pm

če te plavi dobijo na cesti z tako gumo lahko maš kr problemov, tako da če greš daj v prtlažnik rezervno, pa če te ustavijo probaj met izgovore, da pač ti je glih kar počla al kkr koli že. al pa kupi rableno staro tako dimenzijo kot maš une tri. lp
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Pe nov 20, 2009 1:59 pm

gofra je napisal/-a:Taksno vozilo je primerno kvecjemu za prevoz do prvega vulkanizerja, pa se to pogojno. Tam kupi IDENTICNO pnevmatiko in basta. Vse ostale variante so igranje z ognjem...

Pa cetudi bi bimel dve enaki gumi, mojster, to sploh ni guma...to je ladijski bokobran.

LpF



zaradi ene gume bi ble take težave? pa daj lepo vas prosim. sej je reko da je dovolj profila,pač stara je. so pa zato ostale vredu. in zaradi ene gume te nebo neslo po celi cesti ko se boš peljal :roll: :roll: đizs


policaj pa tit udi nebo tak težil če so vse ostale vredu. malo preveč pretiravate. ko bi malo okrog pogledali na kakšnih gumah se vse folk vozi bi vas kap. pa se vozi nevem koliko let pa je živ in zdrav. tukaj pa človeka hočete prestrašit do amena zaradi ene gume ki ima dovolj profila,le stara je. pa sej ni meter snega na cesti :roll:
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big Pe nov 20, 2009 2:08 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:
gofra je napisal/-a:Taksno vozilo je primerno kvecjemu za prevoz do prvega vulkanizerja, pa se to pogojno. Tam kupi IDENTICNO pnevmatiko in basta. Vse ostale variante so igranje z ognjem...

Pa cetudi bi bimel dve enaki gumi, mojster, to sploh ni guma...to je ladijski bokobran.

LpF



zaradi ene gume bi ble take težave? pa daj lepo vas prosim. sej je reko da je dovolj profila,pač stara je. so pa zato ostale vredu. in zaradi ene gume te nebo neslo po celi cesti ko se boš peljal :roll: :roll: đizs


policaj pa tit udi nebo tak težil če so vse ostale vredu. malo preveč pretiravate. ko bi malo okrog pogledali na kakšnih gumah se vse folk vozi bi vas kap. pa se vozi nevem koliko let pa je živ in zdrav. tukaj pa človeka hočete prestrašit do amena zaradi ene gume ki ima dovolj profila,le stara je. pa sej ni meter snega na cesti :roll:


X2 :lol: eni ste prav komedijanti
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Pe nov 20, 2009 2:10 pm

LukL je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Boš ti plačal kazen? Ne predlagaj drugim traparij!

Policaj ima možnost te poslat k najbližjemu vulkanizerju ali te bogato kaznovat, v skrajnem primeru te lahko celo izloči iz prometa (tehnično neizpraven avto itd). Kaj misliš, da bo naredil, če bo slabe volje?

Zakaj se sploh sprašujejo ljudje o takih minornih zadevah, ko ima vsak drugi vulkanizer kakšno ustrezno rabljeno Savo (pa tudi nova je manjši strošek od kazni)?

In 400 km ni tako malo.
Poleg tega - če se slučajno karkoli zgodi, bi imel lahko hude težave z zavarovalnico.

--------------------------------------------------------

Če ne najdeš hitro ustrezne gume pri bližnjih vulkanizerjih, imaš specializirane firme za rabljene gume - npr to, če si iz Lj.

ni traparija, kaj pa tovonjak misliš da leti takoj k vulkanizerju??? ja, pomoje tud! al pa recimo greš sred noči iz munchna nazaj, pa ti gumo raznese! boš ti iskal vulkanizerja al boš dal rezervo gor pa se boš domov pelu? kaj pa če maš gumidefekt na cesti pa nimaš pa daš gor rezervo, pa v primeru nimaš dost keša za drugo gumo pr vulkanizerju, boš klical soseda da ti keš prpele? nebi reku če bi bil sneg na cesti, tak je pa sončno in bi te vsak policaj spustu dalje...
potemtakem tvojem razmišljanju so rezervne gume samo za okras, da ma avto bolj stabilen zadek ne :lol:


LukL, ne pisi neumnosti.
Marsikdo v primeru tezav ne ravna kot bi moral, ti pa isces v tem izgovor? Ce je za soseda dovolj dobro, bo zame tudi, kajne?

Se 1x, rezervna guma je (v primeru, da ni identicna originalni) dobra kvecjemu za prevoz do prvega vulkanizerja in to ponavadi na njih tudi pise (tiskano na zelo dobro vidnih oznacbah oz. nalepkah). Ce ti raznese gumo, poklices pomoc na cesti. Ti so ponavadi na voljo 24 ur na dan. Ce nimas denarja, je to zate izgovor, da potem lahko ogrozas soudelezence v prometu?

Povej mi, kaj mislis, da se bo zgodilo z avtom, ki bo zaradi tega ali onega razloga moral mocno zavirati, spredaj pa ima eno novo in eno 9 let staro pnevmatiko? Po moznosti po mokrem, v vozilu brez ABS...?

Vzdrzi se prosim nadalnjih komentarjev, ker napeljujejo k traparijam.

@ Patrik, zate velja podobno - pa kaj ste vsi tako trdih buc, de ne dojamete, da razlicni pnevmatiki na isti osi nimata kaj pocet? Kaj ima profil veze s starostjo pnevmatike? Guma je stara 9 let clovek bozji. Nima se kaj zgodit? In kdo, pametnjakovic, ti garantira, da se ne bo?

Se eden, ki mu je v tolazbo to, da je na cesti prevec ljudi, ki pocno se huje. Kapo dol fantje...

LpF
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe nov 20, 2009 2:15 pm

LukL je napisal/-a:ni traparija....


Ponavljam vprašanje
esem je napisal/-a:Boš ti plačal kazen? Ne predlagaj drugim traparij!


Dokler ne podpišeš, da boš ti plačal kazen (ki pri 400 km je možna, še posebno zaradi razlike med gumami (zimske, letna)) in da boš plačal karšnekoli komplikacije z zavarovalnico, če se slučajno kaj zgodi, ne predlagaj traparij!!.
Ko pa boš podpisal, pa kar.

Do takrat bomo pa malo opazovali, koliko si kredibilen (če zaslužiš posebno oznako).

----------------------------------------

Gofra ima prav, iščete najbolj neumne izgovore - in to že v teoriji, kaj šele v praksi!

Vam res ni jasno, da govorimo o oslovi senci (in razpoloženju policaja ali smoli). Tu gre za največ 20 E!!

Poleg tega bi se še brez rezervne vozil okoli. In verjetno ne bo takoj po izletu dobil novih gum? Možnosti za zaplete so majhne, nič takega, a spet - za 20 €??
:roll: :?: :roll:
Zadnjič spremenil esem, dne Pe nov 20, 2009 2:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Pe nov 20, 2009 2:17 pm

Pred leti sem preluknjal letno gumo. Prednjo. Rezervno sem imel tisto 'šajtrgasto' do 80 km/h. In sem lepo premontiral zadnjo naprej. Rezervno sem pa zadaj dal. Pa sem samo 15 km do injekcije pri vulkanizerju prevozil.

Ne se zaj..vat z življenji. Ne s svojim, še manj pa z drugimi.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
odprema
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe jul 10, 2009 6:04 pm
Kraj: Zbilje

Napisal/-a odprema Pe nov 20, 2009 2:35 pm

9 let stare gume? Dotalno ne odgovorno!!
rock and TDI
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Pe nov 20, 2009 5:33 pm

Se čist strinjam z Patrikom. Sam sem se pred kratkim vozil na 8 let stari rezervni letni gumi nekaj dni skupaj, pa evo, vidi ti mene, celo živ sem ostal in še vedno pišem po forumu. Pa tudi policaji me sploh niso ustavili v vseh teh dnevih, pa tudi če bi me, pa kaj potem? Od kar imam izpit mi še enkrat niso pogledali kakšne gume imam. Če imaš nevpadljiv "normaln" avto je vse OK. Sam bi brez pomisleka šel na pot, seveda odločitev je pa tvoja.

LP
Freude am Fahren
 
robert11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: To mar 22, 2005 6:45 am

Napisal/-a robert11 Pe nov 20, 2009 5:42 pm

Jaz ne bi izzival usode.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Pe nov 20, 2009 6:12 pm

A dajte no, preveč dramatizirate zadevo. Čudno, da potem na tehničnih ne težijo oz. zavrnejo stranko za rezervna kolesa, ki imajo 4+ leta stare pnevmatike.

A rabljena 3 leta stara pnevmatika (za katero ne veš, kaj se je dogajalo) bo pa kej boljš?
Slika
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Napisal/-a MateSLO Pe nov 20, 2009 6:24 pm

Jao jao jao!
V Jagru (neka trgovina v bližini...) sem gledal, da prodajajo obnovljene gume. Ni draga, mislim da so bile nekje 20-30€ ...

Jaz osebno se ne bi zajebaval s takšno gumo. Ne zaradi policajev ter njihovih kazni, ne zaradi soseda, ki uporablja 9 let stare gume pa je še vedno živ ... ampak zaradi sebe. :roll:
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Pe nov 20, 2009 6:25 pm

V bistvu sploh ne vemo ali je njegova rezervna tista ozka "šajtrgasta", ali pa je enaka kot ostale štiri. :idea: Naj najprej to pove.
Verjeli ali ne, ampak nekateri avti, sploh tisti malo starejši, imajo vseh 5 gum (platišč) enakih. To vemo bolj tisti, ki smo začeli živet z malo starejšimi avti. ;)
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Pe nov 20, 2009 6:29 pm

Pomoje da navadna (vsaj tako razumem njegov post).
Slika
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Pe nov 20, 2009 6:34 pm

če je reko da je continental letna. najvrjetneje je na normalni železni felni. tako sem vsaj jaz to razumel. le da je pač stara. jaz sem imel na meganu tudi rezervno čisto normalno 16 col žezezno felno z 16 col gumo.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov