LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL Pe nov 20, 2009 6:35 pm

esem je napisal/-a:
LukL je napisal/-a:ni traparija....


Ponavljam vprašanje
esem je napisal/-a:Boš ti plačal kazen? Ne predlagaj drugim traparij!


Dokler ne podpišeš, da boš ti plačal kazen (ki pri 400 km je možna, še posebno zaradi razlike med gumami (zimske, letna)) in da boš plačal karšnekoli komplikacije z zavarovalnico, če se slučajno kaj zgodi, ne predlagaj traparij!!.
Ko pa boš podpisal, pa kar.

Do takrat bomo pa malo opazovali, koliko si kredibilen (če zaslužiš posebno oznako).

----------------------------------------
:roll: :?: :roll:


te me kar preverjaj, kolikor hočeš...
samo povem ti da tebi in podobnim ki tok komplicirate zaradi ene rezerve... želim vam da vam nekje sred noči razpizdi pnevmatiko, pa pol ko kličete 24ur pomoč da se tip 1 uro al pa več vleče do vas, in vam da tisto rezervno gumo gor, ker bi sami preveč komplicirali in je nebi upali gor dati, in pol ti pride AMZS, al ADAC al OAMTC pa ti tip namotira gor tisto tvojo 9 let staro rezervo(ki je v bistvu nikoli rabljena), me zanima če boste potem še tud javkali... boš ti ono boš ti to :roll: pa kaj vam je joj :roll: še računalničarji po poklico niso tok panični glede takih stvari

aja pa poglej če maš vsak vijak zategnjen na avtu, ker po tvojih komplikacijah sodeč lahko že najmanjša malenkost naredi ne vem kako sranje na cesti

če bi blo tako, Bi bilo prepovedano dajat inekcije v pnevmatike ker je nevarnost da le ta popusti pod obremenitvijo :roll: :roll:
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Pe nov 20, 2009 6:44 pm

Madonca komplicirate :roll:
Kaj mu te če policaj težit? Vsak avto ima v rezervi letno gumo in, če te ustavi pač rečeš, da si mel 10 km nazaj gumidefekt pa konec. Kak ti če dokazat, da to ni res?
Če se ne bi smel pa nič s tem vozit, ja pol pa ne vem zakaj sploh dajejo rezerve noter?
Če dobiš nove gume, lahko po moje tisti dan, dva počakaš pa daš potem tiste gor. Ta čas pa z rezervo. Sej pa ni problem, če je 9 let stara, če je bila skoz v kuferanu je itak taka kot nova. Jaz mam rezervo 11let staro, sem jo mel zadnjič vene, guma je kot nova, čist mehka, nobenih znakov staranja. Rablene gume so po takih letih trde kot kamen, ta rezerva, ki se pa 11 let vozi v kuferanu, nikoli rablena pa ni čist nič videt, občutit, da bi bila res tak stara.

Drugače je pa res bedarija,da bi za tisti dan, dva šel k vulkanizerju pa plačeval tisto rableno gumo pa montažo, čez par dni pa spet vse skupaj dol pa vstran vrečt in nove gume gor.
Ste rekli 30 eur ma klinc tudi to je denar. Zaradi ene take gume pa res ne boš s ceste zletel. Sem skor prepričan, da ti tista rezervan letna guma daje boljši oprijem na cesti kot pa zdaj te stare, znucane S3. No sej to lahko mogoče tudi povzroči, da pri bremzanju na povno avto malo potegne. Samo ne komplicirat, po pameti se pelješ pa je to, to.
Zadnjič spremenil mišek, dne Pe nov 20, 2009 6:57 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Napisal/-a krimič Pe nov 20, 2009 6:48 pm

MateSLO je napisal/-a:Jao jao jao!
V Jagru (neka trgovina v bližini...) sem gledal, da prodajajo obnovljene gume. Ni draga, mislim da so bile nekje 20-30€ ...

Jaz osebno se ne bi zajebaval s takšno gumo. Ne zaradi policajev ter njihovih kazni, ne zaradi soseda, ki uporablja 9 let stare gume pa je še vedno živ ... ampak zaradi sebe. :roll:


Ja je pa pred policaji na istem, saj bo tako tudi imel drugačno gumo kot druge.
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Pe nov 20, 2009 7:40 pm

GiGi1985 je napisal/-a:...pa evo, vidi ti mene, celo živ sem ostal in še vedno pišem po forumu
..LP


Moj sosed kadi ze 40 let - pa je se ziv :shock:

IcEm4n je napisal/-a:A dajte no, preveč dramatizirate zadevo. Čudno, da potem na tehničnih ne težijo oz. zavrnejo stranko za rezervna kolesa, ki imajo 4+ leta stare pnevmatike.

A rabljena 3 leta stara pnevmatika (za katero ne veš, kaj se je dogajalo) bo pa kej boljš?


Poanta je v tem, da je na vozilu ena pnevmatika drugačna. Nova ali stara, obnasala se bo drugace. Ce s tem ne bi bilo nic narobe, bi lahko metali na avto vse prosto po Presernu...Sicer pa btw, ko kupujes rabljeno vozilo - ja, jaz osebno bi se fejst pozanimal kako je z gumami.

LukL je napisal/-a:.. želim vam da vam nekje sred noči razpizdi pnevmatiko, pa pol ko kličete 24ur pomoč da se tip 1 uro al pa več vleče do vas


Meni se je zgodilo. In sem poklical. In sem docakal. In se sem ziv! :shock:

LukL je napisal/-a:...aja pa poglej če maš vsak vijak zategnjen na avtu


Spada pod "redno". Vsak vijak ravno ne, pregledam pa marsikaj na tedenski bazi. Zdaj, za nekoga je to morda obsesija, zame pac previdnost...

LukL je napisal/-a:...če bi blo tako, Bi bilo prepovedano dajat inekcije v pnevmatike ker je nevarnost da le ta popusti pod obremenitvijo


No, naj te razsvetlim - s pnevmatiko v katero je bila injicirana "zavba" se ne smes voziti naokoli. Do prvega servisa ja...

mišek je napisal/-a:Madonca komplicirate Rolling Eyes
Kaj mu te če policaj težit? Vsak avto ima v rezervi letno gumo in, če te ustavi pač rečeš, da si mel 10 km nazaj gumidefekt pa konec. Kak ti če dokazat, da to ni res?
Če se ne bi smel pa nič s tem vozit, ja pol pa ne vem zakaj sploh dajejo rezerve noter?
Če dobiš nove gume, lahko po moje tisti dan, dva počakaš pa daš potem tiste gor. Ta čas pa z rezervo. Sej pa ni problem, če je 9 let stara, če je bila skoz v kuferanu je itak taka kot nova. Jaz mam rezervo 11let staro, sem jo mel zadnjič vene, guma je kot nova, čist mehka, nobenih znakov staranja. Rablene gume so po takih letih trde kot kamen, ta rezerva, ki se pa 11 let vozi v kuferanu, nikoli rablena pa ni čist nič videt, občutit, da bi bila res tak stara.

Drugače je pa res bedarija,da bi za tisti dan, dva šel k vulkanizerju pa plačeval tisto rableno gumo pa montažo, čez par dni pa spet vse skupaj dol pa vstran vrečt in nove gume gor.
Ste rekli 30 eur ma klinc tudi to je denar. Zaradi ene take gume pa res ne boš s ceste zletel. Sem skor prepričan, da ti tista rezervan letna guma daje boljši oprijem na cesti kot pa zdaj te stare, znucane S3. No sej to lahko mogoče tudi povzroči, da pri bremzanju na povno avto malo potegne. Samo ne komplicirat, po pameti se pelješ pa je to, to.


Zgresil si poanto. Nihce ti ne bo tezil zaradi tega (najbrz). Imas pa lahko silne tezave ce se s takim vozilom znajdes v tezavah na kaksni mokri cesti. In rinjnje na 400 km dolgo pot z avtomobilom v taksnem stanju je zame izzivanje nesrece...Se strinjam da je tudi 30 EUR denar. Koliko pa je vredna tvoja glava? Marsikomu tule ni jasno da je avto imet drag spas...

Se tole - po logiki nekaterih tule, lahko vozis torej tudi vinjen - ampak z NEVPADLJIVIM avtom. Policija te itak ne bo ustavila...A ne?
In se kot zakljucek - avtomobil z razlicnimi kolesi (bodisi tezo, sirino pnevmatike, obliko tekalne povrsine, starostjo zmesi...) na isti osi je v kriticnih situacijah TEZJE obvladljivo. Komur ta stavek ni jasen priporocam, da raje naokrog hodi pes...

LpF
 
Uporabniški avatar
jurcek3
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Če nov 01, 2007 9:04 pm

Napisal/-a jurcek3 Pe nov 20, 2009 7:47 pm

sam ste eni smeh, komplicerate tok.... :P

zaradi zerervne gume pa res ne vem ce je ze koga ustavu policaj, pa pri normalni voznji ne bo nobenih tezav, neglede na vremenske razmerje
 
Uporabniški avatar
sundaydriver
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: So sep 23, 2006 12:32 pm

Napisal/-a sundaydriver Pe nov 20, 2009 8:47 pm

Ma jst sm prevozu 50 kilometrov z zasilno od otroškega vozička na sprednjem kolesu pa mi ni noben nič težil. Pa itak voziš toliko bolj previdno, počasneje in z večjo varnostno razdaljo.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL Pe nov 20, 2009 11:07 pm

gofra je napisal/-a:
LukL je napisal/-a:...aja pa poglej če maš vsak vijak zategnjen na avtu


Spada pod "redno". Vsak vijak ravno ne, pregledam pa marsikaj na tedenski bazi. Zdaj, za nekoga je to morda obsesija, zame pac previdnost...

LukL je napisal/-a:...če bi blo tako, Bi bilo prepovedano dajat inekcije v pnevmatike ker je nevarnost da le ta popusti pod obremenitvijo


No, naj te razsvetlim - s pnevmatiko v katero je bila injicirana "zavba" se ne smes voziti naokoli. Do prvega servisa ja...

[quote="gofra"]

ti kar sebe razsvetli: če ne veš kaj je inekcija v pnevmatiko, in kaj je sprej z gelom za krpanje pnevmatike ti nisem js kriv
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n So nov 21, 2009 12:30 am

no tole glede injekcije (da je kao dobro sam za kratek čas). Mislm da ne drži, vsaj v praksi ne. Takoj drugi dan mi je na morju spustila sprednja desna guma zaradi žeblja v pnevmatiki (čeprov sm ga kkšne 2-3 mesece prej sumil, ker se je med vožnjo nekaj slišalo). Sm šel 2. delovni dan (po morju) stvar "zaflikat" in s strani vulkanizerja nobene besede o tem, da guma ni primerna za normalno vožnjo naprej. Če bi bilo to tako nevarno, verjamem, da bi mi premontiral gumo (iz rezervne na sprednjo desno), pa je ni. Pa sem v tem času naredil cca. 5000 km.
Slika
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 So nov 21, 2009 1:38 am

@Gofra tako si pameten, pa ne veš kaj je injekcija ? Da o tem da ne znaš zamenjat pnevmatike, ne zgubljam besed. ( pa ne mi zdej o AMZS članstvu! )
Pa prosim da mi odgovoriš na tole; kolikokrat dnevno se ti zgodi kritična situacija? Pa kolikokrat ti je že policaj pogledal dimenzije in profil gum ?
Freude am Fahren
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Napisal/-a MateSLO So nov 21, 2009 1:14 pm

krimič je napisal/-a:
MateSLO je napisal/-a:Jao jao jao!
V Jagru (neka trgovina v bližini...) sem gledal, da prodajajo obnovljene gume. Ni draga, mislim da so bile nekje 20-30€ ...

Jaz osebno se ne bi zajebaval s takšno gumo. Ne zaradi policajev ter njihovih kazni, ne zaradi soseda, ki uporablja 9 let stare gume pa je še vedno živ ... ampak zaradi sebe. :roll:


Ja je pa pred policaji na istem, saj bo tako tudi imel drugačno gumo kot druge.


:lol:
Ok, prosim da se javi tisti forumaš ki so jim policisti kdaj odprli prtljažnik in pregledali če imajo prvo pomoč, oni trikotnik blablablablabla....

In sedaj še tisti pri katerih se je g. policist sklonil ter pregledal vse 4 gume, če so enake.
Pač namontiraš tisto gumo zadaj desno da mu ne bo ravno takoj v oči padla, če že narediš tako.
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra So nov 21, 2009 1:21 pm

Oh, ste se obesili zdej na tole - priznam, da sem bil prehiter z odgovorom. Ker je tema tekla predvsem o "popravilu" gume na samem kraju nesrece sem sklepal, da je govora o kitu za polnjenje. My bad.

Sicer pa, ce bi imeli kolikor toliko razgledanega vulkanizerja bi vam svetoval, da z zakrpano gumo ni za pretiravat. Kolk vam pa "zdrzi" ni pa nikakrsno merilo...

@GiGi1985: moje znanje naj te ne skrbi. Verjel ali ne, kolo znam zamenjat ( :shock: :!: )
Nisem pa imel rezerve, pac pa kompresor s peno s katerim nisem zelel pacat, ker ni variante, da ugotovis, kako veliko luknjo si naredil na pnevmatiki (na koncu smo celo ugotovili, da je bila guma cela, platisce pa z notranje strani odprto do te mere, da bi lahko pest not vtaknil). Ce grem malo teoretizirat, in bi se mi to zgodilo nekje bogu za hrbtom ob kaki nehumani uri bi normalno, nataknil rezervo (v kolikor bi jo imel). Ce bi imel pred sabo se 400 km bi pa hudicevo dobro razmislil o tem. In mislim, da je o tem govora tule...

Definiraj kriticno situacijo lepo prosim! Vsak dan si izpostavljen nevarnostim na cesti in najmanj kar je treba, je da poskrbis, da imas tehnicno izpravno vozilo. Ti imas pa ocitno logiko, ki bazira na neki (ugibam) 5-letni statistiki odkar imas izpit. Modro ni kaj. Ce se ti nekaj se ni zgodilo, ni receno, da se ti ne bo nikoli. Sej bos odrastel in dojel enkrat (pa upam, da ne bo predraga sola)...

@ Mate SLO: no comment. Upam, da je cim manj tebi enakih po razmisljanju na slovenskih cestah. Moj se ne 4letni polbrat je bolj razgledan kot tricetrt uporabnikov tega foruma. Zalostno...

Sicer pa, jaz sem svoje mnenje podal - avtor teme naj razmisli, z ostalimi pa se mi ne da vec pregovarjat. Je zunaj prelep dan...
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 So nov 21, 2009 2:36 pm

gofra je napisal/-a:
@GiGi1985:
Definiraj kriticno situacijo lepo prosim! Vsak dan si izpostavljen nevarnostim na cesti in najmanj kar je treba, je da poskrbis, da imas tehnicno izpravno vozilo. Ti imas pa ocitno logiko, ki bazira na neki (ugibam) 5-letni statistiki odkar imas izpit. Modro ni kaj. Ce se ti nekaj se ni zgodilo, ni receno, da se ti ne bo nikoli. Sej bos odrastel in dojel enkrat (pa upam, da ne bo predraga sola)...



Glede na to da si odrasel, bi lahko vedel, da ni NIKJER zagotovila, da se mi ne bo nekaj zgodilo. Sam se poizkusim na pot odpravit max pripravljen,zbran in prekontrolirat neke stvari, ampak vsega se ne da predvidet. Lahko se pripraviš maksimalno in varno, a vate se bo zaletel nek pijanec, ki ga boli za celi svet. In kaj ti potem nucajo najboljše gume pa vse,če ležiš v trugi ? Ljudje umirajo v yugutu in ferarriju, na hakang in bridgestone gumah, zaradi raka, aidsa, športa,gripe,lakote...zato se sam požvigam na vse in uživam življenju. To je moja logika, ki temeljni na življenski statistiki.

Glej, izkušenj in "domišljije" imaš dovolj, da veš kaj pomeni kritično situacijo. Še vedno pa nisem dobil odgovora na vprašanje; kolikokrat ti je že policaj pogledal gume?

Pa brez zamere, ne mislim se prerekat, ampak eni nimate meje. Obstaja veliko hujših stvari kot je vožnja na rezervi 400 km daleč. Se pa umikam iz teme, samo želel bi še prebrat tvoj odgovor na moje vprašanje. Lep dan!
Freude am Fahren
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra So nov 21, 2009 2:46 pm

V vseh 12ih letih kar imam izpit - 3x ali 4x zadovoljen? In vsakic so bile izpravne...

LpF
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek So nov 21, 2009 10:27 pm

Mene so v desetih letih vstavili dvakrat > kontrola dokumentov enkrat so mi dali pa pihat :)
Pa naj kar tako ostane, jih nič ne pogrešam.
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Napisal/-a MateSLO Ne nov 22, 2009 12:50 pm

gofra in kaj je tako narobe z mojim prispevkom?? ...
 
kinderbueno
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po nov 16, 2009 4:24 pm

Re: Vožnja z rezervno gumo?

Napisal/-a kinderbueno Ne nov 22, 2009 3:34 pm

Sin je napisal/-a:Pozdravljeni.
Pred parimi dnevi sem naročil zimske gume, ki naj bi jih dobil v začetku naslednjega tedna.
Do sedaj sem se vozil na Savinih M+S, ki naj bi bile še za to zimo, vendar sem zaslužil nekaj več denarja kot ponavadi in se odločil, da kupim nove Brigdestonove zimske.
Predvčerajšnjim mi je spustila prva desna guma, ki je zdej neuporabna( ne da se zakrpat več), in sem dal rezervno, Continentalovo poletno, ki ima dober profil vendar je stara 9 let.
In zdej nastopi težava.
Danes bi se napotil na en izlet(400km) in nekako si ne upam peljat s to gumo.
Da bi kopoval drugo se mi ne splača, ker dobim nov komplet ampak se mi tut doma ne ostaja.
Sedaj moje vprašanje za tiste, ki veste bolj o teh stvareh od mene, je koliko je varno peljat se s tako gumo oz. kaj svetujete??

lp


3 zimske gume in 1 letna že tako niso dobra ideja, če je pa ta letna stara 9 let, pa še toliko manj.
Na osi morata biti gumi iste znamke in iste velikosti, drugače dobiš kazen
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Po nov 23, 2009 3:25 pm

Mah, kaj se sekiraš, notri daj še eno ketno - dveh ne rabiš, ker maš samo eno letno gumo :lol:
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Po nov 23, 2009 3:40 pm

na avtoprikolici (domače izdelave) mamo gume že 20 let iste (13 col iz 101-ke) in so samo malo ob straneh napokane.na njih se vozi veliko več kot je dovoljeno.tudi na polotu sm mel 8 let letne gume, pa sm se po AC gojnu, pa gume kuru in delal vse živo z njimi predn sm dal nove gor.
itak je pa stvar vsakega posameznika, kako to odobrava.sm pa vidu v SG-ju enkrat gospoda v AX-u ko na nobeni gumi ni blo profila, še mal žičke se je že vidlo (ax je bil zelo ohranjen in spucan)...
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a marko01 Po nov 23, 2009 3:55 pm

myster je napisal/-a:na avtoprikolici (domače izdelave) mamo gume že 20 let iste (13 col iz 101-ke) in so samo malo ob straneh napokane.na njih se vozi veliko več kot je dovoljeno.tudi na polotu sm mel 8 let letne gume, pa sm se po AC gojnu, pa gume kuru in delal vse živo z njimi predn sm dal nove gor.
itak je pa stvar vsakega posameznika, kako to odobrava.sm pa vidu v SG-ju enkrat gospoda v AX-u ko na nobeni gumi ni blo profila, še mal žičke se je že vidlo (ax je bil zelo ohranjen in spucan)...


:bow Pa ti si car !
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Napisal/-a odprti clio Po nov 23, 2009 4:34 pm

No, mene so zadnjič ustavili na poti s faxa zaradi rezerve... Lepo mu pokažem zimsko z žebljem, mi vrne dokumente in zaželi varno pot naprej... Pa tudi ob 20-ih ne vem, koliko vulkanizerjev bi jo krpalo...

@gofra glede polbrata; malo še počakaj, ko boš dobil vprašanje kdo je oče...

PS: glede članstva v AMZS; zakaj bi si nekdo mazal roke, če je zadevo plačal? Če bi vsi klicali, bi morda več ljudi imelo zaposlitev...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov