LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL Po nov 23, 2009 8:31 pm

odprti clio je napisal/-a:
PS: glede članstva v AMZS; zakaj bi si nekdo mazal roke, če je zadevo plačal? Če bi vsi klicali, bi morda več ljudi imelo zaposlitev...


ja to si pa zdle pametno reku, več ljudi(mogoče 2 na regijo) vendar bi jih več umrlo pri tem ko čakajo da pride amzs! Sploh pa ob takem prometu
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Napisal/-a odprti clio Po nov 23, 2009 9:12 pm

LukL je napisal/-a:ja to si pa zdle pametno reku, več ljudi(mogoče 2 na regijo) vendar bi jih več umrlo pri tem ko čakajo da pride amzs! Sploh pa ob takem prometu


Se sklicuješ na dogodek na AC, kjer je fant ostal brez noge, delavec pri AMZS pa umrl? Osebno menim, da tisti voznik tuševega kamiona ni pripeljal povsem pravilno, kar sedaj ni relevantno. Vse je tveganje, na žalost... Pa tudi jih dosti poznam, ki so člani omenjene zveze. Zase vem, da si ne bi mazal rok, kjer ravno zardi tega plačujem tovrstne zadeve.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL Po nov 23, 2009 9:32 pm

odprti clio je napisal/-a:
LukL je napisal/-a:ja to si pa zdle pametno reku, več ljudi(mogoče 2 na regijo) vendar bi jih več umrlo pri tem ko čakajo da pride amzs! Sploh pa ob takem prometu


Se sklicuješ na dogodek na AC, kjer je fant ostal brez noge, delavec pri AMZS pa umrl? Osebno menim, da tisti voznik tuševega kamiona ni pripeljal povsem pravilno, kar sedaj ni relevantno. Vse je tveganje, na žalost... Pa tudi jih dosti poznam, ki so člani omenjene zveze. Zase vem, da si ne bi mazal rok, kjer ravno zardi tega plačujem tovrstne zadeve.

ne da se sklicujem, delam to delo in sem vsak dan na avtocesti in vem kaka je situacija, zato se po novem pnevmatik na avtocesti ne menjuje več s strani AMZS, vozilo se naloži in odpelje do prvega izvoza tam pa se na kakšni avtobusni, parkirišču opravi menjava, tud ko nalagam vozilo ljudje hodjo za mano kot kakšne račke, in jih moram pol lovit in opozarjat naj se spravljo za ograjo!
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL Po nov 23, 2009 10:02 pm

lenivec je napisal/-a:pri vseh teh strokovnjakih na tem forumu se človek vpraša: zakaj zavraga ima avto rezervno gumo, če je pa to toalno neodgovorno in smrtno nevarno da jo montiraš. pa kaj si ja nor da boš mel 3 enake in eno drugačno. uh joj niti ne upam si pomisliti kaj vse se lahko zgodi....

me pa prav veseli da je stric še živ. namreč v nedeljo je nabasal šrauf in je guma spustila, bil je celih 160km od doma. seveda je blo treba v nedeljo zvečer tudi domov. madonca vse te kilometre je odpeljal na 3 zimskih in letni rezervi iz davnega leta 2003. uf to pa je izivanje usode....
a ne... in pol še tok dramatizirajo če smo eni nori da nas pol že skor prepričajo da smo res :roll: :lol:
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Po nov 23, 2009 10:30 pm

Pa eni bi radi bili nekli gospodje. Daj, daj, da boš za menjavo kolesa klical pa čakal AMZS :lol:
Ko maš 10 min dela.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To nov 24, 2009 12:52 am

lenivec je napisal/-a:pri vseh teh strokovnjakih na tem forumu se človek vpraša: zakaj zavraga ima avto rezervno gumo, če je pa to toalno neodgovorno in smrtno nevarno da jo montiraš. pa kaj si ja nor da boš mel 3 enake in eno drugačno. ...


Počasi imam že dovolj teh trapastih komentarjev. Normalno, da menjaš gumo, tudi če je drugačna in stara! In tudi brez rezervne se vozimo, če okoliščine tako nanesejo. S tem se valjda vsi strinjamo, zato ne podtikajte oz ne lapajte o tem, kakšni "strokovnjaki s(m)o na forumu".

Gre za nekaj čisto drugega.

Človeku je pač šla guma in je kasneje spraševal, kako in kaj - torej je imel nekaj časa, da uredi stvari.

Poglejmo dejstva:

Šel je na 400 km (in morda precej več - do dobave in montaže novih gum!) z neprimerno (za varnost, za policaje, za zavarovalnico) gumo.
Na daljšo pot je šel brez rezervne.

...................................................

Če bi šel k prvemu ali drugemu vulkanizerju, bi mu vsak našel eno staro Savo in mu jo dal gor za res male pare - če bi bila za odpis, a zanj za nekaj dni še dobra, bi ga stalo vse skupaj (s premontažo) verjetno samo 10 €. To bi lahko naredil spotoma, izgubil bi 10 minut oz največ pol ure.

A ne - on se raje usede pred monitor in sprašuje, kako je z varnostjo itd, kot pa da bi takoj odpravil težavo.

Zdaj pa mi povejte - kdo od nas ne bi takoj oz ob prvi priložnosti uredil zadeve z gumo in rezervo, če ima vsaj nekaj časa - še posebno, če bi šel na "daljšo" pot brez rezerve?
Mislim, da je takih zelo malo (izjema je, če nekdo nima časa, a on ga je imel, saj je šel na daljši izlet). Takorekoč "v krvi" nam je, da se vse v zvezi z gumami po možnosti takoj oz čimprej uredi! Da imaš mir in veš, da si storil (skoraj?) vse za varnost itd - za par kovancev in deset minut (!! - Drugo je, če kupuješ novo ali redko gumo).
Njemu to na kraj pameti ni padlo!
Tu se lepo pokaže njegov odnos (meni je tak odnos iskreno malo čuden). In tu v tem malce neodgovornem psihološkem pristopu, ki je morda nekaterim težko umljiv, se skriva razlog za mestoma žolčno debato.

Vulkanizerji so na vsakem koraku, vsi imajo stare Save, ni to isto kot večurno čakanje pri mehaniku za kako manjšo stvar. Take stvari z gumami se enostavno takoj oz spotoma uredi!
Tudi zato nekatere reakcije na začetno vprašanje!

Kakorkoli obračamo, je to brezvezno nategovanje - a predvsem njegovo.

--------------------------------------------------------------------

PS
Mislim, da se je tema "izpela". Lahko debatiramo o tem odnosu (ne samo njegovem, nas vseh), koliko nam pomeni takojšnja (dokončna) ureditev podobnih, predvsem "gumarskih" težav. Seveda bolj kulturno kot do zdaj!
Morda dam gor anketo, če ste za to oz če bodo mnenja precej deljena. Ali pa temo preprosto zaklenem?
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra To nov 24, 2009 9:40 am

Me veseli, da je v temi ostal vsaj se en razgledan uporabnik...
Vse ostale pa bi pozval, da si preden se vmesajo v karkoli, preberejo otvoritveni post in poskusajo dojet njega problematiko. Prevec se vas vtikuje v replike replik, kar na koncu nima vec nobenega smisla...Konkretno tudi tole z AMZS: v kolikor je letelo name, rezerve nisem imel, pac pa delikaten kompresor s peno. Nisem torej noben gospod in se manj nesposobnez. In ce sem iskren, glede na to, da imam krito asistenco, cetudi bi imel rezervo in bi bila ta kakorkoli gledano neizpravna, bi je najbrz ne natikal gor. Pa cetudi bi potem izpadel hud frajer in dokazal sirnemu svetu, da si znam umazat roke.

Zdej pa dejmo fantje, poskusite bit konstruktivni - ne vem zakaj se je treba v vsaki temi vtaknit v problem tam, kjer ga ni in potem diskutirat v offtopicu samo zato, da ne bo kdo komu ostal kaj dolzan...

LpF
 
žabar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Sr okt 17, 2007 9:25 am
Kraj: ljubljana

Napisal/-a žabar To nov 24, 2009 10:17 am

Sam neki bom reku...

Ena zadeva je dat gor rezervno gumo ker nimas druge variante in ker si imel nesreco.
Druga zadeva je pa dajat gor rezervno ker si sparoven in pre-len da bi zadevo uredil.
Ce imas moznost in cas zadevo urediti kot je treba si NEODGOVOREN da to ne storis.

Enako je z menjavo zimskih gum. Ker imamo moznost uporabljati letne in s sabo nositi verige je zal 50% ljudi cez zimo na letnih gumah. Potem se pa po AC cjazijo 30 na uro, zaletavajo pri 20 na uro in vsakic je kriv nekdo drug.
Ja... zakona niste krsili in kazen ne bote dobili,ste pa ovirali promet, ogrožali v 101 situaciji sebe in ostale v prometu, ter zaradi par 10€ reskirali varnost vseh okoli vas.

Vprasanje je bilo ali mislimo da je pametno da gre na pot dolgo 400 km z rezervno gumo. Ce imas moznost zamenjati za drugo... potem NI pametno. Ker pricakujes nove gume ali prestavi pot za 1 teden ali porabi 40€ in poskrbi vsaj za sebe in druzino ( ce ti do ostalih udelezencev dol visi ).
Je pa zalostno kolk ljudi na tem forumu razmislja samo o kazni in policajih nihce pa o splosni varnosti.
 
Uporabniški avatar
defasturias
Novinec
 
Prispevkov: 324
Pridružen: Sr maj 13, 2009 7:04 pm

Napisal/-a defasturias Če nov 26, 2009 1:19 am

MateSLO je napisal/-a: :lol:
Ok, prosim da se javi tisti forumaš ki so jim policisti kdaj odprli prtljažnik in pregledali če imajo prvo pomoč, oni trikotnik blablablablabla....

In sedaj še tisti pri katerih se je g. policist sklonil ter pregledal vse 4 gume, če so enake.
Pač namontiraš tisto gumo zadaj desno da mu ne bo ravno takoj v oči padla, če že narediš tako.


Še preden je moja roza knjižica dopolnila 1 leto so me ustavili ko sem zavijal na naše parkirišče, takorekoč pred rampo me je ustail in hotel videl prvo pomoč in te zadeve. Vozil sem lepo po predpisih, običen nevpadljiv megan, lepo spucan torej nič sumljivega, pa me je šel ustavit, tko da ne s*** da dejansko ni mogoče.

Sploh pa takoj po 15. novembru zelo radi pregledujejo gume. Ne zagovarjam ne tistih ki pravite da je normalno da imate zbušeno gumo v gepeku in se vozite z rezervo ter se ob morebitni ustavitvi zgovarjate da je ravnokar počila, niti tiste ki pravite da je treba klicat nevemkoga da jo zamenja in da se takoj zrihta.

Eni res preveč komplicirate in pišete o nekih idealih, ki se jih pomoje ne držite. Vse je nevarno, vse je takoj ogrožanje in neumni tisti ki se ne strinjajo. Jezus, zdajle sem se spomnil da ko sem zadnjič nasedel sem izgubil zvezdast vijak na koloteku, pa sem ga nadomestil s križnim. Takoj jutri moram na uradni servis po zvezdastega, da ne povzročim kake nesreče ker ni enak vijak kot na desni strani :shock:
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Napisal/-a MateSLO Če nov 26, 2009 3:41 pm

Ne govorim, da ni možno, da te ustavijo in te pregledajo. Čisto možno je, da te ustavijo.

In kot si rekel, nekateri govorijo kako bi moralo bit, samo da tudi oni ne upoštevajo tega. Ne vem no. Meni se zdi samoumevno, da imaš na avto gume, ki imajo dovolj profila in nimajo milimeterskih razpok... :roll:
Samo to je pač očitno za nekatere že preveč.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Vožnja z rezervno gumo?

Napisal/-a gasolinedream To jan 11, 2011 5:44 pm

Lep pozdrav!
Mene pa muči nekaj drugega.

V praksi, kolilkšna je razlika velikosti med pnevmatikama 185/65 R14 in 185/60, R14. Namreč, zimske gume imam dimenzije 65, rezervna pa je dimenzije 60.
V praksi je to ne vozno, ali dovolj do prvega vulkanizerja?
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov