Golobcic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr nov 11, 2009 10:00 am

Razlika med DUNLOP in CONTINENTAL

Napisal/-a Golobcic To dec 15, 2009 2:11 pm

Živjo

Zanima me če ste zasledili kakšne teste, ker sem bral že veliko forumov kjer se kregajo katera guma je boljša Continental TS 830 al Dunlopka wintersport 3D... Zanima me katera guma je povašem mnenju boljša, zanimajo me linki testov in podobnih stvar...

Čaw
 
Uporabniški avatar
BeMyWagen
Novinec
 
Prispevkov: 215
Pridružen: To dec 08, 2009 9:21 pm

Napisal/-a BeMyWagen To dec 15, 2009 7:29 pm

Mi imamo sedaj nove gume dunlop wintersport, prej smo imeli pa continental. Prej ko smo imeli še continentalke smo morali posipati pesek po cesti da smo prišli do vrha hriba kjer stanujem, sedaj pa ko imamo dunlopke pa gre brez problema, mislim da je boljša in mehkejša guma.

Lp
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard To dec 15, 2009 7:49 pm

BeMyWagen je napisal/-a:Mi imamo sedaj nove gume dunlop wintersport, prej smo imeli pa continental. Prej ko smo imeli še continentalke smo morali posipati pesek po cesti da smo prišli do vrha hriba kjer stanujem, sedaj pa ko imamo dunlopke pa gre brez problema, mislim da je boljša in mehkejša guma.

Lp


Katera 2 modela ste pa imeli? Ker wintersport obstaja M2, M3, D3. Continental pa ima tudi več zimskih gum.


@Golobcic: Tu je zamgala TS 830 - http://www.motorevija.si/datoteke/tabel ... 09%202.gif
 
Uporabniški avatar
BeMyWagen
Novinec
 
Prispevkov: 215
Pridružen: To dec 08, 2009 9:21 pm

Napisal/-a BeMyWagen To dec 15, 2009 9:37 pm

lizard je napisal/-a:
BeMyWagen je napisal/-a:Mi imamo sedaj nove gume dunlop wintersport, prej smo imeli pa continental. Prej ko smo imeli še continentalke smo morali posipati pesek po cesti da smo prišli do vrha hriba kjer stanujem, sedaj pa ko imamo dunlopke pa gre brez problema, mislim da je boljša in mehkejša guma.

Lp


Katera 2 modela ste pa imeli? Ker wintersport obstaja M2, M3, D3. Continental pa ima tudi več zimskih gum.


@Golobcic: Tu je zamgala TS 830 - http://www.motorevija.si/datoteke/tabel ... 09%202.gif


Dunlopke so M3 za continentalke pa nevem.

Lp
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard To dec 15, 2009 9:50 pm

No potem je tvoj nasvet žal neuporaben :).
 
krencar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne maj 25, 2008 3:22 pm

Napisal/-a krencar Sr dec 16, 2009 8:28 am

Jaz imam Dunlop Wintersport 3D. Na snegu je guma dobra, na suhi cesti mogoče preveč mehka.
Sem vozil tudi TS 830 in sem imel na suhi cesti boljši občutek. Kako so na snegu pa ne vem.
 
Uporabniški avatar
BeMyWagen
Novinec
 
Prispevkov: 215
Pridružen: To dec 08, 2009 9:21 pm

Napisal/-a BeMyWagen Sr dec 16, 2009 4:52 pm

lizard je napisal/-a:No potem je tvoj nasvet žal neuporaben :).


Pardon sem danes pogledal M2 imamo.
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Sr dec 16, 2009 5:54 pm

Če lahko ti kar iz prve roke povem saj mam na enem avtu Continental TS 830 (Golf VI) na drugem pa Dunlop WS 3D (Mazda 6 Mk. II).

Dunlop imam drugo sezono in zame osebno so verjetno ene najboljši gum z oznako M+S saj so lepo uravnoteženo vsestranske imajo pa eno večjo pomankljivost saj se hitro starajo tako da če ne delaš veliko kilometrov bodo po tretji oziroma četrti sezoni že oreng drseče na mokrem navkljub temu, a bo profila še več kot dovolj.

Če delaš velik km jih boš itak prej zgonil in ne bo panike.

Continentalke imam letos prvič tako, da ne vem kako se obnesejo na daljši rok bom pa rekel, da so to zelo solidne gume, čeprav me v snegu niso prepričale saj jih Dunlopke zmeljejo za šalo. Za suh cesto so zelo dobre in se da kar lepo dinamično vozit brez strahu, da se bo dogajalo kaj nepredvidenega v mokrem pa rahlo žvižgajo pri hitrostih tam okoli 110km/h ampak spet ne tako hudo, da bi bilo moteče.

Bottomline:
Ne boš naredil nobene napaka, če se boš odločil za ene al pa druge jaz osebno pa ker delam kar veliko km pa sem bolj pristaš Dunlopa.
 
Strahljaj
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če nov 12, 2009 9:14 am

Napisal/-a Strahljaj Če dec 17, 2009 3:33 pm

Jz sm tud kr za Continental TS 830
 
Felee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Če nov 12, 2009 2:10 pm

Napisal/-a Felee To dec 22, 2009 1:38 pm

Strahljaj je napisal/-a:Jz sm tud kr za Continental TS 83http://www.ceneje.si/continental


Se strinjam s tabo... Mislim da so jih letos proglasili za najbolše gume :twisted: :twisted:
 
Golobcic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr nov 11, 2009 10:00 am

Napisal/-a Golobcic Sr jan 06, 2010 1:48 pm

Se strinjam !!! :-P
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Razlika med DUNLOP in CONTINENTAL

Napisal/-a moj-avto So okt 30, 2010 5:19 pm

Jaz imam na Octaviji Dunlop Wintersport s+m.
Iz lanskoletnih izkušenj lahko povem, da je guma res odlična za sneg, brozgo in dež in na sploh za vožnjo.
Obraba je res velika, a varnost je vedno na prvem mestu.
Avto, moj partner!
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov