Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: ASP Lesce in Jesenice - Prodaja 4 leta starih pnevmatik!

Napisal/-a pskoda Če maj 18, 2017 11:18 am

Če kupiš avto v avtohiši bi bilo prav, da ti povedo po pravici kakšno je stanje avtomobila, ki ga prodajajo, ker tudi več plačaš kot pri privat prodajalcu, ampak samo gledajo kako te bodo nategnili.
To je kriva samo država, ker take ljudi bi bilo potrebno zelo zelo denarno kaznovat in ob večkratno ponovitvijo oduzet licenco prodaje
Lp
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: ASP Lesce in Jesenice - Prodaja 4 leta starih pnevmatik!

Napisal/-a VW T4 Če maj 18, 2017 11:42 am

Kazen bi morala bit takšna, da se jim ne bi dalo goljufat, ker se enostavno ne bi splačalo.
In ja, kot si rekel, marsikdo plača malo več pri avtohiši, ker misli da bo od tega nekaj imel, gre pa v večini premerov za natege...
 
pika1711
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr maj 17, 2017 2:05 pm

Re: ASP Lesce in Jesenice - Prodaja 4 leta starih pnevmatik!

Napisal/-a pika1711 Pe maj 26, 2017 10:57 am

Fnatic je napisal/-a:@pika, tukaj pa tvoj post nima nobene veze (razen podjetja ampak to lahko pišeš v temo nategatorji). Sicer pa grdo rečeno si sama kriva. Kako lahko kupiš avto brez da ga temeljito pregledaš? Zakaj ga nisi peljala na tehničnega pred nakupom? A ni bilo nikogar zraven, ki bi ga preveril? Ahh..


To sploh ni bistvo, ki sem ga želela sporočit. In če že ravno...pod avto nisem lezla in gledala, če je sprednji most prerjavet..nisem mehanik. Dejstvo je, da so mi garantirali, da je avto tehnično brezhiben. Izkazalo se je, da ni. In tak avto ne bi smeli prodati z garancijo o brezhibnosti. In napaka ni malenkostna, da bi jo lahko v AH spregledali-slaba kontrola avta. In vse kar je, hočem svoje stroške povrnjene. Najbolj žalostno je, da se to pogosto dogaja in ljudje se ne tožijo za 100€. In tako jim ratuje...
lp
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: ASP Lesce in Jesenice - Prodaja 4 leta starih pnevmatik!

Napisal/-a Reaper85 Pe maj 26, 2017 11:59 pm

Sam sem imel lani podobno zgodbo z ASP, še ne en mesec po nakupu avto ni šel čez tehničnega, pregnit kolektor in pregibni cevi (vmes je serviser našel še počeno vzmet). Čez 2 meseca so potem pri Malgaju našli še en kup delov na podvozju, ki so bili potrebni menjave.
Mene so še posebej nategnili, da sem doplačal 2k€ za 3 leta starejši avto s polno napakami (do danes še veliko več kot sem jih naštel), čeprav je bil prejšnji brez napak.
Tisti je bil pa kupljen pri Malgaju, ampak tudi če je bil ok, te pa nategnejo tako, da ti za starega dajo pol manj kot je vreden.

Tako da je tistih njihovih 105 točk čisti bullshit, če bi šli tako podrobno preverjat vsak avto, bi hitro propadli.
Tista enomesečna garancija pa itak ni vredna nič, tudi če bi ti v tem času šel motor ali menjalnik (vse ostalo je za njih potrošna roba), kar je verjetnost 1 proti milijon, bi se verjetno znašli, da jim ne bi bilo treba menjati.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: ASP Lesce in Jesenice - Prodaja 4 leta starih pnevmatik!

Napisal/-a Fnatic Po maj 29, 2017 7:09 am

pika, sej o tem govorim. Zakaj nisi nekoga sabo vzela? Če nisi mehanik..pač fora je samo, da itak nategujejo. Ker so ljudje kot tudi ti, ki pač kupijo brez preverit. Pa preredko se najde potem kdo še enkrat kot si ti, ki se ukvarja s tem. Raje požrejo vse skupaj in je. Ni prav. Seveda jih po**baj kolikor lahko amapk referiram na to, da se že v štartu malce bolj pozanimaš, daš avto na tehničnega itd..no ampak če ne boš ti, bo pa naslednji..tako gre to..
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov