Uporabniški avatar
mITJA122
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po mar 30, 2009 4:22 pm

Katere zimske pnevmatike izbrati

Napisal/-a mITJA122 Sr sep 08, 2010 10:35 am

Vse bolj se bliža zimska sezona in začel sem razmišljat o nakupu zimskih pnevmatik za Clio-ta 2 generacije....

Živim v kraju odmaknjenem iz mesta,ker zimske službe učasih "zatajijo" se morm pelat po globokem snegu, zato pridejo v poštev pnevmatike z dobrim oprijemom na snegu, prav tako se morajo dobro obnesti pri zaviranju..itd.

Zelo dobre izkušnje mam z Sava Eskimo S3, kar se tiče vožnje po globokem snegu, več kot odlično, vendar sem slišal, da se slabo obnesejo na mokrem cestišču...(npr. pri nemudnem zaviranju v kritičnih situacijah..itd), sam tega še k sreči nisem doživel in zato nevem točno kako se obnesejo v takih situacijah, ki jih pri nas ne manjka...(hrib, vožnja navzdol, nekoga prnese ko budalo..pa hopa...)

Sam sem gledal GOODYEAR ULTRAGRIP, Kake MICHELIN?

Sedaj imam letne pnevmatike 175/65 R14, v homoligaciji piše, da so dovoljene 165/65 R14....

Kaj mi predlagate?

Najlepša hvala in LP.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Sr sep 08, 2010 12:29 pm

Ultra Grip 7 se pri 195/65 R15 obnesejo odlično po snegu, izredno dobre so po mokrem, obraba in poraba sta pa tudi nizki. Mislim, da nimaš kaj zgrešit z njimi pri takšnih zahtevah. Sicer maš pa teste amzs oz. adac in ti piše podrobno, za kaj je katera guma dobra!

http://www.motorevija.si/datoteke/tabel ... 09%201.gif
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
mITJA122
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po mar 30, 2009 4:22 pm

Napisal/-a mITJA122 Sr sep 08, 2010 1:04 pm

Gledal sem Fulda Kristal Montero, pa se je v testu kar dobro odnesla, vprašaj kako se bo v praksi :roll:
 
M_S
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To dec 22, 2009 9:08 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a M_S Sr sep 08, 2010 3:07 pm

Fulda KM 2 (155/70/13) in Fulda KM 3 (195/65/15) sta se lani odlično obnesli v vseh pogojih, na daleč pa se izogni Bridgestone Blizzak LM30.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr sep 08, 2010 3:18 pm

v 175 65 14 dimenziji samo in izključno vredestein snowtrac3, v snegu boljša od save, drugje pa neprimerljiva s savo sploh. Pa še draga ni.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Napisal/-a tiguan Sr sep 08, 2010 4:21 pm

Ma nima veze, katere zimske gume boš vzel. Vzami Dunlop, Fulda, itd pa boš videl.
Jaz grem jutri po Debico to je najboljša guma med najcenejšimi.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr sep 08, 2010 4:24 pm

tiguan je napisal/-a:Ma nima veze, katere zimske gume boš vzel. Vzami Dunlop, Fulda, itd pa boš videl.
Jaz grem jutri po Debico to je najboljša guma med najcenejšimi.


Ti si pa ful pameten sonček :roll:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Napisal/-a tiguan Sr sep 08, 2010 5:49 pm

Ne splača se komplicirat, glede na to, da vsak svojo znamko hval, eni majo savsko za najboljšo gumo, kako je lahko najboljša, če je slaba na mokrem pa še obrabo ima astronomsko, kaj ti potem nuca taka guma.
Pri nas imamo zelo slabe izkušnje s Fuldo gumo, medtem ko uporabnik @lisko pravi, da ne bo nikol več zamenjal za nobeno drugo zimsko kot Fuldo. Spet tretji pravi, da je kormoran zimska dobra guma, vulkanizer pa ti nebi svetoval ravno te gume.

Če ti ni ovira denar potem vzami vredestein ali Ultra Grip 7, če pa ti je ovira pa vzami Dunlop, Conti....

speedfreak je napisal/-a:
tiguan je napisal/-a:Ma nima veze, katere zimske gume boš vzel. Vzami Dunlop, Fulda, itd pa boš videl.
Jaz grem jutri po Debico to je najboljša guma med najcenejšimi.


Ti si pa ful pameten sonček :roll:


Itak, pozabljaš, da je to javni forum in, da ima pravico vsak objavit svoj komentar.
Zadnjič spremenil tiguan, dne Sr sep 08, 2010 5:51 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Napisal/-a nejc1 Sr sep 08, 2010 5:57 pm

Ja vzami Goodyear ULTRAGRIP 7+. Mamo UG 7 pa se super obnese v vseh pogojih, 7+ pa bi morala biti še boljša tako da če ni problem denar vzami GD ULTRAGRIP.
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Napisal/-a mropc Sr sep 08, 2010 6:00 pm

glede gum je tako,usaka ima prednosti in slabosti. tako da poglej malo teste in se boš odločil kaj ti najbol ustreza
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Sr sep 08, 2010 6:14 pm

tiguan je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:
tiguan je napisal/-a:Ma nima veze, katere zimske gume boš vzel. Vzami Dunlop, Fulda, itd pa boš videl.
Jaz grem jutri po Debico to je najboljša guma med najcenejšimi.


Ti si pa ful pameten sonček :roll:


Itak, pozabljaš, da je to javni forum in, da ima pravico vsak objavit svoj komentar.


Ti pozabljaš, da ti ima vsak pravico ta (ne ravno najbolj bister) komentar komentirat! :lol:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
mITJA122
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po mar 30, 2009 4:22 pm

Napisal/-a mITJA122 Sr sep 08, 2010 6:15 pm

nejc1 je napisal/-a:Ja vzami Goodyear ULTRAGRIP 7+. Mamo UG 7 pa se super obnese v vseh pogojih, 7+ pa bi morala biti še boljša tako da če ni problem denar vzami GD ULTRAGRIP.



Denar ni problem, pri takih stvareh ne šparam..na prvem mestu je varnost(gume, bremze pa volan je prva stvar, ki mora bit izpravna 1000%) navsezadnje pa razlike v ceni so 10-20eur po komadu odvisno od proizvajalca..

Kot sem že povedal, dobre izkušnje sem imel na prejšnih avtomobilih z SAVA S3 ESKIMO, dimenzije 175/70 13 ter 195/65 15 na obeh avtomobilih so se dobro obnesle...več kot odlično v globokem snegu..tako, da bi najraje uzel Savo...sam kolikor sem bral komentarje ter gledal teste, je S3 ena izmed slabše ocenjenih pnevmatik(baje je slaba na mokri cesti)tega sam še nisem preizkusil in še nisem doživel kakšne kritične situacije ko zaviraš na polno z to pnevmatiko, zato nevem. :? in prav testi me odvračajo od nje, ker pri nas je velik klancev in ko je cesta enkrat splužena in mal zamrzne je prava drsalnica :roll:
In tedaj se mora poznati učinek dobrih pnevmatik ob zaviranju.

Izbira pnevmatik je pa dost velika.....
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Sr sep 08, 2010 8:33 pm

Kaj pa nova Sava HP?
Če si že za Savo pa testiraj novo zadevo, ziher ne more biti slaba.
 
Uporabniški avatar
mITJA122
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po mar 30, 2009 4:22 pm

Napisal/-a mITJA122 Če sep 09, 2010 9:34 am

fare je napisal/-a:Kaj pa nova Sava HP?
Če si že za Savo pa testiraj novo zadevo, ziher ne more biti slaba.



:-P Priznam da prvič slišim zanjo, a to je zimska pnevmatika, ki bo prvič v prodaji za to sezono?

Upam, da nbom izpadu bebec :lol:
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Če sep 09, 2010 10:19 am

mITJA122 je napisal/-a:
fare je napisal/-a:Kaj pa nova Sava HP?
Če si že za Savo pa testiraj novo zadevo, ziher ne more biti slaba.



:-P Priznam da prvič slišim zanjo, a to je zimska pnevmatika, ki bo prvič v prodaji za to sezono?

Upam, da nbom izpadu bebec :lol:
http://www.sava-tires.com/sava/emea/tir ... imo_hp.jsp

Mislim pa da zaenkrat nebo dobavljiva v tvoji dimenziji, ja pa tu izboljšana Eskimo S3+ ki ja pa zelo ugodna v tvoji dim.
lp.
 
Uporabniški avatar
mITJA122
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po mar 30, 2009 4:22 pm

Napisal/-a mITJA122 Če sep 09, 2010 10:23 am

fare je napisal/-a:
mITJA122 je napisal/-a:
fare je napisal/-a:Kaj pa nova Sava HP?
Če si že za Savo pa testiraj novo zadevo, ziher ne more biti slaba.



:-P Priznam da prvič slišim zanjo, a to je zimska pnevmatika, ki bo prvič v prodaji za to sezono?

Upam, da nbom izpadu bebec :lol:
http://www.sava-tires.com/sava/emea/tir ... imo_hp.jsp

Mislim pa da zaenkrat nebo dobavljiva v tvoji dimenziji, ja pa tu izboljšana Eskimo S3+ ki ja pa zelo ugodna v tvoji dim.
lp.


No saj do zime je še nekaj časa in bom premislili, bom pa povedal kaj sem nabavil in kako se obnese v "izkopavanju iz snega" :-P

Hvala za odgovore.

Lep dan
 
Uporabniški avatar
mITJA122
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po mar 30, 2009 4:22 pm

Napisal/-a mITJA122 Pe sep 10, 2010 10:56 am

Torej odločil sem se, da bom zadaj dal gor; Fulda Kristal Montero 3, spredaj pa Goodyear UltraGrip 7...odločil sem se glede testov in izkušenj drugih. Če imate bolšo idejo mi povejte.


Povejte mi kje jih je najbolje naročit, preko net-a?

Mimovrste, Gume-takoj.si,.....

Kake mate izkušnje :D


Hvala in Lp
 
ant
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: So jan 11, 2003 8:50 pm

Napisal/-a ant Pe sep 10, 2010 12:25 pm

Vozil sem oboje gume ug 7+ in montero 3. Prve imam na corsi 175765714, druge na clio 185. Glede razlike v vožnji ti težko povem razlike, zdi pa se mi, da so se fuldine malo hitreje obrabile kot UG7+.
 
Uporabniški avatar
ShowDown
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Po sep 26, 2005 8:54 pm

Napisal/-a ShowDown Pe sep 10, 2010 12:47 pm

Letos bom najverjetneje kupil Continental WinterContact TS830. Po ADAC zmagovalec leta 2008 in 2009 v dimenzijah 195 in 205. Cena, glede na to da je najboljša guma na tržišču, precej nizka. Obenem pa je optimizirana za avtomobile z ESP-jem.

Der WinterContact TS 830 P ist laut Hersteller Continental im Hinblick auf Autos mit elektronischer Stabilitätskontrolle optimiert worden. Der Winterreifen unterstütze aufgrund seiner neuartigen, asymmetrischen Lamellen- und Klötze-Struktur die reglementierenden Eingriffe des ESP. Der TS 830 P soll in insgesamt 30 Versionen zwischen 16 und 18 Zoll und einer Geschwindigkeitsfreigabe bis 270 km/h angeboten werden. Zur Zielgruppe zählen hauptsächlich leistungsstärkere Autos, weniger Kleinwagen mit ESP.

Die Optimierung für ESP-Fahrzeuge des WinterContact TS 830 P besteht darin, dass stabile Klötze an der Reifenaußenseite in Kurven mehr Grip bieten sollen, wodurch der Reifen besser auf Lenkbefehle reagiere. Die Innenseite der Reifen wiederum wurde so gestaltet, dass das aus einer hohen Lamellenzahl bestehende Profil Griffkanten ausbildet, die eine bessere Traktion und Bremsleistung auf Schnee ermöglichen. Das Nässehandling schließlich sollen Entwässerungskanäle zwischen den Profilblöcken verbessern. Außerdem hätten, so Continental, die Abrollgeräusche des Reifen verringert werden können.


vir: http://www.testberichte.de/p/continental-tests/wintercontact-ts-830-testbericht.html
 
Uporabniški avatar
jurre
Novinec
 
Prispevkov: 380
Pridružen: Po avg 01, 2005 10:37 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a jurre Pe sep 10, 2010 2:07 pm

@ShowDown
Mislim, da ne bos razocaran. Sam imam continentalke TS790, prvic lansko zimo in sem bil res zadovoljen z njimi. Predvsem to, da drzijo tudi na mokri cesti, kar ne morem trditi za savo (sneg je itak parkrat po cesti, mokra je pa precej veckrat).
Zadnjič spremenil jurre, dne Pe sep 10, 2010 2:16 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov