AleVan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr sep 15, 2010 10:04 am

Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a AleVan Sr sep 15, 2010 10:10 am

Kupujem zimske gume za Opel Vivaro/Renault Traffic, do sedaj sem imel Goodyear Cargo Vector letno-zimske, ampak so zelo drage.
Potreboval bi gume, ki se poleti ne obrabljajo veliko saj večino kilometrov naredim čez leto po avtocestah, pozimi se bolj malo vozim, še to večinoma po spluženih cestah.
Torej iščem zimsko gumo srednjega cenovnega razreda, ki bi jo uporabljal celo leto. Katere gume kaj uporabljate vozniki kombijev?
Gledal sem Gume Falken HS 439, 437, Hankook winter RW06, Fulda conveo trac, Sebring cargo winter. Kaj menite o teh in ostalih gumah?
Hvala za vaše mnenje
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a King1 Sr sep 15, 2010 7:54 pm

AleVan je napisal/-a:Kupujem zimske gume za Opel Vivaro/Renault Traffic, do sedaj sem imel Goodyear Cargo Vector letno-zimske, ampak so zelo drage.
Potreboval bi gume, ki se poleti ne obrabljajo veliko saj večino kilometrov naredim čez leto po avtocestah, pozimi se bolj malo vozim, še to večinoma po spluženih cestah.
Torej iščem zimsko gumo srednjega cenovnega razreda, ki bi jo uporabljal celo leto. Katere gume kaj uporabljate vozniki kombijev?
Gledal sem Gume Falken HS 439, 437, Hankook winter RW06, Fulda conveo trac, Sebring cargo winter. Kaj menite o teh in ostalih gumah?
Hvala za vaše mnenje


Glede na tvoj način vožnje in dejstvo, da se poleti tudi voziš z zimaki bi ti sam osebno priporočal Fulda conve trac. Kolikor mi sodelavci pravijo ( pa se tudi poleti z njo vozijo ), je guma za po mestu in avtocesti zelo primerna. Se zelo malo obrablja in v snegu kar dobro drži. Me pa zmoti ena stvar, da je ta guma zimska in za zimsko ima zelo zelo zelo premalo lamel, ki so kar bistvenega pomena. Sam sem lansko in predlansko zimo uporabljal dunlopke sp lt-60. Tu imaš link za tvoje dimenzije in indeks nosilnosti:
http://www.pocenigume.net/zimske-gume/d ... sp-lt-60-8 , upam, da so prave. V snegu držijo za popi....dit. Ampak se pa kar hitro obrabljajo sploh ko zunaj pritisne sonček.

Sam se letos za svojega jumperja naročil nokian wr c cargo, ker vredestein pač ne proizvaja ta indeks nosilnosti, ki ga jest potrebujem. Bi pa raje vredestein, ker pač dobim odlično ceno. Upam, da bom zadovoljen. Je pa res, da jest menjam zimske in letne.

Tako, da moj glas gre fuldi.

Upam, da sem kaj pomagal. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Sr sep 15, 2010 8:00 pm

Falken HS 439 je odlična. Kolega jih uporablja na osebnem avtu in so 1A!
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Sr sep 15, 2010 8:09 pm

fare je napisal/-a:Falken HS 439 je odlična. Kolega jih uporablja na osebnem avtu in so 1A!


Že že ampak on potrebuje za kombi in indeks nosilnosti vsaj 102 kar znese okoli 850 kg na pneumatiko.

lp
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk Sr sep 15, 2010 8:14 pm

Tovorni ali potniški kombi? Nosilnost pa te stvari...
LP
Martin
bl leti bl se zdi
To je posilstvo! Prav, kam pa greva?
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager Sr sep 15, 2010 8:15 pm

Katero dimenzijo pa potrebuješ? Jaz ti lahko ponudim Toyo.
Ne vozi hitreje kot tvoj angel varuh lahko leti.
http://www.sina-logatec.si/
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Sr sep 15, 2010 9:22 pm

King1 je napisal/-a:
fare je napisal/-a:Falken HS 439 je odlična. Kolega jih uporablja na osebnem avtu in so 1A!


Že že ampak on potrebuje za kombi in indeks nosilnosti vsaj 102 kar znese okoli 850 kg na pneumatiko.

lp
Ja,to vem,jaz sem samo komentiral Falken kot gumo če pa je dobavljiva v C segmentu pa on že sam ve.lp.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Če sep 16, 2010 2:49 am

fare je napisal/-a:
King1 je napisal/-a:
fare je napisal/-a:Falken HS 439 je odlična. Kolega jih uporablja na osebnem avtu in so 1A!


Že že ampak on potrebuje za kombi in indeks nosilnosti vsaj 102 kar znese okoli 850 kg na pneumatiko.

lp
Ja,to vem,jaz sem samo komentiral Falken kot gumo če pa je dobavljiva v C segmentu pa on že sam ve.lp.


Aha nisem vedel, da si tako mislil. ;)

lp
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Napisal/-a W3s7_S1D3 Če sep 16, 2010 3:31 am

michelin Agilis (51 - mislim da smo mel to, nism pa siguren). Gre se za M+S gumo. Za poleti zelo udobna, za pozimi pa je tako. Če bo svež sneg in vozišče nespluženo... no go. Ravno zaradi tega je na kombi prišla zimska Goodyear Ultra Grip Cargo :lol: (kombi je dnevno po nespluženih cestah pozimi). Glasna za znoret, ampak za po snegu je pa kot tank :D
 
AleVan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr sep 15, 2010 10:04 am

Napisal/-a AleVan Če sep 16, 2010 7:16 am

Fantje hvala za odgovore. Imam potniški kombi Vivaro, nosilnost do 2,7 t, dimenzije gum 195/65 r16.
Zaradi omejenega proračuna nameravam kupiti ene gume za celo leto, trenutne gume so že obrabljene - Goodyear Cargo Vector. Bil sem zadovoljen z njimi, a pozimi na snegu se mi res niso obnesle, tako kot je že nekdo omenil. Iščem pa tudi cenejšo varianto kot Goodyear, Falken so v tem segmentu dost ugodne, a jih ne poznam, zato hvala za vaša mnenja. Na leto naredim okrog 20.000 km, večino po avtocestah in večino izven zimske sezone.
 
Uporabniški avatar
mish
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Ne jan 23, 2005 2:51 pm

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a mish Sr okt 05, 2011 10:30 am

Evo, mene pa zanima - kupujem za avtodom, na ducatu .. no v osnovi so gume enake, oz iste. Našel sem ene teste zimskih cargo gum in sicer tu:
http://www.promobil.de/test/test-winter ... 04536.html

Me ma da bi dunlopko kupil resno, ker je polek verdesteinke edina ki me res prepriča.
Trenutno pa imam možnosti:
Dunlop lt 60 - 120€
Fulda - 110€
Sava - 99€
Matador - 80€

No matadorke nebi, save tud verjetno ne .. nikjer pa ne najdem mnenj o fuldi ...

Kaj menite vi?

Bi kdo vedel kje dobiti verdesteinko?
[veliki animirani podpisi niso dovoljeni - 160KB]
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a King1 Sr okt 05, 2011 10:53 am

mish je napisal/-a:Evo, mene pa zanima - kupujem za avtodom, na ducatu .. no v osnovi so gume enake, oz iste. Našel sem ene teste zimskih cargo gum in sicer tu:
http://www.promobil.de/test/test-winter ... 04536.html

Me ma da bi dunlopko kupil resno, ker je polek verdesteinke edina ki me res prepriča.
Trenutno pa imam možnosti:
Dunlop lt 60 - 120€
Fulda - 110€
Sava - 99€
Matador - 80€

No matadorke nebi, save tud verjetno ne .. nikjer pa ne najdem mnenj o fuldi ...

Kaj menite vi?

Bi kdo vedel kje dobiti verdesteinko?


Cim d.o.o ;)

Vredesteinko sem vozil eno sezono na kombiju in jo moram pohvalit. Kot seveda tudi dunlopko lt-60, ki sem jo imel dve sezoni in res odlično opravlja svoje poslanstvo. Lani pa sem na kombi nataknil nokian in je tudi odlična a kaj ko posije malo sončka oz. je malo topleje jih obe ( dunlop in nokian ) pobera kot za šalo. Tukaj je fulda conveo trac boljša oz. skoraj odlična. Je pa v snegu in mokrem slabša od prej omenjenih. ;)

lp

p.s. katero fuldo pa iščeš?
 
Čojko
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne dec 28, 2003 7:58 pm
Kraj: Koper

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a Čojko Če okt 20, 2011 9:36 am

Sam imam podobno dilemo.

Opel vivaro potniški, gume Dunlop SP LT 30 (letne) s katerimi sem zelo zadovoljen razen ko prideš v sneg, mokro travo, makedam,... je pa katastrofa. Letno prevozim zgolj 12.000 km, večinoma po obali, "mestno",... Nimam namena dvakrat letno menjavat gume, pač pa se 4-5 let oz. dokler zdržijo vozit en komplet, ki naj bi bil podobno dober za v suhem in mokrem kot letne Dunlopke, sorazmerno tihe, hkrati pa boljši oprijem v snegu in blatu, mokri travi,... Lahko imajo tudi malo hitrejšo obrabo.
Kaj svetujete, da bom to doosegel? Predvsem iz izkušenj. Cena ni toliko pomemben faktor. Letne, zimske, celoletne, konkretno katere?

Glede na dosedaj napisano, svetovano in pregledano po spletu - kakšni so profili se tudi sam nagibam na zimske Fulda Conveo trac, ali pa ne celoletne Goodyear Cargo Vector 2. Dimenzija je 205/65/R16 C oz. nosilnost vsaj 105, še bolje 107
Citroen Xsara HDi
 
Čojko
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne dec 28, 2003 7:58 pm
Kraj: Koper

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a Čojko Če okt 20, 2011 6:58 pm

Nobenega mnenja, komentarja,... kaj pa zimske Michelin? Ali pa kakšne letne, ki so dobre tudi na slabem terenu.
Citroen Xsara HDi
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a King1 Če okt 20, 2011 7:02 pm

Čojko je napisal/-a:Nobenega mnenja, komentarja,... kaj pa zimske Michelin? Ali pa kakšne letne, ki so dobre tudi na slabem terenu.



Moj predlog je Fulda Conveo trac. ;) Pri nas zelo zadovoljni.

lp
 
Čojko
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne dec 28, 2003 7:58 pm
Kraj: Koper

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a Čojko Če okt 20, 2011 8:49 pm

Žal razprodana. Dobavljiva šele naslednjo zimo. :(
Kaj pa celoletna ali pa letna guma, ki je solidna tudi na slabšem terenu. Redkokdaj srečam sneg, blato, mokro travo, makedam, vendar bi vseeno za takrat malo bolj oprijemljivo gumo, da se ravno na kakšni klančini ne ustaviš. Sen mamreč iz obale po kateri tudi največ vozim in delam letno malo km z potniškim vivarotom.
Citroen Xsara HDi
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a rs5 To okt 21, 2014 12:09 pm

Obujam kar staro temo,da ne odpiram nove.
Torej potrebujem zimske gume za tovornega Masterja 225 65 16C najbolj se nagibam k Michelin-u (baje naj bi precej zdržale), ima kdo izkušnje z njimi ali kak drug predlog.. Gume bi gor ostale tudi čez poletje :DDD
zdaj so bile gor nokian in jih je v 25tkm čisto zradiralo tako da nokian odpade!
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a .com To okt 21, 2014 5:29 pm

če ti kaj pomaga: kolega je naročil že drugič nexenke za R Master, sicer v dimenziji 195 65 R16C ... zelo zadovoljen...
torej bodo michelinke še boljše...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a ~toMmy~ Sr okt 22, 2014 12:41 am

Michelin je za kombija zmaga, če hočeš majhno obrabo. Če bi jih v 25k km zradiralo, bi jaz samo za čez zimo rabil dva kompleta! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Zimske gume za dostavno vozilo

Napisal/-a rs5 Sr okt 22, 2014 5:56 am

No tle ni samo majhna obraba,guma mora tudi v mokrem držat skozi celo življensko dobo.Z letnimi Michelinkami na os.avtu sem razočaran,zato bi raje malo povprašal kako se na kombiju obnesejo :o
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov