maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

zimska pnevmatika sava s3 205 55 16

Napisal/-a maarkec Če sep 16, 2010 2:44 pm

lp, kupujem zimske gume, in po pravic, ne bi rad ostel velik denarja, delam pa vsak dan cca 50 km, torej, a ma kdo izkušnje z gumo sava S3 v tej dimenziji 205 55 16, kako se je obnesla na suhem in mokrem, v snegu vem da je ok, vem, da pač to ni vrhunska pnevmatika kot so goodyear ultra grip 7 ali pa michelin alpin, pa se to, zelo me čudi, vem kaksno leto 2 nazaj, pač je bla ok, tud na testih, letos, pa kr naenkrat označena kot nepriporočljiva, hm, verjetn zato ker so drugi proizvajalci izboljšali gume, sava pa je ostala na istem nivoju, ne bi pa rad odštel celo premozenje za zimske gume

hvala lp
 
bugy1
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Po dec 25, 2006 8:38 pm

Napisal/-a bugy1 Če sep 16, 2010 3:28 pm

Pri tej gumi so minusi velika obraba ter velika zavorna pot na mokrem. Plus je pa zelo dobra na snegu ter zmerna cena.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če sep 16, 2010 3:40 pm

Nokian WR G2 je le nekaj evrov dražja. Zadovoljuje na popolnoma vseh področjih 8)
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

zdravo

Napisal/-a maarkec Če sep 16, 2010 4:56 pm

kaj pa novi model, sava hp ms, baje čist na novo narejen profil, mogoče kdo ves, kakšen test al se se komi testirajo
 
Uporabniški avatar
KiNOS
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Po mar 23, 2009 1:13 pm

Napisal/-a KiNOS Če sep 16, 2010 6:24 pm

Ta zadeva je odlična za v sneg,naj še enkrat povdarim O D L I Č N A.
Po mokrem in suhem je zadeva sprejemljiva če se pelješ penzionistično.In ko jo boš teral 1 mesc po suhem,boš naslednjo zimo lahko kupil nove.

Kupi GY ultragrip in uživaj v vseh pogledih.
When bravery turns into insanity!
- MKV GTI DSG-F1 2005 sold
- MKV 1.9tdi 2005 sold
- MKV 1.4fsi 2005 sold
- MKV 1.6fsi 2008 sold
- MKV 1.9tdi GT-sport 2008 sold
- BMW M3 2003 SMG
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Če sep 16, 2010 6:29 pm

Če imaš možnost si raje kupi 195/65-15, ker ta dimenzija je občutno cenejška kot ta ki jo ti kupuješ, so tam okoli 60-65€. Recimo kakšne goodyerke, michelinke, dunlop...nekaj bolj kvalitetnega.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Napisal/-a uros11 Če sep 16, 2010 6:31 pm

Tile kriteriji so malo jebeni.

S3 je odlična za po snegu v vsakem primeru, je pa tudi odlična pri normalni vožnji po suhem in mokrem.
Kar pomeni, da bo avto malenkost nestabilen, če se bo pretiravalo. Nič posebnega. Zaradi S3 ni nič več izletov s ceste, kot z vsakimi drugimi gumami.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Če sep 16, 2010 6:58 pm

uros11 je napisal/-a:Tile kriteriji so malo jebeni.

S3 je odlična za po snegu v vsakem primeru, je pa tudi odlična pri normalni vožnji po suhem in mokrem.
Kar pomeni, da bo avto malenkost nestabilen, če se bo pretiravalo. Nič posebnega. Zaradi S3 ni nič več izletov s ceste, kot z vsakimi drugimi gumami.



Definiraj normalno voznjo? naprimer dez, vozis lepo 90km/h po omejitvi, nenadoma je treba zavirat..pred tabo ima avto boljše gume kot so sava in se ustavi, ti pa se mu zabiješ v rit, ker si prisparal 20 evrov pri gumah...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Napisal/-a ggorenc Če sep 16, 2010 7:30 pm

Joj kaksni strokovnjaki. Spet ena in ista razglabljanja in pametovanja o zimskih gumah. Sem delal 4 leta vsak dan 300-400km, taksen siht pac. In sem vozil dve leti omenjeno savo, po vseh podlagah, se danes sem ziv.

Menim, da bi se moralo kaksne 60% forumasov samoiniciativno odstraniti iz cest in nehalo delati zastoje. Za lastno varnost in predvsem, da nehate ogrozati normalen folk, ki tudi po dezju vozi po omejitvah, ne 50% pod.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: zimska pnevmatika sava s3 205 55 16

Napisal/-a King1 Če sep 16, 2010 7:46 pm

maarkec je napisal/-a:lp, kupujem zimske gume, in po pravic, ne bi rad ostel velik denarja, delam pa vsak dan cca 50 km, torej, a ma kdo izkušnje z gumo sava S3 v tej dimenziji 205 55 16, kako se je obnesla na suhem in mokrem, v snegu vem da je ok, vem, da pač to ni vrhunska pnevmatika kot so goodyear ultra grip 7 ali pa michelin alpin, pa se to, zelo me čudi, vem kaksno leto 2 nazaj, pač je bla ok, tud na testih, letos, pa kr naenkrat označena kot nepriporočljiva, hm, verjetn zato ker so drugi proizvajalci izboljšali gume, sava pa je ostala na istem nivoju, ne bi pa rad odštel celo premozenje za zimske gume

hvala lp


Vredestein snowtrac 3 dobiš za 87. evrov po komadu. Pa je guma res odlična. In na koncu res samo deset evrov dražja od save.

lp
 
Uporabniški avatar
reber
Uporabnik
 
Prispevkov: 836
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:12 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a reber Pe sep 17, 2010 9:46 am

Tudi jaz bi moral letos kupit nove gume prav teh dimenzij 205/55/16, saj imam še vedno letne gume, tovarniško montirane Michelin pilot HX (oziroma nekaj takega)
Gume so stare 8 let in so seveda odslužile svoje.
Imam zimske gume 15 col, ampak jih ne bom uporabljal, ker so že prestare, čeprav dosti profila.

Nameravam kupit en komplet gum in jih vozit celo leto, ker delam premalo kilometrov, da bi imel 2 kompleta gum, naredim nekje do 12kkm na leto s tem avtomobilom (škoda octavia combi 1.8T)

Katere gume mi priporočate? vozim zmerno, v naseljih vedno po omejitvah, le občasno na AC in kakšnih dobrih manj prometnih cestah rad malo bolj pritisnem, če so seveda vozne razmere primerne.

Torej, gume naj bi bile nekako nad povprečjem po kvaliteti.
Pomembno je, da bodo primerne za celo leto, če pa za v sneg ne bodo ne vem kaj, pa nič hudega, ker se v sneg ne vozim, če je le možno, oziroma, v sneg grem le v sili, sicer pa obstajajo tudi verige, ki jih imam pozimi vedno v prtljažniku, če bi moral peljati v klanec in podobno ampak ne, če je le možno, počakam z opravkom dan ali dva, ko so ceste že splužene in posute ;) sicer pa grem v sneg raje s felicio, ker kar dobro pleza v sneg, se pa v klanec itak ne vozim, ker sem doma na ravnini ob dokaj glavni cesti, ne hodim v službo in mi za zimske razmere ni treba imeti nekih zmogljivih gum za v sneg. Ja, gume pa naj bi bile dobre za ostale letne razmere, tudi mokre ceste, in dež, kar je jasno.

.
www.reber.si - www.elektron.si - www.pastir.info
 
Uporabniški avatar
baroax
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Sr apr 05, 2006 3:01 am

Napisal/-a baroax Pe sep 17, 2010 10:24 am

reber je napisal/-a:Tudi jaz bi moral letos kupit nove gume prav teh dimenzij 205/55/16, saj imam še vedno letne gume, tovarniško montirane Michelin pilot HX (oziroma nekaj takega)
Gume so stare 8 let in so seveda odslužile svoje.
Imam zimske gume 15 col, ampak jih ne bom uporabljal, ker so že prestare, čeprav dosti profila.

Nameravam kupit en komplet gum in jih vozit celo leto, ker delam premalo kilometrov, da bi imel 2 kompleta gum, naredim nekje do 12kkm na leto s tem avtomobilom (škoda octavia combi 1.8T)

Katere gume mi priporočate? vozim zmerno, v naseljih vedno po omejitvah, le občasno na AC in kakšnih dobrih manj prometnih cestah rad malo bolj pritisnem, če so seveda vozne razmere primerne.

Torej, gume naj bi bile nekako nad povprečjem po kvaliteti.
Pomembno je, da bodo primerne za celo leto, če pa za v sneg ne bodo ne vem kaj, pa nič hudega, ker se v sneg ne vozim, če je le možno, oziroma, v sneg grem le v sili, sicer pa obstajajo tudi verige, ki jih imam pozimi vedno v prtljažniku, če bi moral peljati v klanec in podobno ampak ne, če je le možno, počakam z opravkom dan ali dva, ko so ceste že splužene in posute ;) sicer pa grem v sneg raje s felicio, ker kar dobro pleza v sneg, se pa v klanec itak ne vozim, ker sem doma na ravnini ob dokaj glavni cesti, ne hodim v službo in mi za zimske razmere ni treba imeti nekih zmogljivih gum za v sneg. Ja, gume pa naj bi bile dobre za ostale letne razmere, tudi mokre ceste, in dež, kar je jasno.

.


Po tem opisu ne rabiš zimskih gum.
Za ostalo pa Bridgestone potenza 050a

lp Baro
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Napisal/-a jack86 Pe sep 17, 2010 10:40 am

Jaz nimam slabih izkušenj s to gumo. Imam popolnoma enake dimenzije, letos bo 3. sezona, vendar so že kar pobrane. Za v sneg so super gume za to ceno, nimam pripomb.
Z drugim zimskim gumami nimam izkušenj...

Lp, J
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Pe sep 17, 2010 4:35 pm

jack86 je napisal/-a:Jaz nimam slabih izkušenj s to gumo. Imam popolnoma enake dimenzije, letos bo 3. sezona, vendar so že kar pobrane. Za v sneg so super gume za to ceno, nimam pripomb.
Z drugim zimskim gumami nimam izkušenj...

Lp, J



Kako lahko trdiš da nimaš slabih izkušenj če nisi nobenih drugih probal? Pa ne vzeti to to kot napad nate, ampak ne moreš soditi kakšne so ene gume če nisi probal še kakšne druge.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Pipita To sep 21, 2010 10:10 am

Če človek reče, da nima slabih izkušenj verjetno pomeni, da so mu postregle z lastnostmi, kakršne je od gume pričakoval. To pomeni, da so ga v zimskih razmerah pripeljale tja kamor si je želel....varno seveda. Če nimaš izkušenj z drugimi gumami, to še ne pomeni da ne moreš imeti pozitivnih izkušenj z obstoječimi.
 
Uporabniški avatar
nejc4321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 16, 2007 10:02 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a nejc4321 Po okt 11, 2010 6:02 pm

Da ne odpiram nove teme. Imam Škodo octavio, ki ima dimenzijo letnih gum 205/55/16. Ker sem popoln laik na tem področju me zanima, ali lahko dam gor gume tudi kakšne druge dimenzije, ker so pač cenejše? Namreč te dimenzije zimskih gum se začnejo pri 60€ navzgor.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po okt 11, 2010 6:06 pm

nejc4321 je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme. Imam Škodo octavio, ki ima dimenzijo letnih gum 205/55/16. Ker sem popoln laik na tem področju me zanima, ali lahko dam gor gume tudi kakšne druge dimenzije, ker so pač cenejše? Namreč te dimenzije zimskih gum se začnejo pri 60€ navzgor.


Predvidevam, da lahko daš gor še 195 65 15, seveda na drugih platiščih. To je pa tak skor najcenejša dimenzija. Preveri pa, če imaš homologirano to dimenzijo ( sem skor 100% da jo imaš )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
nejc4321
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 16, 2007 10:02 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a nejc4321 Po okt 11, 2010 6:21 pm

speedfreak je napisal/-a:
nejc4321 je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme. Imam Škodo octavio, ki ima dimenzijo letnih gum 205/55/16. Ker sem popoln laik na tem področju me zanima, ali lahko dam gor gume tudi kakšne druge dimenzije, ker so pač cenejše? Namreč te dimenzije zimskih gum se začnejo pri 60€ navzgor.


Predvidevam, da lahko daš gor še 195 65 15, seveda na drugih platiščih. To je pa tak skor najcenejša dimenzija. Preveri pa, če imaš homologirano to dimenzijo ( sem skor 100% da jo imaš )


Prvič kupujem gume za nov avto in sem totalni d****. Torej pomeni, da bi še potem moral menjati platišča? Ker dobil sem original alu felne in pač gume. Imam homologirano 195,65,15 sem pogledal..
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Po okt 11, 2010 6:34 pm

nejc4321 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:
nejc4321 je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme. Imam Škodo octavio, ki ima dimenzijo letnih gum 205/55/16. Ker sem popoln laik na tem področju me zanima, ali lahko dam gor gume tudi kakšne druge dimenzije, ker so pač cenejše? Namreč te dimenzije zimskih gum se začnejo pri 60€ navzgor.


Predvidevam, da lahko daš gor še 195 65 15, seveda na drugih platiščih. To je pa tak skor najcenejša dimenzija. Preveri pa, če imaš homologirano to dimenzijo ( sem skor 100% da jo imaš )


Prvič kupujem gume za nov avto in sem totalni d****. Torej pomeni, da bi še potem moral menjati platišča? Ker dobil sem original alu felne in pač gume. Imam homologirano 195,65,15 sem pogledal..


Seveda imaš lahko to dimenzijo na škodi. Sam kot si ugotovil moraš kupiti druge feltne ( 15" ).
Jest sem danes za škodo kupil nove zimake 205/55 r16 za 91. evrov po komadu. Pa niso sava.

lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po okt 11, 2010 7:04 pm

King1 je napisal/-a:
nejc4321 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:
nejc4321 je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme. Imam Škodo octavio, ki ima dimenzijo letnih gum 205/55/16. Ker sem popoln laik na tem področju me zanima, ali lahko dam gor gume tudi kakšne druge dimenzije, ker so pač cenejše? Namreč te dimenzije zimskih gum se začnejo pri 60€ navzgor.


Predvidevam, da lahko daš gor še 195 65 15, seveda na drugih platiščih. To je pa tak skor najcenejša dimenzija. Preveri pa, če imaš homologirano to dimenzijo ( sem skor 100% da jo imaš )


Prvič kupujem gume za nov avto in sem totalni d****. Torej pomeni, da bi še potem moral menjati platišča? Ker dobil sem original alu felne in pač gume. Imam homologirano 195,65,15 sem pogledal..


Seveda imaš lahko to dimenzijo na škodi. Sam kot si ugotovil moraš kupiti druge feltne ( 15" ).
Jest sem danes za škodo kupil nove zimake 205/55 r16 za 91. evrov po komadu. Pa niso sava.

lp


91 evrov je drago za to dimenzijo, za 3 evre več dobiš že michelin, za 75 evrov pa tudi zelo konkurenčno gumo...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 19 gostov