maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a maarkec Ne sep 26, 2010 11:17 am

, kaksna je sploh razlika, mislim tale plus, kaj pomeni

lp
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Ne sep 26, 2010 11:33 am

Pnevmatika z oznako + ima drugačno sestavo zmesi in je "kao" bolj primerna za ekstremne razmere.

Po vsej verjetnosti samo komercialna poteza
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Ne sep 26, 2010 11:55 am

 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

zdravo

Napisal/-a maarkec Ne sep 26, 2010 12:32 pm

res ne vem, tko je no, mam 25 km za v sluzbo nardit, nekega velik snega nimam, k zivim 45 km do obale, tko da rad bi kupil po pravic cenejo pnevmatiko, in se mi ne zdi tako slaba sava s3 , ceprav jo eni grajajo, je pa res, da itak po mokrem tko al tko vozim počasi, tud če bi mel se boljsko pnevmatiko ne bi divjal, za snega pa vem da je s3 ok, in tud mehka, je pa ful odvisn od voznje, če vozis pametno se jo da met brez problema 3 sezone v kombinaciji z letno, v cene so pa velike razlike, primer sava s3 205 55 16 91 t je 70 eurov, ta najboljsa zimska pa pride tud do 150 eurov tko da, ful odvisn kolk časa prezivis na cesti


naročit pa mislim na gume -takoj.si
lp
 
Uporabniški avatar
Cruisin
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: Pe feb 20, 2009 11:03 am

Napisal/-a Cruisin Ne sep 26, 2010 12:39 pm

Lansko leto sem kupil Savo S3 pa so čisto ok gume. Tako da priporočam!
 
Uporabniški avatar
matej1357
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: To sep 09, 2008 2:15 pm

Napisal/-a matej1357 Ne sep 26, 2010 2:36 pm

tudi jaz sem lani kupil savo in se mi ni zdela slaba guma tako, da ne vem zakaj je na tako slabem glasu...
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Ne sep 26, 2010 2:46 pm

matej1357 je napisal/-a:tudi jaz sem lani kupil savo in se mi ni zdela slaba guma tako, da ne vem zakaj je na tako slabem glasu...


Zato ker so ljudje začeli dojemati da na svetu ni samo dveh podjetij. Vedno se je vse vrtelo okoli Save in Michelink

Konkurenca je prehuda (Nokian, Toyo, Fulda,...) in dejansko so Savine gume zaostale za konkurenco katero je zadela.

Katero podjetje pa še ima 5 ali 6 let star profil kot ga ima sava z Eskimo S3.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

zdravo

Napisal/-a maarkec Ne sep 26, 2010 2:59 pm

ja, to je verjetn res, pač drugi proizvajalci so sli korak dalje, glede vsega, kvalilteta, materiali, itd, sam vseen, po moje, če je nova guma ne more bit kr naenkrat za proč vreči, sam sm mel novo s3 , pred 3 leti, in tud v mokrem se mi ni zdela slaba, tko da , zelo odvisno, je tud od tega, kolk pnevmatik si preizkusil in potem lahko das mnenje na podlagi izkušenj
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Napisal/-a vojkostar To okt 05, 2010 11:22 am

na enem od vozov mam savo s3 že 8 leto, pa se na mokrem drži bolje ceste kot pirellijeva guma ki je bila zmagovalka testa leta 2007 tak jest nevem kako testirajo te gume, a na debelino kuverte?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To okt 05, 2010 12:11 pm

vojkostar je napisal/-a:na enem od vozov mam savo s3 že 8 leto, pa se na mokrem drži bolje ceste kot................


to lahko ti poveš "stari mami" doma...... :bonk

PS in sploh ne vem, če je že 8 let zunaj....
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Napisal/-a dask To okt 05, 2010 12:14 pm

Če primerjam Blizzak LM25 in Savo S3 (obe sem imel gor v zadnjih letih), bom Savo garantirano še kupil, Bridgestona pa tudi slučajno ne..... Niti pod razno ni boljša, če dodam še razliko v ceni pa itak ni debate.
 
8000rpm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: To avg 11, 2009 6:17 pm

Napisal/-a 8000rpm To okt 05, 2010 12:16 pm

vojkostar je napisal/-a:na enem od vozov mam savo s3 že 8 leto, pa se na mokrem drži bolje ceste kot pirellijeva guma ki je bila zmagovalka testa leta 2007 tak jest nevem kako testirajo te gume, a na debelino kuverte?


Imel sem 4 leta staro Nokianko, pa sem se več kot enkrat skor zaletel v roku 2 tednov z to gumo, saj ob klasičnem zaviranju poplesavala, kaj še le ko sem zavrl močno. Take buče lahko govoriš komu drugemu, ker kemijska sestava materiala ne dopušča, da bi po 8 letih guma še vedno držala, ne glede na firmo, pa če ti jo nasa naredi, saj temperaturne razlike in vlaga naredijo svojo posledico na materialu.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Napisal/-a hippo To okt 05, 2010 1:58 pm

vojkostar je napisal/-a:na enem od vozov mam savo s3 že 8 leto, pa se na mokrem drži bolje ceste kot pirellijeva guma ki je bila zmagovalka testa leta 2007 tak jest nevem kako testirajo te gume, a na debelino kuverte?

Tega pa od tebe ne bi pričakoval...
Po 4-5 letih rata guma trda in je vožnja po dežju kritična.
Tako da vojko pod mus moraš gume zamenjat!
:lol:
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Napisal/-a xalfist To okt 05, 2010 2:16 pm

vojkostar je napisal/-a:na enem od vozov mam savo s3 že 8 leto, pa se na mokrem drži bolje ceste kot pirellijeva guma ki je bila zmagovalka testa leta 2007 tak jest nevem kako testirajo te gume, a na debelino kuverte?


Sam sem imel lani 6 sezono savo gor pa po snegu je šla ok sam po mokrem pa ne, kot da ima avto 300konjev ne pa 90 ob speljevanju, ter pri zaviranju duma takoj zdrsi potem pa dela abs v prazno, in pa skozi ovinke se je čutlo kako avto drsi. Ker guma postane trda in ne prime več. Isto velja za letne katere so stare po suhem se drži isto kot nova po dežju pa kot da si na drsalnici. Preverjeno ker ko sem kupil felne pa so ble gor stare gume 5let, po suhem ok sam po dežju pa kriza, in sem jih hitro zamenjal zaradi vožnje po dežju.

Potem pa vidiš pozimi zapade 5-10cm snega pa kolona vozil ki vozi 30-40 spredaj pa en z letnimi ali pa starimi oz zlizanimi gumami. Pa ne da bi se umakno iz ceste na prvi busni ampak tak vozi cesih 20km in zadržuje ostale. Saj če si za njim ga prehitiš z občutkom na pedalu za gas ampak če si v koloni deseti pa težko celo kolono prehitevaš oz je nesmileslno, potem pa te imajo za divjaka.
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Re: zdravo

Napisal/-a Kalos To okt 05, 2010 2:21 pm

maarkec je napisal/-a:res ne vem, tko je no, mam 25 km za v sluzbo nardit, nekega velik snega nimam, k zivim 45 km do obale, tko da rad bi kupil po pravic cenejo pnevmatiko, in se mi ne zdi tako slaba sava s3 , ceprav jo eni grajajo, je pa res, da itak po mokrem tko al tko vozim počasi, tud če bi mel se boljsko pnevmatiko ne bi divjal, za snega pa vem da je s3 ok, in tud mehka, je pa ful odvisn od voznje, če vozis pametno se jo da met brez problema 3 sezone v kombinaciji z letno, v cene so pa velike razlike, primer sava s3 205 55 16 91 t je 70 eurov, ta najboljsa zimska pa pride tud do 150 eurov tko da, ful odvisn kolk časa prezivis na cesti


naročit pa mislim na gume -takoj.si
lp


Sej po mokrem greš lahko 20, pa zdrsneš. :)

Drugače pa moje Michelin Energy saver so bile recimo na mokrem ocenjene slabo, če se prav spomnem, pa nimam problemov.
 
sosed
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: Ne avg 09, 2009 10:17 am

Napisal/-a sosed To okt 05, 2010 2:30 pm

matej1357 je napisal/-a:tudi jaz sem lani kupil savo in se mi ni zdela slaba guma tako, da ne vem zakaj je na tako slabem glasu...


dokler ne preizkusiš recimo UG7+ je ta kr dobra ja.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Napisal/-a xalfist To okt 05, 2010 2:44 pm

sosed je napisal/-a:
matej1357 je napisal/-a:tudi jaz sem lani kupil savo in se mi ni zdela slaba guma tako, da ne vem zakaj je na tako slabem glasu...


dokler ne preizkusiš recimo UG7+ je ta kr dobra ja.


ampak je dražja tudi.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx To okt 05, 2010 4:26 pm

xalfist je napisal/-a:
sosed je napisal/-a:
matej1357 je napisal/-a:tudi jaz sem lani kupil savo in se mi ni zdela slaba guma tako, da ne vem zakaj je na tako slabem glasu...


dokler ne preizkusiš recimo UG7+ je ta kr dobra ja.


ampak je dražja tudi.


Koliko pa stane tvoje življenje?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Napisal/-a xalfist To okt 05, 2010 4:41 pm

speedfreak je napisal/-a:
xalfist je napisal/-a:
sosed je napisal/-a:
matej1357 je napisal/-a:tudi jaz sem lani kupil savo in se mi ni zdela slaba guma tako, da ne vem zakaj je na tako slabem glasu...


dokler ne preizkusiš recimo UG7+ je ta kr dobra ja.


ampak je dražja tudi.


Koliko pa stane tvoje življenje?


No ja takih primerjav tut ne moreš delat ker samo gume niso tut odločilne potem to za sabo vzame še boljše zavore, podvozje, vzmetenje, boljši avto, z elektroniko stabilnosti itd, če veš kaj hočem povedati pol moraš vse najboljše kaj se dobi na trgu nabavit. Tak da če imaš savo al pa goody year nisi kaj bolj ogrožen oz bolj varen.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ To okt 05, 2010 4:51 pm

@mihaing: UG7 ima tudi že pet let isti profil, le plus so dodali in je še vedno ena najboljših gum! ;)

@Kalos: Michelin Energy (saver?) na Golfu 6 v 16 colah za moje pojme niti za suho niso, kaj šele za mokro!

Je pa res, da se itak večina ljudi na naših cestah ob dežju vozi tako presrano, da je vseeno, če imajo S3 al pa UG7+. Ne vem a imajo vsi totalno zanič gume in brisalce na avtih ali ne znajo vozit, ker 70km/h po skoraj ravni regionalni cesti z dokaj grobim asfaltom je pa res pretiravanje. No to vsaj pojasni, zakaj eni tako hvalijo ene gume, ki so sicer slabe, pri taki vožnji te res niti katrca s ChoongaLoonga gumami ne more razočarat! :roll:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov