Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a MBtouran To nov 23, 2010 10:47 am

sašo5 je napisal/-a:Izključni "krivec" teden dni stara S3+..............

Slika


če bi prebral teste pnevmatik, bi videl da so dobile te pnevmatike nezadostno oceno.
 
Uporabniški avatar
matej1357
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: To sep 09, 2008 2:15 pm

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a matej1357 To nov 23, 2010 11:01 am

sašo5 je napisal/-a:Izključni "krivec" teden dni stara S3+..............


ti pa nikoli ne narediš napake?
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a MuRiCi To nov 23, 2010 11:05 am

matej1357 je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:Izključni "krivec" teden dni stara S3+..............


ti pa nikoli ne narediš napake?

najlažje je krivdo zvalit na gume :roll: :roll:
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a ~toMmy~ To nov 23, 2010 11:07 am

matej1357 je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:Izključni "krivec" teden dni stara S3+..............


ti pa nikoli ne narediš napake?


Tu pa tudi mene zanima, kako točno je "izključni" krivec guma? Kaj pa šofer oz. kakšno olje ipd. na cesti? Avto po mojih izkušnjah ne odneha tako zlepa, tako da ob "normalni" vožnji je guma ali ena od dveh preostalih možnosti.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a Drocky To nov 23, 2010 11:31 am

seveda bo guma, ker voznik nikoli ne pretirava...
moje letošnje gume so po adacovem testu dosti boljše od savinih, pa po zašvicani cesti dost bolj drsijo kot s3 ali 3 leta stare nokian hakkapeliitta.
Da ne omenjam kako sranje je zadnje dneve, ko je polno zemlje po cesti od traktorjev potem pa prek dež. V takem te ne reši nič če si prehiter.
LP Rok
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a sašo5 To nov 23, 2010 3:49 pm

avto ni moj, še manj, da bi jaz vozil, slikan je včeraj ko so ga pripeljali na avto vleki k pooblaščencu, po izjavah lastnika se mu je to zgodilo 2 km od doma in avti pred njim so se v ovinek peljali normalno kot vsako jutro_on je šel ravno.......

~toMmy~ je napisal/-a:
kako točno je "izključni" krivec guma? Kaj pa šofer oz. kakšno olje ipd. na cesti? Avto po mojih izkušnjah ne odneha tako zlepa, tako da ob "normalni" vožnji je guma ali ena od dveh preostalih možnosti.

dal sem izključni pod narekovaje, ravno zato, ker videl nisem, le po izjavah lastnika sklepam.....

matej1357 je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:Izključni "krivec" teden dni stara S3+..............


ti pa nikoli ne narediš napake?

na cesti NE :!:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a maniaxxx To nov 23, 2010 4:03 pm

sašo5 je napisal/-a:avto ni moj, še manj, da bi jaz vozil, slikan je včeraj ko so ga pripeljali na avto vleki k pooblaščencu, po izjavah lastnika se mu je to zgodilo 2 km od doma in avti pred njim so se v ovinek peljali normalno kot vsako jutro_on je šel ravno.......

~toMmy~ je napisal/-a:
kako točno je "izključni" krivec guma? Kaj pa šofer oz. kakšno olje ipd. na cesti? Avto po mojih izkušnjah ne odneha tako zlepa, tako da ob "normalni" vožnji je guma ali ena od dveh preostalih možnosti.

dal sem izključni pod narekovaje, ravno zato, ker videl nisem, le po izjavah lastnika sklepam.....

matej1357 je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:Izključni "krivec" teden dni stara S3+..............


ti pa nikoli ne narediš napake?

na cesti NE :!:



Pomoje ni problem v gumah ampak v golfu :mrgreen:


Sej se hecam, ene 3 tedne sem imel to "čast" voziti savo eskimo HP in tist k reče da je to odlična guma je en velik b****r, al pa ni vozil nič razen save nikoli.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a simply To nov 23, 2010 8:16 pm

Sam ne bi krivil gume - voznik pa sigurno.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a lizard To nov 23, 2010 8:21 pm

Še vedno je absourdno da kupiš novega Golfa, pa ga obuješ v neke nizkocenovne gume.
 
north789
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Pe okt 03, 2008 8:03 pm
Kraj: Domžale z okolico

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a north789 To nov 23, 2010 8:41 pm

Sava eskimo s3 je profil ki, je star 10 let če že kopuješ kupiš sava eskimo hp za bolše denarce pa tut fulda, good year ipd.
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a simply To nov 23, 2010 9:16 pm

Še vedno je absourdno da kupiš novega Golfa, pa ga obuješ v neke nizkocenovne gume.


Ali je sava nizkocenovna guma? Dvomim, saj ni čang šlang.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a ~toMmy~ To nov 23, 2010 9:18 pm

Saj ima vsak drug avto v Lj S3, no ajde na malenkost "dražjih" in čisto novih avtih kot je Giulietta se pa najde HP. Moram se odvadit gledat gume na parkiranih avtih, ker se človek skoraj zjoka, ko vidi na kakšne avte se meče low budget gume... :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a pskoda To nov 23, 2010 9:21 pm

V večini primerih je kriv voznik ne pa v vseh. Dosti delam oz popravljam električne stvari pri Bartog-u v Trebnjem in ne boste verjel koliko gum je reklamacij, tudi Bridgestone Potenza RE050A, ki skor nisem mogel verjet, jih zelo malo da ne bo pomote, tako da ne bi bla ena niskocenovna guma kot je sava. Od kar jo je kupil Goodyear je malo boljša, ampak še zmeraj ni to to.
 
Uporabniški avatar
seicento 2
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne jun 01, 2008 2:04 pm
Kraj: maribor

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a seicento 2 To nov 23, 2010 9:46 pm

jaz mam vedno savo s3 gor pa še nisem nikdar letel s ceste

je pa res da nekateri mislijo da če majo abs in esp da bo avto sam v ovinek pelo ne glede na kaj

prilagajat se je treba razmeram na cesti
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a MBtouran To nov 23, 2010 11:18 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Saj ima vsak drug avto v Lj S3, no ajde na malenkost "dražjih" in čisto novih avtih kot je Giulietta se pa najde HP. Moram se odvadit gledat gume na parkiranih avtih, ker se človek skoraj zjoka, ko vidi na kakšne avte se meče low budget gume... :D



Se popolnoma strinjam, najbolj smešno na prejšnji BMW 5 videl nalite zimske gume!
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a lizard To nov 23, 2010 11:24 pm

V Sloveniji je pač zimska Sava na pol avtih gor, ker imamo to vgravirano v zavest. Tudi če bi gor na sami gumi pisalo nepriporočljivo bi se prodala v enakih številkah. Bi pa pri Savi lahko bili malo bolj dejavni pri konstantnem razvoju gum in v 10-ih letih predstavili več kot eno novo zimsko gumo. A očitno slovenski trg tega ne zahteva, kar je po svoje zelo žalostno.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a esem Sr nov 24, 2010 1:21 am

Dajte še enkrat tole prebrat
sašo5 je napisal/-a:... in avti pred njim so se v ovinek peljali normalno kot vsako jutro_on je šel ravno.......

Temu bi se lahko reklo tudi "krivda gum"...(poleg pretirane "sproščenosti" tik pred domom (največ nesreč se zgodi tam in tako))

Zdi se, da so pri Savi z novim modelnim letom popravili gume in po novih nemških (ne-ADAC-ovih) testih je bistveno boljša na mokrem (a i šire), tako da se uvršča med zimskimi celo malo pod vrhom, torej dosti solidno razmerje kvaliteta/cena.

PS
En test iz nem. AutoBilda 39/2010 - ocena dobro
Platz 5/14 im Test (enako kot M. Alpin in Pirelli, boljše od Fulde , Bridgestona itd)

Verjetno isti test (revija Autotest) http://www.testberichte.de/a/reifen/mag ... 40301.html
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a vojkostar Sr nov 24, 2010 8:02 am

po mojih izkušnjah je s3 odlična za SNEG, za mokro cesto pa imam slabe izkušnje, se enostavno slabo drži.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a esem Sr nov 24, 2010 2:07 pm

Ne vidim smisla - to smo v zadnjem letu povedali morda že stokrat. Isto je bilo na testih.

Dejstvo je, da se po najnovejših testih S3 dobro odreže.
Je kdo že kupil čisto novo Savo in lahko preveri (ne na cesti - prazno parkirišče!), če je na mokrem res boljša?
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: razlika sava S3 - sava s3+

Napisal/-a nevermind Sr nov 24, 2010 4:43 pm

Sem že parkrat napisal čez Savo in sem tip človeka, da dam več na gume. Ampak sem jih vseen onabavil iz takšnih in drugačnih razlogov, pa še poceni so bile.
Sem pa nabavil rabljene S3 '07, ker ne potrebujem novih gum, ker bo avto šel v prodajo pred naslednjo zimo.
Po suhem itak drži, edino so malo glasne. Glede vožnje v dežju/po mokrem pa moram reč, da če malo pretiravaš kar drsi v ovinku.
Pa nimam ne ESP in teh elektronskih pizdarij, edino ABS :mrgreen:
Če ne pretiravaš z njo pa gre lepo oz. normalno tudi po dežju.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov