Uporabniški avatar
dominic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 655
Pridružen: Ne jul 04, 2004 5:23 pm

Napisal/-a dominic Če okt 14, 2010 7:59 pm

saj vem da niso vsi za v isti kos, je pa tukaj ene 90% takih, ko si ne dajo rect...pa poznam tudi taksen folk...ni letelo to na tebe, tako da si ne jemat k srcu...pravim samo, da trgovci zivijo na ta racun...ce pa je nekdo pripravljen dat tistih 30.40.50 cekinov vec po gumi, pa naj da...jaz osebno nebom dal...da bom imel na felni gumo, ki je boljsa od dolocene tocke naprej, do te pa je ista kot vsaka druga za 50% ali celo vec manj v ceni...to pravim...

cez zimo bos nardil xxxx kilometrov, toliko in toliko po snegu...kolko krat bos uporabil zgornji segment gume, ki je v extremu boljsa kot neka povprecna fulda, falkenca itd...recimo srednji zgornji razred...proti zgornjmu + € razredu...

ob2 boma naredila isto km, s tem da bos ti vlozo vec € voznjo kot ja...ob2 pa boma imela boljsi obcutek na ceti, jaz zato ker vem kolko jo rabim, ti pa zato, ker ves da je po testih med najboljsi, in da bi ti naj v dolocenih razmerah dala boljsi oprijem kot druga...

zdaj pa naj nekdo rece ce ni tako pri zimskih gumah...drugo so letne...kjer jo lahko res izkoristis, samo tja se nebomo spuscali...

pravim samo, da ni vredno...odsteti toliko vec...glede na to kaj ponuja, in kako se bos vozo cez zimo, v danasnjem casu vec po asvaltu kot po snegu...no, odvisno kje si doma...
..::"Burn Ruber....Keiichi Tsuchiya.... Not Your Soul"::..
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Če okt 14, 2010 8:29 pm

dominic je napisal/-a:cez zimo bos nardil xxxx kilometrov, toliko in toliko po snegu...kolko krat bos uporabil zgornji segment gume, ki je v extremu boljsa kot neka povprecna fulda, falkenca itd...recimo srednji zgornji razred...proti zgornjmu + € razredu...

ob2 boma naredila isto km, s tem da bos ti vlozo vec € voznjo kot ja...ob2 pa boma imela boljsi obcutek na ceti, jaz zato ker vem kolko jo rabim, ti pa zato, ker ves da je po testih med najboljsi, in da bi ti naj v dolocenih razmerah dala boljsi oprijem kot druga...

zdaj pa naj nekdo rece ce ni tako pri zimskih gumah...drugo so letne...kjer jo lahko res izkoristis, samo tja se nebomo spuscali...

pravim samo, da ni vredno...odsteti toliko vec...glede na to kaj ponuja, in kako se bos vozo cez zimo, v danasnjem casu vec po asvaltu kot po snegu...no, odvisno kje si doma...


Ne bom imel boljšega občutka zaradi tega, ker je najboljša na testih, ampak zaradi tega, ker bo v praksi med najboljšimi na cesti. Izkoristim pa ponavadi gumo premo sorazmerno z njenimi sposobnostmi. Če bi imel slabšo, bi šel pač posledično nekoliko bolj počasi(ker pač ne bi bila varna za večjo hitrost). Tako se pa mirne duše voziš hitreje v določenih razmerah in veš tudi pri počasnejši vožnji, da bo guma zelo dobro oddelala svoje v krizni situaciji. Mi je pa čez zimo pomembno, da se guma izkaže po mokrem, snegu in po suhem.

Po snegu zaradi konkretnega klanca na cestici, ki vodi v vas in zimskih radosti, na suhem mora bit itak taka, da nimaš občutka, da bo razpadla, če jo malo prišponaš, mokro je pa sploh zelo pogosto čez zimo in ravno na mokrem je UG7 :shock:

Če prej nisi, si pa zdaj pisal direktno meni in spet zgrešil! :D Dokler ima guma normalno porabo, obrabo in dokaj vredu ceno, ne more ponujat "preveč" zame! :twisted: To kako presrano se nekateri vozijo, je pa druga stvar, čepravno ravno takšni tudi potrebujejo čim boljše gume, da v krizni situaciji ne odletijo iz ceste, ker odreagirat pač večinoma na znajo!

Sicer pa v tej dimenziji teh cca. 40€ več na 3 leta za varnost... daleč od kakšnega preseravanja z denarjem! Saj mogoče za večino ni vredno teh 10-15€ na leto, dokler nisi tista izjema, ki ga ravno to reši precej večjih stroškov oz. poškodb.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
dominic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 655
Pridružen: Ne jul 04, 2004 5:23 pm

Napisal/-a dominic Pe okt 15, 2010 5:23 am

vec kot peljat se v dolocenih razmerah tako nemores, mislim da se bos strinjal...do tja pa so vse gume dobre...testi ti pa tako dajo oceno kjer se zmeri njihova meja...do tja pa zaradi obcutka v oznji in tvoje varnosti nebos prisel, kaj kupis neko stvar dajo jo izkoristis 100%, nemi natolcevat z takimi...80% voznje z zimski gumami bo umirjene, ce pa se bos pelo hitro, bo pa to v takih situacijah, ko bos 100% v sebe in se v vse ostale dejavnike, ne samo v gume...nebi tukaj pisal, ce nebi ibl iz krajev, kjer vrze cez zimo ogromno snega, je ponavdi slabo spluzeno, in se folk jajcka po cestah...na avtih pa gume zgornjega ranga po testih...gres pol v kaksen kafic, pa slisis, mater, dons pa sem se pelo, kak je guma prijela, a v klanec je lezo ko polz...tako da sem moral it mimo...pa dobro, nemo se vec preseravali, pa pregovarjali...vsak ima svoje stalisce, sicer pa je tole dobro za mene, bo pac vec € v denarnici...pridni fantje...pm, za gume...ce kdo rabi =)...

lp, dominic...
..::"Burn Ruber....Keiichi Tsuchiya.... Not Your Soul"::..
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Pe okt 15, 2010 7:02 am

dominic je napisal/-a:vec kot peljat se v dolocenih razmerah tako nemores, mislim da se bos strinjal...do tja pa so vse gume dobre...testi ti pa tako dajo oceno kjer se zmeri njihova meja...do tja pa zaradi obcutka v oznji in tvoje varnosti nebos prisel, kaj kupis neko stvar dajo jo izkoristis 100%, nemi natolcevat z takimi...80% voznje z zimski gumami bo umirjene, ce pa se bos pelo hitro, bo pa to v takih situacijah, ko bos 100% v sebe in se v vse ostale dejavnike, ne samo v gume...nebi tukaj pisal, ce nebi ibl iz krajev, kjer vrze cez zimo ogromno snega, je ponavdi slabo spluzeno, in se folk jajcka po cestah...na avtih pa gume zgornjega ranga po testih...gres pol v kaksen kafic, pa slisis, mater, dons pa sem se pelo, kak je guma prijela, a v klanec je lezo ko polz...tako da sem moral it mimo...pa dobro, nemo se vec preseravali, pa pregovarjali...vsak ima svoje stalisce, sicer pa je tole dobro za mene, bo pac vec € v denarnici...pridni fantje...pm, za gume...ce kdo rabi =)...

lp, dominic...


Kako pa, da se z gumami ukvarjaš, glede na to, da si jasnoviden? Še enkrat ponavljam. Naprej se zapelji z mano, potem pa trosi take neumnosti!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
optima
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe okt 15, 2010 8:59 am

UG7+

Napisal/-a optima Pe okt 15, 2010 9:08 am

UG7+ sem preiskal cel internet in jih nasel najceneje za 57€ na www.gumex.si

So pa po odzivih voznikov in testov verjetno res najboljša izbira.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Pe okt 15, 2010 9:30 am

dominic je napisal/-a:vec kot peljat se v dolocenih razmerah tako nemores, mislim da se bos strinjal...do tja pa so vse gume dobre...testi ti pa tako dajo oceno kjer se zmeri njihova meja...do tja pa zaradi obcutka v oznji in tvoje varnosti nebos prisel, kaj kupis neko stvar dajo jo izkoristis 100%, nemi natolcevat z takimi...80% voznje z zimski gumami bo umirjene, ce pa se bos pelo hitro, bo pa to v takih situacijah, ko bos 100% v sebe in se v vse ostale dejavnike, ne samo v gume...nebi tukaj pisal, ce nebi ibl iz krajev, kjer vrze cez zimo ogromno snega, je ponavdi slabo spluzeno, in se folk jajcka po cestah...na avtih pa gume zgornjega ranga po testih...gres pol v kaksen kafic, pa slisis, mater, dons pa sem se pelo, kak je guma prijela, a v klanec je lezo ko polz...tako da sem moral it mimo...pa dobro, nemo se vec preseravali, pa pregovarjali...vsak ima svoje stalisce, sicer pa je tole dobro za mene, bo pac vec € v denarnici...pridni fantje...pm, za gume...ce kdo rabi =)...

lp, dominic...

Očitno nekateri še vedno ne razumete, da lahko voziš ko penzionist, pa bo prišla enkrat samo 1 situacija, ko se bo ves "prihranek" pri gumah razblinil v nič. Samo 1x bo nekdo zapeljal pred tebe iz stranske ulice - z najboljšo gumo se mu boš recimo ustavil 10 cm pred njim, s povprečno pa boš v njega priletel s 20km/h. Pa gre vse v nič. In še - najdražje ni vedno tudi najboljše pri gumah. Dobiš odlične gume za dosti nižjo ceno od najdražjih.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
yugof1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe okt 15, 2010 10:30 am
Kraj: okolica Krškega

Napisal/-a yugof1 Pe okt 15, 2010 10:32 am

Pri Lašiču v Brežicah so še ceneje+ brezplačna montaža :)

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=4139064
 
optima
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe okt 15, 2010 8:59 am

zimske pnevmatike

Napisal/-a optima Pe okt 15, 2010 10:58 am

yugof1 je napisal/-a:Pri Lašiču v Brežicah so še ceneje+ brezplačna montaža :)

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=4139064


Res je gume 1€ cenajša, ampak je pa potrebno plačat dostavo, ki pa je pri gumex.si brezplačna. Brezplačna montaža je pa res fina ugodnost, ampak samo za tiste iz bljižnje okolice.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov