Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: finske pnevmatike Nokian

Napisal/-a crxdelsol Sr okt 12, 2011 7:53 pm

Doma mam nokianke ki bi ravno pasale na moje felne 205 40 17. Nokian WR ampak so stare 4,5 let, profil še je celi skoraj, letos sem jih malo probal po snegu ampak bogve kaj ga ni bilo...mislite da bi še bile za to sezono ? Sem iz mesta in ne rinem preveč v hribe če ni potrebe in ni spluženo.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: finske pnevmatike Nokian

Napisal/-a Blinder Sr okt 12, 2011 7:58 pm

Odvisno od tvojih financ
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: finske pnevmatike Nokian

Napisal/-a crxdelsol Sr okt 12, 2011 8:11 pm

Ja če nebi blo to primerno bom kupil nekaj v rangu Sava s3 14 col, samo že 2 sta omenila da sta imela 5 sezon jih...pol bi še pomoje šlo skozi če ni guma pretrda, boljše pa gume kupit ko pa avto klepat.
 
Uporabniški avatar
HPF
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Po mar 07, 2011 4:21 pm
Kraj: Maribor

Re: finske pnevmatike Nokian

Napisal/-a HPF Sr okt 12, 2011 10:10 pm

crxdelsol je napisal/-a:Doma mam nokianke ki bi ravno pasale na moje felne 205 40 17. Nokian WR ampak so stare 4,5 let, profil še je celi skoraj, letos sem jih malo probal po snegu ampak bogve kaj ga ni bilo...mislite da bi še bile za to sezono ? Sem iz mesta in ne rinem preveč v hribe če ni potrebe in ni spluženo.


Pomoje bodo za po mestu ok. Jaz sem lani imel na Leonu (za kratek čas) par let stare zimske gume z dosti profila, pa so ble za po mestu čisto ok, za lazenje po hribih pa so se poceni Kumhotove nove gume izkazale kasneje za boljše. Dosti je pomoje tudi v vozniku in v njegovem načinu vožnje po snegu.

p.s.: Mislim, da sem se danes vozo za tabo s Qashqaijom po Koroški proti Glavnemu trgu. Toyota je dokaj všečna brez plastike ;)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: finske pnevmatike Nokian

Napisal/-a crxdelsol Če okt 13, 2011 8:03 am

Možno da si vozil za mano ja =)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: finske pnevmatike Nokian

Napisal/-a thunderbolt To okt 18, 2011 4:00 pm

andrejus je napisal/-a:Me zanima kako je z letnimi?


Letne Nokianke se mi zdi, da so dostikrat neupravičeno spregledane. Letos vozim letne i3. Gre praktično za iste zmesi kot pri višjih rangih in so na vseh testih vedno zelo visoko, če ne najvišje. Guma čez poletje, ko je zunaj 18 stopinj in več grabi res dobro in kar noče in noče spustit. Pa naj bo suho ali mokro - zelo predvidljiva guma, ki vliva zaupanje. Pri nižjih temperaturah, nekje 15 stopinj, grabi nekoliko slabše in prej začne zdrsavati (spusti pa ne). Ko se jo ogreje, grabi spet super.
Za moje pojme res dobra guma.

Sam sem dobil i3 v moji dimenziji 175-70/13 za res majhen denar, vendar kot sem gledal cene običajnih dimezij 195-65/15 so napram "premium" znamkam kar drage. Pri večjih dimezijah pa znajo biti razlike med "premium" znamkami in Nokianom res velike (v prid Nokianu, tudi 20€ na gumo) in tam je res neumno dajat 100€ več za komplet recimo Michelink, saj je Nokian tako dobra guma.
 
Loops
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Če dec 18, 2008 6:56 pm
Kraj: Koroška

Re: finske pnevmatike Nokian

Napisal/-a Loops So okt 13, 2012 12:22 pm

Js za letošnjo zimonaročil nove 4 Nokian WR A3 215/55 R17 98V, bomo vidli kako bo šla čez prelaze.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: finske pnevmatike Nokian

Napisal/-a hrošč Ne okt 14, 2012 9:05 pm

poomah je napisal/-a:Samo razlika je v tem, da Finci ne uporabljajo modela WRG2, temveč modele Hakkapeliitta 7 ali Hakkapeliitta R.
Če koga zanima, v čem je razlika, si lahko pogledate švedski test na:
http://www.teknikensvarld.se/files/0922 ... k-2009.pdf
http://www.teknikensvarld.se/documents/ ... /index.xml

Nekatere od teh gum bi prišle zelo prav našim hribovcem, ki jih ob vsakem snegu skrbi, če bodo lahko prilezli do doma :)

Hakkapeliitta, seveda brez žebljev, sem srečal enkrat pri nekomu, ki je menjal gume pri nas. Guma stara 3-4 leta, mehka kot hudič, mehkejša kot vse nove. V snegu in ledu mora iti definitivno super..
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov