Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a el_diablo Sr nov 03, 2010 10:26 pm

đizs no,še mal pa bo folk 10 let stare gume fural.ajajaj

na tvojem mestu bi menjal,tako guma nima več optimalnega oprijema v nobenih pogojih.
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a Miholl84 Sr nov 03, 2010 11:21 pm

Ja res,najboljše da še med samo zimo za zihr zamenja en komplet da ne bodo prestare...

Halo no, to je izdelek 21. stoletja in vanj vložene tok tehnologije da verjetno cel raketoplan z njega naredijo. Poleg tega je pnevmatika še od enega najbolj cenjenih in priznanih izdelovalcev.

Po zakon se lahko 5 let stara guma prodaja kot nova pri vulkanizerju,tako da verjemi s tvojimi mišelinkami ni nič narobe in jih kar vozi še to sezono.

Se pa vidi da ekonomski prijemi dobro delujejo na ovce...
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
modri D.
Uporabnik
 
Prispevkov: 867
Pridružen: Po apr 09, 2007 9:38 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a modri D. Če nov 04, 2010 12:22 am

Če smem še jaz pristaviti svoj lonček tukaj ... Sam sem ravno zamenjal zimske gume, in sicer ravno Michelin Pilot Alpin (sicer sem jih menjal za mlajše Alpinke, ampak tole je blo res silom prilike). Ker se pri nas gume ne kurijo ravno, so bile na avtu 5 sezon. Ta guma zelo hitro otrdi, pri nas je bila že 3. sezono razlika opazna. Ampak ker se je avto malo vozil ... Rad bi rekel le, da ni (samo) sneg problem pri teh gumah, problem je dež. Tako stara Michelinka tudi s polnim profilom drsi že na vlažni podlagi. Jst sm se lani že parkrat veselo lovil pri kakšnem (zelo počasnem!!) ovinku, tako da so gume morale it in sem se od njih poslovil sedaj, ko imajo še 5mm profila. Če se res tako malo voziš, potem če se že odločiš ostati na teh gumah, svetujem izredno pazljivo vožnjo v dežju in izogibanje raznim snežnim zametom, če se le da. Premisli pa tudi, kako dolgo boš še vozila ta avto - če ga misliš prodati kmalu, škoda novih gum (iz tega vidika), če pa misliš še "furati" dve, tri zime - potem pa morda menjava ne bi bila slaba ideja.

Vsekakor pa sam iz lastnih izkušenj z Michelinkami (tako zimskimi kot letnimi) priporočam čim prejšnjo menjavo.


Pa lep pozdrav! :)
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a Drocky Če nov 04, 2010 9:21 am

Miholl84 je napisal/-a:Ja res,najboljše da še med samo zimo za zihr zamenja en komplet da ne bodo prestare...

Halo no, to je izdelek 21. stoletja in vanj vložene tok tehnologije da verjetno cel raketoplan z njega naredijo. Poleg tega je pnevmatika še od enega najbolj cenjenih in priznanih izdelovalcev.

Po zakon se lahko 5 let stara guma prodaja kot nova pri vulkanizerju,tako da verjemi s tvojimi mišelinkami ni nič narobe in jih kar vozi še to sezono.

Se pa vidi da ekonomski prijemi dobro delujejo na ovce...

guma se lahko prodaja kot nova, če ni bla nikoli uporabljena. Ko jo pa uporabiš, pa guma zgublja na kakovosti zaradi temperaturnih sprememb, UV sevanja, udarcev itd. Guma z leti postane trda pa če hočeš al pa ne.
LP Rok
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a AgitatoR Če nov 04, 2010 7:11 pm

Saj zato pa ima še toliko profila, ker se enostavno ne porablja ker je material že otrdel.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a Miholl84 Če nov 04, 2010 7:45 pm

Imel te mišelinke na alfi. So precej občutljive oz. se pozna kako napumpane so. Ko sem imel letne na 2.8 sem imel zimske na 2.2, ker je bilo 2.5 preveč za po snegu, pa sem imel precej težak avto.

In niso to TIGEr gume da bodo ratale trde ko kamen in se zato ne bodo obrabljale. Guma zdrži pri kulturni vožnji 50k km ali pa več. Vsak ki se veliko vozi in ne uničuje gum namerno bo to potrdil.
Če gospodična na zimo (4 meseci) po 2-3k km, ni čudno da ima še toliko profila. Govorimo o Mišelinkah,ne o nekih kvazi gumah...
C u O r E S p O r T i V o
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov