voznik5
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Če feb 12, 2009 10:51 pm

sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a voznik5 Sr nov 03, 2010 5:26 pm

Pozdravljeni,

Odločam se med tema dvema gumama (205/60/16). Najprej sem bil prepričan, da bom sigurno kupil ug7+, vendar se je guma (kot so navedli vozniki) slabo izkazala pri vožnji v snegu. Ker ne prihajam iz mesta, me zanima, katero od teh dveh izbrati. Predvsem me zanima vožnja v snegu. Sava hp je sicer nov model in nikjer ni testov, medtem ko se je sava s3 predvsem izkazala v vožnji v snegu. Verjetno sava hp ni slabša od sava s3. Ali pač??? Tisti ki se malo bolj spoznate, mi lahko prosim pomagate, katero izbrati. Za odgovore se vsem najlepše zahvaljujem.
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a kolesar Sr nov 03, 2010 5:42 pm

pa ta guma je odlična za sneg..

ug7 je vsepovsod za razred bolša od save..
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr nov 03, 2010 5:44 pm

Sava S3+ je zelo dobra za v sneg, HP pa malo manj, naj bi bila tudi dobra na mokrem, vendar ne tako zelo dobra v snegu
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a ban Sr nov 03, 2010 6:10 pm

Za v sneg je sava sigurno boljša, je pa zato slabša na mokrem. GY je uravnotežena pnevmatika, to pomeni, da je dobra v vseh razmerah in ne odlična, medtem ko je sava odlična v snegu in slabša v drugih razmerah.
 
voznik5
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Če feb 12, 2009 10:51 pm

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a voznik5 Sr nov 03, 2010 6:18 pm

ban je napisal/-a:Za v sneg je sava sigurno boljša, je pa zato slabša na mokrem. GY je uravnotežena pnevmatika, to pomeni, da je dobra v vseh razmerah in ne odlična, medtem ko je sava odlična v snegu in slabša v drugih razmerah.


tudi sava HP naj bi bila bolša za vožnjo po snegu kot ug7+? predsem to me zanima. po mokrem in suhem itak ne mislim divjat po cesti tako da mi je vseeno :)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a maniaxxx Če nov 04, 2010 6:14 pm

a po snegu pa misliš divjat?

Drugače pa mislim da še nihče ni sprobal save HP po snegu ker je nov model :roll:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
voznik5
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Če feb 12, 2009 10:51 pm

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a voznik5 Če nov 04, 2010 7:49 pm

ne mislim po snegu divjat. ampak nisem doma v mestu, zato bom mel malo več vožnje po snegu, zato bi rad kupil zimsko gumo, ki bo dobra v snegu
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a mišek Če nov 04, 2010 8:53 pm

speedfreak je napisal/-a:a po snegu pa misliš divjat?

Enim je, nam je, pač važno - v prvi meri, da sploh pridemo domov!

Po mojih izkušnjah, za sneg so dobre zelo grobe gume, zato ponavadi obnovljene gume v snegu zelo dobro delajo, ko pa je mokro pa je zgodba drugačna!
Goodyearka ima pregost profil, da bi bila odlična v snegu.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a fare Če nov 04, 2010 10:23 pm

Jaz bi na tvojem mestu probal s kako Fuldo Kristal Montero3 ker po testih je odlična na snegu, pa tudi v ostalih diciplinah ni slaba.
Drugače pa za sneg, ja definitivno S3.
lp.
 
dunstar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr apr 28, 2010 3:35 am

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a dunstar Sr nov 10, 2010 1:14 pm

Jaz sem kupil Savo Eskimo hp (205 55 16) pred cca. 2 tednoma. Guma je zelo tiha in malenkost trša od sava eskimo s3, zato pričakujem manjšo obrabo in pa slabši rezultat na snegu in ledu. Res da nisem prevozil z njimi več kot 1000 km, a vseeno do sedaj sem zelo zadovoljen. Vsake toliko stestiram gumo s tem da pohodim bremzo na polno po mokri cesti (prvo se prepričam, da ni nikogar za menoj). Moram vam povedat da sem nad gumo prav navdušen. Kupil sem samo sprednji komplet, ker imam vzadaj kleber krsalp od lani. Gumi Sava Eskimo HP se držita na mokri cesti odlično, bremzanje, speljevanje, vožnja skozi ovinke počasi in hitro, vse ok. Opazil pa sem, da ko pohodim na mokri cesti bremzo do konca, se ne občuti blokiranja koles spredaj. Vzadaj pa se čuti blagi rajs proti koncu poti zaviranja (abs se uključi samo preden se avto čisto ustavi.) Kakšen bo pa rezultat gume, pri vožnji po snegu pa še sporočim, komag ga že čakam. Zanima me tudi kakšen bo rezultat ADAC testu, čeprav je to samo kot rezerva...PRAVI TEST PNEVMATIKE JE V RESNIČNIH POGOJIH.
Vozil sem tudi UG7 (175 65 14), dobra guma samo takšne vožnje po mokrem tudi s tisto gumo nisem doživel, zato od sedaj...Sava HP zakon. Gume vozim na Laguni 2 (GrandTour).
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a ban Sr nov 10, 2010 1:23 pm

Pa za v sneg je boljša ožja guma, tako da če imaš možnost nabavi 195.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 10, 2010 1:36 pm

mišek je napisal/-a:Po mojih izkušnjah, za sneg so dobre zelo grobe gume, zato ponavadi obnovljene gume v snegu zelo dobro delajo, ko pa je mokro pa je zgodba drugačna!
Goodyearka ima pregost profil, da bi bila odlična v snegu.

Točno tako. Se pa zato oddolži na mokrem.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a need 4 speed Sr nov 10, 2010 1:50 pm

Ultragrip 7+ se je pri meni lansko zimo odlično obnesla v dežju, pa tudi v snegu se je solidno izkazala.Mislim, da je kr vredna svojega denarja.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a vojkostar Če nov 11, 2010 10:19 am

ja s3 je za po snegu kr solidna do sedaj me za razliko od mischelin ni še pustila v snegu, vendar za po ledu in mokrem ni ravno TOP. še boljša za po snegu sploh pa zaviranje ej verdstein snowtrac3, dobr se bremza ko hudič ima dost redek profil tako da meče kamenje in pesek ven na veliko
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a hnoda Če nov 11, 2010 10:35 am

Jaz sem lani vzel Fuldo, pa me je pozitivno presenetila s performansami na snegu (sem z Gorenjskega), cena je pa nekje vmes med pnevmatikama, ki jih gledaš. LP
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: sava hp vs goodyear ug7+ - vožnja po snegu

Napisal/-a zuzek Sr nov 17, 2010 12:12 am

S3 naj bi po dveh sezonah ratala trša in slabše drži. Po mokrem pa že pri nakupu držijo slabo, drugačna zgodba je pa po snegu kjer držijo odlično. Vseeno jo ne priporočam.

mogoče bo tanova sava gh veliko boljša :mrgreen:
Alergičen na rjo
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov