Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Veron Če dec 02, 2010 4:29 pm

Tudi to sem probal, vse od 2.2 do 2.6, ni razlike.
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a el_diablo Če dec 02, 2010 5:13 pm

men se tut zdi,da so precej glasne te gume. mam pa 195 65 15.
ampak držijo se pa fenomenalno :D
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Veron Če dec 02, 2010 5:15 pm

ma sej mi je jasno kaj je glasna guma, sm mel prej Dunlop WinterSport M3, ampak tole se sliš k da bi po tračncah vozu
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a kolesar Če dec 02, 2010 5:20 pm

gume niso nč bol glasne od drugih, razn če ni kj narobe z njimi..
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a LinuxFuter Če dec 02, 2010 5:49 pm

Bodo kaj boljše v celem snegu?
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Veron Pe dec 10, 2010 11:47 pm

časa za reklamacijo še nisem našel, vendar opazil še eno zadevo, ki zna bit pomembna.

Torej gume se oglašajo čudno (ubistvu zvok bol podobn zvoku, ko se voziš po tračnicah) ko peljem po gladkem ali zlizanem (vozni pas na avtocesti) asfaltu. Takrat je ta zvok veliko močnejši, ko je pa zelo grob astvalt pa zadeva skoraj potihne. Je to še vedno defekt gume ali mogoče kdo ve kaj drugega?
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Jerch_ So dec 11, 2010 12:52 am

Veron je napisal/-a:časa za reklamacijo še nisem našel, vendar opazil še eno zadevo, ki zna bit pomembna.

Torej gume se oglašajo čudno (ubistvu zvok bol podobn zvoku, ko se voziš po tračnicah) ko peljem po gladkem ali zlizanem (vozni pas na avtocesti) asfaltu. Takrat je ta zvok veliko močnejši, ko je pa zelo grob astvalt pa zadeva skoraj potihne. Je to še vedno defekt gume ali mogoče kdo ve kaj drugega?


po mojem skromnem mnenju je lahko normalno. ker ko sem letos kupil nove zimske gume sem na začetku ob ugasnjeni ventilaciji in brez radia (imam razdrto armaturo za nek projekt) mislil, da so mi začeli ružit ležaji, sploh pa po AC, kot si napisal se je glasnost bistveno spreminjala med podlagami..
nevem, kaj pa po suhem ko voziš ravno in potem malo hitreje sunkovitoma zaviješ v kratek oster ovinek? slišiš tisti phhhhh, ko si v ovinku? šri meni je to izrazito..
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Veron So dec 11, 2010 10:55 am

močnejši zavijanj nisem probal, se mi zdi ob prometni avtocesti to malo prenevarno.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Jerch_ So dec 11, 2010 1:32 pm

Veron je napisal/-a:močnejši zavijanj nisem probal, se mi zdi ob prometni avtocesti to malo prenevarno.


mislil sem recimo ko greš po vasi po omejitvah in vidiš da je prazno križišče ter zaviješ s skoraj nezmanjšano hitrostjo recimo levo. po suhem. kaj pa smerna stabilnost je ok?
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Veron So dec 11, 2010 6:52 pm

bom sprobal, vendar do sedaj nisem imel še potrebe po hitrem manevru, tako da tega še nisem sprobal.
 
Uporabniški avatar
Chip
Novinec
 
Prispevkov: 347
Pridružen: Ne nov 24, 2002 6:17 pm
Kraj: Jesenice-city

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Chip Če dec 30, 2010 2:16 pm

Evo avto nazaj iz servisa, pregledani tudi lezaji...vendar nic, gume so krive ;)
Slisijo se obupno, nad 100km/h, pri meni se zelo glasno. Tudi ostali uporabniki gum niso
zadovoljni nad hrupom, recimo na drugem avtu imam Dunlop Wintersport 3D in nic - vse tiho ;)
Totalno so "zaje.." gumo, naslednja leta pomojem ne bom vec kupec Goodyear-a. Se mi ne da zaje.... vec

A
 
Uporabniški avatar
im nobody
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3321
Pridružen: Pe feb 03, 2006 11:18 pm
Kraj: laško

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a im nobody Če dec 30, 2010 2:40 pm

jaz sem z njimi zadovoljen tud glede hrupa
passat 1.9 tdi 110,235 nm
Na levi pas...do konca gas
viewtopic.php?t=72616&postdays=0&postorder=asc&start=60
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Veron Če dec 30, 2010 4:41 pm

kaj je glasno in toleranca glasnosti je čist subjektiven pojem, zato težko primerjat. Osebno me tudi zelo moti hrup UG7+ (na gladkem asvaltu), medtem ko lanskoletne (4sezone rablene) ko miška tihe napram UG7+
 
Uporabniški avatar
Chip
Novinec
 
Prispevkov: 347
Pridružen: Ne nov 24, 2002 6:17 pm
Kraj: Jesenice-city

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Chip Če dec 30, 2010 8:40 pm

Veron je napisal/-a:kaj je glasno in toleranca glasnosti je čist subjektiven pojem, zato težko primerjat. Osebno me tudi zelo moti hrup UG7+ (na gladkem asvaltu), medtem ko lanskoletne (4sezone rablene) ko miška tihe napram UG7+


res je, samo ce je hrup tak, da se je tezko pogovarjati oz je glasnejse od "sobne" glasnosti radia ( ali celo malo vec) ter
je enako kot "fuc" lezaji, potem je tezko govoriti o nemoteci zadevi oz subjektivnosti. Tukaj lahko primerjam
ti dve gumi, letos najboljsi na testu: UG7+ in Dunlop Wintersport 3D ker jih vozim vsak dan - performance so podobne,
hrup je pa kot dan in noc - seveda v prid Dunlop - brez favoriziranja kateregakoli

A
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a maarkec Če jan 06, 2011 4:43 pm

lp

moje ultra grip 7+ 205 55 16začnejo tko delat, pri hitrosti okrol 170 km na uro, ne vem, pač, itak s to gumo ne vozim velikih hitrosti, tko me to ne moti, drugač pa gumo lahko samo pohvalim, odlična na mokrem , tud na snegu odlična, na suhem tud ok, ful mal nagibanja, pa ful mala obraba, tko da mogoče jih bom mel celo 4 sezone v kombinaciji z letno

lp
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a BraaZ Če jan 06, 2011 5:14 pm

maarkec je napisal/-a:lp

moje ultra grip 7+ 205 55 16začnejo tko delat, pri hitrosti okrol 170 km na uro, ne vem, pač, itak s to gumo ne vozim velikih hitrosti, tko me to ne moti, drugač pa gumo lahko samo pohvalim, odlična na mokrem , tud na snegu odlična, na suhem tud ok, ful mal nagibanja, pa ful mala obraba, tko da mogoče jih bom mel celo 4 sezone v kombinaciji z letno

lp


Podpis pod tole.

Osebno imam 2go sezono GY UG7+. Gume lahko samo pohvalim in nimam nobenih pripomb še posebaj pri glasnosti, ker so tihe. Sem pa imel težave prej s Savo S3, ki je bila neizmerno glasna in tudi oprijema praktično ni bilo. Je pa možno, da sem dobil kakšno slabo serijo ampak osebno GY 7+ ne zamenjam :D
Slika
 
schik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe jan 16, 2009 9:16 am
Kraj: Črnomelj

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a schik Pe jan 07, 2011 3:19 pm

Vse gume ki majo smrekast profil ratajo stopničaste in glasne. Dvomim da bi bilo z gumo kaj narobe. Si pogledal če ti mogoče kaj drgne po gumi?
Live to ride, ride to live.......
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a Veron Ne jan 30, 2011 10:00 pm

to, da bi ratale stopničaste nevem, vsekakor težko vrjamem, da je to razlog, ker so že takoj v štartu tako oglašale.

sicer gume so še vedno na avtu, se mi ne lub ubadat z reklamacijam, ker konc koncev opravi svoje (drži ok), tisto bom požru in vedu vnaprej, da pač ne kupujem teh gum.
 
Uporabniški avatar
acid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1910
Pridružen: Po okt 13, 2003 1:29 am
Kraj: Vuzenica/MariboR

Re: Glasnost GY Ultragrip7+

Napisal/-a acid Po jan 31, 2011 1:32 am

BraaZ je napisal/-a:Osebno imam 2go sezono GY UG7+. Gume lahko samo pohvalim in nimam nobenih pripomb še posebaj pri glasnosti, ker so tihe. Sem pa imel težave prej s Savo S3, ki je bila neizmerno glasna in tudi oprijema praktično ni bilo. Je pa možno, da sem dobil kakšno slabo serijo ampak osebno GY 7+ ne zamenjam :D


Ja res je to, jaz mam zdej savo s3 tretjo sezono in je že kar precej glasna, čeprav mi dobro služi, bom se za naslednjo sezono odločil za GY UG 7+
*** VOLKSWAGEN GOLF MKV TSI GT 170PS ***
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov