Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a jack86 To sep 27, 2011 7:36 pm

King1 je napisal/-a:
jack86 je napisal/-a:Si bom sposodil temo.

Imam problem: Na avtu imam original saab 17" alu platišča z letnimi gumami. Predvidevam, da bom avto imel še naslednja 3 leta (ob 50.000km/leto).
Problem imam, ker se ne morem odločiti, kaj naj nataknem avtu za zimske razmere?
Če grem v nabavo 16" jeklenih platišč, me bo stalo enako €€, kot če kupim zimske 17" za naslednje 3 sezone.

Kaj bi vi storili?


Iščem dobro gumo, ker je pri meni varnost na najvišji prioriteti.


Res, da imam jest 16" alu original ampak, ker avto ni nov in se neki ne mislim metat v stroške po nepotrebnem ( za feltne, da ne bo pomote ) bom kar na alun dal pa k.... gleda vse. Bolje nove gume kot pa vse ostalo. ;)

lp

p.s. nabavi nove zimake 17" pa vrži gor.


Se nagibam na to. Katera guma te dimenzije je dobra z v sneg?
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a King1 To sep 27, 2011 7:41 pm

jack86 je napisal/-a:Se nagibam na to. Katera guma te dimenzije je dobra z v sneg?


Lej pomoje med vodilnimi ni nekih hudih razlik, da bi navaden smrtnik z normalno vožnjo opazil. Moj predlog. Kupi tisto, ki ti cenovno odgovarja in je med t.i. top znamkami. ;) Če slučajno rabiš oz. bi se odločil pa ti jest zrihtam popust na vredestein. Mam veze. ;) ;)

lp

p.s. o ceni pa raje po telefonu.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a jack86 To sep 27, 2011 7:49 pm

King1 je napisal/-a:
jack86 je napisal/-a:Se nagibam na to. Katera guma te dimenzije je dobra z v sneg?


Lej pomoje med vodilnimi ni nekih hudih razlik, da bi navaden smrtnik z normalno vožnjo opazil. Moj predlog. Kupi tisto, ki ti cenovno odgovarja in je med t.i. top znamkami. ;) Če slučajno rabiš oz. bi se odločil pa ti jest zrihtam popust na vredestein. Mam veze. ;) ;)

lp

p.s. o ceni pa raje po telefonu.


Ok, se mogoče slišva v naslednjih dneh...

tnx zaenkrat!
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a King1 To sep 27, 2011 7:50 pm

jack86 je napisal/-a:
King1 je napisal/-a:
jack86 je napisal/-a:Se nagibam na to. Katera guma te dimenzije je dobra z v sneg?


Lej pomoje med vodilnimi ni nekih hudih razlik, da bi navaden smrtnik z normalno vožnjo opazil. Moj predlog. Kupi tisto, ki ti cenovno odgovarja in je med t.i. top znamkami. ;) Če slučajno rabiš oz. bi se odločil pa ti jest zrihtam popust na vredestein. Mam veze. ;) ;)

lp

p.s. o ceni pa raje po telefonu.


Ok, se mogoče slišva v naslednjih dneh...

tnx zaenkrat!


Ni za kaj. ;)

lp
 
jacques33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne feb 14, 2010 9:36 am
Kraj: Dolenjska-Gorenjska

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a jacques33 Sr sep 28, 2011 7:14 am

jack86 je napisal/-a:Si bom sposodil temo.

Imam problem: Na avtu imam original saab 17" alu platišča z letnimi gumami. Predvidevam, da bom avto imel še naslednja 3 leta (ob 50.000km/leto).
Problem imam, ker se ne morem odločiti, kaj naj nataknem avtu za zimske razmere?
Če grem v nabavo 16" jeklenih platišč, me bo stalo enako €€, kot če kupim zimske 17" za naslednje 3 sezone.

Kaj bi vi storili?


Iščem dobro gumo, ker je pri meni varnost na najvišji prioriteti.


Jaz sem bil letos pred enako dilemo, ali nabaviti nove zimske 17" ali 16" s platišči. Odločil sem se za drugo varianto, tako da zdaj pri vulkanizerjih iščem eno dobro kombinacijo. V tvojem primeru pa glede na prevožene kilomtre velja razmisliti, ali bo en komplet zimskih dovolj, cena med 16"" in 17" pa je kar očitna.
Zoom Zoom
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a ~toMmy~ Sr sep 28, 2011 10:52 pm

madpanter je napisal/-a:Bom videl ena od teh bo zihr gor. Pri nas itak pluzijo kakor se spomne in je vedno vsaj 10cm snega gor pa par ovinkov je kjer hitrost zgubis... skratka kr v dilemi sem, ker če gledam montero 3 je 2010 model t830 pa mislim da je ze 2008 bila zunaj :?


Prosim te lepo, ni to F1, če je dokazano boljša (primerjalni testi), potem res nima nobene veze, kako dolgo je zunaj. UG7 so bile na Golfu že davnega leta 2005, lanski komplet se razlikuje v tem, da ima v oznaki še en +, kao iz drugačne zmesi. Profil je isti, neke razlike pa tudi ni pogruntat. Ne pozabi, da govorimo o (tudi lani) eni najboljših zimskih gum na trgu.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a madpanter Če sep 29, 2011 7:45 am

Jah glej pač rad bi kupil čim bolšo ker mi ni vsak dan za pešačit po snegu (to bi še preživel) in iskat kje vtaknt avto da ne oviram ostalih pa da mi ga ne zjebejo ko gre plužit.
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a klekej Če sep 29, 2011 8:11 am

Katere mi priporočate za dimenzijo 215/70/16. Ogledane mam Sava Eskimo SUV, 98€/kos, mnenja?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a adis Če sep 29, 2011 8:38 am

klemen_ je napisal/-a:Katere mi priporočate za dimenzijo 215/70/16. Ogledane mam Sava Eskimo SUV, 98€/kos, mnenja?


že odprta tema:
viewtopic.php?f=53&t=87319

prosim, da se tam zbirajo priporočila in nasveti!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a RedBaron Če sep 29, 2011 7:57 pm

Moje izkušnje glede zimskih gum so take (živim v "hribih", na 850m):

Sava eskimo S3 je odlična za sneg, vendar ni najboljša v mokrem in suhem.
Dunlop WS M3 je dobra v mokrem in suhem, ampak je slaba na snegu (daleč zadaj za savo).
Dunlop WS M2 mi je bila bolj všeč od M3, po snegu je boljša od M3!!
Bridgestone blizzak LM-25 meni odlična guma, dobra tako v suhem, mokrem kot na snegu!
GY UG 7+ je tudi super guma, dobra na vseh podorčjih, tudi na snegu (bistveno boljša od dunlopke M3).
Michelin Primacy alpin PA3, je dobra na suhem in mokrem, ampak nekoliko slabša na snegu (še vedno bistveno boljša od dunlop M3).
Za letos sem pa nabavil conti TS830P (ford S-max), tu bomo pa še videli kako se bodo obnašale (glede na renome continentala in teste zadnjih let bi morale biti odlične)

Bi pa še nekaj pripomnil, dosti je odvisno tudi od avta in morebitnih elektronskih pripomočkov, npr. na golfu 5 nisem nikoli izklapljal ASR-a, ker je šel po snegu brez problema (ni bil 4motion). pri zdajšnejm fordu S-max, pa sem bil presenečen, kako avto ne gre po snegu (michelin alpin), potem sem pa poizkusil z izklopljenim ESP in gre boljše.

Tako da ni nekega splošnega pravila
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a ~toMmy~ Če sep 29, 2011 8:35 pm

madpanter je napisal/-a:Jah glej pač rad bi kupil čim bolšo ker mi ni vsak dan za pešačit po snegu (to bi še preživel) in iskat kje vtaknt avto da ne oviram ostalih pa da mi ga ne zjebejo ko gre plužit.


Saj te razumem, ampak letnik modela s tem nima veliko veze, recimo S3, ki je totalno zastarela guma, naj bi bila v snegu v klanec odlična. Glej teste in mnenja, kako se katera obnese v takšnih pogojih, ne pa kdaj je prišla na trg, ker nima nobene veze s tem, kar ti iščeš, novejše gume so pogosto bolj koncentrirane na vse druge lastnosti, kot na "ekstremne" vaške klance!

@RedBaron: Golf V oz. VW-ji imajo res ASR, ki dopusti dovolj zdrsa, edino s komaj legalnimi gumami na ledeni podlagi pod snegom v klanec ga ima smisel izklopit.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a jack86 To okt 04, 2011 2:04 pm

...naročil gy ug 8 225 45 17 in je. Saj je avto narejen za zimske razmere, tako da mora it tudi na 17".
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a folcer To okt 04, 2011 9:58 pm

evo, glede na to, da naj bi v petek meja sneženja padla pod 1000, baje da bo na 600m že snežilo, bo potrebno nove gume kupit. Sedaj mi pa povejte čisto tako po domače, a je Sava S3 res najboljša za v sneg, v klanec? Sam bi potreboval gumo, ki bi bila prav v tem elementu res odlična, torej da gre v klanec, seveda čudeže ni za pričakovat. Letos sem se prvič odločil, da kupim res ene dobre gume, samo ne bi pa rad dal neke brezvezne vsote potem se bo pa izkazalo, da bi bila Sava boljš :? Cena ni problem, gre pa za 14" gume, kaj pravite?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a ban To okt 04, 2011 10:04 pm

Za v sneg in v klanec so najboljše ketne. :mrgreen: Drugače pa ja, S3 je zelo dobra po snegu in slaba po mokrem.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a adis To okt 04, 2011 10:43 pm

Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov