maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

205 55 16

Napisal/-a maniaxxx So sep 03, 2011 9:09 am

počasi gledam malo za zimskimi gumami 205 55 16, ker letošnjih testov še ni ( a ve kdo kdaj bodo ? ), še malo tavam v temi....za zdaj sem nekako našel opcijo v nokian a3, po izkušnjah uporabnikov s starejšim modelom so zelo dobre. Po trebujem pa gume ki bodo držale v dežju in na suhem, obraba in obnašanje v snegu mi ni prioriteta, pa ne smejo se preveč zvijat, ker sem alergičen na to. Aja, sava, fulda goodyear in podobno sranje odpade....

Kaj priporočate?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: 205 55 16

Napisal/-a maarkec So sep 03, 2011 9:53 am

hm, goodyear sranje, ne bom se strinjal , lani oz. do marca letos sm mel na prejšnjem avtu astra gtc goodyear ultra girp 7+ v tvoji dimenziji in morm reci fenomenalna guma, specialka za v dez, tud v suhem odlična, mogoče v snegu ni stevilka 1, je pa tud zelo v redu, zdej ful odvisn kje stanujes, če si od ljubljane gor bi ti svetoval, glede na to da je tam več snega kot bliz primorske kaksno nokian wr g2, sam letos tud gledam continental conti witner ts 830 ki jo hvalijo zelo, bo treba pa se mal počakat na goodyear ultra grip 8+ k je čist nova

lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 205 55 16

Napisal/-a maniaxxx So sep 03, 2011 10:00 am

maarkec je napisal/-a:hm, goodyear sranje, ne bom se strinjal , lani oz. do marca letos sm mel na prejšnjem avtu astra gtc goodyear ultra girp 7+ v tvoji dimenziji in morm reci fenomenalna guma, specialka za v dez, tud v suhem odlična, mogoče v snegu ni stevilka 1, je pa tud zelo v redu, zdej ful odvisn kje stanujes, če si od ljubljane gor bi ti svetoval, glede na to da je tam več snega kot bliz primorske kaksno nokian wr g2, sam letos tud gledam continental conti witner ts 830 ki jo hvalijo zelo, bo treba pa se mal počakat na goodyear ultra grip 8+ k je čist nova

lp


to, da je goodyear sranje je čist moje subjektivno mnenje, ki je pač sam moje :mrgreen: , doma sem v Celju, delam pa veliko kilometrov.

Nokian je nova wr a3, ki je BAJE še boljša od g2.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: 205 55 16

Napisal/-a lizard So sep 03, 2011 10:03 am

Goodyear je zelo daleč od sranja glede zimskih gum, sploh kakšne Ultragrip Performance 2 so ene najboljših zimskih gum nasploh (ampak so višji cenovni razred). Med drugim pa imajo GY zimske gume vedno zelo dobro oceno na mokrem (sploh UG Performance 2 so na testu Auto, Motor und Sport-a na mokrem bile gladko prve, in tudi UltraGrip 7+ oz. letošnja 8+ je tudi vedno zelo dobro ocenjena na mokrem).

Top zimske gume na vseh testih, predvsem v tej dimenziji so skorajda vedno Goodyear, Dunlop, Michelin, Continental.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 205 55 16

Napisal/-a maniaxxx So sep 03, 2011 10:13 am

lizard je napisal/-a:Goodyear je zelo daleč od sranja glede zimskih gum, sploh kakšne Ultragrip Performance 2 so ene najboljših zimskih gum nasploh (ampak so višji cenovni razred). Med drugim pa imajo GY zimske gume vedno zelo dobro oceno na mokrem (sploh UG Performance 2 so na testu Auto, Motor und Sport-a na mokrem bile gladko prve, in tudi UltraGrip 7+ oz. letošnja 8+ je tudi vedno zelo dobro ocenjena na mokrem).

Top zimske gume na vseh testih, predvsem v tej dimenziji so skorajda vedno Goodyear, Dunlop, Michelin, Continental.



Sej sm napisal da je to moje mnenje, zakaj tako mislim se mi pa ne da razlagat, je imel brat UG performance, pa je bil zadovoljen, tako, da vem, da je dobra guma, dunlop sem imel zimske in letne in jih ne dam več na avto, michelin ima brat sedaj ( lanska sezona ) in je zadovoljen, samo izrabile so se pa precej, continental so pa tudi opcija, samo so kar precej drage. Mogoče dam spet vredestein ali maloyo gor, mogoče semperit speed grip 2, ( lani sem imel navadne speed grip pa so ok ).
oops
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 205 55 16

Napisal/-a sašo5 So sep 03, 2011 3:53 pm

kompliciraš, kjer ni treba..........

lani dal sestri Nokio gor (Fiesta - 15 col)) pohvalno v vseh vremenskih razmerah; edino kar opažam, (v slabih petih mesecih cca 6500 km ) da so kr "pobrane".....letna "briđstonka" cca 8500km je pa še "kot nova"......
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: 205 55 16

Napisal/-a lizard So sep 03, 2011 6:05 pm

speedfreak je napisal/-a:Sej sm napisal da je to moje mnenje, zakaj tako mislim se mi pa ne da razlagat, je imel brat UG performance, pa je bil zadovoljen, tako, da vem, da je dobra guma, dunlop sem imel zimske in letne in jih ne dam več na avto, michelin ima brat sedaj ( lanska sezona ) in je zadovoljen, samo izrabile so se pa precej, continental so pa tudi opcija, samo so kar precej drage. Mogoče dam spet vredestein ali maloyo gor, mogoče semperit speed grip 2, ( lani sem imel navadne speed grip pa so ok ).
oops


No saj je vse kar napišeš tvoje mnenje :), ampak mislim, da malo preveč na hitro delaš zaključke na podlagi izkušenj s samo enim modelom. Dunlop Wintersport 3D so recimo bomba gume - v vsakem testu skoraj na 2. ali 3. mestu. Letne Dunlop si pa kolko vem imel Sport Maxx (glasen smrekica profil,... - te tudi mene niso glih prepričale), probaj kdaj Sport Maxx TT, ki so pravtako v samem vrhu, dozdaj v vvsakem testu, ki sem ga prebral. Je pa treba vedet, da neka guma ni vedno enako dobra v vseh dimenzijah. In gume primerjat med sabo je najbolje vedno z istim avtom.

UG Performance 1 niso bile ravno ne vem kako dobre, in kolko vem so jih že vzeli iz prodaje. 2-jka so pa druga stvar.

Razni Verdesteini in podobno pa niso na enakem nivoju.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 205 55 16

Napisal/-a maniaxxx Po sep 05, 2011 3:14 pm

lizard je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:Sej sm napisal da je to moje mnenje, zakaj tako mislim se mi pa ne da razlagat, je imel brat UG performance, pa je bil zadovoljen, tako, da vem, da je dobra guma, dunlop sem imel zimske in letne in jih ne dam več na avto, michelin ima brat sedaj ( lanska sezona ) in je zadovoljen, samo izrabile so se pa precej, continental so pa tudi opcija, samo so kar precej drage. Mogoče dam spet vredestein ali maloyo gor, mogoče semperit speed grip 2, ( lani sem imel navadne speed grip pa so ok ).
oops


No saj je vse kar napišeš tvoje mnenje :), ampak mislim, da malo preveč na hitro delaš zaključke na podlagi izkušenj s samo enim modelom. Dunlop Wintersport 3D so recimo bomba gume - v vsakem testu skoraj na 2. ali 3. mestu. Letne Dunlop si pa kolko vem imel Sport Maxx (glasen smrekica profil,... - te tudi mene niso glih prepričale), probaj kdaj Sport Maxx TT, ki so pravtako v samem vrhu, dozdaj v vvsakem testu, ki sem ga prebral. Je pa treba vedet, da neka guma ni vedno enako dobra v vseh dimenzijah. In gume primerjat med sabo je najbolje vedno z istim avtom.

UG Performance 1 niso bile ravno ne vem kako dobre, in kolko vem so jih že vzeli iz prodaje. 2-jka so pa druga stvar.

Razni Verdesteini in podobno pa niso na enakem nivoju.



Ne delam zaključkov iz izkušenj samo z enim modelom, dunlopo gum sem imel tri različne komplete ( letnih ) in ene zimske, sport maxx ni bil problem v glasnosti ampak v obupno slabem oprijemu na dežju, kjer me je bilo dobesedno strah se vozit ( mogoče je problem v tem, da so bile prvovgradnja na avtu ), da pa vsaka guma ni enaka v vsaki dimenziji mi je jasno, na teste ne dam veliko, so mi bolj nek okvir, več so lastne izkušnje. Pa tudi gume imajo različno obnašanje od avta do avta, primer so premium contact 2 gume..ko sem jih dal gor sem bil popolnoma razočaran, pol sem se malo igral s pritiskom v njih in ugotovil, da če so bolj napumpane so bomba....

Kar se goodyear tiče je pač osebna stvar, da jih nočem, moje fore bi se reklo :mrgreen: .

Da pa vredestein ipd ni na nivoju tega se pa ne bom strinjal, sem do zdaj zvozil 2 različna kompleta letnih in enega zimskih gum vredestein in vem, kakšne so...upam se jih priporočat vsakemu, ne glede na teste ( kjer so pa tudi na vrhu, vsaj določeni modeli ).
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: 205 55 16

Napisal/-a aklan86 Sr sep 07, 2011 8:18 am

Če maš toliko kompleksov čez določene gume pač uzam tiste v katerih se boš počutu varno. Z Nokian vrjetno tudi ne boš zgrešil, finci že vedo kaj delajo.
Slika
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: 205 55 16

Napisal/-a maarkec Sr sep 07, 2011 9:04 am

za te pnevmatike continentalcontiwinter TS830 pravijo da so špica, na testih ble ocenjene najbolje, baje, a jih je mogoce ze mel kdo letos, ker se tud jst odločam da bi jih letos dal na svojega jeklenega konjička, pa baje se ne rabijo tko k npr, goodyear ultra grip 7+



lp
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Re: 205 55 16

Napisal/-a Bor Sr sep 07, 2011 9:25 am

Ne vem od kje da se GY UG7+ hitr obrablajo. Na leto nardim cca 35k km od tega pol z zimskimi. In po dveh sezonah imajo še 7,5mm profila. Prvo leto sem šel z njimi v dolomite po snežnem metežu. Čez passo pordoi, so vsi devali ketne gor. Midva z frendom pa lepo mimo. Oba imela tisto leto nove GY UG7+. Tko , da jst jih lohk sam pohvalim.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: 205 55 16

Napisal/-a BoneS Sr sep 07, 2011 9:47 am

js sm biu dalec najbolj zadovoljen z GY UG 7+
Slika
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: 205 55 16

Napisal/-a dask Sr sep 07, 2011 12:00 pm

A je že kdo zasledil kakšen test za UG 8 ?
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 205 55 16

Napisal/-a MBtouran Sr sep 07, 2011 7:08 pm

Osebno bom počakal teste, trenutno se najbolj nagibam k Dunlop Winter Sport 4D, ali pa Continental TS830. Bomo videli kaj bodo pokazali testi. Cene so pa tako vse okrog 120€ po komadu
 
Uporabniški avatar
baroax
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Sr apr 05, 2006 3:01 am

Re: 205 55 16

Napisal/-a baroax Sr sep 07, 2011 7:13 pm

Jaz tudi čakam test Dunlop ws 4D. Do zdaj sem bil zadovoljen z 3D, upam da bo 4D enako dobra če ne boljša. Tudi conti. TS 830 sem gledal, če ima kdo kake izkušnje naj pove. Moj kolega ima conti TS 830P pa ni vlih zadovoljen z njo. Ima pa TS 830 drugačen profil tako da verjetno imajo te dve gume različne karakteristike.
No še to če komu pomaga, Dunlop WS 3D je super guma na vseh podlagah, edini minus je da se hitro stara (ne obrablja), tako da 3 sezone mi je bla super, četrto sezono (še dosti profila) pa je bla dosti slabša.

lp.
 
Uporabniški avatar
aygo
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Če sep 07, 2006 3:05 pm
Kraj: slovenija

Re: 205 55 16

Napisal/-a aygo Pe sep 09, 2011 10:13 am

 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: 205 55 16

Napisal/-a maarkec Pe sep 09, 2011 10:22 am

po pričakovanjih, spet goodyear ultra grip na vrhu, zdej z modelom ultra grip 8+, ok , jst ze vem katere bom vzel ;)


lp
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: 205 55 16

Napisal/-a lizard Pe sep 09, 2011 10:48 am

Saj je vedno tako, ne glede kdo testira, na prvih treh mestih so skoraj vedno GY, Continental, Dunlop.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 205 55 16

Napisal/-a maniaxxx Pe sep 23, 2011 8:49 am

michelin a4 proti ug8..katere bi vi uzeli...delam dosti kilometrov, michelin dobim nekaj ceneje.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 205 55 16

Napisal/-a MBtouran Pe sep 23, 2011 10:14 am

Michelin ker ima manjšo obrabo, pri performance po testih ni velike razlike, je pa michelin glasnejša.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov