Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a grahovc To okt 25, 2011 5:03 pm

NejcU je napisal/-a:Pozdravljeni !

Zanima me ali ste tudi drugi lastniki pnavmatik UG8 opazili, da na pnevatiki ni oznake DOT :?: Ne mislim številk za datum proizvodnje ampak prav oznako DOT, ki pomeni, da pnevatike ustrezajo tudi ameriskemu standardu - United States Department of Transportation?

LP

Urban


jaz sem jih danes dobil in imajo oznako dot in sicer 3711. Poglej na obe strani gume.
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a lizard To okt 25, 2011 6:25 pm

NejcU je napisal/-a:Pozdravljeni !

Zanima me ali ste tudi drugi lastniki pnavmatik UG8 opazili, da na pnevatiki ni oznake DOT :?: Ne mislim številk za datum proizvodnje ampak prav oznako DOT, ki pomeni, da pnevatike ustrezajo tudi ameriskemu standardu - United States Department of Transportation?

LP

Urban


Pojdi na drugo stran avta pa ga boš videš, UG8 so namreč simetrične gume ;).
 
NejcU
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To okt 25, 2011 4:18 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a NejcU To okt 25, 2011 6:32 pm

Pozdrav !

Tudi sam imam vtisnjeno 1611, Govorim pa prav o vtisnjenih črkah DOT. In ja, pogledal sem na obe strani gume, pa teh 3 črk nisem našel. DOT kolikor vem pomeni ne datum proizvodnje ampak Department of Transportation v nadaljevanju pa sledi tudi podatek o datumu proizvodnje.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a lizard To okt 25, 2011 6:41 pm

Aha, zanimivo tole... počakajmo, da še kdo potrdi enako, DOT pomeni to kar si napisal:

iz Wikipedije:
DOT code

In the United States, the DOT Code is an alphanumeric character sequence molded into the sidewall of the tire for purposes of tire identification. The DOT Code is mandated by the U.S. Department of Transportation. The DOT Code is useful in identifying tires in a product recall.

The DOT Code begins with the letters "DOT" followed by a plant code (two numbers or letters) that identifies where it was manufactured. The last four numbers represent the week and year the tire was built. A three-digit code was used for tires manufactured before the year 2000. For example, 178 means it was manufactured in the 17th week of 8th year of the decade. In this case it means 1988. For tires manufactured in the 1990s, the same code holds true, but there is a little triangle (Δ) after the DOT code. Thus, a tire manufactured in the 17th week of 1998 would have the code 178Δ. In 2000, the code was switched to a 4-digit code. Same rules apply, so for example, 3003 means the tire was manufactured in the 30th week of 2003.

Other numbers are marketing codes used at the manufacturer's discretion.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a Manfred Sr okt 26, 2011 6:36 am

NejcU je napisal/-a:Pozdravljeni !

Zanima me ali ste tudi drugi lastniki pnavmatik UG8 opazili, da na pnevatiki ni oznake DOT :?: Ne mislim številk za datum proizvodnje ampak prav oznako DOT, ki pomeni, da pnevatike ustrezajo tudi ameriskemu standardu - United States Department of Transportation?

LP

Urban


Ja res zanimivo tole. Tudi jaz nimam vtisnjenih črk DOT, so pa moje nemške proizvodnje. Ali so namenjene izključno EU trgu in zato niso vtisnili oznake ameriškega standarda ali pa (težko verjamem) ne utrezajo temu standardu. Priznam, da je to prva moja pnevmatika na kateri nimam visnjenih črk DOT.

LP
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a maarkec Sr okt 26, 2011 7:33 pm

lp

mene pa zanima goodyear ultra grip 8, v dimeznij 195 65 15 91 T, od kje so , moje so made in poland, baje ta dimeznija je večinoma narejena na poljskem, kvaliteta valda ista
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a ~toMmy~ Če okt 27, 2011 5:01 pm

Evo doma čaka zimo en par UG 8 195/65 R15, na žalost bodo samo na Passatu spredaj, zadaj pa eno sezono stare UG 7+, tako da bom lahko bolj površno primerjal ene in druge, predvsem po snegu v klanec. Cena 65€ z montažo pri lokalnem vulkanizerju, so pa tudi poljske.

Ena zanimiva stvar je, da imajo v primerjavi z UG7 čisto ravno površino "pod profilom", UG7 ima robove malo višje kot sredino, kar ni ravno prednost, ko je pnevmatika bolj obrabljena.
Zadnjič spremenil ~toMmy~, dne Če okt 27, 2011 5:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a Gosic Če okt 27, 2011 5:07 pm

Moje tudi nimajo DOT oznake, made in Poland.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a Bucko99 Ne jan 08, 2012 10:40 pm

A je kdo opazil, da je pnevmatika precej glasna pri vožni po mokrem - višje hitrosti ?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a ~toMmy~ Po jan 09, 2012 12:02 am

Niso se mi zdele kaj posebno glasne na mokri AC, res pa, da so zadaj še UG7+.

Drugače pa nekako po pričakovanjih, odličen oprijem na vlažni in "slinasti" cesti.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a gecco Po jan 09, 2012 8:25 am

Imam UG8 v dimenziji 195/65/15 in nisem nič opazil da bi bile kaj pretirano glasno v mokrem. Zanekrat sem 100% zadovoljen z gumo, je pa res da letos še ni okusila prave zime.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a EX-B To jan 10, 2012 1:02 am

Agree.. Tudi jaz ne opazim da bi bile kaj posebej glasne. Proti prejsnjim B LM-25 so nekje isto..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov