SoXcast
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So apr 16, 2011 4:10 pm

Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a SoXcast Pe sep 16, 2011 2:48 pm

Pozdravljeni!

Kupujem ene izmed omenjenih zimskih pnevmatik. Za ULTRAGRIP 7+ sem gledal teste, so kar dobri...in tudi par kolegov je lansko leto imelo te pnevmatike in so zadovoljni. Za ULTRAGRIP 8 pa še ni kakšnih testov. Kaj vi menite? Kaj bi bil boljši nakup?

Hvala, LP

SoXcast
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a lizard Pe sep 16, 2011 2:58 pm

Čista logika - novejše je novejše in bolj izpopolnjeno, gre samo za evolucijo - tako ne vidim nobenega razloga za dilemo. So pa 8+ že zmagale en test letos.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a ~toMmy~ Pe sep 16, 2011 3:12 pm

lizard je napisal/-a:Čista logika - novejše je novejše in bolj izpopolnjeno, gre samo za evolucijo - tako ne vidim nobenega razloga za dilemo. So pa 8+ že zmagale en test letos.


Se strinjam, slabše sigurno niso!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
SoXcast
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So apr 16, 2011 4:10 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a SoXcast Ne sep 18, 2011 12:36 pm

Nekaj me še zanima. Na Petrolu sem gledal ULTRAGRIP 8, na dimenziji 195/65 R15 je bila oznaka made in poland, na večjih dimenzijah pa tudi made in slovenia? Kakšna je razlika, poleg tega da je proizvedeno v različnih državah?

LP
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a noj Ne sep 18, 2011 12:47 pm

Razlika je v materialu. Slovenske so boljše in tudi vsi vulkanizerji se grebejo za slovenske. Razliko pa občutiš tudi na otip in lahko to sam preveriš, če ne verjameš ;)
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a lizard Ne sep 18, 2011 1:09 pm

noj je napisal/-a:Razlika je v materialu. Slovenske so boljše in tudi vsi vulkanizerji se grebejo za slovenske. Razliko pa občutiš tudi na otip in lahko to sam preveriš, če ne verjameš ;)


Ah. Razlika je v tem, da različne dimenzije enakega modela delajo v različnih tovarnah po svetu - vsaka tovarna dela torej samo določene dimenzije gum, saj se finančno tako dosti bolj splača. Material oz. zmes pa mora biti enaka oz. v predpisanem intervalu, če ne sami sebi pljuvajo v skledo.
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a noj Ne sep 18, 2011 1:14 pm

lizard je napisal/-a:
noj je napisal/-a:Razlika je v materialu. Slovenske so boljše in tudi vsi vulkanizerji se grebejo za slovenske. Razliko pa občutiš tudi na otip in lahko to sam preveriš, če ne verjameš ;)


Ah. Razlika je v tem, da različne dimenzije enakega modela delajo v različnih tovarnah po svetu - vsaka tovarna dela torej samo določene dimenzije gum, saj se finančno tako dosti bolj splača. Material oz. zmes pa mora biti enaka oz. v predpisanem intervalu, če ne sami sebi pljuvajo v skledo.


Jah, pa ni čisto res. Večje dimenzije Save in Goodyear-a se delajo v Sloveniji manjše pa na Polskem. Recimo 195/65/15 so delane v obeh državah. Lahko prideš do mene pa ti bom dal eno in drugo gumo iste dimenzije in hitrostnega razreda, pa mi boš sam povedal ali je razlika ali ne ;)
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a lizard Ne sep 18, 2011 1:19 pm

In kako ti bom povedal kaškna je razlika? Jih bova dala na avto in izvedla teste v kontroliranem okolju? Ne bom trdil, da ni razlike - ker med različnimi tovarnami sigurno prihaja do ostopanj, ampak nek subjektiven občutek pri otipu pač ni noben pokazatelj oz. dokaz da so ene slabe druge pa dobre.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a ~toMmy~ Ne sep 18, 2011 1:22 pm

Zaenkrat so bile vse UG7(+) v teh istih dimenzijah na naših avtih nemške, mislim da vse skupaj 14 gum v roku petih ali šestih let, tako da iz tega vidika težko komentiram. So pa 205/55 R16 Bridgestone Turanza ER300 (Ecopia) bile mislim da prvi komplet francoski, potem poljski, pa še en par poljskih in zadnji par spet francoski, pa gre kao za japonske gume! :D Sam se s tem ne bi preveč obremenjeval, saj recimo pri Turanzi ni bilo zaznat popolnoma nobene razlike. Verjetno delajo po različnih tovarnah po potrebi tudi glede na povpraševanja/sezono/spremembe v ponudbi.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a noj Ne sep 18, 2011 1:26 pm

Ja že po otipu čutiš, da so bočnice čisto drugačne. Lahko jih pa tudi kupiš, narediš teste, pa če ugotoviš da moje trditve ne držijo ti povrnem ves denar. ;) Lahko pa mi ne vrjameš pa kupiš Made in Poland, pa bodo vulkanizerji čisto zadovoljni, ker se slovenske težko dobi, poljske pa težje proda :mrgreen:

@~toMmy~: Tudi jaz sem imel nemške ug 7+ pa imam sedaj slovenske ug performance pa sem z obemi bil zadovljen.
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a ~toMmy~ Ne sep 18, 2011 1:39 pm

noj je napisal/-a:Ja že po otipu čutiš, da so bočnice čisto drugačne. Lahko jih pa tudi kupiš, narediš teste, pa če ugotoviš da moje trditve ne držijo ti povrnem ves denar. ;) Lahko pa mi ne vrjameš pa kupiš Made in Poland, pa bodo vulkanizerji čisto zadovoljni, ker se slovenske težko dobi, poljske pa težje proda :mrgreen:

@~toMmy~: Tudi jaz sem imel nemške ug 7+ pa imam sedaj slovenske ug performance pa sem z obemi bil zadovljen.


Na kakšen način drugačne? Mehkejše? Kaj je pa z nemškimi, se jih tudi dobi pri nas?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a Drocky Če sep 22, 2011 10:30 am

noj je napisal/-a:
lizard je napisal/-a:
noj je napisal/-a:Razlika je v materialu. Slovenske so boljše in tudi vsi vulkanizerji se grebejo za slovenske. Razliko pa občutiš tudi na otip in lahko to sam preveriš, če ne verjameš ;)


Ah. Razlika je v tem, da različne dimenzije enakega modela delajo v različnih tovarnah po svetu - vsaka tovarna dela torej samo določene dimenzije gum, saj se finančno tako dosti bolj splača. Material oz. zmes pa mora biti enaka oz. v predpisanem intervalu, če ne sami sebi pljuvajo v skledo.


Jah, pa ni čisto res. Večje dimenzije Save in Goodyear-a se delajo v Sloveniji manjše pa na Polskem. Recimo 195/65/15 so delane v obeh državah. Lahko prideš do mene pa ti bom dal eno in drugo gumo iste dimenzije in hitrostnega razreda, pa mi boš sam povedal ali je razlika ali ne ;)

Večje dimenzije Save so nemške.15 in 16 col pač ni več večja dimenzija v današnjih časih...
Razlike ni pa nobene, lahko vprašaš trgovskega potnika od Save in ti bo lepo povedal v čem je fora ;)
LP Rok
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a maarkec Po okt 03, 2011 8:39 am

danes sm dobil nove goodyear ultra girp 8+, profil deluje zanimiv, podoben prejšnjemu dunlp 3d, in sm vzel dimeznije 195 65 15 , je pa made in poland
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a lizard Po okt 03, 2011 7:35 pm

Profil ni ravno podoben Dunlop 3D, ampak je podoben Ultragripu 7+.

8+:
Slika

7+:
Slika

3D:
Slika
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a crxdelsol Po okt 03, 2011 7:49 pm

noj je napisal/-a:Ja že po otipu čutiš, da so bočnice čisto drugačne. Lahko jih pa tudi kupiš, narediš teste, pa če ugotoviš da moje trditve ne držijo ti povrnem ves denar. ;) Lahko pa mi ne vrjameš pa kupiš Made in Poland, pa bodo vulkanizerji čisto zadovoljni, ker se slovenske težko dobi, poljske pa težje proda :mrgreen:

@~toMmy~: Tudi jaz sem imel nemške ug 7+ pa imam sedaj slovenske ug performance pa sem z obemi bil zadovljen.


In kako tvoje prečudovite roke ugotovijo katera pnevmatika se boljše obnaša v ovinku in na cesti ?
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a maarkec Po okt 03, 2011 9:45 pm

glede kje je izdelana pnevmatika je to eno veliko sranje, itak v tem primeru ima goodyear licenco oz. firmo na poljskem in jih tam izdelujejo, princip, izdelava, oz, recept je isti povsod, so pa večinoma v dimenziji 15 col vsaj kar se tiče goodyear ultra grip 8+ delane na poljskem tko da nehajte govorit bedarij glede kvalitete kje je delana pnevmatika

lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a RedBaron To okt 04, 2011 6:57 pm

Pomoje si se dobro odločil, da si vzel goodyear, ker so res dobre gume (če sklepam po predhodniku ug 7+).

Nekdo je omenil, da je podobna Dunlop 3D, upam da to (vsaj kar se lastnosti tiče) ne drži. Sicer z 3D nimam izkušenj, imam pa bogate izkušnje z WS M3, ki so ena velika žalost. Saj po mokrem in suhem so vredu, nimam pripomb, ampak na snegu (vlečna moč) pa ni kaj hvalit. V primerjavi z UG 7+ je kot noč in dan (lastnosti na snegu).
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a vojkostar To okt 04, 2011 8:03 pm

no ja tud UG 7/8 za sneg ni popolna ;) (nevem a smo se v tej temi al eni drugi razpisal) je pa dobra v mokrem, za sam sneg je pa tud sava s3 skor bolša, nek sm že napisov da sm na svojem jajčku mev zadi 7 let staro savo spredi pa 4 leta, pa sm brez (večjega) problema pršu v hrib medtem ko se je kolega z 2 let staro ug7+ kr namatrov lih za glih. je pa neprimerno bolša v mokrem, tam me je pa sava hudo nesla, zato je ne kupim več, tako da trenutno sm na fuldi ki je super za sneg in kr vredu za mokro
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a lizard To okt 04, 2011 8:33 pm

RedBaron je napisal/-a:Nekdo je omenil, da je podobna Dunlop 3D, upam da to (vsaj kar se lastnosti tiče) ne drži. Sicer z 3D nimam izkušenj, imam pa bogate izkušnje z WS M3, ki so ena velika žalost.


Nihče ni napisal tega, ampak je napisal, da je profil podoben, vendar to ne drži, kar sem lepo pokazal s slikami različnih profilov. Tudi nesmisleno je sodiiti Dunlop 3D, ki je še lansko leto bila na vseh testih v top 3, na podlagi izkušenj z neko drugo Dunlopovo gumo. Po nepotrebnem se namreč širijo napačne informacije.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov