Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a ~toMmy~ To okt 04, 2011 8:37 pm

Malo pretiravate s slabostjo UG7+ na snegu. Če meni samo enkrat ni ratalo prit do vrha po naši cestici, ko je bil pod snegom gladek led in so bile že precej obrabljene, potem definitivno niso tako slabe. Večinoma je ASR vklopljen in gas pritisnem do konca, pa gre brez večjih težav. Je pa stvar tudi v tem, da se mogoče v manjših dimenzijah na lahkih jajčkih ne obnese tako dobro kot recimo pri 195/65 R15 na cca. 1400kg težkem avtu.

P.S.: Nekaj ur pozneje sem z malo bolj agresivnim pristopom vseeno prilezel v istih pogojih gor.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a ban To okt 04, 2011 9:13 pm

vojkostar je napisal/-a:no ja tud UG 7/8 za sneg ni popolna ;) (nevem a smo se v tej temi al eni drugi razpisal) je pa dobra v mokrem, za sam sneg je pa tud sava s3 skor bolša, nek sm že napisov da sm na svojem jajčku mev zadi 7 let staro savo spredi pa 4 leta, pa sm brez (večjega) problema pršu v hrib medtem ko se je kolega z 2 let staro ug7+ kr namatrov lih za glih. je pa neprimerno bolša v mokrem, tam me je pa sava hudo nesla, zato je ne kupim več, tako da trenutno sm na fuldi ki je super za sneg in kr vredu za mokro

To je že splošno znano da je S3 odlična za po snegu, drugje jo pa zmanjka, kot si že sam ugotovil.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a RedBaron Sr okt 05, 2011 3:11 pm

lizard je napisal/-a:
RedBaron je napisal/-a:Nekdo je omenil, da je podobna Dunlop 3D, upam da to (vsaj kar se lastnosti tiče) ne drži. Sicer z 3D nimam izkušenj, imam pa bogate izkušnje z WS M3, ki so ena velika žalost.


Nihče ni napisal tega, ampak je napisal, da je profil podoben, vendar to ne drži, kar sem lepo pokazal s slikami različnih profilov. Tudi nesmisleno je sodiiti Dunlop 3D, ki je še lansko leto bila na vseh testih v top 3, na podlagi izkušenj z neko drugo Dunlopovo gumo. Po nepotrebnem se namreč širijo napačne informacije.


Hja, tudi po testih 3d ni v vrhu kar se tiče trakcije na snegu. Saj če si doma nekje v ravnini je to super guma, če pa se vsakodnevno voziš po klancih, pa to ni to.
 
buggy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe avg 17, 2007 5:44 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a buggy To okt 11, 2011 10:42 am

ce sem prav gledal test za 205/55/16 dimenzijo gume je UG8 ravno v snegi najboljsa..ocitno je pri vsaki dimenziji v navezi z drugim avtom druga guma favorit.
Katera guma v dimenziji 205/55/16 pa je po vasem najboljsa za sneg in da ni v ostalih okolisciniah ravno poden?
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a lizard To okt 11, 2011 1:21 pm

buggy je napisal/-a:ce sem prav gledal test za 205/55/16 dimenzijo gume je UG8 ravno v snegi najboljsa..ocitno je pri vsaki dimenziji v navezi z drugim avtom druga guma favorit.
Katera guma v dimenziji 205/55/16 pa je po vasem najboljsa za sneg in da ni v ostalih okolisciniah ravno poden?


Sem ravno v drugi temi zapisal ocene iz testa od ADAC-a:

lizard je napisal/-a:Za v sneg so najboljše Continental ContiWinterContact TS830 z oceno 1'9, sledijo Dunlop 4D (enako je veljalo tudi za 3D) z oceno 2'1, potem pa prideta GY Untragrip 8+ in Michelin Alpin A4 z oceno 2'4.

Tako, da za v sneg sigurno Conti ali Dunlop.
 
buggy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe avg 17, 2007 5:44 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a buggy To okt 11, 2011 4:17 pm

lizard je napisal/-a:
buggy je napisal/-a:ce sem prav gledal test za 205/55/16 dimenzijo gume je UG8 ravno v snegi najboljsa..ocitno je pri vsaki dimenziji v navezi z drugim avtom druga guma favorit.
Katera guma v dimenziji 205/55/16 pa je po vasem najboljsa za sneg in da ni v ostalih okolisciniah ravno poden?


Sem ravno v drugi temi zapisal ocene iz testa od ADAC-a:

lizard je napisal/-a:Za v sneg so najboljše Continental ContiWinterContact TS830 z oceno 1'9, sledijo Dunlop 4D (enako je veljalo tudi za 3D) z oceno 2'1, potem pa prideta GY Untragrip 8+ in Michelin Alpin A4 z oceno 2'4.

Tako, da za v sneg sigurno Conti ali Dunlop.



tukaj pravijo drugace:

http://www.avto.info/Novosti/GTU__ACE_t ... e_obljube/
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a RedBaron Sr okt 12, 2011 3:17 pm

lizard je napisal/-a:
buggy je napisal/-a:ce sem prav gledal test za 205/55/16 dimenzijo gume je UG8 ravno v snegi najboljsa..ocitno je pri vsaki dimenziji v navezi z drugim avtom druga guma favorit.
Katera guma v dimenziji 205/55/16 pa je po vasem najboljsa za sneg in da ni v ostalih okolisciniah ravno poden?


Sem ravno v drugi temi zapisal ocene iz testa od ADAC-a:

lizard je napisal/-a:Za v sneg so najboljše Continental ContiWinterContact TS830 z oceno 1'9, sledijo Dunlop 4D (enako je veljalo tudi za 3D) z oceno 2'1, potem pa prideta GY Untragrip 8+ in Michelin Alpin A4 z oceno 2'4.

Tako, da za v sneg sigurno Conti ali Dunlop.


Letošnji test pravi drugače. če pogledaš moč oprijema na snegu si sledijo:
GY UG8 - 1.5
Conti TS830 in nokian WR D3 - 2.0
Michelin, sepmerit, pirelli - 2.0
in potem pride Dunlop WS 4D z oceno 3.0

http://www.motorevija.si/datoteke/tabela%20zim%20okt%2011%20195.jpg
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a lizard Sr okt 12, 2011 4:09 pm

Jaz sem govoril za letošnji test v 205/55-R16.
 
buggy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe avg 17, 2007 5:44 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a buggy Sr okt 12, 2011 5:39 pm

.....evo nima veze...kupil 205/55/16 91H Continental TS830P..thx lizard

Bomo videli kaj bo dala od sebe.
 
Uporabniški avatar
YOC
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: Pe feb 14, 2003 10:53 am
Kraj: Spredi levo (LJ)

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a YOC Sr okt 12, 2011 6:28 pm

Se mi zdi da pa pri gumah vendarle velja neko pravilo, da če jo plačaš več, je načeloma tudi tega vredna in težko kak proizvajalec s kakšno nekvalitetno gumo dosega višjo ceno.

Glede UG 7 moram povedat, da je to do zdaj najboljša guma, kar sem jih imel na avtu. Po snegu se enostavno obnaša fenomenalno, seveda je pa odvisno tudi od avtomobila, same podlage in seveda tistega/tiste za volanom. Nekaj časa sem imel na enem avtomobilu tudi Dunlopke Wintersport a se mi zdi da je z leti (3) izgubila tisto začetno vrhunskost, torej sem se zato letos odločlil za UG8.
Je pa tako fantje in punce, raje dajte kak evro več za gumo kot pa za ne vem kakšne nalepke pa spojlerje pa ostale čirečare, ker kot že vemo, je guma edini stik vozila s podlago pa še tega je skrajno malo. Torej ne šparat na gumah. Slabša guma ti lahko naredi u ibr orto pretirano večji strošek kot pa je vložek v nekaj boljšo. Pa konec koncev, saj razlike niso niti tako pretirane, torej ;)

Pa srečno vožnjo in po pameti!

lp

YOC

8)
Bolje 10 konjev premalo pod haubo, kot en osel preveč za volanom!!!
WWWWRRRRRRRRUUUUUUUMMMMMMMMM..........
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a berlonso Če okt 13, 2011 11:46 am

pozdravljeni!
ravno tako sem v dilemi med tema dvema gumama, sicer za manjšo dimenzijo 175/65 R14. UG7+ ima boljšo oceno kot UG8, ampak so testi starejši. za to dimenzijo piše da je guma UG8 skoraj podpovrečna za vožnjo po snegu. cene obeh so pa tam-tam, kak eur gor dol.
aja pa še zanima me, kaj pomeni oznaka XL (pri UG8)? pnevmatiko podraža za skoraj 8eur. pomeni to samo nosilnost? (brez XL je 82, z je 86)


edit: ima že kdo izkušnje z nakupom prek gume-popgom? (UG8 ne morejo poslati s starim DOT-om =P )

lp
 
Uporabniški avatar
SuperVeloce
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Po mar 14, 2011 2:46 am

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a SuperVeloce Pe okt 21, 2011 10:57 pm

maarkec je napisal/-a:glede kje je izdelana pnevmatika je to eno veliko sranje, itak v tem primeru ima goodyear licenco oz. firmo na poljskem in jih tam izdelujejo, princip, izdelava, oz, recept je isti povsod, so pa večinoma v dimenziji 15 col vsaj kar se tiče goodyear ultra grip 8+ delane na poljskem tko da nehajte govorit bedarij glede kvalitete kje je delana pnevmatika

lp


Ubistvu je nekaj na tem, gume različnih dimenzij so lahko na otip in po videzu drugačne. Nekatere so recimo hrapave, kot da bi guma ob izdelavi vsebovala zračne mehurčke... zakaj so takšne, ne vem :-P .
Na ADAC pa so vedno svarili, da se lahko dve gumi primerja le v svojem razredu in nikjer drugje, saj je lahko v drugi dimenziji rezultat drugačen (pa s tem ni mišljeno samo odvajanje vode, ki je lahko vezano na "dimenzija/profil", ampak tudi zaviranje, grip na mokrem, itd...). Nekaj takšnega bi naj bilo tudi s Turanzo ER300, nemške+francoske >> poljske+madžarske, tovarn je sicer veliko... mislim, pa da se pri nas ne dobi gum iz azijskih obratov...

letošnji testi (AMZS si sposodi rezultate od ADACa): http://www.motorevija.si/l2.asp?L1_ID=34
when in doubt, flat out
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a ~toMmy~ So okt 22, 2011 3:44 am

Zdaj je že tretji komplet ER300 na avtu, en od tega je bil francoski, en poljski, letos pa en par poljski in drug (Ecopia) francoski. Nisem pogruntal popolnoma nobene razlike med temi kompleti, pa so dale vse živo čez.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a uros11 So okt 22, 2011 7:16 am

90% se pozimi vozimo po suhem, 9% po mokrem, 1% po snegu. V snegu se vozimo počasneje in previdneje. Za moje pojme je bolj važno, kako guma drži na mokrem, kjer je S3 podenj, kot da tisti 1% v snegu drži kot ne vem kaj, v 9% imam občutek, da te bo osmodilo s ceste, na suhem pa tudi ni ravno nek presežek .
 
Jerry007
Novinec
 
Prispevkov: 306
Pridružen: Če sep 30, 2010 11:59 am

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a Jerry007 Ne okt 23, 2011 8:20 am

uros11 je napisal/-a:90% se pozimi vozimo po suhem, 9% po mokrem, 1% po snegu. V snegu se vozimo počasneje in previdneje. Za moje pojme je bolj važno, kako guma drži na mokrem, kjer je S3 podenj, kot da tisti 1% v snegu drži kot ne vem kaj, v 9% imam občutek, da te bo osmodilo s ceste, na suhem pa tudi ni ravno nek presežek .

x2
Nekateri že res pretiravajo s tem snegom. Jaz imam še vedno ketne u gepeku ;)
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a ejsim Ne okt 23, 2011 9:54 am

Hja dobro, to je res, ampak nekomu je pa vendarle zelo pomembno obnašanje v snegu.. Če živiš v kaki vasici, po možnosti višje ležeči, kjer imaš 2-3 km hriba in ovinkov in kjer prvi plug (traktor seveda, pa še to je samo 1 traktor za 5 okoliških vasi), pelje ob 8h zjutraj in zvečer zadnjič ob 21h, potem ti je še kako pomembno.

Verjemi, da se ti ne bi dalo vsako jutro nekaj dni zapored, ob 5-6h natikati verig na avto, po tem ko si 30-45 min čistil sneg na dvorišču.. Pa potem recimo zvečer početi isto, ko se vračaš od nekje. Sicer lahko avto pustiš nekje nižje in greš 2 km peš po hribu, ampak si moker, premražen, pa še po avto moraš iti zjutraj (če ti ga plug ne zasuje), po možnosti se ti prenosnik zmoči, ko ga nosiš po snegu, ker ga seveda ne boš puščal v avtu, itd.. Tko da, ne vse metati v isti koš. Jaz če bi živel v Ljubljani (ali podobnem mestu), bi tudi gledal samo na lastnosti v mokrem in pa na obrabo, sploh ko imaš javni prevoz blizu in ti ni treba do prve postaje pešačiti par kilometrov... Lani sem kar nekaj krat zvečer vozil (in k sreči prišel do doma) po cca 15 cm snegu na cesti (pač toliko snega, da je avtomobil nasedal po snegu, pa ni nevem koliko nizek), podobno tudi zjutraj okrog 6h-7h.
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a madpanter Ne okt 23, 2011 1:38 pm

ejsim je napisal/-a:Hja dobro, to je res, ampak nekomu je pa vendarle zelo pomembno obnašanje v snegu.. Če živiš v kaki vasici, po možnosti višje ležeči, kjer imaš 2-3 km hriba in ovinkov in kjer prvi plug (traktor seveda, pa še to je samo 1 traktor za 5 okoliških vasi), pelje ob 8h zjutraj in zvečer zadnjič ob 21h, potem ti je še kako pomembno.

Verjemi, da se ti ne bi dalo vsako jutro nekaj dni zapored, ob 5-6h natikati verig na avto, po tem ko si 30-45 min čistil sneg na dvorišču.. Pa potem recimo zvečer početi isto, ko se vračaš od nekje. Sicer lahko avto pustiš nekje nižje in greš 2 km peš po hribu, ampak si moker, premražen, pa še po avto moraš iti zjutraj (če ti ga plug ne zasuje), po možnosti se ti prenosnik zmoči, ko ga nosiš po snegu, ker ga seveda ne boš puščal v avtu, itd.. Tko da, ne vse metati v isti koš. Jaz če bi živel v Ljubljani (ali podobnem mestu), bi tudi gledal samo na lastnosti v mokrem in pa na obrabo, sploh ko imaš javni prevoz blizu in ti ni treba do prve postaje pešačiti par kilometrov... Lani sem kar nekaj krat zvečer vozil (in k sreči prišel do doma) po cca 15 cm snegu na cesti (pač toliko snega, da je avtomobil nasedal po snegu, pa ni nevem koliko nizek), podobno tudi zjutraj okrog 6h-7h.


Mam isto zadevo, sem prejšno leto, kar nekajkrat pešačil. Še dobro da nerabim laptopa nosit s seboj, je bilo pa jeba ko sem mel polni prtlažnik fasunge :? , letos bom še riskiral z bridgestone lm30 (majo še 6mm profila), naslednje leto pa kupim neko drugo gumo pa makar S3 da nebom več pešačil v hrib :huh:
 
Uporabniški avatar
SuperVeloce
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Po mar 14, 2011 2:46 am

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a SuperVeloce Po okt 24, 2011 6:04 pm

madpanter je napisal/-a:
ejsim je napisal/-a:Hja dobro, to je res, ampak nekomu je pa vendarle zelo pomembno obnašanje v snegu.. Če živiš v kaki vasici, po možnosti višje ležeči, kjer imaš 2-3 km hriba in ovinkov in kjer prvi plug (traktor seveda, pa še to je samo 1 traktor za 5 okoliških vasi), pelje ob 8h zjutraj in zvečer zadnjič ob 21h, potem ti je še kako pomembno.

Verjemi, da se ti ne bi dalo vsako jutro nekaj dni zapored, ob 5-6h natikati verig na avto, po tem ko si 30-45 min čistil sneg na dvorišču.. Pa potem recimo zvečer početi isto, ko se vračaš od nekje. Sicer lahko avto pustiš nekje nižje in greš 2 km peš po hribu, ampak si moker, premražen, pa še po avto moraš iti zjutraj (če ti ga plug ne zasuje), po možnosti se ti prenosnik zmoči, ko ga nosiš po snegu, ker ga seveda ne boš puščal v avtu, itd.. Tko da, ne vse metati v isti koš. Jaz če bi živel v Ljubljani (ali podobnem mestu), bi tudi gledal samo na lastnosti v mokrem in pa na obrabo, sploh ko imaš javni prevoz blizu in ti ni treba do prve postaje pešačiti par kilometrov... Lani sem kar nekaj krat zvečer vozil (in k sreči prišel do doma) po cca 15 cm snegu na cesti (pač toliko snega, da je avtomobil nasedal po snegu, pa ni nevem koliko nizek), podobno tudi zjutraj okrog 6h-7h.


Mam isto zadevo, sem prejšno leto, kar nekajkrat pešačil. Še dobro da nerabim laptopa nosit s seboj, je bilo pa jeba ko sem mel polni prtlažnik fasunge :? , letos bom še riskiral z bridgestone lm30 (majo še 6mm profila), naslednje leto pa kupim neko drugo gumo pa makar S3 da nebom več pešačil v hrib :huh:


Bridgestone lm30 so znane kot izjemno slabe pri vlečni moči v snegu. Vzami Continental TS830 (izjemni allrounder) ali pa Fuldo Kristall Montero 3, si kot traktor :D. Za dobro vlečno moč mora biti profil izrezan z ostrimi robovi in nesimetrično-cikcak odrezanimi kanali... S3 je dobra v snegu (in ne tako dobra kot zgoraj naštete), vendar ni spet tako dobra glede na ceno, da bi se splačalo tvegati zaradi slabih lastnosti v mokrem...
when in doubt, flat out
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a madpanter To okt 25, 2011 7:20 am

Mah letos bom še poizkušal srečo pa fitnes mal če nebo šlo v hrib, bom vidu... sem hotu kupit montero oziroma TS830 sam ni blo €€€. Za po suhem in mokrem so pa dobre =P . Skratka upam na milo zimo čeprav naš kočevski konec ne slovi po milih zimah :mrgreen: :huh:
 
NejcU
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To okt 25, 2011 4:18 pm

Re: Goodyear ULTRAGRIP 7+ vs. ULTRAGRIP 8

Napisal/-a NejcU To okt 25, 2011 4:41 pm

Pozdravljeni !

Zanima me ali ste tudi drugi lastniki pnavmatik UG8 opazili, da na pnevatiki ni oznake DOT :?: Ne mislim številk za datum proizvodnje ampak prav oznako DOT, ki pomeni, da pnevatike ustrezajo tudi ameriskemu standardu - United States Department of Transportation?

LP

Urban
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov