Uporabniški avatar
Sharksy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po jan 14, 2008 6:18 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Sharksy To okt 11, 2016 5:44 pm

Sam sem naročil letos Nokian WR D3, ki je sodeč po testih zelo dobra pnevmatika. Za partnerko pa sem vzel Continental TS860(predvidevam da je vsaj tako dobra kot ts850 oz še bolj) zaradi strme poti, ki jo ima do službe. Osebne izkušnje pa poročam po zimi. :lol:
Na levi pas, do konca gas...
 
_BosTeK_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne sep 30, 2007 10:17 am
Kraj: Maribor

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a _BosTeK_ To okt 11, 2016 6:03 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!



Zakaj D3 in ne novejše D4 ?
 
Uporabniški avatar
Sharksy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po jan 14, 2008 6:18 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Sharksy Sr okt 12, 2016 5:14 pm

D4 bi me stala skoraj 10€ več na pnevmatiko in ker je "že" D3 zelo dobro ocenjena sem se odločil za slednjo. Ne verjamem pa, da je toliko boljša, kolikšna je razlika v ceni(no, je pa res da sem dobil še nekaj popusta, brez popusta so cenejše za okoli 6e od D4) Sicer pa sem dobil še letnik 2016. :)
Na levi pas, do konca gas...
 
Tomy6699
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne okt 23, 2016 11:46 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Tomy6699 Ne okt 23, 2016 12:00 pm

HIh - prejšnje leto sem vzel Savine gume; sicer je problem ta, da sem malo preveč zaupal drugim. MImogrede sem poklical na 4 različne servise in vsi so nekako svetovali Savine gume. Super sem si reku in lansko leto (zime so itak vse bolj mile) sem jih nabavu. No sedaj pa imam taki občutek, da ko se vozim in niso ravno snežne razmere - da gume tak plavajo po cestišču... se mi zdi, da je to najslabši nakup pnevmatik do sedaj. Zavijaš in čutiš, da gre guma malenkost po svoje :( Tko da bi jih najraj skuru...

Ima še kdo tako slabo izkušnjo? Saj morebiti pozimi res opravljajo svoje delo tako kot je potrebno, sam hudič ko pr nas ni več nekih pametnih zim.

Tomaž!
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1986 Ne okt 23, 2016 12:24 pm

Baje je velika razlika, kje so savine gume narejene... poljske naj bi bile bistveno slabse od slovenskih... manjse dimenzije delajo na poljskem.

Sam sem imel 185 65 15 eskimo s3+. delane v sloveniji. Resda so bile po petih zimah nevarne na mokrem asfaltu, ampak, katere pa nebi bile po toliksnem casu?
Sicer pa nekih tako katastrofalnih obcutkov, po tako kratkem casu kot ti, nisem imel.

Preveri ce so poljske.
 
Tomy6699
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne okt 23, 2016 11:46 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Tomy6699 Ne okt 23, 2016 1:05 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!




Ja saj verjetno se bodo dobro obnesle na plundri in v zimskih razmerah (bomo vidli)...problem pa je, ker so zime vse bolj mile.

Tomaž!
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1986 Ne okt 23, 2016 2:15 pm

Se pravi, jih imas sedaj prvic na avtu, ali si jih vozil ze prejsno zimo?

Vsaka zimska guma je mehkejsa od letne in vsaka ti daje bolj "gumijast" obcutek. Malo je tudi stvar navade in dejstvo , da savine gume nikoli niso ravno blestele kje drugje kot v snegu, pa še tu je konkurenca kar napredovala v zadnjih letih...

Preveri tudi ce so ustrezne napolnjene, preveri datum izdelave in kje so narejene.

Sicer pa... ja, zime so cedalje bolj mile. Zato se marskikdo, ki prevozi malo kilometrov in /ali se redkokdaj sreca s snegom (bodisi zivi v mestu, bodisi lahko ob snezenju uporabi drug nacin transporta ali drug avto) odloci za celoletne pnevmatike.
Se zmeraj bolje to, kot tisti majstri, ki se celo leto vozijo z zimskimi gumami in po moznosti niti ne delajo tako malo kilometrov...

Meni se niso obnesle slabo...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a emozul Ne okt 23, 2016 2:31 pm

Jaz lahko rečem, da sem imel s savino gumo eskimo hp (vozil 3 zime) dobre izkušnje. Je pa res, da je moja bila narejena v Nemčiji (če je seveda res kaj na temu, kar pravite).
Ker sem imel dobre izkušnje s prejšno savino, sem letos dal gor eskimo hp2 (so narejene v Franciji). Bom poročal kako se kaj obnesejo.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a hippo Ne okt 23, 2016 4:23 pm

Jaz z nobeno savino nisem bil zadovoljen (vozil Exacta, Eskimo S3, Intensa UHP).
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1986 Ne okt 23, 2016 5:12 pm

Zanimivo... jst sem imel na volvu 14colske eskimo s3 (takrat se brez plusa v imenu), nato na lybri 195 65 15 eskimo s3, nato pa, kot receno 5zaporednih zim na picassoju s3+... in sedaj imam letne intenso hp z prevozenimi cca.40t km... pa nisem nikoli dobil obcutek, da bi me gume kdaj zaj.bale... trkam po lesu.

Tezko je primerjati gume med seboj, nikoli ni enakih pogojev, enakega nacina voznje, tudi obcutek ima vsak voznik drugacen...
Da ne govorimo o tem , da se redkokdaj pogovarjamo o identicnih dimenzijah, kaj sele o istem avtu...

In potem nekdo zamenja xy let stare xy gume , z novimi dunlop (karikiram, da se ne bo kdo spotaknil ob firmo) in rece : uau, to je pa cisto drug svet... ja , itak, da je... sam bi bolj zaupal skoraj katerikoli novi gumi, kot pa 5let stari gumi premium znamke. In isto obratno, nekdo ima 5 let staro continental in jo zamenja za novo savo, recimo. In rece : sava je boljsa. Ni in nikoli ne bo. Boljsa je letnica izdelave ☺

Moje mnenje... sava gume so nekje srednji rang, ne tako slabe, kot jih nekateri zelijo prikazati , nek presezek pa tudi niso...
In ce govorimo o 15col ali manj, ko so razlike med savo in top gumo recimo 10eur po komadu, se mi zdi bolj smotrno nabavit top gumo. Drugo je pri vecjih dimenzijah, ko so tudi razlike v ceni vecje...

Edina res slaba guma, kar se tice oprijema, ki sem jo vozil, je bila letna michelin energy... tretjo sezono je drsela bolj kot katerakoli druga... pa sem vozil ze nalite iz baumaxa, pa turske lassa ipd...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo Ne okt 23, 2016 7:09 pm

Sicer se naj nebi spotikal ob imena, kot si rekel, ampak sem imel 5 let stare Continental TS850, šele peto leto se je poznalo da izgubljajo oprijem na snegu, mokre ceste so se pa še vedno držale kot prvo leto, kar pa ne morem ravno trdit za čisto nove Sava S3 gume. Že prvo leto sem imel z njimi probleme na snegu, da o mokri cesti niti ne govorim.

Slovenci so še vedno prepričani da je Sava dobra guma, a žal ni, ni niti povprečna. Če hočeš povprečno, vzameš Kumho ali Fulda, so nekje srednji razred in precej boljše od Save (sem imel oboje), če pa hočeš dobro gumo, zimsko seveda, Goodyear, Continental ali Michelin (čeprav za zadnjo ravno nebi trdil ampak je še nikoli nisem imel iz enega razloga - pravijo da prehitro ratajo trde).

Drugače pa, med S3 in UG9 za 175/65 R14 (najbolj splošna dimenzija) je razlike v kompletu 50 evrov, s tem da bojo UG9 za vsaj 5 sezon, S3 pa še za tri nevem če bojo, da niti ne omenjam boljše vozne lastnosti v vseh vremenskih pogojih in predvsem varnost.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1 Ne okt 23, 2016 7:48 pm

Isto lahko jaz napišem za GY UG8, guma je še peto sezono z malo profila držala zelo dobro po mokrem (edino glasna je bila v teh pogojih, no po mokrem že nova ni bila tiha), si upam trdit da bolje od kakšne zelo poceni nove gume... Zdaj so se vzele UG9, pri teh poceni dimenzijah 175/65R14, 195/65R15 in podobno se res ne splača vzemat nekega srednjega ranga namesto top gum za par 10€ razlike...
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Energetik81 Po okt 24, 2016 7:28 am

Tomy6699 je napisal/-a:HIh - prejšnje leto sem vzel Savine gume; sicer je problem ta, da sem malo preveč zaupal drugim. MImogrede sem poklical na 4 različne servise in vsi so nekako svetovali Savine gume. Super sem si reku in lansko leto (zime so itak vse bolj mile) sem jih nabavu. No sedaj pa imam taki občutek, da ko se vozim in niso ravno snežne razmere - da gume tak plavajo po cestišču... se mi zdi, da je to najslabši nakup pnevmatik do sedaj. Zavijaš in čutiš, da gre guma malenkost po svoje :( Tko da bi jih najraj skuru...

Ima še kdo tako slabo izkušnjo? Saj morebiti pozimi res opravljajo svoje delo tako kot je potrebno, sam hudič ko pr nas ni več nekih pametnih zim.

Tomaž!
To koliko držijo ni stvar tvojega občutka! Zimske so večinoma že itak nekaj mehkejše, kar daje "mehek" občutek na volanu. Ampak to ne pomeni, da ne držijo. Pojdi na krožišče in si zabležei hitrost, pri kateri te odnese ali pa zaviraj na polno in meri čas ustavljanja. So so edini relevantni podatki, ne pa nek občutek na volanu.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Dila
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr okt 12, 2016 5:33 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Dila Pe okt 28, 2016 12:15 pm

Živjo,
Če imam na izbiro 3 pnevmatike srednjega razreda, katero naj vzamem? Gre za dim. 175/65 R14. Obraba ni pomembna, najbolj pa je pomemben oprijem na mokrem.

1.) Kumho Wintercraft WP51
2.) Firestone Winterhawk 3
3.) Sava eskimo S3+

Testov amzs/adac v teh dimenzijah ne delajo več, prejšnji pa so sedaj že precej stari in najbrž manj verodostojni. Kaj vi mislite ?
Lp, M
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1 Pe okt 28, 2016 1:18 pm

Pomoje bo Kumho najboljša.

Če pa pride še kaj drugega v upoštev bi pa jaz definitivno vzel to v nekem srednjem cenovnem rangu: http://www.enaa.com/oddelki/mojAvto/izd ... _175_65r14
 
jackorsen88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po feb 11, 2008 2:10 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a jackorsen88 Ne nov 06, 2016 11:53 am

Pozdravljeni,
vozim golf 7 in imam letne gume 205/55/r16 in me zanima ali lahko(tehnično gledano) montiram na ta platišča 195/55/r16 zimske gume. Torej me zanima ali lahko na enaka platišča dam ožje gume?

Hvala
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Ne nov 06, 2016 12:01 pm

Tehnično gledano seveda lahko, ker so obojne 16 col. Ampak, montirane lahko imaš samo tiste dimenzije gum, ki so vpisane v homologaciji, drugače lahko imaš probleme...

Sicer pa ne vem zakaj bi to počel, daj 205/55/16. gume niso ekstremno široke, so poceni, so legalne za tvoj avto.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a hahehihoh Sr nov 09, 2016 7:44 am

Ne smeš. Montiraš lahko kar je homologirano. Verjetno imaš homologirane naslednje dimenzije
195 65R15 (Odvisno od motorja)
205 55R16
225 45R17
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a hippo Sr nov 09, 2016 9:27 am

jackorsen88 je napisal/-a:Pozdravljeni,
vozim golf 7 in imam letne gume 205/55/r16 in me zanima ali lahko(tehnično gledano) montiram na ta platišča 195/55/r16 zimske gume. Torej me zanima ali lahko na enaka platišča dam ožje gume?

Hvala

Pusti gor 205 55 16
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a ban Sr nov 09, 2016 9:51 am

Ali pa si kupiš 15" jeklene feltne in 195/65-15 gume. Če imaš možnost doma sam prešraufat feltne je to na dolgi rok cenejša opcija.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov