dvorjan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr avg 31, 2011 12:40 pm
Kraj: Polarna Primorska

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a dvorjan So okt 15, 2011 7:37 pm

Cene se bodo gibale skladno s povprasevanjem - torej od naslednjega tedna le se gor. Poleg tega bo bolj razsirjene dimenzije zimskih gum kaj hitro zacelo zmanjkovati (se en razlog za tistega, ki ima zalogo, da drzi visje cene). Bolj ugodno kot danes bos lahko zimske gume dobil le se sredi decembra, pa se to kaksno eksoticno dimenzijo, ki je vulkanizerjem ni uspelo prodati ...
 
dvorjan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr avg 31, 2011 12:40 pm
Kraj: Polarna Primorska

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a dvorjan So okt 15, 2011 7:40 pm

Aja, ta teden sem kupil 12 novih zimskih gum za domaca vozila, pa sem ze v zacetku tedna opazil, kako so nekatere spletne trgovine ze visale cene zimskih gum. Najbolj negativno me je presenetila gume-direkt, kjer sem sprva nameraval narociti zimske gume, ki pa so bile glede na prejsnji teden kar dobrih 20-25% drazje ... Nemce je ocitno prej zmrazilo in spravilo v vulkanizerske delavnice.
 
Uporabniški avatar
HaMzO
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So sep 30, 2006 1:05 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a HaMzO So okt 15, 2011 10:33 pm

vaše menje glede nokian wr a3 205/55/16 se dobi kej boljšega za ceno 300e/novo?
 
tehnih
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe okt 14, 2011 10:08 am

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a tehnih Ne okt 16, 2011 11:16 am

cena ni problem..glavno je da je guma dobra
 
belkaena
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So nov 11, 2006 7:49 pm

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a belkaena Ne okt 16, 2011 8:47 pm

dvorjan je napisal/-a:
Veron je napisal/-a:
Milane je napisal/-a:Tudi jaz dam letos na mojega konjička (VW Passat) Continentalke TS 830 (205/55/R16). Cena okrog 115€ za komad.

si pa drago plačal, ta guma se dobi že za 99eur/kos


Verjetno ne upostevas, da razlike v ceni nastanejo tudi zaradi razlicnih hitrostnih razredov gum. T preprosto ni enako H ali celo V. Zimske gume za hitrostni razred T so ponavadi mehke kot ... (vstavi besedo, ki jo enacis s pridevnikom mehko), medtem ko so gume H in V razreda veliko bolj konkretne in se manj zvijajo. Saj je tudi proizvajalcem kristalno jasno, da se na njih vozijo mocnejsi in tezi primerki vozil.


Jaz sem jih v petek plačal slabih 98 EUR v spletni trgovini http://www.gume-popgom.si

Slika
 
ziga_tzn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne okt 16, 2011 5:34 pm

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a ziga_tzn Ne okt 16, 2011 9:03 pm

195 55 R16

BARUM POLARIS ali SAVA ESKIMO S3
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a adis Ne okt 16, 2011 9:13 pm

ziga_tzn je napisal/-a:195 55 R16

BARUM POLARIS ali SAVA ESKIMO S3


Z barum pnevmatiko nimam izkušenj a save s3 moj avto ne vidi več. Eskimo s3 je na snegu dobra a na mokri cesti slaba. In ker vemo, da so naše ceste površno splužene te pnevmatike ne priporočam.

Z ibizo ( še ko sem si jo lastil) sem imel bližnje srečanje z robnikom ter izlet kot po ledu na mokri cesti in še sreča da je bilo križišče prazno.
 
Uporabniški avatar
baroax
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Sr apr 05, 2006 3:01 am

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a baroax Ne okt 16, 2011 9:18 pm

Sava eskimo s3. Sicer Barum nisem imel, in jih tudi ne bi dal na moj avto, pa da mi jih lepo negdo šenka.

Samo moje mnenje.

lp.
p.s. S savo s3 195/65/15 imam dobre iskušnje, predvsem v snegu, ostalo povprečno.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne okt 16, 2011 9:20 pm

jaz sem mel prej Savo S3 na dveh avtih, ODLIČNA za v sneg (sploh pri nas ko mamo velik klanec doma)
prvo leto uporabe, nisem opazil nobenega problema tudi na mokrem ne, drugo leto se ze malo pozna, tretje pa ... ja, se pozna kar dosti... za silo so še
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a maniaxxx Ne okt 16, 2011 9:22 pm

ziga_tzn je napisal/-a:195 55 R16

BARUM POLARIS ali SAVA ESKIMO S3



Če se pogovarjamo o barum polaris 3 potem absolutno barum, je vsaj razred boljša od save.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a kalbo Po okt 17, 2011 8:20 am

GranDuke_JK je napisal/-a:
kalbo je napisal/-a:Si jo mel dejansko na avtu, al teste gledaš? Mene je guma prijetno presenetila. Impetus revo.


Imam, dobil z avtom (prodam odlične zimske gume s še celih 5mm profila- ugodno :D )
To poletje sem prevozil z zimskimi gumami, na prejšnem sem imel Eskimo S3 in po mokrem niti nisem imel kakšnih dogodivščin. Na drugem avtu so bile gor te Lasso in že po vlažni cesti sem moral skozi ovinke voziti 50.
Pa ponavadi sem cele zime prevozil z x gumami iz Italjanskih odpadov tako da sem se skoraj v hlače ko sem šel s temi prvič po mokrem. Sredi avgusta.

Morda so pri nižjih temperaturah boljše, oziroma ''normalne''?


Govoril sem o letnih. Mam pa tud jest ene zimske gume s 4-5mm profila GY UG Performance, pa so za v kanto, ker so totalno zanič. Nove so ble OK, drugo sezono pogojno uporabne, tretjo sezono pa neuporabne, proti koncu katastrofalne. Cena 150 EUR kos. Moja odločitev je bla, rajš mal cenejšo pnevmatiko reda okol 100 EUR in menjava na dve sezoni.

Ta princip me pri letni lassi ni pustil na cedilu. Bomo vidli kaj bo s Savo Eskimo HP. Definitivno napišem mnenje.

mrtwelvetrees je napisal/-a:jaz sem mel prej Savo S3 na dveh avtih, ODLIČNA za v sneg (sploh pri nas ko mamo velik klanec doma)
prvo leto uporabe, nisem opazil nobenega problema tudi na mokrem ne, drugo leto se ze malo pozna, tretje pa ... ja, se pozna kar dosti... za silo so še


Identično velja za top gumo na tržišču, preverjeno in opisano malo višje.
 
Broz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: So mar 10, 2007 10:50 am
Kraj: Velenje

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a Broz Po okt 17, 2011 10:54 am

Vprašanje za vse!! Foter že od nekdaj prakticira Sava S3 M+S varianta. Ni glih star čičo ampak bolj kot ne vozi umirjeno. Od nekdaj govori da je sava S3 čist ok guma. Verjamem. Ampak sem imel js te gume na starem p 406 in ker se bolj dinamično vozim sem večkrat čutil rahlo nestabilnost na mokrem v stilu ko je bila guma že na meji zdrsa - priznam pa da tudi podvozje ni bilo lih biser tehnologije ampak naravnano bolj na udobje. Res pa je da kupi vsake 2 leti nove gume za pogonska kolesa ali pa celo vse 4 nove. Kakor pride. Nikoli ne špara in pač kupi nove neglede na to koliko je profila. Safety first

Problem je sledeč. Stari je bil vedno navdušen ker roko na srce sava vleče po snegu kot nora. In imamo en vikend v hribu in zelo prav pridejo.Pred kratkim smo kupli megana II in letos mi je rekel da mu naj grem zmontirat ene gume po mojem okusu. Zdaj gledam Conti TS 830. Me je pa sedaj malce strah da bi ga čistem snegu Conti TS 830 razočarala?!

Vaša mnenja??


Na p306 ki ga ima zase še kar vozi savo, pa ketne v prtljažniku ( dokaj lahek avto, nove S3 + ketne, če je pozimi s tem avtom problem pridit kam, svojega sploh ne dam iz garaže!! )
na meganu II 1.6 16v ( ki je pač za vozit ko ga kdo rabi) bi letos dal TS 830 ali podobne top znamke
na astri 1.6 gtc B&W pa tudi gledam da bi dal TS 830 saj je avto terenski in kar delam kilometrino.

Ali ima kdo že kake izkušnje z TS 830 in ali se mogoče priporoča katera druga znamka in sicer za Megana in Astro so dimenzije 195/ 65 - 15 ?
Zamenjam Opel Astro GTC Black & White za Laguno II grandtour Dynamique :)
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a Veron Po okt 17, 2011 11:12 am

po testih sodeč, je med boljšimi gumami za v sneg (te ki so bile na testu).
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a kalbo Po okt 17, 2011 1:13 pm

Top gume po testih so uravnotežene, tko da znajo tvojega starega na snegu razočarat, če je vajen S3, ki so za v sneg vrhunske, ker na mokrem in suhem razlike ne bo opazil, na snegu pa ne bo šlo po njegovem nikamor in jih boš slišal, da si kupil fejst draga j***a, čeprav si lahko kupil vrhunsko gumo.
Kot sem že rekel, S3 guma je za lahek avto s prvim pogonom super kombinacija predvsem v snegu. Verig niti ne rabiš. Kot sem že prej napisal, so ble na mojih avtih vedno top gume že od Yugota naprej, pa se na puntotu še vedno v snegu nabolš obnese S3.
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a folcer Po okt 17, 2011 5:21 pm

ok, sava za v sneg. Ampak ponavadi je tu po naših hribih vedno tako, da so ceste splužene tako, da se vedno naredi led spodaj oz. mešanica leda in snega in potem to vse skup zamrzne, ker pač ni očiščeno kot bi bilo treba. Vredu, ampak če so sava za v sneg potem to verjetno velja le takarat kadar začne padati in je pač samo čisti sneg.

Zanimivo pa je to, da je sava na testih (175/65/14) dobila oceno, da je pač nekoliko slabša v snegu in mokri cesti. V mokri pravijo vsi, medtem ko za v sneg jo pa vsi hvalijo??? hmmm :roll:
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a ~toMmy~ Po okt 17, 2011 6:00 pm

folcer je napisal/-a:ok, sava za v sneg. Ampak ponavadi je tu po naših hribih vedno tako, da so ceste splužene tako, da se vedno naredi led spodaj oz. mešanica leda in snega in potem to vse skup zamrzne, ker pač ni očiščeno kot bi bilo treba. Vredu, ampak če so sava za v sneg potem to verjetno velja le takarat kadar začne padati in je pač samo čisti sneg.

Zanimivo pa je to, da je sava na testih (175/65/14) dobila oceno, da je pač nekoliko slabša v snegu in mokri cesti. V mokri pravijo vsi, medtem ko za v sneg jo pa vsi hvalijo??? hmmm :roll:


Savina pnevmatika eskimo S3+ (oznaka + pomeni, da gre za spremenjeno gumeno zmes, medtem ko je dezen enak kot pri eskimu S3, zato je treba pri nakupu paziti na oznako +) se z najboljšimi pnevmatikami ni mogla povsem enakovredno meriti na mokri cesti zaradi lastnosti pri zaviranju in vodljivosti ter na snegu, kjer je imela dokaj dolgo zavorno pot.


http://www.motorevija.si/l2.asp?L1_ID=34

S3 uporabniki hvalijo zaradi "vlečne moči" na snegu, se pravi do dobro vleče v kakšen klanec, ko je dosti snega, ampak to je le ena od lastnosti. Nasploh pa dobivam vtis, da S3 najbolj pride do izraza v nekoliko manjših dimenzijah na manjših avtih, kjer se recimo UG7 ne izkaže najbolj.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm
 
Broz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: So mar 10, 2007 10:50 am
Kraj: Velenje

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a Broz Po okt 17, 2011 8:45 pm

No ravno to me skrbi da ne bom kupil Oh in sploh gum, ki se bojo v vsakdanji vožnji pokazale za iste ali malce boljše v kaki zahtevnejši situaciji pa odrezale slabše kljub premium znamki, ceni in tako opevanimi testi. Testi so res fajni ampak niso pa naše lastne izkušnje :)
Zamenjam Opel Astro GTC Black & White za Laguno II grandtour Dynamique :)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a mrtwelvetrees Po okt 17, 2011 8:51 pm

men je najbolj pomembno da je zaneg odlična, pač če je na meji poledice se pazi... pa na mokrem spet ne more bi tako zelo slaba guma

nekateri govorijo da so rezlike ogromne, ja če gledaš neko no-name gumo pa Goodyear... itak da bo razlika
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Zimske pnevmatike za sezono 2011/2012 in priporočila

Napisal/-a maniaxxx Po okt 17, 2011 8:55 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:men je najbolj pomembno da je zaneg odlična, pač če je na meji poledice se pazi... pa na mokrem spet ne more bi tako zelo slaba guma

nekateri govorijo da so rezlike ogromne, ja če gledaš neko no-name gumo pa Goodyear... itak da bo razlika


Meni je pa pomembno da je dobra na suhem in dežju, sneg mam itak par dni na leto.

Razlike med boljšimi gumami so pa tako ali tako praktično neopazne brez merilnih naprav. Pač določena guma paše določenemu avtu oziroma je v določeni dimenziji dobra, v drugi pa malo slabša. Način, na kateri večina ljudi vozi ( penzionistični ) pa itak ne dopušča, da bi ugotovili meje gum. Zato nekateri vneto trdijo da je sava s3 zakon, čeprav je ena najslabših gum kar jih je,, če odštejem kitajke.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov