Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr sep 20, 2017 6:42 pm

Če imaš zdaj 16col gume gor, daj pol zimske 15 na jeklenih platiščih.

Ne vem koliko časa misliš avto imet ? Izračunaj koliko te pride 2x na leto menjava gum + centriranje na istih ali patiščih.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Tommaazz Sr sep 20, 2017 7:04 pm

lan1984 je napisal/-a:Prvič kupujem malo boljše gume in imam zaenkrat ogledane tele (dimenzija 195/55 R16):
    Goodyear UltraGrip 9
    Michelin Alpin 5
    Nokian WR D4
Katero gumo priporočate? Testov za to dimenzijo ne najdem, ampak kolikor berem je UG9 velikokrat priporočana.
Kje je najboljše kupit gume, da so dokaj poceni in da niso par let stare (mimovrste, petrol, kje druge)?

In še eno bolj offtopic vprašanje: a je boljše imet 16" zimske gume na ALU platiščih, ali kupiti 15" gume in jeklena platiča?

Jaz sem vzel DUNLOP wintersport 5 na mimovrste, gume je po testih super za sneg, tako da jo daj v ožji izbor :) . Jaz bi na tvojem mestu kar 16 menjeval na letna platišča. Tako sem delal 6 let na peugeotu, kjer sem imel 18 colske gume gor. Sedaj pa sem se odločil vzeti 16 zimske in 16 lita platišča, me enako, ali celo malo manj pride, če vzamem 18 zimske gume (mazda 3).
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a tomzzi Sr sep 20, 2017 7:16 pm

Jaz sem se odločil in danes naročil Nokian WR D4. Pred leti sem že imel Nokian zimske in so bile ok. Tako, da po moje so vredu izbira.
Imel sem tudi že UG9 in so bile glede na višjo ceno tako, tako.
Ajde v mokrem in snegu dokaj solidne. Ampak pobiralo jih je pa tudi... Bolj kot Nokian se mi zdi.
Jutri jih prevzamem tako gume kot jeklena platišča.
Eno vprašanje:
ker jih jasno ne bom še montiral me zanima če je kaj narobe, da imam gume zložene ena vrh druge za do novembra? Oziroma konc oktobra?
Imam drugače stojalo za gume ampak ne bodo še na platiščih in mi tako ne pride nič prav. Lahko bi gume sicer dal že ta teden montirat na platišča vendar bom moral ko bo menjava spet do vulkanizerja za premontažo.
 
lan1984
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So jun 03, 2017 4:33 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a lan1984 Sr sep 20, 2017 7:21 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Če imaš zdaj 16col gume gor, daj pol zimske 15 na jeklenih platiščih.

Ne vem koliko časa misliš avto imet ? Izračunaj koliko te pride 2x na leto menjava gum + centriranje na istih ali patiščih.


Trenutno imam 16" letne gume gor, ja. Če se odločim kupit 15" platišča, kako je pa potem s senzorji za tlak? Je treba kupit original platišča, ali se lahko senzorje kupi posebej (mislim, da so v ventilčku (Clio 4 2017))?
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Tommaazz Sr sep 20, 2017 7:23 pm

Senzorje moraš kupiti posebej, ponavadi so kr dragi, zato bi jaz na tvojem mestu kar gume menjal pa adijo. Pri Mazdi pa je super, ker ima ta senzor za tlak kar preko ABS in ne potrebuješ ventilčkov, drugače bi jaz tudi vzel kar 18 colske zimske gume in jih dal na letna platišča.

Tudi jaz sem razmišljal o NOKIAN WR D4, pa sem si zadnji trenutek premislil in vzel Dunlop. Bom videl kako bodo, cena je pa par evrov višja kot NOKIAN. Gume lahko imaš eno na vrh druge, važno je, da niso po konci, ker potem so lahko jajčaste.
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr sep 20, 2017 9:24 pm

lan1984 je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:Če imaš zdaj 16col gume gor, daj pol zimske 15 na jeklenih platiščih.

Ne vem koliko časa misliš avto imet ? Izračunaj koliko te pride 2x na leto menjava gum + centriranje na istih ali patiščih.


Trenutno imam 16" letne gume gor, ja. Če se odločim kupit 15" platišča, kako je pa potem s senzorji za tlak? Je treba kupit original platišča, ali se lahko senzorje kupi posebej (mislim, da so v ventilčku (Clio 4 2017))?


Pač ne kupiš senzorjev za tlak, ne bo konec sveta, seveda še boš lahko vozil, samo lučka ti bo svetila da ne zazna senzorjev.
Razen če maš preveč denarja.

Prednosti za 15 col platišča
- so malo cenejša
- gume so cenejše
- ožje kot 16 col, pomeni malo več oprijema v snegu, sploh če imaš klance se malo pozna
. cenejše centriranje gum na jeklenih platiših, kot alu.
- gume sam premontiraš doma 2x na leto
- dobiš brez problema tudi malo rabljena platišča/gume
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
CheFF
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Ne nov 08, 2009 10:23 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a CheFF Sr sep 20, 2017 10:02 pm

emozul je napisal/-a:Imam isto dimenzijo in isto gumo kot baron. Guma je za mojo vožnjo dobra, pa nisem penzionist na cesti.


Kaj pa sneg? Imas zaden pogon?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Če sep 21, 2017 6:38 am

Po snegu gre hp2 nekoliko boljse od gy ug8 perfomance, nekje na nivoju conti ts830p. Vsaj na s-maxu se zadeve obnasajo tako.

Tako da generalno gledano je hp2 zelo dobra guma, za zelo dobro ceno, se lahko postavi ob bok precej drazjim tekmecem. Vsekakor je precej boljsa od s3 (mokro, suho).
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a sonic Pe sep 22, 2017 1:41 pm

limas je napisal/-a:Za en snežni dan, ki ga imamo skozi celo zimo, najbolj priporočam celoletne gume priznanih proizvajalcev (michelin crossclimate...).


Tudi sam tako menim in že enkrat oktobra gredo na našega Tourana 16" Michelin Cross-climate. Vprašanje je samo še, kje bo nakup in montaža najugodneja.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a sonic Pe sep 22, 2017 1:42 pm

pskoda je napisal/-a:Oče ima celoletne gume na kangooju in pravi prvič in zadnič.


Ta informacija je povsem brez vrednosti, če nisi napisal, za katere gume gre.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a sašo5 So sep 23, 2017 9:27 am

točno tako....
Celoletne gume so odlična izbira, vendar pod pogojem da:
1. avto ne vidi avto ceste
2. je kot drugi/tretji avto v družini, ki naredi "5km" na dan
3. je ranga Punto/Polo ipd.

Drugače pa, lani sem sodelavki predlagal (Clio) Adapto....izvrsna, nad pričakovanji, 43€ komad...kaj češ veš. Imajo doma še MB E(2011) je vprašal mož, ali nebi še njega obul v nekaj takega....sem rekel_niti pod razno...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a mrtwelvetrees So sep 23, 2017 10:11 am

To pa malo pretiravaš.
- da ne vidi avtoceste :D

Jaz bi rekel da je primerna za tiste ki živijo na ravnem, nimajo hudih klancev in krajih kjer ni dosti snega.
Primerna je tudi za 4x4
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a maniaxxx So sep 23, 2017 11:48 am

sašo5 je napisal/-a:točno tako....
Celoletne gume so odlična izbira, vendar pod pogojem da:
1. avto ne vidi avto ceste
2. je kot drugi/tretji avto v družini, ki naredi "5km" na dan
3. je ranga Punto/Polo ipd.

Drugače pa, lani sem sodelavki predlagal (Clio) Adapto....izvrsna, nad pričakovanji, 43€ komad...kaj češ veš. Imajo doma še MB E(2011) je vprašal mož, ali nebi še njega obul v nekaj takega....sem rekel_niti pod razno...


Podobne pogoje ima moja in zato sva kupila celoletne goodyear in je zelo zadovoljna, itak se vozi po ravnem, malo in še to brez nekih hitrosti....torej to je to.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a ribko So sep 23, 2017 4:49 pm

Vector 4 seasons gen2 mogoče? Letos sem si jih kupil in sem trenutno zelo zadovoljen po mokrem in po suhem. Si jih mogoče že preizkusil na snegu oz. na mokrem ko so bile stopinje okoli nule?
 
Uporabniški avatar
aygo
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Če sep 07, 2006 3:05 pm
Kraj: slovenija

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a aygo So sep 23, 2017 5:54 pm

Primerjalni test celoletnih pnevmatik :

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a maniaxxx So sep 23, 2017 8:14 pm

ribko je napisal/-a:Vector 4 seasons gen2 mogoče? Letos sem si jih kupil in sem trenutno zelo zadovoljen po mokrem in po suhem. Si jih mogoče že preizkusil na snegu oz. na mokrem ko so bile stopinje okoli nule?


Lani kolikor je bilo snega pač sem jih vozil, BP so, po dezju pa tak sploh ni panike, če so kje slabše so na suhem, ampak ni neke panike.

Ja za te goodyear se gre seveda :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a dejc99 Ne sep 24, 2017 10:14 am

sašo5 je napisal/-a:točno tako....
Celoletne gume so odlična izbira, vendar pod pogojem da:
1. avto ne vidi avto ceste
2. je kot drugi/tretji avto v družini, ki naredi "5km" na dan
3. je ranga Punto/Polo ipd.

Jaz imam crossclimate in ne padem pod nobeno točko :D. Vozim 80% po avtocesti, v povprečju 40 km na dan, avto ranga megane. Z gumami sem več kot zadovoljen, po enem letu imam 1mm obrabe (15k km, enkrat sem jih rotiral). Vozim se večinoma po ravnem, brez pretiranih zaviranj. Gum ne bi priporočal samo tistim, ki delajo ogromno kilometrov, hribovcem in lastnikom težjih vozil (večjih dimenzij ponavadi itak ne ponujajo). Za tistih 10 (oz. še manj?) dni v letu, ko se sneg oprime asfalta, pa so celoletne čist v redu.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a matejxx Ne sep 24, 2017 11:43 am

Pa, kaj vi se res vozite vsi samo po mestu in celo zimo ne vidite hribov? Jaz sicer živem v hribih, tako da slabih gum res ne mislim imeti. Toda, tudi če bi živel nekje v mestu, bi kupil odlične gume, ker se tudi pozimi velikokrat vozim po kakšnih klancih. Sem pač človek, ki mu sneg ne spremeni planov. Če imam plan, da bom npr. čez vikend nekam šel, grem pa tudi če je sneg. Je pa tudi res, da sem zaradi svoje trme imel tudi že kakšne probleme. Prav tako, pa na svoj avto nisem nikoli namestil verig, ker če imaš dobre gume, jih v večini primerov ne rabiš.

Drugače pa, da ne bo čisto offtopic. Kdaj bodo letos kaj prišli ven testi za zimske gume? Trenutno se odločam med GoodYear in pa Michelin.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo Ne sep 24, 2017 6:43 pm

Problem nastane ko zaupaš "odličnim" gumam, katere se pa izkažejo da to niso. Imel sem TS850 in so super gume, boljših zimskih še nisem imel. Kot naslednico sem kupil TS860 in sem bil totalno razočaran. Po mokri cesti so dobre, v snegu sem pa pod prvim hribom montiral verige.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov