Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a tomzzi Sr okt 07, 2020 7:16 pm

Verjetno bom moral menjati gume. Moram preveriti.
Sedaj sem imel tri sezone Nokian. Je bila ok guma vendar se mi zdi, da ne najboljša v mokrem oziroma po dveh, treh sezonah to ni to več kar se oprijema tiče. Rabim dimenzijo 205/55 R16.

Hankook Winter i cept RS2 je za kaj?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo Sr okt 07, 2020 7:27 pm

Res je, moj je bil mejni primer in vrjamem da se zgodi zelo redko. Ampak se mi je ... in še vedno me ima da bi spet probal Continental, ampak s punco nimava več dveh avtov in mi ni da bi ona testirala gume, ker rabi avto vsak dan, v vseh mogočih pogojih. Tako da pač nebo še enega testa, raje kupim preverjeno in da vem da ima dobre gume na avtu.
RUNAČ je napisal/-a:@DePalmo; Po kakšnih kriterijih pa potem od takrat naprej kupuješ gume? Zanima me, da bom še sam pozoren na to ob naslednjem nakupu.

Že dolgo imam dobre izkušnje z Goodyear UltraGrip, začel sem s 7, sedaj imam 9. Vmes, kot sem omenil, sem probal Continental, ampak sem se vrnil nazaj na GY. Če bi me pa mikala še kakšna druga guma, bi pa pogledal ocene na tyrereviews.co.uk.

So pa "moje" GY narejene v Sloveniji in zaenkrat ni pripomb.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a vuli Če okt 08, 2020 9:23 am

jaz sem dobil GY UltraGrip Performance Plus, ki so narejene na Poljskem
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a xxl Če okt 08, 2020 9:30 am

Pri moji dimenziji je razlika v ceni med ponudniki precejšnja, izbira pa omejena, 225/50/18. Nexen cca 100 evra, Bridgestone 150, Michelin 180, krat štiri, pa računajte. Zanima me predvsem lastnosti in cena-dobljeno. Odločam se med Nexen in Bridgestone.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Firediver Če okt 08, 2020 9:43 am

Glede na tvoje občutke lahko mirne vesti vzameš Nexen, boš najbolj mirno spal, da nisi ničesar preplačeval.

xxl je napisal/-a:Vedno bolj se mi zdi, da premium samo preplačaš.


Koliko so dobre boš pa tudi sam ugotovil, dopustiti je treba možnost da so dovolj dobre in da dražjih (= slabših) ni treba nabavljati.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a void Če okt 08, 2020 11:42 am

Vse lepo in prau, ampak ponavadi so te cenejše znamke dobre sezono dve, potem pa se grip zelo poslabša in začne grdo drset po mokrem. Take so vsaj moje izkušnje.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a vuli Če okt 08, 2020 11:44 am

tudi meni se tko zdi, za prvi dve leti so že ok...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a tomzzi Če okt 08, 2020 2:28 pm

void je napisal/-a:Vse lepo in prau, ampak ponavadi so te cenejše znamke dobre sezono dve, potem pa se grip zelo poslabša in začne grdo drset po mokrem. Take so vsaj moje izkušnje.


Ni pa nujno, da je tako.
Jaz sem imel pred par leti zelo slabe izkušnje z GY Ultra grip 9. Prvo leto ok. Potem je bila pa katastrofa.
Slab grip v mokrem in pobralo jih je nenormalno hitro.
Sem pričakoval veliko več glede na ceno in ime.

Ker pa nisem dobil odgovora na zgornje vprašanje bom vprašal še enkrat...

Je Hankook i*cept rs2 ok guma?
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Če okt 08, 2020 6:39 pm

void je napisal/-a:Vse lepo in prau, ampak ponavadi so te cenejše znamke dobre sezono dve, potem pa se grip zelo poslabša in začne grdo drset po mokrem. Take so vsaj moje izkušnje.



Hja, tudi premium ni imun na ta pojav...

Ravno Conti TS830P je 3. sezono postala precej spolzka... na prejšnjih setih tega nisem opazil... izgleda, da so začeli šparat...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a thunderbolt Pe okt 09, 2020 12:43 am

tomzzi je napisal/-a:Je Hankook i*cept rs2 ok guma?

Doticne gume ne poznam, je pa letni hankook glede na ceno se precej zadaj: na enem avtu so postale sedaj s koncem druge sezone jajcaste, pri drugem avtu pa ze nove niso ok-tako v mokrem kot v suhem.

Je kar j*b*ca s temi gumami :huh:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo Pe okt 09, 2020 8:01 am

Tudi jaz ne poznam zimskih Hankook, lahko pa povem za letne VentusPrime 2. Prišle so z avtom in sem se odločil da jih bom zvozil. Prvo leto vredu, drugo tudi ampak ko se jih je dajalo dol, sem videl da je napokana bočnica. Na vseh štirih gumah. In sem jih zavrgel, kljub temu da je bilo na njih še dovolj profila in oprijem ni bil slab.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 09, 2020 9:20 am

Kot zanimivost bom omenil vsebino pogovora z lokalnim vulkanizerjem, kakšno leto nazaj.

Večino premium znamk je že v štartu "odpikal". Pravi, da so gume dobre, a da imajo bočnice tenke kot papir, sploh v Goodyear koncernu. Pravi, da je razlog v tem, da želijo proizvajalci ob današnji "noriji" z čim manjšo porabo, tudi sami zmanjšati kotalni upor.

Sam prisega na modele in znamke, ki naj bi imele še bolj robustno zasnovo bočnice - Falken, Vredestein, Kumho, starejši modeli v koncernih Goodyear in Bridgestone (sama zasnova modela izpred cca. 10 let), deloma še Hankook.

Ko sem sam pred leti imel v rokah Dunlopovo Sportblueresponse, se dejansko spomnim, da je imela bočnico tanko kot papir.

Ima kdo od vas kakšne izkušnje glede zelo hitro prebitih bočnic, ki se jih ni več dalo popraviti?
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo Pe okt 09, 2020 1:50 pm

Ne, sem pa opazil na nekaterih gumah da so bočnice obupno premehke. To vključuje Continental TS850 in TS860, Uniroyal RainExpert 3 in RainSport 5, Goodyear UG9 (sicer so tele bile malenkost boljše od ostalih), Hankook VentusPrime 2.

Nisem pa imel nobenega gumi defekta zaradi tega, pa občasno gume mrcvarim skozi ovinke oz. se zadnje čase veliko vozim po slabših makedamskih poteh.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a tomzzi Pe okt 09, 2020 2:50 pm

Ok potem se vseeno splača dati malo več po gumi pa je mir? Čeprav kot sem tudi jaz že omenil ni nujno, da bodo tudi najdražje gume zares ok čez leto, dve.
Ker kolikor gledam so Dunlop, Goodyear, Michelin ali continental dražje vsaj za 15-20€ po gumi od teh Hankook.
Pa kolikor sem bral test AMZS so Hankook ocenjene kot zelo priporočljivo.
Čeprav te teste jemljem malo z rezervo.
Največ povejo izkušnje uporabnikov.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 09, 2020 3:13 pm

Najbolj realen je seveda feedback uporabnikov - stran tyrereviews je super zadeva.

Kar se pa premehkih bočnic tiče, pa sem ravno razmišljal koliko bolj ojačano bočnico ima verzija XL od navadne. Kdo ve kaj več na to temo?
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a tomzzi Pe okt 09, 2020 3:26 pm

Ja saj verjetno bom največ informacij nabral na tyrereviews.

Drugače pa so XL kar ojačane. Se mi zdi, da se kar pozna. Guma je tudi "trša" in se to opazi v vožnji. Vsaj zdi se mi tako.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Ivan36 Pe okt 09, 2020 4:33 pm

A ste prvorazredni že montirali premium zimske gume do danes, ker od sobote zjutraj grejo temperature pod 5°c pa vse do 2°c, do petka bo tako hladno zjutraj, do ene 10h bo kar hladno po dolinah??? :DDD :shock: Letne premium gume so dobre le do ene 7°c ?! :roll:
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a dejanb75 Pe okt 09, 2020 5:00 pm

RedBaron je napisal/-a:
void je napisal/-a:Vse lepo in prau, ampak ponavadi so te cenejše znamke dobre sezono dve, potem pa se grip zelo poslabša in začne grdo drset po mokrem. Take so vsaj moje izkušnje.



Hja, tudi premium ni imun na ta pojav...

Ravno Conti TS830P je 3. sezono postala precej spolzka... na prejšnjih setih tega nisem opazil... izgleda, da so začeli šparat...


potrdim to kar je napisal void. imam kumho hs 51 letne. prvo sezono po mokrem je avto bil zalepljen na cesto, naslednjo sezono pa ni bilo več tako zelo vredu. zimske imam nexen, pri teh pa se mi ni zdel tako občutno poslabsanje v drugi sezoni. bom videl letos kako se bodo obnesle. in me prav zanima ce je ta padec zmogljivosti v 2 in 3 sezoni velja samo za nepremium gume ali je ista zgodba tudi pri ptemium gumah. redbaron je ze povedal svoje izkusnje.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a sašo5 Pe okt 09, 2020 5:18 pm

Ivan36 je napisal/-a:A ste prvorazredni že montirali premium ...

imaš prost izhod čez vikend? :lol:
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov