nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1986 Če sep 05, 2019 10:50 am

De palmo, se spomnim tega članka,ja...

Itak je težko primerjati gume med seboj. Imas 5let stare gume "a" in jih zamenjas za nove gume "b"... Itak bo prisoten "uau efekt",ker nova guma je le nova guma.

Nikoli ne vozimo enako, razmere so drugačne itd,itd...

Mislim,da GY ne bom zgrešil (so naročene)...

Edine ,ki so me do sedaj res razočarale, so bile michelin a4. Prvi 2sezoni ok, tretjo poraz na snegu... To je pač davek nizke obrabe....
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a maarkec Če sep 05, 2019 2:34 pm

a bodo goodyear ultra grip 8 DOT 0611 se ok, guma ma se 4,5 mm profila, al je prestara?

hvala
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a esem Če sep 05, 2019 3:49 pm

Skoraj prestare, lahko jih uporabljaš še tri mesece, a samo v garaži
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Ivan36 Če sep 05, 2019 7:16 pm

Karr je več od letnika 14 je ZANIČ! Imam take letnik 14, Minerva ICE+, M+S NA Espace pa so imele v Juniju še 3.9 mm vse 4 gume pa so v dežju že nevarne nad 70 kmh :roll: Letos grejo v smeti pa NOVE GOR!
Je pa folk požrešen in take stare gume celo za denar prodaja na netu :shock: :DDD :twisted:
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Če sep 05, 2019 8:43 pm

Nevarne so, ker so minerva...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo Če sep 05, 2019 10:11 pm

nejc1986 je napisal/-a:Itak je težko primerjati gume med seboj. Imas 5let stare gume "a" in jih zamenjas za nove gume "b"... Itak bo prisoten "uau efekt",ker nova guma je le nova guma.


Pri meni je bilo tako: 5 let stare TS850 (kupljene nove), pospeševanje na zasneženem parkirišču s polnim gasom in avto ni kopal (atmosferski bencinar ampak 135 konjev). Seveda sem speljal normalno in nato pospeševal, oprijem je bil še vedno nad pričakovanji, sploh za tok staro gumo. Dejansko so me gume tako pozitivno navdušile da bi kupoval samo še Continental.
Nove TS860, ravno prišle na tržišče, nisem prilezel v hrib izpred hiše, pa je naklona manj kot 10%. Povdarek da so gume bile nove, DOT ni bil starejši od 6 mesecev! In če sem hotel prilezti izpred hiše, sem moral biti zelo agresiven, kaj takega še nisem doživel, niti s tri leta staro Savo S3. Dejansko so se mi gume zdele nevarne in sem vedno cvikal ko sem moral kam it.

Drugače pa gume zelo preprosto primerjam med seboj. Poznam svoj stil vožnje in relacije kjer se vozim in hitro vidim če je guma za kaj. Sem tudi GY EfficientGrip Performance in Vredestein Spotrac 5 menjal po dveh mesecih, ker se mokre ceste ni držalo dovolj dobro, pa še doživel sem kako izgleda ko ti avto zaplava. Nato sem dal gor Uniroyal in od takrat kupujem samo še te za poletne, oprijem vrhunski v vseh pogojih, mokra cesta je pa res razred zase, guma ne spusti. Niti v BTCju v LJ ne, pa vsi vemo kakšen asfalt je tam.

Tako da moja priporočila so:
- zimske GY UltraGrip (pač zadnji model, sam imam 9)
- letne Uniroyal RainExpert ali RainSport (zadnji model)

S temi imam dobre oz. super izkušnje, ostalo ... pač kakršne so. In ker je guma edini stik s cestiščem, pač na gumah ne šparam in hočem najboljše.

Kar se pa tiče 8 let starih gum ... osebno bi jih zavrgel, če je pa stiska z denarjem jih zmontiraš in vidiš kako se obnašajo. Ker so GY, so mogoče celo še uporabne, seveda da se zavedaš da so gume stare in voziš temu primerno.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1986 Pe sep 06, 2019 7:50 am

De palmo. Ja za uniroyal sem slisal da so dobre v dezju...

Kolegica ima ts860 in gre avto super v sneg (verjamem da je dober oprijem glede na ogromno obrabo).

Kr se tice starih gum (gy). V smeti in nikamor drugam, to bo ob koncu zime staro 9 let in imelo 4mm ali manj..
Ce je stiska z denarjem se naj špara kje drugje... zal.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Firediver Pe sep 06, 2019 7:59 am

Tudi sam imam zimske Conti TS860 v dimenziji 195/65r15 in lahko samo pohvalim. Za ugodnih cca 56€ komad in mojih prevoženih kilometrih mi zdržijo do 3 sezone. Tudi če bi kvalitetno zdržalo samo 2 sezoni, se ne žrem, ker je cena ugodna.

Če se dela malo kilometrov in se gre v 4-5 ali 6 sezono pa verjamem, da se zaradi starosti lahko kaj spremeni. Ampak za to (za neuporabo vozila) ni nobena guma namenjena!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Ne sep 08, 2019 2:27 pm

Ali ima kdo izkušnje z gumo Kormoran SNOW?

Cena je izredno ugodna...

kormoran-snow.jpg
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Ivan36 Ne sep 08, 2019 3:54 pm

@ RedBaron imel ene Kormoran made in Srbia na Fiesta 13 col pa so bila po 4 letih TRDA! Original so pa OK imel na Opel Astra 2 leti, stare 5 let +
1994
KORMORAN
Kormoran first appeared as the brand name for a range of passenger car tyres commercialized in 1994, by the polish company, Stomil-Olsztyn.
1997
JOINT VENTURE
In 1997, a joint venture agreement was signed with one of the largest tyre manufacturer to renew licence agreement and to provide commercial cooperation. The cooperation led to the foundation of a joint company and in 2007, a majority ownership.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a frgo Ne sep 08, 2019 4:56 pm

RedBaron je napisal/-a:Ali ima kdo izkušnje z gumo Kormoran SNOW?

Cena je izredno ugodna...

kormoran-snow.jpg


Cena je res ugodna, zato sem jih pred par leti obul ženi na cliota (15"). Obupno v mokrem, pa res izredno, obubno, glasne. Občutek je bil ko na kakem orto terencu.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a čara To sep 10, 2019 12:20 pm

Pa bom to sezono tudi jaz rabila nove gume...Dimenzija 195/55/r16 , stil vožnje : nekje pri omejitvah, v mokre ovinke nekoliko previdneje. Ne divjam, nimam t. i. športne vožnje. Načeloma pa ne vozim počasi. V zimskem času prevozim običajno okoli 3.000-4.000 km. Kako sezono več.

Gledam Nokian WR D4, Bridgestone Blizzak LM05 in Driveguard Winter , Dunlop Wintersport 5 , za vse te vem, da so OK in bi morala praktično po ceno in dobavljivsti izbrat. Budget okoli 90 eur/pnevmatika (raje manj) In zdaj sem opazila še BFGOODRICH G-FORCE WINTER 2 in GT-RADIAL WINTERPRO 2 teh mi še nihče ni omenil. Ima kdo izkušnje?

Rada bi pnevmatiko, ki je dobra na mokri cesti in tudi na snegu (čeprav ga je vsako leto manj).
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a VW T4 Če sep 12, 2019 9:20 am

Kaj celoletnega nataknit na clio storia 175/65/14 ? Avto od mame, ne naredi se ravno veliko km letno... Do sedaj sta bila dva kompleta gum, pa prej ratajo 5 in več let stre kot pa se izrabijo... sedaj bi na ena platišča dali celoletne gume in jih ne bi več prekladali. Raje naj se izrabijo v 3,4 letih... Snega načeloma ni, če pa že je en dan, se raje počaka da s stopi plundra. Avto je večinoma po novi gorici, pa do tolmina.
Gledal sem Michelin CrossClimate, Goodyear Vector4season, Vredestein Quatrac5,.... pač dobi se za do 60e več ali manj vse od uveljavljenih znamk.
Kaj bi kdo osebno priporočil?
Sem predlagal kar letne gume in ketne za policaje, ampak se ne strinja, tako da naj bodo pa celoletne :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Firediver Če sep 12, 2019 9:40 am

Najbrž si našel ta test ravno v tej dimenziji?

https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati ... 5-r-14-t-h

Za tak avto in nezahtevno voznico bi se jaz izognil samo najcenejšim no-name znamkam, če ni nujnih voženj po snegu pridejo v poštev tudi tiste gume, ki v snegu ne blestijo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a VW T4 Če sep 12, 2019 10:01 am

uf nisem opazil :mrgreen:
Torej bo verjetno kar conti ali pa GY :)
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a rs5 Če sep 12, 2019 11:43 am

VW T4 je napisal/-a:Kaj celoletnega nataknit na clio storia 175/65/14 ? Avto od mame, ne naredi se ravno veliko km letno... Do sedaj sta bila dva kompleta gum, pa prej ratajo 5 in več let stre kot pa se izrabijo... sedaj bi na ena platišča dali celoletne gume in jih ne bi več prekladali. Raje naj se izrabijo v 3,4 letih... Snega načeloma ni, če pa že je en dan, se raje počaka da s stopi plundra. Avto je večinoma po novi gorici, pa do tolmina.
Gledal sem Michelin CrossClimate, Goodyear Vector4season, Vredestein Quatrac5,.... pač dobi se za do 60e več ali manj vse od uveljavljenih znamk.
Kaj bi kdo osebno priporočil?
Sem predlagal kar letne gume in ketne za policaje, ampak se ne strinja, tako da naj bodo pa celoletne :)

Ni celoletna,samo jaz predlagam:Sava escimo s3.bognedaj pa dat gor celoletno savo adapto
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1 Če sep 12, 2019 8:13 pm

Zimsko savo vozit čez celo leto in še ob pogoju, da sploh ni potrebno na cesto če vrže sneg? :roll: Oprosti, ampak precej zgrešen predlog...

Drugače menim, da bo GY Vector 4Seasons Gen-2 prava izbira...
 
smirko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 24, 2005 6:01 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a smirko Ne sep 29, 2019 10:08 am

Pozdravljeni.
Še sam bi vprašal za nasvet / mnenje.
Kupit moram zimske gume dimenzij 205/55-16. Imam Focusa karavana. Gledal sem Sava Eskimo S3 za cca 52€ in Sava Eskimo HP2 za nekaj evrov več. Ali kdo pozna dejansko razliko med tema dvema oz. katera je dejansko boljša? No naslednje bolj bistveno vprašanje je ali je Continentalka TS860 za skoraj 90€ res toliko boljša in vredna tega denarja? Gume menjam na 4-5 sezon. Vedno zaradi starosti, nikoli zaradi obrabe, ker jih enostavno ne zvozim. Prvič kupujem zimske gume takih dimenzij. Prej sem kupoval gume dimenzij 185/65-15 in 195/65-15 in dobil res dobre gume pod 60€.
Mnenja in izkušnje prosim.
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Firediver Ne sep 29, 2019 10:34 am

Conti TS860 je zadnje leta na prvih mestih testov in je bolj zaradi redkosti tvoje dimenzije kar draga.

Koliko je dobra, pa moraš sam sprobat.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a void Ne sep 29, 2019 10:37 am

Da, HP2 je veliko boljša od S3. Niti ne razmišljaj o S3, ker je zanič.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 6 gostov