tigla
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne mar 27, 2011 3:55 pm

Westlake gume?

Napisal/-a tigla Pe okt 07, 2011 10:49 am

Pozdravljeni, zanima me če ima kdo izkušnje z WESTLAKE SW-608 gumami...

Tu jih ful ugodno prodajajo:
http://www.novegume.si/search.php?mode=search&page=1

Rabim jih za Laguno III, dimenzija 205/60 R16. Kaj mislite?

Hvala, lp
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Westlake gume?

Napisal/-a crxdelsol Pe okt 07, 2011 11:02 am

Kaj ti misliš kak odgovor boš dobo na forumu ?

Malo dnara malo muzike, to je vse kaj ti bojo rekli :D
 
tigla
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne mar 27, 2011 3:55 pm

Re: Westlake gume?

Napisal/-a tigla Pe okt 07, 2011 11:11 am

crxdelsol je napisal/-a:Kaj ti misliš kak odgovor boš dobo na forumu ?

Malo dnara malo muzike, to je vse kaj ti bojo rekli :D


:D :D :D

Ja, saj...ampak glede na to koliko so bile v štartu...kaj pa vem.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Westlake gume?

Napisal/-a _furby_ Pe okt 07, 2011 11:35 am

une cene v startu pusti, kr so napisane samo za zavajanje.

naprimer gume zame pridejo povsod po 120 po komadu...pri njih je polna cena kao 260 :?: z popustom 140
turbo inside
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Westlake gume?

Napisal/-a INFINITI Pe okt 07, 2011 11:35 am

Ne kupuj - gre za kitajske gume z poraznim obnašanjem na morkem in spolzkem. En tip jih je dal na avto in rekel, da so mu znucane Bridgestonke imele boljše prformanse od novih Westlake.
Par testov:
http://www.testberichte.de/p/westlake-t ... richt.html

"Mangelhaft" pomeni oceno pomankljivo - nebi ih dal gor pa če mi jih pripeljejo zastonj pa z rdečo pentljo gor
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
tigla
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne mar 27, 2011 3:55 pm

Re: Westlake gume?

Napisal/-a tigla Pe okt 07, 2011 11:45 am

INFINITI je napisal/-a:Ne kupuj - gre za kitajske gume z poraznim obnašanjem na morkem in spolzkem. En tip jih je dal na avto in rekel, da so mu znucane Bridgestonke imele boljše prformanse od novih Westlake.
Par testov:
http://www.testberichte.de/p/westlake-t ... richt.html

"Mangelhaft" pomeni oceno pomankljivo - nebi ih dal gor pa če mi jih pripeljejo zastonj pa z rdečo pentljo gor


OK, hvala vsem!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Westlake gume?

Napisal/-a RedBaron Pe okt 07, 2011 7:39 pm

Se pridružujem ostalim, kupi kaj boljšega. Tudi jaz sem se opekel z letnimi gumami, kupil sem KUMHO, pa so zanič! V suhem so še za silo v mokrem pa poraz. Nikoli več!!! Od zdaj naprej samo premium znamke.
 
Uporabniški avatar
dejan84
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2918
Pridružen: Po feb 23, 2004 11:08 pm
Kraj: Cesta moj duma

Re: Westlake gume?

Napisal/-a dejan84 Pe okt 07, 2011 8:44 pm

Za novo laguno je dnar, pol pa plastiko na feltne za pozim :huh:
Zakaj vozniki hond v dežju vozijo tako hitro? Ker bežijo pred rjo :D
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Westlake gume?

Napisal/-a AgitatoR Sr okt 19, 2011 4:09 pm

dejan84 je napisal/-a:Za novo laguno je dnar, pol pa plastiko na feltne za pozim :huh:


Po prvem posti sem sam hotu točno to napisat.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Westlake gume?

Napisal/-a nevermind Sr okt 19, 2011 4:27 pm

Mene zanima kako sploh pustijo prodajat takšne gume, katere imajo porazne lastnosti v določenih pogojih?
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Re: Westlake gume?

Napisal/-a Kael Sr okt 19, 2011 8:00 pm

Vedno bolj mi postaja jasno zakaj ko padeta dve kapljici dežja vozimo 60 pri 90 omejitvi in zakaj pri snegu nekje med 20 in 40 na uro. Zato ker folk dela takele neumnosti (ne ciljam na avtorja konkretno, da ne bo zamir). Kupi si avto preko svojim zmožnosti, potem pa ga ne vdržuje in ne kupuje ustreznih pnevmatik. Nisem mogel verjet svojim očem, ko je prišel navadni delavec kupit h kolegici nov avto, pa mu ne odobrijo lizinga, ker je tako zapufan, da bi mu mesečni obrok avta presegel 2/3 dovoljene zakreditiranosti. Sedaj tip išče vse načine kje bi dobil denar, da bi ja lahko kupil avto. Podobno slišim tudi od kolega, pri katerem servisiram avtomobile: vedno več ima strank, katerim mora zavrniti servisiranje avtomobila, ker so njihove zavore v takem stanju, da ne upa naredit servisa brez menjave zavor (ploščice, diski, ipd). Kam nas pelje ta kriza...

Avtorju teme pa: ob nakupu avta sem dobil poleg avtomobila gume Mabor WinterJet (baje podfirma Continentala) v dimeziji 205/55/R16. Imam kvazi športni avto Seat Leon, katerega podvozje je močno predemezionirano za vstopne motorje - npr. moj 1.9 TDI. In ob normalni vožnji je avto ko na tirnicah - res moreš pretiravat, da te zanese. In dam ta čudež od gum na avto - avto mi je 3 leta bil napram letnim gumam strašansko slabo vodljiv - drsel je prednji in zadnji konec. No prekeklo sezono je prvič na zimskih gumah dobila v roke avto moja, ki vozi previdno - vendar jo je v 2 km okol usuknal 3x. Odtakrat avta ne takne dokler nismo dal gor letnih gum. Ker se mi je res čudno zdelo, zakaj bi avto bil tako slabo vodljiv, sem sprobal Leona z zimskimi gumami Continental TS 830 - kot noč in dan. Avto je šel po mokrem kot sem bil navajen iz letnih gum kot po tirnicah, lega v ovinkih opazno izboljšala in zavorna pot opazno skrajšala - prej se je ABS zelo hitro vklopil. Od te izkušnje kupim samo še gume, ki so v stolpcu Zelo priporočljivo. Gume so edini stik avta z tlemi in samo dobre gume omogačjo elektroniki, da naredi tisto, čemur je namenjena - sploh tisti srečneži, ki imate ESP... zato pamet v roke: kupi magari najmanjšo dovoljeno dimezijo za tvoj avto, jeklena platišča in ornk gume...
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: Westlake gume?

Napisal/-a xalfist Sr okt 19, 2011 8:16 pm

Vsi razmišljate kot največi strokovnjaki, ampak noben ne pomisli, da avtorica, mogoče nima pojma o gumah ter razlike med čingšlang ali eno priznano znamko. In ker je omenla "glede na ceno v štartu vrjetno to dgži da nima pojma o gumah. Je pač našla neko poceni verzijo prodajalci polek itak napišejo kaj hočejo super vozne lastnosti itd, laik pa vrjame, da je isto kot ena draga guma le da tam plača znamko. To sem jaz doživel, ko mi je ženska glede gum rekla in mi je kr dala primerjavo, saj plačaš pri dragih le znamko tako kot pri oblačilih :lol:
Zadnjič spremenil xalfist, dne Sr okt 19, 2011 8:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa romeo 147
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Westlake gume?

Napisal/-a nejc1 Sr okt 19, 2011 8:16 pm

Danes je ata šel k vulkanizerju namontirat nove UG 8 in kaj vidim? 90% ljudi daje na svoje avte save in debice, vozijo pa se tudi z mercedesi :roll: Nekatere firme se zelo trudijo izdelovati čim boljše zavore, nekateri dajo na svoje avtomobile tudi športne diske in ploščice..., potem pa kupijo najcenejšo pnevmatiko katero dobijo :roll:
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: Westlake gume?

Napisal/-a xalfist Sr okt 19, 2011 8:20 pm

nejc1 je napisal/-a:Danes je ata šel k vulkanizerju namontirat nove UG 8 in kaj vidim? 90% ljudi daje na svoje avte save in debice, vozijo pa se tudi z mercedesi :roll: Nekatere firme se zelo trudijo izdelovati čim boljše zavore, nekateri dajo na svoje avtomobile tudi športne diske in ploščice..., potem pa kupijo najcenejšo pnevmatiko katero dobijo :roll:

Ok nimam mercedes ampak nevem zakaj nebi dal save gor. Sam jo imam pa nimam težav zaradi save pri vožnji pozimi.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Westlake gume?

Napisal/-a crxdelsol Sr okt 19, 2011 9:00 pm

nejc1 je napisal/-a:Danes je ata šel k vulkanizerju namontirat nove UG 8 in kaj vidim? 90% ljudi daje na svoje avte save in debice, vozijo pa se tudi z mercedesi :roll: Nekatere firme se zelo trudijo izdelovati čim boljše zavore, nekateri dajo na svoje avtomobile tudi športne diske in ploščice..., potem pa kupijo najcenejšo pnevmatiko katero dobijo :roll:

Pazi da se nebo oni z mercedezom na zadni pogon z Savo peljal mimo tvojega očeta z UG in mu še na koncu nudil pomoč :D Mimogrede lani smo imeli UG7 na bmw 3 pa ni neka velemojstrska guma da bi pri normalni uporabi videl rzaliko, isto smo prišli na smučanje in nazaj komot kot z savo s3. Če bi se odločil katero gumo bi izbral za vožnjo čez celo nespluženo pohorje bi sigurno izbral savo kaj to dela :D
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Westlake gume?

Napisal/-a lizard Sr okt 19, 2011 11:18 pm

Savina zimska guma ima samo en plus - vlečna sila na snegu. Vse ostalo, suho, mokro, obnašanje v ovinkih (tudi na snegu), zavorna pot... pa je totalna katastrofa. S3 ima itak že 10 let, če ne še več star dizajn profila. Dokler nekdo vozi samo Savo in piše da je z njo zaodovoljen, tako mnenje nima nobene vrednosti, kajti dokler ne probaš dobre in slabe gume na enakem avtu ne moreš vedet nič.

In lepo je bilo napisano - guma je absolutno edina stvar, ki se stika s podlago, zatorej je izredno pomemben faktor pri varnosti. In kdor tu špara je precej večji potencialni nenaklepni morilec kot tisti ki ne špara.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Westlake gume?

Napisal/-a crxdelsol Sr okt 19, 2011 11:21 pm

Čudno te da je sava tak slaba guma pa da jo še folk kr kupuje. Na mokrem je res slabša, pretiraval pa jaz nebi.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Westlake gume?

Napisal/-a abbe Če okt 20, 2011 7:32 am

kupujejo je ker je pocen!!1in pa samo zarad tega,pa seveda ker ni to neka kitajska guma ampak je nasa slo,pa zj je se goodyear kupu savo(ne pred par leti) in po slisis pametnjakovice sj to je goodyear sam drug ime je gor....
uglavenem vsak naj se pokrije kokr je sirok!!!sava je pa zanic guma v vseh pogledih razn v frisnem snegu...seveda govorim iz iskusenj na par avtomobilih.astra,bmw,hyundai...
to da se pa kup hud avto pa se tlac najcenjese gume gor pa tko ni nc nouga v slo.(ne leti na avtorja teme)
Ni vse res kar napišem
 
frooteg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če sep 18, 2003 12:06 pm
Kraj: Republic of Quotle

Re: Westlake gume?

Napisal/-a frooteg Če okt 20, 2011 9:44 am

Ma ste eni čudni.

Sama fovšija in pametovanje. Ka je narobe z Savo ? NIČ posebej, če se voziš razmeram primerno in ne delaš 30 k km na leto. Nevem kaj vas tako muči ta sava in zakaj bi mogu človek , ki ima laguno dajat gume za 800 Eur na njo ? Kdo pa pravi, da si jih nemore privoščit. Vedno najdeš razmerje cena ( zmožnosti ) / kvaliteta. Sej je pa človk že pri avtu šparu, ko je laguno kupu. Kaj bi po vašem mnenju mogli vsi voziti mercedese in bmw je, ker vse ostalo po testih ni najboljše. Sam sem vozil več kot 10 let savo, 4 leta nazaj Dunlop SP Winter Sport 3D ( najslabša guma ever, čeprav na vseh testih zmagovalka ( kao )tisto leto ), po snegu nikamor , po ledu enako kot sava, boljša definitivno na suhem in vlažnem, samo to ne odtehta tega, da po snegu ni bila za nikamor, saj sem montiral verige tam kjer jih z Savo nisem nikoli. Trenutno sicer na UG 8, bomo videli kaj bo.

Ne živijo vsi v Lj, kjer bi bilo najbolj pomembne lastnosti na suhi in rahlo mokri cesti. Nekateri se ogromno vozimo po nespluženih cestah in cestiščih in ne samo 2 dni na leto, tam pa določene tako hvaljene in opevane super duper pnevmatike podležejo.

Lp M .
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Westlake gume?

Napisal/-a abbe Če okt 20, 2011 10:00 am

jst sm z jesenic pa se velik vozim v kranjsko goro pa lahko na prse prestejem dni ko je cesta zasnezena v zimski sezoni.meni osebno je bol pomembno da je dobra na suhi in mokri cesti,ker se vozim kar precej....
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov