Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a .com Sr nov 09, 2011 4:15 pm

res se mi ne da ubadat s takim te******* :twisted:
ker je lahko debata v nedogled, ker nočeš sprejet nečesa, kar bi ti mogoče razširilo znanje in pogled na določeno stvar :roll: :lol:

samo tole slikico prpopam, ki je bila omenjena že prej:
nova UG :!: wiiii...

Slika
Slika

toliko o kvaliteti dražjih gum...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
SuperVeloce
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Po mar 14, 2011 2:46 am

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a SuperVeloce Sr nov 09, 2011 5:58 pm

Kaj te sedaj moti, da ima kalup mikro pore kjer se kosi kalupa stikajo? To na gumo nima vpliva... ima pa marsikaj druga, recimo razvoj profila in gumene zmesi, kjer nekatere firme vlagajo miljarde, zato da je guma uravnotežena...
Nasploh še razumem tvoje ostale trditve, sam tale "fora" je pa res ornk mimo :D
when in doubt, flat out
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 10, 2011 8:18 am

.com je napisal/-a:res se mi ne da ubadat s takim te******* :twisted:
ker je lahko debata v nedogled, ker nočeš sprejet nečesa, kar bi ti mogoče razširilo znanje in pogled na določeno stvar :roll: :lol:

samo tole slikico prpopam, ki je bila omenjena že prej:
nova UG :!: wiiii...

Slika
Slika

toliko o kvaliteti dražjih gum...


Ta rob od odlitka kalupa te moti? :cry :cry :cry In to je zate merilo kvalitete pnevmatike? :har :har S tem si pokazal svoje "znanje" o pnevmatikah.... :lol: :lol: :lol: (beri: Že prej si brcal po temi, ampak si pa tut nisem mislil, da lahk tulk oreng brcneš v temo)...Svaka čast.. :bow :har :har :cry :cry
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
denčo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Če maj 25, 2006 6:57 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a denčo Če nov 10, 2011 9:00 am

Včeraj sem kupil in zmontiral pnevmatike letnik 40(ali 44)11. Pomeni čisto sveža pnevmatika (oktober)... Torej po vašem mnenju škoda pnevmatike oz. bo le ta spremenila zmes in bom v prvem snegu v jarku zaradi prehitre uporabe in kemične spremembe le te? Jih naj dam raje dol in zamenjam za starejše? Ali si jih naj le pravilno skladiščim in jih dam februarja gor do takrat pa naj se drugače znajdem? Ob branju postov in "kregariji" človek ne ve več ali naj zahteva vedno nove pnevmatike svežega (ne DOT-a) letnika ali naj zahteva gumo, ki je bila skladiščena pravilno (dokumenterano) vsaj pol leta.
Vsak avto, svojo pesem poje
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a scoop Če nov 10, 2011 9:13 am

TrijoAdijo, bodimo iskreni,... Tudi ti ga pihas mimo... Ce se ti bo nekdo zabil v rit, bos sel pogledat kaksne gume ima,... In ce ima ta poceni gume, ga bos razbil ?!?!? Lepo te prosim,... :-D
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a dask Če nov 10, 2011 9:46 am

.com je napisal/-a:res se mi ne da ubadat s takim te******* :twisted:
ker je lahko debata v nedogled, ker nočeš sprejet nečesa, kar bi ti mogoče razširilo znanje in pogled na določeno stvar :roll: :lol:

samo tole slikico prpopam, ki je bila omenjena že prej:
nova UG :!: wiiii...

Slika
Slika

toliko o kvaliteti dražjih gum...


Tale guma pa tudi slučajno ne zgleda nova. Razen, če jih prodajajo kje nove z 3 mm profila.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a X-Hair Če nov 10, 2011 9:50 am

crxdelsol je napisal/-a:
In ne bog ne daj, da naletim kdaj kje na modela tvojega kova, ki bi se zaradi crappy gum na avtu zabil vame. Lahko pa si prepričan, da bi potem jest dotičnemu modelu nekaj izbil...(in v to sta vračunana tudi bog in mnenje, da je kormoran the best of guma).
Ja, kormoranke vozijo kombijaši...iz RO in BG. Tem pa je itak vse dobro...tut če je babji štunf na feltni navit.


Taki so najbolj smešni, nekaj bi mu izbil, ker nima gum po tvojem okusu smeeh m:lol:

Meniš, da je mislil na okus. Pomoje, da ne. ;)


crxdelsol je napisal/-a:Haha poscal :lol: Samo se strinjam z zgoraj napisanim, eni gledajo samo to da je nevem primer: mišelin, kontinental, gudjir "znana" guma, vse ostalo odpade...ker nimajo kaj boljšega počet in risanke gledat zjutraj ko so reklame za gume.

Ne vem kako bi ti odgovoril s primerom, da se ne bi bralo vzvišeno.


SR20DEh je napisal/-a:MIslim se pogovarjate kot da vsi vozite formulo 1, in morate met najboljso gumo, ki ni stara več kot 1 dan preden jo namontirate... po možnosti se segreta na 62 stopinj, ker takrat pa res prime.. :D

Pa sej veš kako je. Ko Janezek 1x nekje nekaj sliši, pa da ne gre njemu v dobro, potem se bo Janezek oglašal. Slovenceljni pač. Da bi pa Janezek kaj probal in se ne obnašal ko butast američan, aaaaaa neeeee, to pa ne.


SR20DEh je napisal/-a:Ce mate gumo letnik 2008 ali pa 2011, vas 80% vklucenih v tej temi ne bi opazilo razlike, kot pa za avtora teme, ce ze sparas.. ne kompliciraj.


Tako je. Največkrat pa pride do konfliktov na forumih, ker se najdejo vsi profili. Tistih 80%, ko itak nima veze in je za njih vse dobro in tistih 20%, ko pa vejo kaj delajo. Kot recimo sedaj debata o Kormorankah. Nekdo bo to zagovarjal v 3pm, eni pa pač ne. Tisti, ki jih zagovarja, ve zakaj jih, tisti, ki je proti, pa tudi najbrž. :D


SuperVeloce je napisal/-a:Leta se cenejšim gumam tudi hitreje poznajo po mojih izkušnjah. Če res menjuješ vsake 2 leti, potem tahujšega verjetno s temi gumami še nisi poskusil :) Marsikdo se s tem ne more pohvaliti. Sicer pa, če bi vsak z malo slabšimi gumami vozil temu primerno, se ljudje sploh nebi bunili. Problem je, ko nekateri potem za seboj vlečejo 2km kolono, se peljejo 50kmh (ne pretiravam), za podčlen kateri pravi da se mora vsako vozilo ki upočasnjuje tok vozil, umakniti na prvem primernem in varnem mestu, jim je pa itak čisto vseeno. Čisto vsi, brez izjeme, ki so me do sedaj naslonili na zadnji odbijač v mokrem vremenu, so imeli slabe in cenene zimske gume (Nankang, Kormoran, Barum, ...). Ta izkušnja mi nekaj pove.


Tako in tukaj pridejo v odspredje boljše, dražje gume. Tudi moje izkušnje so iste. Pa bom spet pisal moj primer, čeprav sem ga že. Maxxis wintermax se mi zdi, ko sem jih kupil še v tolarjih. Takratnih 55.000sit centrirane na avtu, v dimenziji 195/65/15. Prvi občutek, ja katastrofa. Ko da bi bil na pudingu, nekak držalo je še. To je bilo prvo sezono. Drugo sezono, je bilo le slabše, tretjo in s starostjo dve leti, pa sam še za v smeti. Bridgestone Blizzak LM-22 v meri 185/60/14 so bile stare, ko sem jih dal z avtombila, že 5 let in ravno tako sem dal skozi 3 sezone. To je bilo še vedno brutalno po mokrem. Dejansko presenečen. In smešni so tile s tem cjazenjem, se strinjam. Nimam nič proti, sam dej, če je za tabo že kolona v 3pm, se umakni, da bomo mi šli normalno naprej, potem pa ti čaraj dalje. Ma v dežju prov vidiš paciente ko šparajo. In tisti, ki ti potem še blendne ob prehitevanu je prov tipični z mislijo. Pa kaj noriš, a ne vidiš da je gladko. Ne, ne vidim da je gadko. Se samo vozim normalno, sam tebi se zdi ultradupersuperbiturbo16vcommoninjectionW12 hitro in tudi vem zakaj.

In ne rabiš se vozit 130, da te lahko dobra guma reši. Je lahko 30 dost. Vem, itak ne bi blo kaj hujšega v spodnjem videu. Ma bi bilo dosti, da bi bila ena praskica, pa bi možakar že kompliciral. Na koncu bi bilo tako, da bi prišli še varuhi pravice, oni pa itak sam še pišejo položnice, ko jim drugega ne preostane.
http://www.youtube.com/watch?v=5McMfPP6g6I


Ma sem šel prov gledat cene. Fulda Kristal Montero in Bridgestone Blizzak v meri 195/65/15, kot primerjavo. To je najbrž še vedno najbolj pogosta mera zimskih gum? Zakaj Montero? Zato, ker se trenutno z njimi vozim na drugem avtu z DOT-om 3808 in so že poraz. Moja vožnja se je upočasnila za 20% brez kej. Voziš se 70-80 pa je že ceu kažin. Prej je letel z Blizzak-om 90-100 suvereno in brez straha, da bo zdrsnilo. Jaz ne kupujem gum zato, da bom divjal. Ker za bedake dobre gume enostano ne obstajajo. Tisti bi šel čez cesto tudi, če bi imel dirkalno gumo z unltraduper Bilstein podvozjem. Dobro gumo se kupi, da ko te kaj preseneti, to presenečenje obvladaš in si ne nakoplješ enih brezveznih stroškov, skakanja, jebanja z zavarovalnico, policaji, položnicami,....

In lahko te en čisto banalni ovinek spravi v smrt. Bom sam demonstriral en ovniek blizu mene, kateri je gladek v 3pm. Pripelješ se normalno 60km/h in je že ceu kažin s temi Kristal Montero 2. Prej s Turanzo ER300 sem pri 60 še lahko lenknil z volanom, pa je avto reagiral. Zato se kupi dobro gumo, da sploh ne veš, da obstaja gladek asfalt.

Ravno tako letna guma S.Drive v meri 195/50/15. Vem, zakaj je toliko dražja od ostalega crapa-a v tej dimenziji. Tudi vem zakaj jo nisem potem kupoval za tako ceno. Zame enostavno predraga. Pri vožnji sem potem eno malenkost požr in je. In ob vsakem kompletu gum prišparal skoraj 100€. In to je v tej dimeziji prihranek skoraj 50%. Je pa dejstvo, da če vam povemo, da je tista guma slaba, se ne rabite kregat. Jaz nobenemu ne vsiljujem nobene gume. Povem pa, kako so se v določeni dimenziji obnašale v primerjavi z ostalimi 15 gumami, ko sem jih preprobal. In nekateri, ko ste v desetih letih zamenjali dve gumi, menim, da tudi niste ravno kompetentni kaj je dobro in kaj ne. Nekateri menjujejo po dva kompleta na sezono in ne en komplet na dve sezoni. (pa ne rabite sedaj zadnje dva stakva brati kot, da je nekdo vzvišen)

P.S. zakaj imam občutek, da se bo sedaj eden javil in rekel, a zato se kupi dobro gumo, da lahko v gladkem ovinku še lenkneš :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a crxdelsol Če nov 10, 2011 10:41 am

X-Hair, kaj hočeš povedat z tem posnetkom nevem, če bi bilo malo mokro bi mu bil v riti-v nobenem primeru pa nebi ble krive gume ampak tvoj reakcijski čas, on je par sekund že bremzal ti pa si vrjetno motovilil z glavo okoli da si zadnji čas opazil da on praktično stoji.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a X-Hair Če nov 10, 2011 11:06 am

Ah ja..... :roll:

Glede podlage še 1x dobro poglej. Na youtube maš opcijo tudi boljšo resolucijo od 360. Če ti računalnik požere, izberi 720p. ;) Ja res sem malo motovilil. Kaj sem motovilil, boš pa že našel. Sem že pisal nekje, pa ne vem kje :D . Sem ga spregledal, oz ga nisem spregledal, ker sem vedel da je spredaj :mrgreen: ,ma še vedno dovolj hitro za gume katere sem imel. Če bi imel gume, katerim bi se podaljšala pot za nekaj mm, bi se mu nasadil zadaj. Kot sem že omenil, ne bi bilo nič dramatičnega, ma dovolj, da bi imel pokvarjen dan za nič.
SlikaSlika
 
viljuska33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: To mar 11, 2008 8:18 am

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a viljuska33 Če nov 10, 2011 11:14 am

x-hair ti bi lahko šel delat honorarno za 4-urce na policijo snemat dogajanje v prometu ;) =P nice volan maš to v avtu ;)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a sašo5 Če nov 10, 2011 12:44 pm

denčo je napisal/-a:Včeraj sem kupil in zmontiral pnevmatike letnik 40(ali 44)11. Pomeni čisto sveža pnevmatika (oktober)... Torej po vašem mnenju škoda pnevmatike oz. bo le ta spremenila zmes in bom v prvem snegu v jarku zaradi prehitre uporabe in kemične spremembe le te?.............


NE :!: aaaaaaaaaaaaaaaampak, znalo se je dogajat, da se ob priganjaju na AC guma "zdeformira" - sicer nevidno, ampak sam "bog" jo potem več ne scentrira; če te tresenje ne moti, potem o.k.

in ne pretiravt_guma sredina oktobra je že o.k. ampak eni tukaj gor bi radi imeli v ponedeljek zmontirano gumo narejeno v petek....
vsekakor pa raje vzamem letošnjo januarsko gumo, kot pa oktobersko; in pri zimskih je zadeva še bolj občutljiva....
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a MBtouran Če nov 10, 2011 2:11 pm

nebivedu je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Ker je nekdo napisal, da bi naj pnevmatike nekaj casa lezale, to prodajas veselo naprej.

Po postopku vulkanizacije je pnevmatika gotova in pripravljena na uporabo.


Po postopku vulkanizacije guma mora stati še vsaj par mesecev v skladišču. Postopek vulkanizacije nove gume traja še vsaj en mesec v skladišču, kjer guma stoji na primerni temperaturi in pravem okolju. Če bi predčasno dobil tako gumo na avto, bi ta, zaradi segrevanja med vožnjo, razpadla. (človek ki dela v fabriki sava že od srednje šole je to povedal - sedaj je okoli 20 let v tej branži in verjamem, da ima o tem kar nekaj pojma).
DOT oznako pa dajo gor za vnaprej, datum naj bi pa označeval datum, ko gre iz skladišča ven v prodajo, ne pa proizvodni datum. V ameriki pa je to ravno tako datum, ko so dobili approval za prodajo te gume - torej ko je bila vulkanizirana in je odležala svoj čas v skladišču.



Preberi si recimo kako se delajo pnevmatike pri Michelinu in ti bo jasno da je cifra teden in leto izdelave ne pa kdaj gre guma v prodajo. Še delavci ne vedo kaj delajo je pa žalost, še dobro da ne kupujem savinih gum.

O tem ti piše v prilogi nemške revije Auto Test (11/11)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 10, 2011 3:52 pm

crxdelsol je napisal/-a:X-Hair, kaj hočeš povedat z tem posnetkom nevem, če bi bilo malo mokro bi mu bil v riti-v nobenem primeru pa nebi ble krive gume ampak tvoj reakcijski čas, on je par sekund že bremzal ti pa si vrjetno motovilil z glavo okoli da si zadnji čas opazil da on praktično stoji.


Po posnetku sodeč....je bilo mokro... :roll:

@X-hair:
Sam sem pa že mislu, da boš volan v kompletu z letvo ven potegnu :D
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a sašo5 Če nov 10, 2011 4:01 pm


ha, ha :lol: priznaj, malo panike te je zagrabilo.........bolj sem opazil eno stvar(res, da greš proti 190cm višine) ampak sedež definitivno nimaš prav nastavljen, tudi sklopko bi lahko pritisnil, pa ti avto nebi crknil....

Dobro je vse skupaj, da si bil začuda dosti bolj počasen kot običajno, ker drugače......
....definitivno tvoja napaka, dejansko škodilak brenza že takoj iz zavoja ven....
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a crxdelsol Če nov 10, 2011 4:17 pm

Zdaj sem pogledal pri polni resoluciji in fullscreen..folan si zvil kaj :D ?
 
Uporabniški avatar
denčo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Če maj 25, 2006 6:57 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a denčo Če nov 10, 2011 5:33 pm

sašo5 je napisal/-a:
denčo je napisal/-a:Včeraj sem kupil in zmontiral pnevmatike letnik 40(ali 44)11. Pomeni čisto sveža pnevmatika (oktober)... Torej po vašem mnenju škoda pnevmatike oz. bo le ta spremenila zmes in bom v prvem snegu v jarku zaradi prehitre uporabe in kemične spremembe le te?.............


NE :!: aaaaaaaaaaaaaaaampak, znalo se je dogajat, da se ob priganjaju na AC guma "zdeformira" - sicer nevidno, ampak sam "bog" jo potem več ne scentrira; če te tresenje ne moti, potem o.k.

in ne pretiravt_guma sredina oktobra je že o.k. ampak eni tukaj gor bi radi imeli v ponedeljek zmontirano gumo narejeno v petek....
vsekakor pa raje vzamem letošnjo januarsko gumo, kot pa oktobersko; in pri zimskih je zadeva še bolj občutljiva....


O še kako me moti tresenje! Nisem eden tistih ki se jim je*e kako avto dela oz. samo, da pridejo od A do B. Danes sem šeenkrat preveril letnico vseh 4. pnevmatik. 4111. Torej prvi teden oktobra. Sam ne kompliciram za sveže pnevmatike, a zdi se mi brezpredmetna debata o tem, da eni si želite "frišne" pnevamatike (isti mesec izdelave kot opravljen nakup), drugi pa si želite pol leta starejše pnevmatike pravilno skladiščene. Še več človeku nehote date nelagoden občutek ob nakupu frišnih-naj se ne vozi hitro po ac ali dolgo ker se bo kemijsko zmes spremenila in nakupu starejših-kako so nas nategnili z letnico in ostanki iz skladišča. Torej kaj je prav in kaj ne je ob preberanju postov res vprašljivo. Še dobro da ima vsak svojo glavo da z njo razmišlja in ne dela cirkusa kjer ni potrebno.

Lep pozdrav, Denis
Vsak avto, svojo pesem poje
 
Uporabniški avatar
SuperVeloce
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Po mar 14, 2011 2:46 am

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a SuperVeloce Če nov 10, 2011 5:44 pm

Nova zimska guma se bo scefrala tako ali drugače, če pelješ pregrobo za določen profil in zmes. Ne da se posploševat. Jaz sem lansko zimo nove Kristall montero 3 že v prvem tednu vozil s svojim polnim tempom čez ovinke in avtocesto (tempom za zimske gume primernim seveda), pa so bile izdelane isti mesec, kot kupljene, montirane pa tudi kakšen teden po nakupu. Gume so brez kančka cefranja, scentriral mi jih je pa tako dobro, da je kar veselje, sploh po menjanih zavornih diskih (so rahlo tresli).
when in doubt, flat out
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a fare Če nov 10, 2011 8:46 pm

Dobil robo,hvala bogu pa še to sem mislil da nebo nič in da bo svak drsal po snegu.
Iz Avtogume.com sem dobil 215-60-16 Semperit SG2 z DOTom 4011 in po kratkem izletu do Dobove k Furlanu Dunlop SPLT60 205-65-16c z DOTom 4411.
Dobra cena, vse izpeljano v treh dneh,skratka tako kot mora biti. Ja samo svaka je kap zadela ko mi mora za vse povrniti 1060€ :shock:
 
xxseby
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne feb 18, 2007 10:29 pm
Kraj: medvode/pirnice

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a xxseby Sr jun 13, 2012 3:40 pm

sašo5 je napisal/-a:

ha, ha :lol: priznaj, malo panike te je zagrabilo.........bolj sem opazil eno stvar(res, da greš proti 190cm višine) ampak sedež definitivno nimaš prav nastavljen, tudi sklopko bi lahko pritisnil, pa ti avto nebi crknil....

Dobro je vse skupaj, da si bil začuda dosti bolj počasen kot običajno, ker drugače......
....definitivno tvoja napaka, dejansko škodilak brenza že takoj iz zavoja ven....


Mislm da če bi fant sklopko stisnu bi se direkt nalimu na škodićko!!! :/:o:/
Just checking....... ;)
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov