Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nalite gume in kasko zavarovanje

Napisal/-a Daedalus Po nov 07, 2011 7:58 pm

krimič je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Mislil je probleme.
In hvaljenje z nalitimi gumami je res unikum


To ni bilo nobeno hvaljenje. Samo povem svoje izkušnje


V primeru, ko lahko ogrožaš življenja s pripovedovanjem svojih izkušenj, jih raje zadrži zase. :)
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Nalite gume in kasko zavarovanje

Napisal/-a AgitatoR Po nov 07, 2011 8:20 pm

Pa saj ne vozi po čigumijih. Nove obnovljene so vsekakor boljše kot zimske k so bile vožene tudi poleti.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nalite gume in kasko zavarovanje

Napisal/-a Daedalus Po nov 07, 2011 9:57 pm

AgitatoR je napisal/-a:Pa saj ne vozi po čigumijih. Nove obnovljene so vsekakor boljše kot zimske k so bile vožene tudi poleti.


Hm...ker? Poleti se samo obrabljajo bolj...da bi se pa material kaj bolj staral mi je pa novo.

PS: in ni problem material. Problem je spoj le-tega na osnovo....Pomojem ni variante da ti dosežeš z nalivanjem oz. vulkanizacijo tako dobre (predvsem zveznost in konstantnost (=vsaka guma ~enaka) le-teh se mi zdi problem) lastnosti.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nalite gume in kasko zavarovanje

Napisal/-a abbe Po nov 07, 2011 10:44 pm

Daedalus je napisal/-a:
AgitatoR je napisal/-a:Pa saj ne vozi po čigumijih. Nove obnovljene so vsekakor boljše kot zimske k so bile vožene tudi poleti.


Hm...ker? Poleti se samo obrabljajo bolj...da bi se pa material kaj bolj staral mi je pa novo.

PS: in ni problem material. Problem je spoj le-tega na osnovo....Pomojem ni variante da ti dosežeš z nalivanjem oz. vulkanizacijo tako dobre (predvsem zveznost in konstantnost (=vsaka guma ~enaka) le-teh se mi zdi problem) lastnosti.

ocitno ti je marsikaj novo.
pregrejejo se zimske pnevmatike poleti in otrdijo...lamele se trgajo poleti stran ker je prevroce,seprau mas poj pozimi pomankanje lamel v profilu...neenakomerna obraba ker se vozijo poleti...pa se bi se najdlo..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nalite gume in kasko zavarovanje

Napisal/-a Daedalus To nov 08, 2011 11:12 am

Glede otrdelega materiala mi je novo. Na pnevmatikah, ki se uporavljajo dandanes. Mogoče 10+ let nazaj ja, zdaj pa dvomim.
Glede profila je pa vse odvisno od vožnje, in optike. Če optika ne štima, potem se bo to bolj poznalo, kot če bi vozil letne poleti in zimske pozimi. Vendar če je optika OK, to ni problem. In glede lamel je isto. Če voziš normalno (brez sunkovitih speljevanj, cviljenja gum v ovinke, sunkovitih bremzanj (ala, to se težko predvidi) itd.), ne bodo lamele letele stran. Se mi zdi da podcenjujete zimske pnevmatike. Aja, govorim pa iz lastnih izkušenj, ker sem skoraj eno leto vozil enega starega Nissan Sunny-ja od žlahtovca, ki je imel že več let gor Sava Eskimo S3 - tudi poleti. Gume so bile tudi pozimi na otip mehke kot nove, in lamele so bile ravno toliko obrabljene, kot pri tistih, ki se vozijo samo pozimi. Nenazadnje je tudi kolega imel na avtu s 150 konji (ki ga NI šparal) poleti Savo Eskimo S3...sicer je bilo nespametno, ampak guma je držala še vedno, tudi po več kot enem letu zlorabe, in ni imela nekih blaznih poškodb, razen malo bolj požrtih robov, kar je logično.

Sigurno ni idealno se vozit z zimskimi poleti, ampak predvsem zato, ker ratajo čigumaste, in je to takojšen vpliv na varnost. Primerjat jih z nalitimi/lepljenimi/karkoli že, pa se mi zdi kriminal. Ok, mogoče če so ganc nove so boljše, kot 4 leta stare zimske, ki so ble vožene tudi poleti, že zaradi profila, ki ga je sigurno zelo malo. Ampak to je pomojem primerjava hrušk in jabolk. Dvomim, da te pride ceneje, če jih (najmanj) enkrat pogosteje menjuješ. In možnosti "škart" robe so sigurno precej večje, že zaradi same narave postopka izdelave.
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Re: Nalite gume in kasko zavarovanje

Napisal/-a denko4 Sr nov 09, 2011 10:32 pm

Daedalus je napisal/-a:Sigurno ni idealno se vozit z zimskimi poleti, ampak predvsem zato, ker ratajo čigumaste, in je to takojšen vpliv na varnost. Primerjat jih z nalitimi/lepljenimi/karkoli že, pa se mi zdi kriminal. Ok, mogoče če so ganc nove so boljše, kot 4 leta stare zimske, ki so ble vožene tudi poleti, že zaradi profila, ki ga je sigurno zelo malo. Ampak to je pomojem primerjava hrušk in jabolk. Dvomim, da te pride ceneje, če jih (najmanj) enkrat pogosteje menjuješ. In možnosti "škart" robe so sigurno precej večje, že zaradi same narave postopka izdelave.

Pa si se kdaj v zadnjem času vozil na njih?
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov