mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Gume različnih znamk spredaj in zadaj?

Napisal/-a mišek Če nov 10, 2011 8:12 pm

Tako ja, gume je treba rotirat in na pogonska kolesa daješ tiste z več profila, tam je večja obraba in na ta način se potem izenači z ostalima dvema, ki so bile prej na pogonskih.
Men ni večje bedarije kot to, da bi imel potem spredaj 3 leta stare gume, zadaj bi dal pa nove gor.....bedarija in še avto se ti čudno obnaša. Kako bi zgledalo da bi imel na eni nogi nov čevelj na drugi pa starega?? :D
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Gume različnih znamk spredaj in zadaj?

Napisal/-a AgitatoR Če nov 10, 2011 8:23 pm

En Nike, drug Puma. Hodil bi pa vseeno normalno, samo zgledalo bi smešno.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Gume različnih znamk spredaj in zadaj?

Napisal/-a mišek Če nov 10, 2011 8:52 pm

AgitatoR je napisal/-a:En Nike, drug Puma. Hodil bi pa vseeno normalno, samo zgledalo bi smešno.

he he, kar probaj pa boš videl, da ne boš glih najbol "centriran" :D
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Gume različnih znamk spredaj in zadaj?

Napisal/-a crxdelsol Če nov 10, 2011 9:09 pm

mišek je napisal/-a:Gume se kupi vse štiri na enkrat, potem pa jih vsako leto rotiraš. Tiste z več profila naprej in obratno. Tako imaš potem vse skozi vse štiri enako obrablene. Potem pa spet vse menjaš pa je. Tiste teorije o bolših gumah nazaj so brez vezne, ker potem imaš po dveh letih 2mm razlike v profilu, potem pa pride do tega, da se kopuje sam po dve gume in je zmešnjava za brezveze. Imaš različne starosti gum, ali celo različnih proizvajalcev. Jaz vedno tako delam in imam razlike v profilu med prenjimi in zadnjimi največ 0,5mm, kar se v naslednjem letu izenači.


EX-B je napisal/-a:Bom mal popravil miseka.. Gume se kupi vse 4 naenkrat, pa jih potem vsakih 5k km rotiras (ali pac naslednjo sezono obrnes, ce delas tako malo kilometrov). Ce delas veliko kilometrine, sem opazil da ze rata prevelika razlika v obrabljenosti v eni sezoni, tako da jaz jih sedaj rotiram vsakih 5k km (in letne in zimske), tako da imam vedno priblizno enako obrabljene in jih enostavno menjam vse 4 naenkrat, najmanjsi problem..


Se strinjam z obema. In ne pozabit:
Slika

Jaz jih ne rotiram, ker jih prej menjam kot znucam.
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Gume različnih znamk spredaj in zadaj?

Napisal/-a miraldinjo Če nov 10, 2011 10:13 pm

Sem kupu vse štiri nove Dunlop SP Winter Response da se ne zajebavam neki z različnimi gumami :)
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov