dizel23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne nov 06, 2011 12:15 pm

nogavice

Napisal/-a dizel23 To nov 29, 2011 5:39 am

Če bi izbirali med Autosock http://www.autosock.si/kontakt.htm in tekstilnimi verigami ISSE Safety http://www.tabakum.com/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0225
Je kakšna razlika med njima razen ,da so druge lepše. Hvala za nasvete.
 
dizel23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne nov 06, 2011 12:15 pm

Re: nogavice

Napisal/-a dizel23 So dec 17, 2011 8:28 pm

Dobro ,a je kdo zdej ko je sneg zapadu kej sprobol nogavice?
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Re: nogavice

Napisal/-a simimedi So dec 17, 2011 9:24 pm

Zdravo,

jaz jih uporabljam že kar nekaj časa in moram priznati da presenetljivo dobro opravljajo svoje delo. Sprva sem bil skeptičen, vendar sem jih kljub temu nabavil. Imam AutoSock-ove. Glavne prednosti napram klasičnim verigam so predvsem v izredno hitri in enostavni montaži, preprosto jih potegneš čez pnevmatiko, ter mirnem in tihem teku. Bodi pa vsekakor pozoren na to, da je na cesti dovolj snega kajti v nasprotnem primeru jih boš zelo hitro uničil. Tudi oprijem je nekoliko slabši kot z verigo, vendar dokler se ne ustaviš zadeva dovolj dobro grabi in tudi večji vzponi niso problem. Je pa nekoliko težje z njimi speljati sredi klanca kot z verigami. Vendar tudi to se da. Letos sem jih nabavi še za ženin avto v manjši dimenziji. Drugače pa sem opazil, da jih prodaja -> izdeluje tudi Veriga Lesce. Torej, če povzamem, osebno jih vsekakor priporočam. pomemben podatek pa je tudi, da sem doma iz Zasavja kjer ni ravnine, ženina služba je pa tudi na 600metrih nadmorske višine slabo splužene ceste, vendar službe še ni zamudila.

LP
Simimedi
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: nogavice

Napisal/-a vuli Po jan 14, 2013 5:37 pm

Jaz jih imam tudi Snow Gecko (mimovrste), je pa od iste firme kot Autoshock. Zaenkrat moram rečt, da sem zadovoljen. Grip je dober.
Nameščene imam spredaj, na avtu so All seasson (m+s) gume, ki niso ravno za kak sneg in v ostrih ovinkih(T križišče) mi je parkrat malo rit odneslo, čeprav sem šel ~20kmh. Če pa nebi imel spredi nogavic, bi verjetno tudi sprednji del avta šel kar naravnost. Na cestišču je bilo ehin 15 cm zvoženega snega.
Predlagam, da preden namestite te nogavice, da očistite kamenčke iz gum. Po krajši vožnji sem opazil, da imam kamenčke pod nogavico in tam se pol lahko začne kej trgat.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: nogavice

Napisal/-a zuzek Če jan 17, 2013 11:08 am

Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: nogavice

Napisal/-a abbe Če jan 17, 2013 11:59 am

vuli je napisal/-a:Jaz jih imam tudi Snow Gecko (mimovrste), je pa od iste firme kot Autoshock. Zaenkrat moram rečt, da sem zadovoljen. Grip je dober.
Nameščene imam spredaj, na avtu so All seasson (m+s) gume, ki niso ravno za kak sneg in v ostrih ovinkih(T križišče) mi je parkrat malo rit odneslo, čeprav sem šel ~20kmh. Če pa nebi imel spredi nogavic, bi verjetno tudi sprednji del avta šel kar naravnost. Na cestišču je bilo ehin 15 cm zvoženega snega.
Predlagam, da preden namestite te nogavice, da očistite kamenčke iz gum. Po krajši vožnji sem opazil, da imam kamenčke pod nogavico in tam se pol lahko začne kej trgat.


m+s niso all seasson gume!!
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: nogavice

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 17, 2013 12:09 pm

abbe je napisal/-a:
vuli je napisal/-a:Jaz jih imam tudi Snow Gecko (mimovrste), je pa od iste firme kot Autoshock. Zaenkrat moram rečt, da sem zadovoljen. Grip je dober.
Nameščene imam spredaj, na avtu so All seasson (m+s) gume, ki niso ravno za kak sneg in v ostrih ovinkih(T križišče) mi je parkrat malo rit odneslo, čeprav sem šel ~20kmh. Če pa nebi imel spredi nogavic, bi verjetno tudi sprednji del avta šel kar naravnost. Na cestišču je bilo ehin 15 cm zvoženega snega.
Predlagam, da preden namestite te nogavice, da očistite kamenčke iz gum. Po krajši vožnji sem opazil, da imam kamenčke pod nogavico in tam se pol lahko začne kej trgat.


m+s niso all seasson gume!!


Kaj pa? Morajo imet to oznako, če hočeš, da so legalne po zimi!

P.S.: http://data.motor-talk.de/data/gallerie ... 336547.JPG
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: nogavice

Napisal/-a abbe Če jan 17, 2013 12:25 pm

kokr je men znano je m+s (mud+snow) zimska guma.pa tut snežinko ma narisano če se ne motim kar tut nakazuje da je guma zimska.je pa res da ma tut sonce narisan ja.
glede na sliko ki si jo dal vidm da ma guma pouh enih lamel.take gume jst polet nebi vozu ker bi jo sigurno pregrel
Ni vse res kar napišem
 
teac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če nov 18, 2010 7:43 pm

Re: nogavice

Napisal/-a teac Če jan 17, 2013 12:49 pm

m+s = mud + snow, to je zimska guma. konc. pika. :roll:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: nogavice

Napisal/-a esem Če jan 17, 2013 1:08 pm

teac je napisal/-a:m+s = mud + snow, to je zimska guma. konc. pika. :roll:


Postavi raje vprašaj namesto pike.
Stvari ne poznaš dovolj, zato se v podobnih primerih izogibaj takim vehementnim trditvam.
M+S (brez snežinke) ni nujno zimska.

Tu in tu je bilo razloženo, kako je s tem.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: nogavice

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 17, 2013 1:13 pm

Ne glede na to, da so celoletne tudi zame neuporabne in ne glede na to, kolikokrat kdo na forumu obrne z očmi, morajo imeti oznako M+S (drugače bi bile po zakonu letne) in tudi če z njimi narediš zastoj, štejejo (z dovolj profila seveda) kot zimske, se pravi, da ti pri nas "organi" nič ne morejo. :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: nogavice

Napisal/-a vuli Če jan 24, 2013 10:49 am

moje so Celo-letne pa pika. Vsaj tko jih ogašujejo. All seasson imajo oznako m+s, prav zimske imajo zraven m+s pa še uno snežinko.
Letne gume pa naj nebi imele nobene oznake.

http://www.discounttire.com/product/tires/pirsp4.xl.jpg


All-Season tires are also marked for mud and snow the same as winter tires but rarely with a snowflake. Owing to the compromise with performance during summer, winter performance is usually poorer than a winter tire.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Tekstilne verige

Napisal/-a zk_eu Če maj 26, 2016 12:39 pm

Pozdravljeni,

sicer smo v pomladnem času in so nas končno začele razvajati višje temperature, ampak akcije glede zimske opreme so navadno največje ravno zdaj zaradi odprodaj. Na forumu sem sicer prebral debato o tekstilnih verigah, vendar je tema zelo stara in jih takrat še ni veliko ljudi uporabljalo, zato sem raje odprl novo temo.

Na mimovrste sem opazil, da imajo (ugodno) odprodajo tekstilnih verig (13,26€, sicer pa 49€). Sicer imam pozimi v priboru vedno tudi jeklene verige, ampak se mi jih ne ljubi vedno nameščati, ker jih navadno rabim samo za en klanec. Kakšne so dejansko te verige in njihov oprijem, če ima kdo sedaj že kaj več izkušenj? Veliko ljudi jih hvali in so nad njimi zelo presenečeni. Nekateri celo pravijo, da so ekvivalent klasičnim jeklenim verigam, spet drugi izražajo dvom. Za dobrih 13€ se mi nekako zdi vredno poskusiti (naslednjo zimsko sezono).

Verige bi seveda uporabljal ob zimskih gumah in ne kot njihov nadomestek.

Za odgovor se vam zahvaljujem.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Tekstilne verige

Napisal/-a mrtwelvetrees Če maj 26, 2016 1:04 pm

Tudi jaz iščem kaj takega, samo da je hitrejša montaža

tole recimo: http://www.ebay.co.uk/itm/10-Pcs-Car-Ty ... 1821970108
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: nogavice

Napisal/-a DePalmo Če maj 26, 2016 6:44 pm

Kupi in poročaj ;) Osebno nebi zaupal kosu tkanine da me izvleče iz kakšne situacije. Verig sicer ne montiram ker povečini ni potrebe, se mi je pa to zimo zgodilo da sem bil preveč pogumen in sem obstal nekje na sredini klanca, na eni strani fajn breg, na drugi pa tak kanal da če bi zdrsnil notri, bi šla obijača, en prag in še kaj drugega. Takrat sem montiral verige in vrjemi da tekstilnih nebi niti probaval ker ni bilo opcije za igrat se, sem že tako zdrsel nazaj in če bi še bolj, bi bilo sranje.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: nogavice

Napisal/-a zk_eu Če maj 26, 2016 10:51 pm

Meni je všeč ravno hitrost montiranja teh tekstilnih, ker jih rabim res za en klanec. Kot pravim, večina jih zelo hvali in pravijo, da res dobro primejo, nato pa sem gledal analizo na Youtubu in so rekli, da je lahko le nadomestek zimski gumi v kritičnih situacijah (https://www.youtube.com/watch?v=qvPXqLoWaHY). Nato sem spet pogledal posnetek (https://www.youtube.com/watch?v=Ailr37_nO5Q), kjer je imel mojster zimske gume in nataknil tekstilne verige in glej ga zlomka, zadeva deluje. :D. Težko si pri tako različnih podatkih ustvariš mnenje, zato sem raje vprašal tukaj, če ima kdo neposredne izkušnje.
 
mmatic85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jul 27, 2009 10:07 pm

Re: nogavice

Napisal/-a mmatic85 Pe maj 27, 2016 11:47 pm

Pozdravljeni, Autosock snežne nogavice si lastim za tovorno kot tudi za osebno vozilo.
Glede na to, da imam ALU platišča na osebnem vozilu tudi za zimski komplet, mi kaj drugega ne pride v poštev.

Kar se tiče oprijema in montaže jih lahko samo pohvalim.
V enaki situaciji bi/sem se rešil s klasičnimi verigami ali pa z nogavicami.
Vendar slednja opcija naredi vožnjo neprimerljivo bolj udobno.

Klasične snežne verige sem bil primoran pred parimi leti montirati na vozilo, ko sem se znašel sredi nespluženega cestišča na stranski cesti.
Kljub verigam so kolesa začela vrteti v prazno, vozilo je posledično nasedlo na snegu. V takem primeru nisem niti razmišljal če bom raje prvo poskusil z nogavicami.

Za tovorno vozilo še nisem imel potrebe po montaži.
Poročam če/ko bo prišlo do tega =)

Kar se tiče obrabe po parih sezonah uporabe, sem opazil, da če jih takoj snamem, ko je manj snega na cestišču se tekalna površina skoraj nič ne poškoduje (nastaja muckasto blago - znak obrabe)
Obraba nastaja, ko je na cesti "plundra" ter s tem povečan stik med nogavico in asfaltom.

Jaz sem zadovoljen z nogavicami, jih zelo priporočam.

Z zimskimi pnevmatikami sem zadovoljen samo prve dve sezoni od nakupa novih.
Ko občutim slabši oprijem koles, raje nadaljujem vožnjo z nogavicami. V danem primeru je montaža nogavic bolj praktična kot verig.

Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: nogavice

Napisal/-a zk_eu Po maj 30, 2016 4:03 pm

Hvala za odgovor. Si me prepričal in sem jih danes prevzel. Kako se bodo dejansko obnesle pa bomo videli ob prvem snegu :P. Tudi prodajalec mi je rekel, da so jih to zimo drugače ogromno prodali, tako, da nekaj že mora biti na tem.

Če bi bilo na cestišču 15 cm snega, tudi sam ne bi razmišljal, jeklene verige, ni druge. Do nekje 10 cm pa bi poskusil s temi. V bistvu mi tako povzroča probleme samo 400 m klanec pred domom, po ravnem načeloma tudi s to količino snega nikoli nisem imel problemov. Zimske pnevmatike bom pa tudi imel naslednjo sezono že 5 leto in jih bom moral menjati, pa čeprav bo profila verjetno še dovolj in se strinjam s trditvijo, po sezoni ali dveh je oprijem bistveno slabši, pa čeprav tudi pri večji količini snega po ravnini nikoli ni bilo problemov.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov