Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Verige Thule - mnenja

Napisal/-a Sasqa Sr nov 30, 2011 10:18 am

Pozdravljeni

Upam, da je prava rubrika.
Zanima me, ali ima kdo izkušnje s sledečimi verigami THULE: http://www.enaa.com/oddelki/mojAvto/izd_5195_MATHULE090_SNEZNE_VERIGE_THULE__CS-10_090. Gre se za dimenzijo 205/55/16. Slednje potrebujem za vožjo po hribu/klancu navzdol (preventiva), kjer tudi dobra zimska guma izgubi oprijem (navzgor pa ni potrebe, awd). Zanima pa me ta samozatezni in centrirni mehanizem, če ima kdo izkušnje, ter kako se zadeva obnese v praksi. Priročno se mi zdi tudi snemanje same verige s potegom (hitro in praktično). Ker sem moral dozdajšnje vsake toliko časa 'zategovati', kar dolg klanec, me zanima, kako se tale zadeva obnese.

Vsako menenje je dobrodošlo. Aja, cena ni ovira če opravičjo svojo perfekcijo, namen in kvaliteto, ker jih imam namen imeti do konca, dokler bo avtomobil šel (vsaj še 10 let), in bodo pozimi služile svojemu namenu.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a RedBaron Sr nov 30, 2011 6:08 pm

Jaz mam tele ketne http://www.maggigroup.com/cgi-bin/WebObjects/Valxer.woa/wa/page?lan=eng&id=1138613 in so OK. Niso sicer samozatezne, jih moraš po par metrih še enkrat našponat, ampak je potem mir. Je pa dobro, da noben del verige ne poteka čez platišče, vse je ob robu. za njih sem dal 80€. Mam jih pa za forda S-max

Sicer pa moje mnenje je, da če maš 4×4 ne rabiš ketn. Dobre gume in to je to.
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a Sasqa Sr nov 30, 2011 8:00 pm

Pozdravljeni.

Hm zanimiv predlog. Ne ne, saj jih ne potrebujem za po hribu navzgor, tisto gre brez brez problema, tudi če je več snega. Tudi spust, ko je še nesplužen sneg na cesti ni problem. Problem nastane ponavadi, kadar splužijo (zaradi strmega terena in makedama - 'grbina na sredini' ne ščistijo popolno), in zgladijo sneg, kjer se pelje kolo, nato pa malo posije sonce, se odtali in zamrzne nazaj....potem postane prava drsalnica, in me je že parkrat lepo neslo po hribu navzdol (to je pri meni problem :) ). Zaradi recesije, pa žal tudi občina več ne dovaža peska ob cesto, da bi si jo lahko sami posipali, oz. te kritične odseke. Posipavati pa ponavadi pridejo čez dober teden. Za varne spuste sem nato kupil ene verige za cca. 25€, vendar sem postal lenoba, ko moram dvakrat hodit zategovat, ko se razrahlja, pa so mi v oko padle tele od THULE-ja (res, da je cena kar konkretna, vendar če so res tako kvalitetne, mi ni problem dati tega denarja). Drugače pa so tako ali tako na avtomobilu nove pnevmatike Michelin Alpin A4. Gre se zato, da si z verigami občasno zgolj pomagam pri spustu, in ne tvegam po nepotrebnem kakšne poškodbe, zato potrebujem verige :) - > moja varnost ko prevažam sebe, familijo in otroke.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a RedBaron Sr nov 30, 2011 8:16 pm

Ja, zategovanje zna bit včasih nadležno, no saj nasploh montaža in demontaža ni prijetna. Pa ne da bi bilo zahtevno, ampak umažeš se...

Lahko pa si omisliš nekaj takega http://www.thule.com/en/SI/Products/Snow-Chains/SnowChains/Thule-K_-_Summit-XL#, samo je cena tudi konkretna, ne me držat za besedo, ampak kolikor se spomnim, so podobne zadevice, ko sem jaz kupoval ketne, stale okoli 300 - 400€ :shock:... če praviš da denar ni problem, ampak jaz se za to nisem odločil, ker je enostavno preveč denarja za parkrat na zimo, mam raje umazane roke :)
 
Uporabniški avatar
modri D.
Uporabnik
 
Prispevkov: 867
Pridružen: Po apr 09, 2007 9:38 pm

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a modri D. Sr nov 30, 2011 8:28 pm

RedBaron je napisal/-a:Ja, zategovanje zna bit včasih nadležno, no saj nasploh montaža in demontaža ni prijetna. Pa ne da bi bilo zahtevno, ampak umažeš se...

Lahko pa si omisliš nekaj takega http://www.thule.com/en/SI/Products/Snow-Chains/SnowChains/Thule-K_-_Summit-XL#, samo je cena tudi konkretna, ne me držat za besedo, ampak kolikor se spomnim, so podobne zadevice, ko sem jaz kupoval ketne, stale okoli 300 - 400€ :shock:... če praviš da denar ni problem, ampak jaz se za to nisem odločil, ker je enostavno preveč denarja za parkrat na zimo, mam raje umazane roke :)


En mesec nazaj, ko sem sam kupoval verige, sem tud take gledal. Na Autocommercu al kje je prov en mail kamor pošlješ poizvedbo za velikost gume. Načeloma so 270+ddv al neki, tko da ja - okol 300 eur, je pa res da je montaža enostavna, kok pa zdržijo pa ne vem ... Jst sm se na konc za un cheap autosock v Leclercu odloču (ker rabm verige za to da mam lahk letne po 15. 11. gor), drugače ko je zima mam zimske gume, verig pa do sedaj nisem rabil oz. nisem rinu v tak sneg :D
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a nebivedu Sr nov 30, 2011 9:20 pm

Najbolj ti bodo potem prišle v poštev verige snowcat ali praktis - plastične verige z žebljički - všasih se jih je dobilo pri bartogu http://www.bartog.si


Takole pa zgledajo - tale jih prodaja za 30 evrov.
http://www.bolha.com/snezne-verige/snowcat-modri-podaljski-oglas1277393900#
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a Sasqa Sr nov 30, 2011 9:31 pm

Pozdravljeni

Tale K-Sumit sem že prejšnjo zimo gledal, vendar bi moral pokrovčke litih platišč, s katerimi so vijaki pokriti venomer dol jemat (gre se za taka platišča: http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5371815). Glede na to da imam verigo tako na avtu, kot traktorju hitro namontirano, bi verjetno s tem K-Summit porabil več časa. Bolj je problem zategovanje in nato še snemanje, ko je potrebno 'štorati' odzadaj, in verigo odpenjati, pri tem pa se pri koloteku tudi hitro umažeš, kot ste Vi že dejali. Tale pa ima zadevo lepo rešeno na poteg, se veriga sname, zapelješ čez, pospraviš v kovček in lepo dalje :) (ni vmesnih postaj med montažo in demontažo -> pravijo, da čez komot ga ni...). Eden od faktorjev pa je tudi, kot ste že zgoraj dejali, da veriga ne poškoduje (spraska) litke, da se poda lepo po robu gume. Sicer morem poudarit, da je vožnja po klancu navzdol z verigo tudi polžje počasna, tako da velikih hitrosti se z njo ne dosega, da ne bo kdo pomislil, da bodo namenjene rally vožnji, vendar tudi pri počasni vožji moram verigo zategnit, da slučajno ne bi tolkla po pragu. Bolj me skrbi ta samozatezni mehanizem, da slednji res opravlja svojo funkcijo. Sicer pa ima komplet konc-koncev tudi ustrezno garancijo, tako da po mojem mnenju skorajda nebi smel biti problem, in skorajda ne bi smel ustreliti mimo z nakupom Thule CS-10 (dimenzija 90, za 205-55-R16).

Jap, za K-sumit pa sem tudi sam bil presenečen, ko sem izvedel za ceno. Kljub temu, pa toliko za verigo vseeno ne bi dajal (naj bo teh 130€ kar gornja meja). Je pa tule še en zanimiv posnetek, glede montaže in snemanja CS-10tke: http://www.youtube.com/watch?v=LW2NCzX5kVI

@nebivedu
Sem naknadno videl še Vaš prispevek. Ker na tem forumu tudi redno spremljam Vaše nasvete, in vidim, da imate ogromno izkušenj iz teh področij, kakšno je vaše mnenje glede teh plastičnih verig z žebljički? Če bi se Vi odločali, bi vzeli tele, ki ste jih predlagali, ali bi raje priporočali CS-10, ali morda kaj drugega (vglavnem, da ne bi bilo potrebno vmes po 2x hodit 'španat' verig :) ).

Lp
Saša
Zadnjič spremenil Sasqa, dne Sr nov 30, 2011 9:37 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
Klobasa
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne avg 22, 2010 8:02 pm

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a Klobasa Sr nov 30, 2011 9:35 pm

Zakaj pa ne plačaš slovenskega znanja in slovenskih delavcev? Veriga lesce je že par desetletij prva izbira gorenjcev ko je treba kupiti verige. www.veriga-lesce.si/snezne-verige/osebna-vozila/
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a Sasqa Sr nov 30, 2011 9:45 pm

Pozdravljeni

Super, no to me veseli, saj zato sem tudi to temo odprl, in sem odprt za vse predloge, da prediskutiramo možne rešitve. Odkrito povedano, če ne bi podali tega linka, bi nekoga, ki bi mi omenil lesce samo gledal, ker ne bi vedel o čem govori (nisem sploh vedel za njih, oz. za to podjetje). Predvidevam, da ta zelena komponenta fiksira konec za 'šponanje', in mu ne pusti odtegovati, elastika (po sliki ne vem če je elastika ali ne) na koncu pa verjetno služi, da je 'šponan' konec vedno dovolj napet, imam prav, ali si zadevo narobe razlagam?

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
Klobasa
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne avg 22, 2010 8:02 pm

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a Klobasa Pe dec 02, 2011 12:05 am

Tega pa ne vem, ker uporabljam še tiste navadne.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a X-Hair Pe dec 02, 2011 4:57 pm

RedBaron je napisal/-a:Sicer pa moje mnenje je, da če maš 4×4 ne rabiš ketn. Dobre gume in to je to.


Res je, ma samo dokler se voziš navzgor. Kolega kupil quattro. In dejansko je sedaj problem priti navzdol, gor ni bilo panike še nikoli. Vem, se čudno bere, ma j*** ga. Smo bili 1x namenjeni do drugega kolega. Poln avto, sneg pada, ni ovir, čisti zakon. Ampak pri tem kolegu je klanec v tri pizde materne. Itak, jaz sem ga palil nej gre. :twisted: Ma je cvikal. Malo smo probal in je šlo. Se ustavi in začne avto lesti nazaj. Ni bilo druge. Prva in gas, da se je avto ustavil in nehal polzeti nazaj. Jaz sem pa mislil, da le malo zavira, da pridemo do vznožja, obrnemo in gremo peš, dokler ni panično vrgu v prvo in gas. Tako da v tem primeru jaz odpiralca teme čisto razumem zakaj rabi ketne. Ampak dokler se voziš z 2wd, ti to nekak ni jasno. Meni tudi ni bilo. :mrgreen:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a nebivedu So dec 03, 2011 9:36 pm

Sam nimam problemov za vožnjo navzdol, ker imajo moji avtomobili reduktor, ki zreducira prenos in tako imaš res počasno hitrost, ter stalni nadzor nad kolesi. Pri istih obratih imaš zaradi reduktorja pol manjšo hitrost.

Če pa bi jemal, pa vsekakor prej plastiko z žebljički kot železne ketne, vsaj za po hribu navzdol. Na ledu namreč kovinske verige bolj malo pomagajo, špice pa se zaradi teže zarijejo v led. Na celem snegu pa so definitvno v prednosti pred plastiko in žebljički, ker grabijo sneg.


To kar pa fantje govorijo - dobra guma in gre kamorkoli - je pa samo dokaz, da še nikoli niso bili na ledenem klancu in bi morali dol. Sej gor se res gume poznajo, za dol pa gravitacija dela svoje in tukaj je pomembna tudi teža avta. Z enim malim lahkim jajčkom z 900kg se mogoče še pelješ, ko ima pa avto enkrat tono in pol ali več, pa gre vse po svoje tudi z najboljšimi gumami.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a primozek68 So dec 03, 2011 9:38 pm

ki zreducira prenos in tako imaš res počasno hitrost


Vsekakor res, sam ko pa tudi reduktorju spodrsne si pa pečen.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a Sasqa Ne dec 04, 2011 6:43 pm

Pozdravljeni

Točno tako, kot so uporabniki pred menoj zapisali. Z avtomobili, ki so 2WD ni problemov pri tem, ker v takšnih pogojih tako ali tako ostanejo v dolini, in ni bojazni pri spuščanju. Z awd-jem pa prideš na hrib, in moraš tudi z njega, tako kot je sogovornik pred menoj že omenil, hja tu pa nastane problem. Prazen avto ima 1630kg (homologacija), potem pa še jaz v avtu, pa sopotniki, pa gorivo v avtomobilu, pa še kaj v prtljažniku, pa smo že blizu 2t. In ko 'kravo' začne nest, jo nese. Varnost pa je pri meni vedno na prvem mestu. No zdaj se moram samo odločiti med plastiko in žebljički, verigami slovenskega proizvajalca in thule-jem. Sem mislil pri Thule-ju, ko omenjajo člene z ledolomilnimi ojačitvami (trikotni členi), da so slednji namenjeni prav temu. Bom še jutri malo povprašal, poklical, pa se potem odločil.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a nebivedu Ne dec 04, 2011 11:34 pm

primozek68 je napisal/-a:
ki zreducira prenos in tako imaš res počasno hitrost


Vsekakor res, sam ko pa tudi reduktorju spodrsne si pa pečen.



Na splpošno, ko enkrat 4x4 zdrsne in ga začne nesti, si pečen. Samo dokler je kontrolirano, je dobro, vse ostalo je fail.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a jack86 To dec 11, 2012 12:42 pm

Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo naprodaj verige za 17" 225 alu feltne?
Še najraje si bi jih izposodil - najel, ker jih bom vejretno samo 1x rabil.


Lp, J
 
jaka89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če mar 11, 2010 1:16 pm

Re: Verige Thule - mnenja

Napisal/-a jaka89 Sr jan 08, 2014 2:19 pm

Tukaj lahko trenutno dobite poceni THULE verige: http://kulpon.si/deals/51_popusta_na_od ... asega_doma
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov