Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a primozek68 Če jan 17, 2013 6:30 pm

divjak888 je napisal/-a:če želite da vam guma drži, kupte si boljše podvozje. potem boste lahko imeli najcenejše gume in profi lego. metanje denarja samo na gume ne pripomore več kot toliko.



Ti boš hmal oranžen, b_umbar. Kaj se dotika ceste, kateri del avta??
Zadnjič spremenil primozek68, dne Če jan 17, 2013 6:31 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Jerry007
Novinec
 
Prispevkov: 306
Pridružen: Če sep 30, 2010 11:59 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Jerry007 Če jan 17, 2013 6:31 pm

divjak888 je napisal/-a:če želite da vam guma drži, kupte si boljše podvozje. potem boste lahko imeli najcenejše gume in profi lego. metanje denarja samo na gume ne pripomore več kot toliko.

:lol: Legenda :lol:
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a divjak888 Če jan 17, 2013 6:44 pm

zadevo sem sprobal na vranskem. sam furam že 4 leta stare gume in avto drži isto kot takrat ko so bile nove. moja formula zame drži, vi pa delajte kar hočete.
 
demian80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr feb 20, 2013 1:43 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a demian80 Sr feb 27, 2013 9:23 pm

Tudi jaz razmisljam da kupim Goodyear Vector 4Seasons za drugi avto ki se redko vozi. Mislim da Vector 4Seasons gume niso slaba izbira za nekoga ki ne dela veliko km, zivi v mestu,.... Kar se tice tistih ameriskih testov (www.tirerack.com), amerikanci imajo veliko bolj elasticno definicijo celoletnih gum, primerjana je odlicna "nordijska" zimska guma (katerih pri nas sploh nisem zasledil (Michelin X-ice, in podobno)- v kontinentalni Evropi se uglavnem prodajajo "performance winter tires") in pogojno uporabna celoletna guma (brez simbola snezinke, (ze po profilu se "vidi" da ni zimska guma)) da bi se cim bolje prikazala razlika! Vector4seasons ima simbol snezinke in tudi po izgledu clovek nikoli ne bi rekel da je klasificirana kod all season guma. Guma z dovolj profila, M+S oznako in simbolom snezinke je po definiciji v celi Evropi zimska guma (v nekaterih drzavah je obvezen simbol snezinke da bi se tretirala kod zimska guma). Seveda da ta guma ni dobra v snegu kod UG8 ampak za tistih par dni v sezoni je za vecino ljudi vec kod zadosti!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a thunderbolt Sr feb 27, 2013 9:38 pm

Američani, kot si sam ugotovil imajo neke stvari pomešane, saj tudi na moji letni Nokian gumi piše, da se v S Ameriki lahko uporablja kot zimska guma, pa ni niti slučajno za v sneg. Raje kot gumo za 4 letne čase, ki v nobenem času ni kaj posebej dobra, nabavi za isto ceno neko odlično letno gumo. Glede na to, da je to drugi avto, to pomeni, da z njim ni nujno treba iti na sneg - taka situacija je pa ravno 4x letno. Pa tale letošnja zima ne šteje, saj bo do naslednje take zime verjetno spet minilo naslednjih 14 let, kar znese 3 komplete gum :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Energetik81 Če feb 28, 2013 9:46 am

demian80 je napisal/-a:Tudi jaz razmisljam da kupim Goodyear Vector 4Seasons za drugi avto ki se redko vozi. Mislim da Vector 4Seasons gume niso slaba izbira za nekoga ki ne dela veliko km, zivi v mestu,.... Kar se tice tistih ameriskih testov (http://www.tirerack.com), amerikanci imajo veliko bolj elasticno definicijo celoletnih gum, primerjana je odlicna "nordijska" zimska guma (katerih pri nas sploh nisem zasledil (Michelin X-ice, in podobno)- v kontinentalni Evropi se uglavnem prodajajo "performance winter tires") in pogojno uporabna celoletna guma (brez simbola snezinke, (ze po profilu se "vidi" da ni zimska guma)) da bi se cim bolje prikazala razlika! Vector4seasons ima simbol snezinke in tudi po izgledu clovek nikoli ne bi rekel da je klasificirana kod all season guma. Guma z dovolj profila, M+S oznako in simbolom snezinke je po definiciji v celi Evropi zimska guma (v nekaterih drzavah je obvezen simbol snezinke da bi se tretirala kod zimska guma). Seveda da ta guma ni dobra v snegu kod UG8 ampak za tistih par dni v sezoni je za vecino ljudi vec kod zadosti!
Pusti ti Američane, oni z all-seasons označujejo gume, ki bi jim mi rekli letne. In potem gledamo posnetke na youtubu, ko se drsajo po sneženih cestah, kot da imajo plastiko namesto gume. Vendar Vector4Seasons ni taka guma, ampak ima dejansko že nekaj karakteristik prave zimske gume.
Jaz bi tako rekel - Vector4Seasons je OK guma za tak namen, kot si napisal. Je pa treba vedeti, da bo v snegu slabša od popolnoma zimskih gum. Če avta ne rabiš nujno vsak dan in ob velikih količinah snega ne voziš, je povsem OK. Za kakšno plundro ali 2cm snega je v redu. Vsekakor je boljša izbira od letnih, s katerimi praktično ne moreš na cesto, že če je par cm snega. Na suhem pa Vector4Seasons tudi ni tako zelo slabša od letnih, da se ne bi mogel varno peljati.
Tudi jaz sem o teh gumah razmišljal, vendar se vsako zimo precej vozim po kakšnih popolnoma zasneženih gozdnih cestah, kjer pa rabim dobro zimsko.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a LeQuack Ne jun 09, 2013 9:41 am

Jaz sem imel letošnjo sezono gor Gooyear Vector 4Seasons in jih moram samo priporočiti, so se super obnesle po mestu in okolici. Trenutno imam na novem avtu zopet letne gor, ampak jih bom ponovno zamenjal z 4Seasons.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov