thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a thunderbolt Po nov 05, 2012 3:15 pm

Energetik, načeloma se strinjam - tudi Sonic se ne bi vozil z nekimi čungalunga gumami. Verjetno je jasno, da se pozimi ne moreš prevažati naokoli z gumami, ki so že poleti za en qrc.
Če pa ti argumeti o povečani varnosti z zimskimi gumami držijo, bi morali pa preveriti na nekaterih trgih (npr. VB), kjer prodaja zimskih gum zelo raste. Vzporedno z rastjo prodaje zimskih gum bi morali potemtakem zaznati tudi manjše število prometnih nesreč izven poletja.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Daedalus To nov 06, 2012 12:05 am

thunderbolt je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:Problem: v Ljubljani je zelo težko prilagajat hitrost in varnostno razdaljo vremenskim razmeram (ker vsi silijo k 70 na uro in 1m varnostne razdalje).

A če se pa vsi lepijo drug drugemu na rit, se moraš pa še ti?


Napak razumel. Jaz bi že držal varnostno razdaljo, ampak se kajhitro cika-caka nekdo vštuli v to mojo razdaljo, in je ni več. Če bi pa vozil toliko počasneje, da bi jo spet pridobil, bi pa itak vsi trobili in se lepili v rit (še bolj kot ponavadi - ni ravno najbolj pametno, tudi zame) in potem seveda sledi cika-caka in nekdo vmes. V glavnem, takšne so moje izkušnje v Ljubljani, ko je promet gost, seveda.
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a blazkom To nov 06, 2012 3:57 am

Evo en primer sicer so oboje gume v srednjem razredu pa vendar. poleti se vozim na okoli z fulda eco control in na rudniku vem da je ovinek ki ga v dežju z 40 ne moreš speljati brez da zadek spodnese. Sedaj ko sem dal gor sava s3 ki naj bi bila v dežju porazna se v tem ovinku pri 5ih stopinjah in v dežju odreže bolje kot fulda poleti.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx To nov 06, 2012 6:52 pm

blazkom je napisal/-a:Evo en primer sicer so oboje gume v srednjem razredu pa vendar. poleti se vozim na okoli z fulda eco control in na rudniku vem da je ovinek ki ga v dežju z 40 ne moreš speljati brez da zadek spodnese. Sedaj ko sem dal gor sava s3 ki naj bi bila v dežju porazna se v tem ovinku pri 5ih stopinjah in v dežju odreže bolje kot fulda poleti.


Iz tega lahko sklepamo da je fulda katastrofa od gume.


Sam imam zdaj že par dni zimske gume ( nažalost sem jih predčasno moral dati gor ) in še vedno trdim kot prej...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 07, 2012 8:28 am

O Fuldi EcoControl je že bilo govora. Na ADAC testu je dobila oceno zelo priporočljivo, ampak jaz sem imel enake izkušnje z njo kot blazkom. Po BTC ali Rudniku so se mi gume za šalo vrtele v prazno v mokrem in pod recimo 10°C, prav tako takoj blokirale pri zaviranju. Mogoče je prvo leto še šlo, že drugo leto pa je bila katastrofa.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
sdkcus76
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Po nov 29, 2010 6:04 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a sdkcus76 Sr nov 07, 2012 3:33 pm

Energetik81 je napisal/-a:O Fuldi EcoControl je že bilo govora. Na ADAC testu je dobila oceno zelo priporočljivo, ampak jaz sem imel enake izkušnje z njo kot blazkom. Po BTC ali Rudniku so se mi gume za šalo vrtele v prazno v mokrem in pod recimo 10°C, prav tako takoj blokirale pri zaviranju. Mogoče je prvo leto še šlo, že drugo leto pa je bila katastrofa.


Test fulde ecocontrol:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821
http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821
->porazna na mokrem
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a peroRS Sr nov 07, 2012 3:50 pm



Jaz jo imam zdaj že tretjo sezono na AX-u (155/70/13'', preko 40.000km prevoženih)
in na mokrem nisem imel nikoli težav pa ga ne šparam v ovinkih :mrgreen: :twisted:
Edino če s hladno gumo pretiravam na res zlizanem asfaltu, zavrti (čeprav na istem mestu zna tudi kakšna 18'' B Potenza zavrteti, tako da...).

To so moje izkušnje.
Ne vem pa kako je v večjih dimenzijah in na težjih avtih.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 07, 2012 8:56 pm

sdkcus76 je napisal/-a:
Energetik81 je napisal/-a:O Fuldi EcoControl je že bilo govora. Na ADAC testu je dobila oceno zelo priporočljivo, ampak jaz sem imel enake izkušnje z njo kot blazkom. Po BTC ali Rudniku so se mi gume za šalo vrtele v prazno v mokrem in pod recimo 10°C, prav tako takoj blokirale pri zaviranju. Mogoče je prvo leto še šlo, že drugo leto pa je bila katastrofa.


Test fulde ecocontrol:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821
http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821
->porazna na mokrem

Ko sem jo jaz kupoval 3-4 leta nazaj, je test pravil drugače. Sicer tabele ne najdem več, je pa bila med zelo priporočljivimi, zato sem jo tudi nabavil:
Pri pnevmatikah dimenzije 175/65 R 14 T, ki jih uporabljajo majhni avtomobili kot renault clio, ford fiesta, honda jazz, mitsubishi colt, škoda fabia in drugi so štiri pnevmatike zaradi svoje uravnoteženosti dobile oceno zelo priporočljivo.
Ob že uveljavljeni pnevmatiki continental ecocontact 3 so si to oceno pridobile tri na novo razvite pnevmatike: Pirellijeva cinturato P4, Fuldina ecocontrol in Kumhova solus KH17. Pirelli tako nadaljuje zgodbo o uspehu predhodnega modela P3000, Fuldi, ki sodi v okvir koncerna Goodyear, pa je končno uspelo izdelati zelo uravnoteženo novo pnevmatiko z oznako ecocontrol.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
MareA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr dec 01, 2010 3:42 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a MareA Če nov 08, 2012 4:26 pm

Iskreno... Tisti, ki špara na gumah (letnih ali zimskih) je za moje pojme zgrešil bistvo avtomobilizma. Zakaj npr. kupujemo top gume (potenza RE050, Continental SportContact,... ali zimski ekvivalenti...)? Gre za razliko v tistih 0,1 % primerov, ko je avto na meji. Kdaj je avto na meji v zimskih pogojih? Večinoma sta razlog sneg&led... Primer izpred dveh let. Na koncu ceste 27. Aprila v Ljubljani (proti Erjavčevi) je podvoz. Iz Prešernove se je valila cela vrsta avtomobilov zaradi A3, obutega v cca. 18'' letne gume, predvidevam 235 širine. Gospodič ni uspel speljati niti tistih 3% vzpona. Podobnih primerov bi lahko naštel še nekaj, eni so se končali tudi z zvito pločevino. Realen primer - avto imate obut v letne gume. 99% časa je vse OK. Odpravite se na pijačo s kolegi. Po 4-5ih urah razmeroma trezni (pod dovoljeno mejo ~ 2 pivih) sedete za volan. Vmes je zapadlo 10 cm snega. Ne nataknete verig. Na poti domov naredite škode za 2k EUR. Ne pokličete policije, četudi imate kasko, saj vsete, da za uveljavitev kaska morate napihati 0,0. To je optimalen primer in nažalost realen, ki se je končal le z zvito pločevino. Pa dejte to na papir in stroške novih zimskih gum dimenzije 205/55 R 16. Če ste ne vem kako razsipni, težko pridete čez 400 EUR za vse 4. Zimske gume poleti? Norost! Zimske gume ob visoki temperaturi in dežju postanejo (večinoma) spolze zaradi počasnega izločanja silikonov. Posledica je katastrofalno slabo držanje na mokrem. Primer, ki priča o tem se je pripetil moji ženi. Na dežju in regionalni ceti je zletela s ceste pri 60-70 km/h! Konec maja je namreč imela zimske gume; nikakor je nisem mogel prepričati v nakup letnih, češ, saj šparamo za stanovanje. Po popravilu smo takoj odjadrali po nove gume... Od takrat naprej ne kupuje nič drugega kakor premium znamke gum. Odločitev je vaša, sam imam 4x4 pogon in vedno premium znamko ter sezonske (letne ali zimske) gume.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx To nov 13, 2012 8:33 pm

Evo, nekako sem letos v dveh tednih šel iz letnih na zimske in nazaj na letne. Skoraj na jok mi grem, ker bom zaradi naših butastih zakonov moral nazaj na zimske, ker odzivnost in sama vožnja z letnimi je dva razreda boljša kot z zimskimi, pa so obojne iste dimenzije, če imaš zimske ožje ( Kot jih veliko ima), je pa vse skupaj še slabše...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a DePalmo To nov 13, 2012 9:15 pm

Tudi moja težka krava se pelje kot ladja a to še ne pomeni da bom šel na letne pozimi. Pač sem prilagodil stil vožnje.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a LeQuack Če dec 13, 2012 10:11 am

Včeraj sem dobil nove celoletne Goodyear 4Seasons, sicer jih še nisem imel časa dobro testirati, ampak kolikor sem jih testiral na nekaj malega snega in ledu se dobro obnesejo. So pa letnik 2012, teden 38 ter Made in Slovenia :D .
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a vuli Po jan 14, 2013 6:05 pm

Ma ne vem, jaz imam gor Pirelli Scorpion STR 215/65 16, ki so celoletne(m+s), a nikoli več. Ne rečem nič, gume so super za po suhem, tudi po morkem, a po snegu pa kar malo cvikam, čeprav imam 4x4.
 
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr jan 23, 2008 3:29 pm
Kraj: kranj

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a matey18 Po jan 14, 2013 6:29 pm

LeQuack je napisal/-a:Včeraj sem dobil nove celoletne Goodyear 4Seasons, sicer jih še nisem imel časa dobro testirati, ampak kolikor sem jih testiral na nekaj malega snega in ledu se dobro obnesejo. So pa letnik 2012, teden 38 ter Made in Slovenia :D .


Jst se nebi ravno hvalil da so Made in Slovenia :twisted:
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a _furby_ Po jan 14, 2013 6:37 pm

matey18 je napisal/-a:
LeQuack je napisal/-a:Včeraj sem dobil nove celoletne Goodyear 4Seasons, sicer jih še nisem imel časa dobro testirati, ampak kolikor sem jih testiral na nekaj malega snega in ledu se dobro obnesejo. So pa letnik 2012, teden 38 ter Made in Slovenia :D .


Jst se nebi ravno hvalil da so Made in Slovenia :twisted:


zakaj ze :?:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Mgajvr Po jan 14, 2013 6:54 pm

verjetno zato ker mu je nekdo povedal da so slovenske slabe...
jaz sem 12 let kupoval in fural zimske Rotal-ke pa nisem bil nikol razočaran. (nalite gume)
eni pač nimamo financ, da bi kupovali top gume, za stare avte :roll:
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a _furby_ Če jan 17, 2013 10:36 am

ima kdo izkusnje z Fulda Kristall Supremo (205 55 16) ?
turbo inside
 
Jerry007
Novinec
 
Prispevkov: 306
Pridružen: Če sep 30, 2010 11:59 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Jerry007 Če jan 17, 2013 4:41 pm

_furby_ je napisal/-a:ima kdo izkusnje z Fulda Kristall Supremo (205 55 16) ?

Kolega jih ima na celici sicer dimenzije 205/50/16, prvo leto so še nakak ble, zdaj se lahk pa samo še sanka znjimi :(
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a divjak888 Če jan 17, 2013 5:07 pm

če želite da vam guma drži, kupte si boljše podvozje. potem boste lahko imeli najcenejše gume in profi lego. metanje denarja samo na gume ne pripomore več kot toliko.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 17, 2013 5:37 pm

divjak888 je napisal/-a:če želite da vam guma drži, kupte si boljše podvozje. potem boste lahko imeli najcenejše gume in profi lego. metanje denarja samo na gume ne pripomore več kot toliko.


Ti pa si talent! :roll: Kaj ti bo boljše podvozje in "profi lega", če guma enostavno slabo drži??
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov