Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a Badzo So nov 03, 2012 12:56 am

egregore je napisal/-a:Moje mnenje:

Imam passata 2007l 4motion in uporabljam rotal obnovljene že kar nekaj let, povprečno zaslužim in se mi ne zdi smiselno devat za nove GY, Conti.,.... gume 340€ in več, za rotal sem dal 134€ za komplet 4ih gum 205/55/16

Gume so super , boljše od takrat ko so bile nalite, sedaj se od leta 2010 obnavljajo. pač nek drug postopek
Guma ni glasna, ne trese in pri centriranju ni problemov kot nekoč.


No pa lep večer še naprej


Čeprav bom mogoče prekršil pravil bom rekel samo tole: ti človek božji nisi normalen! Zaslužiš povprečno in ti ni smiselno devat za nove GY, Conti a na drugi strani ti je smiselno kupovat passata 2007? Intiligenca na vrhuncu! Kdaj boste eni postali končno ljudje in začeli razmišljat? Poden od podna :cry: :cry: :evil: :huh:
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a Patrik_A3 So nov 03, 2012 1:16 am

Badzo, kaj se te razburjaš, kaj 2007 passat pa ej nevem kakšno bogastvo ali kako? :roll: boljše nove nalite kot stare znucane.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a Badzo So nov 03, 2012 1:27 am

Patrik_A3 je napisal/-a:Badzo, kaj se te razburjaš, kaj 2007 passat pa ej nevem kakšno bogastvo ali kako? :roll: boljše nove nalite kot stare znucane.


Očitno preveliko bogastvo, če noče/ne more/ni finančno sposoben natankit na avto ene normalne gume. Brez komentarja, špara se tam kjer ni treba in je še celo manj varno, tam kjer bi se pa lahko tam se pa meče ven. Tipično za janeze.
 
egregore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne apr 22, 2007 5:20 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a egregore So nov 03, 2012 7:14 am

Jaz ne vem kaj je z vami na tem forumu. Lepo je vprašu o nalitkah za sneg, ne o tem kakšno bogastvo ima kdo in kak avto bla bla bla, slabši ste kot babe , kr neki drezate pa se pizdite kake gume ma kdo gor.
Če kdo misli da nimam za gume naj misli, ker mi čist dol visi kaj si misli. Ne vem no a morš razpravljat pol o tem ?

Če pa želiš ti pa pokažem avto pa gume, lahko ti tut pokažem letne gume , pa še moje premoženje
Pomoje vsi skup ko pluvate niamate za burek, kaj šele za nove gume

Bolš pa nova nalitka kot pa stara rabljena guma ki se prodaja na netu za male pare, pa vprašanje če so za mraz in mokro cesto, kaj šele za sneg
 
Uporabniški avatar
Bostyan87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: So avg 27, 2011 4:59 pm
Kraj: Ajdovščina

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a Bostyan87 Če nov 08, 2012 3:27 pm

Raje kupim rabljene kot nalite jih uporabljam že 6 let 1-2leti stare res kupujem najraje michelin sedaj imam na BMW-ju zadaj michelin 255/35 R18 5mm profila in sprednje 225/40 R18 bridgestone potenza vse štiri so sedaj stare dobre 2 leti in na mokri podlagi avto drži zelo dobro! Sava gum ne kupim nikoli nikoli več stare so bile 2 leti in niso držale popolnoma nič, da pomokrem niti ne govorim. govorim za zimske M+S potem sem kupil vse štiri michelin 205/55 R16 držijo 70% več kot sava in enako stare 2 leti pa kaj sava gume so plastične??? In drugače prej sem imel Toyo, Yokohama, Michelin prvo leto imam sedaj bridgestone potenza in vse so stare bile do 2 leti ko sem jih kupil in porabil ko so bile stare do 5 let kakšna bi bila sava pri 5 letih, če že pri dobrih 2 niso držale nič. Seveda je odvisno nekomu drugemu Sava so OK jaz jih ne kupim več.

Tak, da jaz raje kupim rabljene kot nalite! Da greš po AC 200 km/h z nalitmi jaz ne :D
 
Uporabniški avatar
Volvej
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: So okt 03, 2009 3:50 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a Volvej Če nov 08, 2012 5:47 pm

Pa kaj vi se hecate al kaj da pravite da vam je dosti dat 400 € za 4 gume? Pol raje avto prodajte pa se lahko prevažate na kakšen drugačen način, kot pa da vozite zanič gume pa ogrožate druge udeležence v prometu. Če jih vozite recimo 4 leta je to strošek 100 € na zimo, če ta traja 5 mesecev je to 20 € na mesec. Če date pa nalite gume gor pa bo strošek mogoče 10€ na mesec. Torej za 10 € se vam splača tvegat? Realno gledano z stroški goriva in vzdževanja avta, 10 € na mesec predstavlja miiiinimalno razliko, torej?

Jaz sem prav vesel da lahko kupil set top shit zimskih gum '16 za 400 €, ker letne '18 stanejo 1000 €.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a Patrik_A3 Če nov 08, 2012 5:53 pm

zaj pa še reči da delaš za 500€ na mesec, pol pa si zmagal.

človek, če bi težko zaslužo teh 400€ za gume , katere so tebi "top shit madafaka" nebi takih strelal, razn če gnar na cesti pobiraš ali pa kradeš. :roll:

mater še eni živite na "veliki nogi" pa vzvišeno.

Meni 400€ predstavlja kar neki strošek pa marsikomu drugemu, pa če imam denar ali pa ne, ker 400€ ne pade iz neba

pa brez zamere prosim,

Lp
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a _furby_ Če nov 08, 2012 6:09 pm

INFINITI je napisal/-a:
pavel je napisal/-a:
Po kakšnem letu in 10-15 tisoč km se mi je na eni zadnji odlepil del tekalne površine.

Malo pretirano se mi pa zdijo trditve, kako so nevarne, in koliko ljudi je že zaradi njih umrlo.

lp



Si malo pljunil sam sebi v skledo kaj? ;)

-Jaz bi osebno prepovedal to sranje od gum.


2x ... prepoved iz prve :!:

cca. 4 leta nazaj sem vozil sluzbeni (najet) kombi, ki je imel neko to sranje nalito gor. ko ti pred Bovcem pri 90 km/h (podaljsan iveco daily) odtrze tekalno plast na prednji desni gumi, takrat postane zanimivo. :huh: na sreco nisem zletel z ceste, kr ne bi blo ravno lepo. kombi sem pustil tam, za nazaj me je pobral sodelavec, sef si je pa sel sam po kombi.

od takrat naprej se ne usedem v bilo kero vozilo z nalitimi gumami ;)

Patrik_A3 je napisal/-a:Meni 400€ predstavlja kar neki strošek pa marsikomu drugemu, pa če imam denar ali pa ne, ker 400€ ne pade iz neba

marsikomu je to dosti, ampak ce se hoces varno okoli vozit je potrebno za to poskrbet. sicer pa se itak ve ... avto je dandanes ze skoraj luksuz ;)
turbo inside
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a hrošč Če nov 08, 2012 6:23 pm

Nalita guma se pozna tudi pri centriranju. RAvno včeraj sem centriral nalite gume (Rotal): katastrofa..na obe strani na vseh gumah ni šlo manj kot 50-75 gramov. In to pri dimenziji za staro fiesto, R13 ali 14. Guma pa težka za dve letni michelinki..
 
Uporabniški avatar
Volvej
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: So okt 03, 2009 3:50 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a Volvej Če nov 08, 2012 8:46 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:Meni 400€ predstavlja kar neki strošek pa marsikomu drugemu, pa če imam denar ali pa ne, ker 400€ ne pade iz neba

pa brez zamere prosim,

Lp


Nobene zamere. Ja meni 400 € tudi niti slučajno ni malo, imam recimo telefon star 6 let ... da ne boš mislil da imam kak luksuz. Dobro avto je meni hobi in stroške si planiram naprej, kolikor se pač da. Ampak kar hočem povedat je, da nemoreš kuopvat nalitih gum no. Pa če daš nevem vsaj 30% več kot stane nalita guma, dobiš kvalitetno gumo da se lahko res varno voziš. Pa saj ne kupuješ gum vsak dan, z avtom pa so itak celi cajt sami stroški, zavarovanje, cestnina, vinjeta, gorivo, servisi, ... ali vi nimate teh stroškov al kak?

Ono z top shit pa sem hotel povedat, da za 100 € na kos dobiš najboljšo možno gumo - govorim za 205 55 16, torej za 80 € dobiš tudi že kvalitetno robo, nalita pa je koliko 50 € ?, toraj 120 € razlike - en tank goriva, razlika pa dan in noč.
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a Badzo Pe nov 09, 2012 5:40 pm

Evo pa da se spet oglasim - ste rekli da ni važno kaj kdo vozi in kaj kdo ne vozi?

Patrik po eni strani praviš da passat 2007 ni neko bogastvo kar načeloma je res - čeprav avto le stane pa če je total zmahan 6000eur minimalno, relano okoli 8000. Na drugi strani pa sprašuješ če človek dela za 500eur!? Praviš da se težko zasluži teh 400eur za gume. A za avto se pa nabere? a za obroke od lizinga se pa zasluži? Če nimaš 800eur (letni in zimski komplet) na vsake 4-5let za gume, hm, potem pač nisi takega avta sposoben vzdrževat! Gume so ENKRATEN znesek na vsake 4 leta govoriš pa tako kot da rabiš vsak mesec kupit nove. Kupi si avto za 2000eur manj, pa boš imel tudi TOP gume in to za 8let če jih menjaš na 4leta in delaš nekje 20000km na leto. In to je to kar mene moti, ta balkanski način razmišlanja. Po eni strani kupovat passata 2007 (se opravičujem ker izpostavljam ta avto, ampak pač je ravno omenjen) in veš da pridejo z takim avtom tudi večje in posledično dražje gume, a na drugi strani šparat na gumah. Pač kupi nekaj takega kar si finančno sposoben vzdrževat maksimalno dobro.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a ~toMmy~ Pe nov 09, 2012 5:54 pm

x2
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a maniaxxx Pe nov 09, 2012 6:01 pm

Badzo je napisal/-a:Evo pa da se spet oglasim - ste rekli da ni važno kaj kdo vozi in kaj kdo ne vozi?

Patrik po eni strani praviš da passat 2007 ni neko bogastvo kar načeloma je res - čeprav avto le stane pa če je total zmahan 6000eur minimalno, relano okoli 8000. Na drugi strani pa sprašuješ če človek dela za 500eur!? Praviš da se težko zasluži teh 400eur za gume. A za avto se pa nabere? a za obroke od lizinga se pa zasluži? Če nimaš 800eur (letni in zimski komplet) na vsake 4-5let za gume, hm, potem pač nisi takega avta sposoben vzdrževat! Gume so ENKRATEN znesek na vsake 4 leta govoriš pa tako kot da rabiš vsak mesec kupit nove. Kupi si avto za 2000eur manj, pa boš imel tudi TOP gume in to za 8let če jih menjaš na 4leta in delaš nekje 20000km na leto. In to je to kar mene moti, ta balkanski način razmišlanja. Po eni strani kupovat passata 2007 (se opravičujem ker izpostavljam ta avto, ampak pač je ravno omenjen) in veš da pridejo z takim avtom tudi večje in posledično dražje gume, a na drugi strani šparat na gumah. Pač kupi nekaj takega kar si finančno sposoben vzdrževat maksimalno dobro.



Se popolnoma strinjam s tabo, samo ne vem kako za vraga vam gume zdržijo 4 sezone. Sam menjam letne sprednje vsako sezono, zadnje na 2 sezone, zimske na 2 sezone. Delam pa kakih 35kkm na leto, kupujem kvalitetne gume kot so hilfy, nankang in podobne premium znamke :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .


To zadnje je hec, ostalo je pa ( žal ) res.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a ~toMmy~ Pe nov 09, 2012 6:05 pm

Eni delamo 10k km na leto manj od tebe! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a maniaxxx Pe nov 09, 2012 6:08 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Eni delamo 10k km na leto manj od tebe! :D


Pa vseeno ne vem od kje taka razlika, res je pa, da gume ne zvozim do žice ampak menjam tm pri 3mm profila.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a TrijoAdijo Pe nov 09, 2012 8:27 pm

Jest jih klepam 20kkm na leto, pa mi bo upam da ratalo letne gume met še za celo tretjo sezono...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a nebivedu Pe nov 09, 2012 9:09 pm

delam 65.000km na leto. 2 kompleta letnih in ene zimske. Dimenzija je 195/60/15 in za take gume je cena okol 65 evrov na komad. Kupujem pa vedno nove, nikoli rabljenih ali nalitih.

Za moje pojme tisti z nalitimi gumami ogrožate mene in druge udeležence v prometu. Pa ne nakladat, da so pač dobre za zimo. NE, NISO DOBRE GUME!!!

Nekqateri imate avte za 10 in več k eurov, potem pa tanajcenjše gume. To ni smiselno. Šparat na edini vezi med vašim avtom in cesto. Kupte si cenej avto, pa dajte gor boljše gume, če nimate za dobre gume, ne pa nekih nalitih gor dajat.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a Speedfighter So nov 10, 2012 11:44 am

Bistveno pri avtu je, da ima dobre gume pa bremze - pa nej bo to avto na jurja al pa 20k. Sam sem na to dvoje vedno pozoren, najraje pa kupim sezono vožene gume z relativno novim dotom, pridejo manj kot katerekoli nalite, držijo pa kot nove.
Sem pa zgrožen vsakič, ko vidim avtomobile višjega cenovnega razreda z zlizanimi starimi savkami itd - takih res nočem srečati na cesti, ker več kot očitno v glavi nimajo vsega razčiščenega.
 
mašin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: So nov 24, 2012 8:59 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a mašin Po dec 03, 2012 9:15 am

pozdravljeni.no da še jaz povem moje mnenje o nalitih ali obnovljenih gumah.ker imamo dva avtomobil (eden boljši,seveda dobre gume)pa še brez službe sem ostal sem se odločil da na xsaro picasso 2002 dam gume rotal. centriranje je bilo popolnoma normalno kot pri ostalih gumah.med vožnjo niso nič kaj glasnejše kot npr. sava ali druge takega razreda.zapadel je prvi sneg in sem imel možnost testiranja.zelo dober oprijem,brez kakšnega odrsavanja zaustavljanje zelo dobro.za normalno vožnjo in tistih 30 km dnevno ki jih naredim so gume zelo zelo dobre.lp.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: nalite gume za sneg

Napisal/-a ninjeti Po dec 03, 2012 10:58 am

pozabljate, da se lastnosti dobre gume poznajo ob izrednih/kritičnih momentih in ne toliko pri vsakodnevni vožnji. nočem nekoga meti na vesti, ker sem dal 50eur manj vse skupaj za gume.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov