Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a the_red Sr jan 02, 2013 6:10 pm

Živjo! Na skoraj novih zimskih Continentalkah contiwintercontact TS850 - 5000km, stare 2 meseca, se mi je naredila zelo mala bula na boku pnevmatike. Ubistvu ni okrogla, ampak je podolgovata radialna izboklina od platišča do tekalne površine pnevmatike, široka malo več kot 5mm. Nahaja se samo na boku- na tekalni površini je ni. Zanima me, če je že kdo od vas uveljavjal garancijo na pnevmatiko in kake so kaj vaše izkušnje. Avto vseskozi vozim jaz in definitivno ni vzrok poškodbe (robniki,...). Sem klical trgovino in so mi rekli, da je to dolgotrajen postopek, ker morajo gumo poslat izdelovalcu da oceni,... in traja dober mesec. Jaz pa nujno rabim avto vsak dan. Sicer je vožnja normalna in avto med vožnjo nič ne trese.

Je že kdo reklamiral pnevmatiko in kaj bi vi storili na mojem mestu? Ideja je tudi, da bi se vozil do marca in reklamiral takrat, ko bom zamenjal za letne gume, da ne bi plačeval dvojne menjave gum (predvidevam da stroška menjave firma ne bi pokrila :P)- ampak ne vem koliko je to varno.
Briši, ide Micubiši !!!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a čare Sr jan 02, 2013 8:46 pm

Ti kar pejt tja ker so ti jih prodali pa naj ne serjejo z enim mesecem (ker je ne bojo peš nesli k proizvajalcu) malo tuli pa vriskaj pa bojo poštimal.
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a arijan Sr jan 02, 2013 9:34 pm

Reci jim naj ti dajo nadomestno gumo če jo mislijo met 1 mesec :D
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a Badzo Sr jan 02, 2013 9:40 pm

Pojdi zdaj nazaj. Mislim pa da ti ravno tako pripada povračilo nastalih stroškov (torej v tem primeru menjave). Malo se pozanimaj pri kaki zvezi potrošnikov.

Bodi pozoren še na tole: ko se menja eno gumo se menja tudi drugo na tisti osi!
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a zuzek Po jan 14, 2013 1:35 am

Badzo je napisal/-a:Pojdi zdaj nazaj. Mislim pa da ti ravno tako pripada povračilo nastalih stroškov (torej v tem primeru menjave). Malo se pozanimaj pri kaki zvezi potrošnikov.

Bodi pozoren še na tole: ko se menja eno gumo se menja tudi drugo na tisti osi!


res je - menjat ti morajo obe gumi


jaz bi počakal do marca da nimaš sedaj tega motanja, pa še ravnokar te dni (že) bo padlo veliko snega :mrgreen:
Alergičen na rjo
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a hippo Sr jan 16, 2013 9:37 pm

čare je napisal/-a:Ti kar pejt tja ker so ti jih prodali pa naj ne serjejo z enim mesecem (ker je ne bojo peš nesli k proizvajalcu) malo tuli pa vriskaj pa bojo poštimal.

Saj poznaš reklamacijski postopek, kaj ga zdaj siliš da vriska, ker ne bo nič pomagalo... ;)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a čare Sr jan 16, 2013 10:07 pm

Pomaga pomaga.Kaj naj bo brez avta zaradi falš gume? Ravno zadnjič smo meli reklamacijo zaradi gume na bus ker je po 4-kratnem centriranju še vedno tresla (gor je bilo ziher pol kile uteži pa obrnjena pa ne vem kaj še vse) pa so bili pripravljeni takoj zamenjat gumo če je za tresenje res kriva guma sama.No napaka je bila drugje pa smo popušili.Oz. so naši vulkanizerji zayebali zadevo.
 
Stanez
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če jul 14, 2011 8:05 pm

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a Stanez To feb 12, 2013 10:22 pm

Moja izkušnja z reklamacijo gume:
Prav tako gre za gume Continental in to isti model. Naročil sem jih preko spletne trgovine gumax.si Za te gume sem se odločil, ker je bile na testih najboljše, pri gumax.si pa najcenejše. Dostava je bila hitra, montiral pa sem jih pri lokalnem vulkanizerju. Po enem tednu uporabe se je na zadnji desni gumi pojavila bula na obeh straneh - na zunanji strani ter tudi na notranji. Sem 100%, da se nisem povozil nobenega robnika ali luknje. Tudi vulkanizer je rekel, da je napaka proizvajalca in, da naj gumo reklamiram. Klical sem na gumax in tam mi je gospod rekel, da naj jim gumo pošljem, da jo bodo poslali proizvajalcu. Ker se s tremi kolesi ne da voziti sem moral kupiti še eno gumo in, če bo reklamacija uspešna mi potem denar povrnejo. Ko je nova guma prispela sem jo zamenjal in slabo poslal na svoje stroške nazaj na gumax. Minilo je 14 dni in nobenega odgovora in sem klical pa so rekli da reklamacija traja dlje. Pa sem spet čakal 14 dni pa nič in sem spet klical pa so rekli, da bodo pritisnili na proizvajalca naj pohiti. Potem so me poklicali in rekli, da reklamacija ni bila uspešna. Da so bile vezi na gumi pretrgane zaradi mehanske poškodbe in da mi ne morejo pomagat in da mi bodo gumo poslali nazaj ko jo dobijo od proizvajalca.
V glavnem počutim se pošteno nategnjenega.
Nikoli več ne naročim gum preko spleta. Prihraniš par evrov pri gumi, ko je pa kaj narobe pa sami problemi in stroški.
Očitno so Continental gume eno sranje. Mimogrede narejene so bile v Romuniji.
Dejstvo je, da je bila guma slaba zaradi napake proizvajalca in ne mene. Ne vem pa kako bi to dokazai in dobil denar nazaj.

Ima kdo kakšen pameten predlog?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a DePalmo To feb 12, 2013 10:28 pm

Malo off topic.

Kako veš v kateri državi je bila narejena specifična guma?
 
Stanez
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če jul 14, 2011 8:05 pm

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a Stanez To feb 12, 2013 10:36 pm

DePalmo je napisal/-a:Malo off topic.

Kako veš v kateri državi je bila narejena specifična guma?



Piše na boku gume.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a abbe To feb 12, 2013 10:43 pm

a so ti poslali kako potrdilo oz poročilo od proizvajalca da je res prejel gumo i jo pregledal?
Ni vse res kar napišem
 
Stanez
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če jul 14, 2011 8:05 pm

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a Stanez To feb 12, 2013 10:58 pm

Ne niso in tudi sam se sprašujem, če so jo sploh poslali kam. Gospod z gumaxa je rekel, da jo je poslal v Italijo.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a abbe To feb 12, 2013 11:13 pm

jst sm 100% da jo niso nikamor poslali.
itak so vse te spletne strani sam neki posredniki ki poberejo par posto.praviloma sploh nimajo svojih skladišč.amapk nekje eno pisarno in poj sam delajo prenaročila.
j**e se njim poj za reklamacijo.
gumo da tja v en kot in čaka,pa čaka,pa poj zavrne.
sm prepričan da če bi kupu gumo pri vulkanizerju bi bla reklamacija upravičena,že zarad tega ker je del reklamacijo vulkanizer,ki naj bi bil usposobljen za montažo,pa tut on se bo mal bol potrudu,ker bi te rad obdržal kot stranko..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Bula na skoraj novih gumah- garancija izkušnje?

Napisal/-a Bat_zajla To feb 12, 2013 11:35 pm

Nakup gum prek spleta je vse bolj na srečo. Ja dobiš gume poceni, ampak imaš lahko velike težave zaradi tega. Če ti gume dobro služijo je vredu, če ne, pa vidimo kako je. V tujini ti za nakup prek spleta garancija ni zagotovljena in se ti bodo samo smejali kaj ti to sedaj nazaj pošiljaš. Ponavadi so gume tudi namenjene za nižje razvite države in kvaliteta ni enaka!
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov