primozk07
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So jan 11, 2014 8:54 pm

Kombijevske gume na SUV

Napisal/-a primozk07 So jan 11, 2014 9:24 pm

Zdravo, a mi zna kdo svetvati pri tej zadevi. Imam starejsi subaru forester in imam na njem gume 205/70R15. Zimske bi moral zamenjati in sem gledal Dunlop Grandtrek SJ6 ampak trenutno ni dobavljiv. Potem mi je pa v oči padel Goodyear Ultragrip 2 cargo (http://www.goodyear.eu/si_si/tires/ligh ... tragrip-2/) ki izgleda dobra guma, tudi po testih. in v primerjavi s SJ6 tudi dosti boljša na mokri podlagi (dunlop ima E, F, 73 db, goodyear E, C, 70 db).

Vprašal sem nekaj vulkanizerjev pa so eni odsvetovali - da taka guma pač ni za na osebni avto. Ker ima guma preveliko nosilnost (ali je problem, če je bolj nosilna?), je trša neugodna za vožnjo (ok, to verjamem in vzamem v zakup), , ker ima jeklen kord normalna potniška pa tekstilnega in je tako težja (ali to igra tak problem, saj ne mislim dirkat?). Eden pa je imel stranke, ki so dala na SUV kombi gume in pravi, da je potem skoraj neuničljiva.

Pa me zanima, če ima kdo kakšno izkušnjo ali razlog zakaj ne bi dal kombi gume na SUVa (tudi sedanje so z ojačanimi bočnicami - XL)

hvala
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kombijevske gume na SUV

Napisal/-a cruiser1 So jan 11, 2014 9:36 pm

Saj nimaš osebnega avtomobila, imaš terenca. Sem mnenja, da bodo gume za kombi čisto v redu za tvoje vozilo. Saj verjetno s tem vozilom menda ne postavljaš hitrostnih rekordov?
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov