maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a maniaxxx Po dec 01, 2014 7:11 pm

Matey_ je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Jaz imam SC 5 225/45/18 na avtu, ki je 1,5 tone, 240 konjev in 350 navora - vožen precej dinamično in jih je v 20.000km pobralo cca 2mm. Tako da se mi to ne zdi nekaj slabega kot podatek.

BTW Pilotka in sc5 imate ENAKO obrabo.
http://www.motorevija.si/cms/controls/w ... _gume/2118

Če misliš da boš delal res veliko KM in hočeš res dobro turing gumo si poglej Pirelli Cinturato P7 "BLUE" verzijo, ne tole na tem testu. Ker ima BLUE res dobromešanico za mokro podlago.


Hvala za odgovor :)
Doma imamo P7 Blue na Mondeotu ja in se je zaenkrat tudi izkazala za dobro gumo z majhno obrabo. Ampak .... nekak te ''eco'' gume mi ne dišijo najbolj :P ... za enkrat grem verjetno z Vredestein, če se pa slabo izkažejo oa gredo gor P7 Blue ;)

LP
Matej


z vorti nimam izkušnje imam pa z cento in zdržijo dlje kot conti ali michelin, tist ko ti je reko da so šrot pa naj menja poklic
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a Matey_ Sr dec 03, 2014 4:34 pm

maniaxxx je napisal/-a:
Matey_ je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Jaz imam SC 5 225/45/18 na avtu, ki je 1,5 tone, 240 konjev in 350 navora - vožen precej dinamično in jih je v 20.000km pobralo cca 2mm. Tako da se mi to ne zdi nekaj slabega kot podatek.

BTW Pilotka in sc5 imate ENAKO obrabo.
http://www.motorevija.si/cms/controls/w ... _gume/2118

Če misliš da boš delal res veliko KM in hočeš res dobro turing gumo si poglej Pirelli Cinturato P7 "BLUE" verzijo, ne tole na tem testu. Ker ima BLUE res dobromešanico za mokro podlago.


Hvala za odgovor :)
Doma imamo P7 Blue na Mondeotu ja in se je zaenkrat tudi izkazala za dobro gumo z majhno obrabo. Ampak .... nekak te ''eco'' gume mi ne dišijo najbolj :P ... za enkrat grem verjetno z Vredestein, če se pa slabo izkažejo oa gredo gor P7 Blue ;)

LP
Matej


z vorti nimam izkušnje imam pa z cento in zdržijo dlje kot conti ali michelin, tist ko ti je reko da so šrot pa naj menja poklic


Se tud meni zdi, da glih slabe ne morjo bit ... konc koncu jih ADAC označuje kot ''zelo priporočljivo''.
Tko, da v parih dneh naročim Vredestein ;)

Pol ko bo sezona pa poročam, kako pa kaj :P

Hvala za odgovore

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a spektr Če dec 04, 2014 10:42 am

Mogoče ena offtopic. Katere so pa bolj izmed tihih gum recimo? Dimenzija je sicer 215/50/17.
Če kdo z glave ve :)
lp dejan
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a INFINITI Če dec 04, 2014 12:07 pm

Matey_ je napisal/-a:
Se tud meni zdi, da glih slabe ne morjo bit ... konc koncu jih ADAC označuje kot ''zelo priporočljivo''.
Tko, da v parih dneh naročim Vredestein ;)

Pol ko bo sezona pa poročam, kako pa kaj :P

Hvala za odgovore

LP
Matej


Če še nisi naročil si še malo preberi tale test:
http://www.autoexpress.co.uk/accessorie ... yres-rated

Na suhem so zlgeda super ampak na morkem je pa kriza:
The deeper water of the aquaplaning tests did the Ultrac Vorti no favours – it came eighth in both assessments, and in the straight-line test, it lost grip at 5mph lower than the winning Michelin.

More worrying was the tyre’s wet braking performance. It needed an average of seven metres longer to stop than the winning Continental and three metres more than the rest of the pack, and ultimately finished the test a disappointing ninth.

Read more: http://www.autoexpress.co.uk/accessorie ... z3KvTkctUr

7 metrov zaustavne ti je razlika ali si se ustavil brez praske ali pa kar konkretno zaletel.
-Osebno imam raje gume, ki so top na mokrem ali pa vsaj v vrhu, ker dobro se ve da je mokra in spolzka cesta dosti bolj nevarna od suhe.

Ti povem da sem se letos vsaj 3X zahvalil bogu za Conti, ko sem na mokrem naletel na neko sranje na cesti in se za dlako izognil temu da bi se še jaz zaletel.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a Matey_ Če dec 04, 2014 5:49 pm

INFINITI je napisal/-a:
Matey_ je napisal/-a:
Se tud meni zdi, da glih slabe ne morjo bit ... konc koncu jih ADAC označuje kot ''zelo priporočljivo''.
Tko, da v parih dneh naročim Vredestein ;)

Pol ko bo sezona pa poročam, kako pa kaj :P

Hvala za odgovore

LP
Matej


Če še nisi naročil si še malo preberi tale test:
http://www.autoexpress.co.uk/accessorie ... yres-rated

Na suhem so zlgeda super ampak na morkem je pa kriza:
The deeper water of the aquaplaning tests did the Ultrac Vorti no favours – it came eighth in both assessments, and in the straight-line test, it lost grip at 5mph lower than the winning Michelin.

More worrying was the tyre’s wet braking performance. It needed an average of seven metres longer to stop than the winning Continental and three metres more than the rest of the pack, and ultimately finished the test a disappointing ninth.

Read more: http://www.autoexpress.co.uk/accessorie ... z3KvTkctUr

7 metrov zaustavne ti je razlika ali si se ustavil brez praske ali pa kar konkretno zaletel.
-Osebno imam raje gume, ki so top na mokrem ali pa vsaj v vrhu, ker dobro se ve da je mokra in spolzka cesta dosti bolj nevarna od suhe.

Ti povem da sem se letos vsaj 3X zahvalil bogu za Conti, ko sem na mokrem naletel na neko sranje na cesti in se za dlako izognil temu da bi se še jaz zaletel.


Že use prebral ja :)
Hvala useeno.
Sem pa tud na TyreReview prebral menja uporabnikov in jih večina ne more prehvalit ... tko v mokrem kot suhem ...
Vsak svoje govori. Npr. ADAC/AMZS pa je označil gumo kot zelo priporočljivo ... tako da ... so zlo deljena mnenja :/

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Ultrac-Vorti.htm

vs.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/Sport-Contact-5.htm

Bolj ko berem in raziskujem ... bol sm v dilemi ... :/

Sem pa tud sam se že zahvaljeval Continental letos ja (sicer zimski).

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a Matey_ To dec 16, 2014 5:48 pm

No dilema zaključena ... gume naročene ...

Na koncu sem se kljub vsem (osebnim) predsodkom odloču za Pirelli P7 blue.
Glede na vremenske razmere v zasnjem času mi več pomeni varna in zanesljiva guma v mokrem kot pa super zmogljivosti na suhi cesti.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a xxl So jan 17, 2015 12:35 am

Hm,sam sem tudi v dilemi kaj naročit za letošnjo sezono.Tov. komplet je po slabih 70 000 km (odštejmo cirka 15 000 zimskih km) zrel za menjavo (P7).Mene na mokrem niso prepričale.Menjaval sem jih naprej-nazaj,po 3. menjavi so postale nenormalno glasne,tako da je vsak mislil,da imam ležaje hin.Na testih pa so dobro ocenjene,največ me prepriča obraba.Zdaj,če ostanem na P7,iščem BLUE,upam da so res kaj boljše na mokrem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a Matey_ To jan 20, 2015 5:46 pm

xxl je napisal/-a:Hm,sam sem tudi v dilemi kaj naročit za letošnjo sezono.Tov. komplet je po slabih 70 000 km (odštejmo cirka 15 000 zimskih km) zrel za menjavo (P7).Mene na mokrem niso prepričale.Menjaval sem jih naprej-nazaj,po 3. menjavi so postale nenormalno glasne,tako da je vsak mislil,da imam ležaje hin.Na testih pa so dobro ocenjene,največ me prepriča obraba.Zdaj,če ostanem na P7,iščem BLUE,upam da so res kaj boljše na mokrem.


Sam sem z gumami zlo zadovolen (prevoženih cca 5.000 - 6.000 km na Fordu z njimi), še nikoli me niso pustile na cedilu. Nisem pa dirkač na cesti to pa tud drži :P

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a luxxx7 Če jan 22, 2015 8:41 pm

xxl je napisal/-a:Hm,sam sem tudi v dilemi kaj naročit za letošnjo sezono.Tov. komplet je po slabih 70 000 km (odštejmo cirka 15 000 zimskih km) zrel za menjavo (P7).Mene na mokrem niso prepričale.Menjaval sem jih naprej-nazaj,po 3. menjavi so postale nenormalno glasne,tako da je vsak mislil,da imam ležaje hin.Na testih pa so dobro ocenjene,največ me prepriča obraba.Zdaj,če ostanem na P7,iščem BLUE,upam da so res kaj boljše na mokrem.


Tudi mene skrbi glede Pirelli, saj sem imel 65.000km Pzero Rosso in so enako tretjo sezono postale glasne kot hudič... Sedaj imam pa P7 Blue in so odlična guma, ampak me zopet skrbi, da bodo ratale glasne :huh: :cry:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a xxl To feb 10, 2015 8:16 pm

Te blue so kar nekaj evrov dražje od ¨navadnih¨ P7,čez 100 evra,navadne dobim za 89.Največja dilema je zaradi glasnosti,če se odločim,bom poskusil s menjavo naprej-nazaj vsakih 10 000 km,oziroma enkrat sredi sezone. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a FLINK Sr mar 04, 2015 9:22 am

Pozdravljeni,
Tudi sam kupujem gume 225/45/17 za bmw 320 spredaj.
Gledam Michelin, continental, bridgestone.
V ponudbi je zelo veliko modelov, ki se med seboj razlikujejo samo v tipih oz označbah.
Kaj priporočate in kakšne so bistvene razlike v označbah pri tipih.
:)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a pskoda Sr mar 04, 2015 11:53 am

Če imaš različne tipe gum spredaj in zadaj je zelo slab občutek za volanom pri hitrejši vožnji, ker nekatere gume imajo trde boke druge mehkejše in posledično večje ovijanje le teh. Če je guma z trdimi boki zadaj še nekako gre, če je kontra :huh:
Lp
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a FLINK Sr mar 04, 2015 12:42 pm

Predvsem me zanimajo mnenja glede nakupa teh dimenzih:
-Pirelli
-Dunlop
-Contunental
-Good year
-Bridgestone
:)
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a robertos_664 Sr mar 04, 2015 6:29 pm

se samo meni zdi, al je pol folka nepismenega?
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a FLINK Sr mar 04, 2015 8:09 pm

Sprašujem za mnenja, izkušnje in odločitve pri nakupu v 2015.
:)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a DePalmo Sr mar 04, 2015 9:41 pm

robertos_664 je napisal/-a:se samo meni zdi, al je pol folka nepismenega?

Pozabil si tudi na lene. Večina hoče da se jim odgovori posebi, pa čeprav vse že piše in se samo malo pobrska.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a _furby_ Če mar 05, 2015 12:01 am

FLINK je napisal/-a:Predvsem me zanimajo mnenja glede nakupa teh dimenzih:
-Pirelli
-Dunlop
-Contunental
-Good year
-Bridgestone


Kupi continental :mrgreen:
turbo inside
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a FLINK Če mar 05, 2015 9:40 am

Veliko sem bral okoli in nikjer nisem zasledil nič konkretnega.
Continental nekako hvalijo, vendar naj bi bila glasna in se zelo hitro obrabljala?

Dunlop sportmax RT?
Conti SC5
Good year F1 AS2
Bridgestone P S001

KAj vzeti? :)
:)
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a luxxx7 Če mar 05, 2015 11:20 am

FLINK je napisal/-a:Veliko sem bral okoli in nikjer nisem zasledil nič konkretnega.
Continental nekako hvalijo, vendar naj bi bila glasna in se zelo hitro obrabljala?

Dunlop sportmax RT?
Conti SC5
Good year F1 AS2
Bridgestone P S001

KAj vzeti? :)


Kako naj ljudje na forumu vemo, kakšen slog vožnje imaš, koliko kilometrov narediš na leto z letnimi pnevmatikami, kaj pričakuješ od gume, si pripravljen menjati gumo na vsaki 2 leti...??? Na forumu je za vsako napisano vsaj nekaj, recimo Dunlop sportmaxx nekako ne priporočajo zaradi prevelikega hrupa, ko je pnevmatika stara par let, itd...

Drugače pa poglej mnenja za vsako pnevmatiko na tej strani: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Letne gume 225/45/17"

Napisal/-a FLINK Če mar 05, 2015 11:40 am

Na bmw ne bom dajal 'cungalunga' gum.
Delam cca. 25000km letno. Večina je vožnje po avtocesti. Ob vikendih si kdaj pa kdaj dam duškam, ampak sem prerasel vsakodnevno dirkanje za brezveze :)

Torej, iščem zanesljive gume, ki so boljše kvalitete-ne preveč glasne in da se hitro ne obrabijo. Zato sem tudi napisal znamke, ki so v vrhu kvalitete.
:)
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov