Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Letne gume BMW

Napisal/-a Jerch_ To maj 13, 2014 8:26 am

sonic je napisal/-a:S tem se pa tudi popolnoma strinjam. Pošlji soseda v qurac, poglej kaj za 15" piše na kartončku, potem pa izberi nekaj normalnega od enega od bolj kvalitetnih proizvajalcev. Priodločanju si lahko pomagaš tudi s http://www.tyrereviews.co.uk/, tam imaš ocene uporabnikov.


sosed je res cvetka.. 100eu za dve 3 leta stari gumi? WTF
za 70eu imaš nokian line 205-60/15, če že je res obvezna ta dimenzija po homologaciji (kar dvomim). je pa škoda dajati za 4x 205-60/15 nove gume 300eu+, bridgestone 330eu, če lahko kupiš za 280eu vrhunske 205-55/16 in dokupiš rabljena 16" ET47 platišča in vsako leto prišparaš ob menjavi.. platišča 16" original alu se na bmw forumu dobi solidna že za 100eu. železna pa sploh...
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Letne gume BMW

Napisal/-a dask To maj 13, 2014 8:53 am

Kar zanimiva debata... pri bajti BMW, potem pa cela znanost okrog max. 320 eur stroška... :roll:
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Letne gume BMW

Napisal/-a sonic To maj 13, 2014 9:02 am

dask je napisal/-a:Kar zanimiva debata... pri bajti BMW, potem pa cela znanost okrog max. 320 eur stroška... :roll:


ja no, 12 let stara BMW trojka... nakupna vrednost verjetno cca 3 jurje...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
herkul
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če maj 08, 2014 2:24 pm

Re: Letne gume BMW

Napisal/-a herkul To maj 13, 2014 9:51 am

Sem šel gledat v kartonček in imam homologirano 195/65/15, tako da grem danes zamenjat gume teh dimenzij. Kupil bom Dunlop oz. Pirelli odvisno kaj imajo na zalogi, pomoje nobena guma ni ravno slaba.

Kar se pa avta tiče, kupil sem ga izključno zato, ker je bil sosed prvi lastnik, ker je največji picajzel na svetu in vem da je bil avto redno servisiran na uradnem servisu. Prav tako ni bil nikoli karamboliran, nima prevertenih kilometrov, ter je maximalno ohranjen brez ene same praskice. Je pa res, da je sosed akademski profesor in mu kolesca tečejo malo drugače kot nam povprečnim ljudem in nikakor ne bom razumel zakaj je kupil 2 gumi na zalogo. Zraven pa mi jih ni dal, ker je mislil da mu bodo prav prišle pri novem avtu, vendar ima nova BMW 3 veliko večje original valje tako da mu zdaj hodijo odveč. Za avto sem sicer odštel 3200€, poleg pa sem dobil tudi zimske gume na jeklenih platiščih, zato se mi zdi brezveze, da kupujem še ene. Kar se pa stroškov tiče pa močno dvomim, da lahko presežejo cene prejšnjega avtomobila Alfe 156, kjer je crkovalo vse po spisku. Upam da mi BMW služi bolje.

Hvala vsem, ki ste se udeležili v debati in podali korektne odgovore.
lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Letne gume BMW

Napisal/-a DePalmo To maj 13, 2014 11:40 am

miraldinjo je napisal/-a:Čaki, zakaj ste izpustili Goodyear Efficient Grip Performance?

Jaz jih uporabljam sedaj 2 meseca in se mi zdijo res TOP.

Oprijem na suhem 8/10, oprijem na mokrem 9/10.. Realna ocena z moje strani ;)

Res pa je odvisno os avtomobila do avtomobila. Lahko pa kupiš tiste od soseda, ker za eno sezono bodo vsekakor dobre v tem času pa sam ugotoviš kakšen tip pnevmatike ti odgovarja :D

Te gume resno odsvetujem! Jih imam že drugo sezono in prvo so bile po suhi še kar dobre, po mokri pa nisem nikoli vedel kdaj bo spodneslo v ovinku in sem večkrat drsel. Letos, druga sezona, se mokre še kar držijo, suhe pa ne kaj preveč rade. Mi je žal da sem vzel te in ne kot sem prvotno hotel Uniroyal.
In da nebo kdo mislil da sem kak dirkač, pač se hočem po mokri cesti peljat tako kot po suhi (po omejitvah!) in da sem brez skrbi, ko zavijem v ovinek. Te gume mi tega ne omogočajo.

herkul je napisal/-a:Sem šel gledat v kartonček in imam homologirano 195/65/15, tako da grem danes zamenjat gume teh dimenzij. Kupil bom Dunlop oz. Pirelli odvisno kaj imajo na zalogi, pomoje nobena guma ni ravno slaba.

Dimenzija več kot ugodna in razrešeni vsi dvomi :)
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Letne gume BMW

Napisal/-a miraldinjo To maj 13, 2014 11:59 am

DePalmo je napisal/-a:
miraldinjo je napisal/-a:Čaki, zakaj ste izpustili Goodyear Efficient Grip Performance?

Jaz jih uporabljam sedaj 2 meseca in se mi zdijo res TOP.

Oprijem na suhem 8/10, oprijem na mokrem 9/10.. Realna ocena z moje strani ;)

Res pa je odvisno os avtomobila do avtomobila. Lahko pa kupiš tiste od soseda, ker za eno sezono bodo vsekakor dobre v tem času pa sam ugotoviš kakšen tip pnevmatike ti odgovarja :D

Te gume resno odsvetujem! Jih imam že drugo sezono in prvo so bile po suhi še kar dobre, po mokri pa nisem nikoli vedel kdaj bo spodneslo v ovinku in sem večkrat drsel. Letos, druga sezona, se mokre še kar držijo, suhe pa ne kaj preveč rade. Mi je žal da sem vzel te in ne kot sem prvotno hotel Uniroyal.
In da nebo kdo mislil da sem kak dirkač, pač se hočem po mokri cesti peljat tako kot po suhi (po omejitvah!) in da sem brez skrbi, ko zavijem v ovinek. Te gume mi tega ne omogočajo.

Resno, nisi zadovoljen z GY? Zanimivo meni se namreč zdijo odlične. Očitno res odvisno od avta-do-avta.

Po mokri in suhi cesti se odlično odnesejo. Ravno v nedeljo zvečer, ko je bil tak naliv z ledeno točo se mi je dokončno obrestoval nakup saj sem se brez težav in varno pripeljal domov :)

herkul je napisal/-a:Sem šel gledat v kartonček in imam homologirano 195/65/15, tako da grem danes zamenjat gume teh dimenzij. Kupil bom Dunlop oz. Pirelli odvisno kaj imajo na zalogi, pomoje nobena guma ni ravno slaba.

Dimenzija več kot ugodna in razrešeni vsi dvomi :)


Tako. Ti kar vzami nove pnevmatike dimenzij 195/65/R15 in boš še najbolje prišel čez pa še NOVE boš imel.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Letne gume BMW

Napisal/-a Jerch_ Sr maj 14, 2014 6:30 pm

miraldinjo je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:
miraldinjo je napisal/-a:Čaki, zakaj ste izpustili Goodyear Efficient Grip Performance?

Jaz jih uporabljam sedaj 2 meseca in se mi zdijo res TOP.

Oprijem na suhem 8/10, oprijem na mokrem 9/10.. Realna ocena z moje strani ;)

Res pa je odvisno os avtomobila do avtomobila. Lahko pa kupiš tiste od soseda, ker za eno sezono bodo vsekakor dobre v tem času pa sam ugotoviš kakšen tip pnevmatike ti odgovarja :D

Te gume resno odsvetujem! Jih imam že drugo sezono in prvo so bile po suhi še kar dobre, po mokri pa nisem nikoli vedel kdaj bo spodneslo v ovinku in sem večkrat drsel. Letos, druga sezona, se mokre še kar držijo, suhe pa ne kaj preveč rade. Mi je žal da sem vzel te in ne kot sem prvotno hotel Uniroyal.
In da nebo kdo mislil da sem kak dirkač, pač se hočem po mokri cesti peljat tako kot po suhi (po omejitvah!) in da sem brez skrbi, ko zavijem v ovinek. Te gume mi tega ne omogočajo.

Resno, nisi zadovoljen z GY? Zanimivo meni se namreč zdijo odlične. Očitno res odvisno od avta-do-avta.

Po mokri in suhi cesti se odlično odnesejo. Ravno v nedeljo zvečer, ko je bil tak naliv z ledeno točo se mi je dokončno obrestoval nakup saj sem se brez težav in varno pripeljal domov :)

herkul je napisal/-a:Sem šel gledat v kartonček in imam homologirano 195/65/15, tako da grem danes zamenjat gume teh dimenzij. Kupil bom Dunlop oz. Pirelli odvisno kaj imajo na zalogi, pomoje nobena guma ni ravno slaba.

Dimenzija več kot ugodna in razrešeni vsi dvomi :)


Tako. Ti kar vzami nove pnevmatike dimenzij 195/65/R15 in boš še najbolje prišel čez pa še NOVE boš imel.


ta dimenzija je najbolj ugodna kar obstaja. razlike med cenami je tako malo, da bi na tvojem mestu kupoval čim mehkejšo in jo lepo na 3 leta menjal.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Letne gume BMW

Napisal/-a čare Sr maj 14, 2014 8:09 pm

Za 2002 letnik E46 d od prvega lastnika si dal 3200?? Poceni si ga dobil,za tako ceno se prodajajo razvaline oz.lastniki majo take in še višje cene postavljene...Kilometrov ma pa koliko?'Oprema??
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Letne gume BMW

Napisal/-a simply Če maj 15, 2014 10:30 am

Dobil ga je po "akademski" ceni. Razumi no vendar.

No in kako so gume? Si vzel Pirelli?
 
herkul
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če maj 08, 2014 2:24 pm

Re: Letne gume BMW

Napisal/-a herkul Če maj 15, 2014 11:02 am

čare je napisal/-a:Za 2002 letnik E46 d od prvega lastnika si dal 3200?? Poceni si ga dobil,za tako ceno se prodajajo razvaline oz.lastniki majo take in še višje cene postavljene...Kilometrov ma pa koliko?'Oprema??


Ima 210.000 prevoženih, oprema ni nevem kakšna vendar mi zadostuje. Ima avtomatsko klimo, el. pomik prednjih stekel, abs... bolj osnovna bi rekel. Volan je grd ko smrt, vendar mislim da bom preživel. :D Mi je pa zanimivo, da volan ni oblečen v usnje. Vem, da je od večjih servisov imel zamenjan vztrajnik in sklopko, ter nekaj pri podvozju, ostalo pa redni servisi pri Podlesniku.

simply je napisal/-a:Dobil ga je po "akademski" ceni. Razumi no vendar.

No in kako so gume? Si vzel Pirelli?


Gume sem vzel Pirelli, in zaenkrat se mi zdi, da ni nekih bistvenih razlik, kar se tiče dimenzije. Jih bom dodobra stestiral čez vikend, ko grem na daljše ture pa potem poročam.

Kar se pa cene tiče, sem ga pa res mogoče dobil malo ceneje, vendar je možakarju veliko pomenilo, da nima opravka s švercerji, da sva prepis naredila takrat, ko je dobil novo BMW3, verjetno pa je manjšo vlogo odigrala tudi sentimentalna navezanost, da ga bo lahko še nekaj časa gledal preko dvorišča :D
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov