HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Dilema yokohama

Napisal/-a HONDAsek Sr jul 30, 2014 12:31 pm

Sem pred nakupom novih gum, ker sem s sedanjimi RE050A zelo nezadovoljen, gredo dol. Sedaj grem spet nazaj na yokohamo, pa me zanima vaše mnenje? Gre pa se za 225 45 r17 dimenzijo le teh.
- yokohama s-drive
- yokohama advan sport V105
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a pskoda Sr jul 30, 2014 1:14 pm

Če si z temi gumami RE050A nezadovoljen ti priporočam, da kupiš drug avto. Probal že marsikaj trenutno imam B S001, ki so tudi zelo dobre, ampak RE050A so nagnjene bolj za "športno" vožnjo kot S001
Lp
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a HONDAsek Sr jul 30, 2014 1:41 pm

Meni osebno je obupna guma v mokrem, pa še izredno glasna mi je, pa še izredno trdo bočnico ima...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a pskoda Sr jul 30, 2014 1:51 pm

Aha potem ti je guma pretrda oz neudobna. Potem je boljša izbira CSC3 ali G eagle f1 asymmetric 1 ali 2 ali kakšna turanza ker razne cenejše gume so dobre ko so nove (osebno imam izkušnje z toyo-tom), ko pa je profil pod polovico so pa vglavnem katastrofa. Za yokohamo ne morem reči kakšne so, ker osebno prisegam bolj na priznane znamke oz cenovno malo višji rang ker z nižjim rangom gum sem imel bolj slabe iskušnje kot ne

ps.: za po mokrem lahko pozabiš, da se bo yokohama bolje držala kot bridgestone
Lp
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a HONDAsek Sr jul 30, 2014 2:39 pm

pskoda je napisal/-a:ps.: za po mokrem lahko pozabiš, da se bo yokohama bolje držala kot bridgestone


Te razočaram, da sem imel dva kompleta 195 50 r15 in en komplet 195 45 r16 s-drive na prejšnjem avtu, pa so se super držale po suhem in mnogo boljše kot RE050A v mokrem...
Sodelavec pa je nabavil V105 sedaj pa jo hvali, da je "boljša" kot michelinke ko jih je imel prej pa RE050A, zato me zanima če je že kdo imel oboje, ali pa kako mnenje z Advan V105 napram kateri drugi gumi...
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a TOYOTA Sr jul 30, 2014 4:49 pm

...če gledaš yokohamo vzemi advan sport ad-08r, v teh dimenzijah jo imam na imprezi in je odlična, čeprav tudi s potenzo ni bilo težav, sicer RE070, razlika je bila le, da v dežju je yokohama 5 razredov boljša...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a BoneS Sr jul 30, 2014 7:25 pm

advan sport. imel na micki 2 kompleta, z obema zelo zadovoljen.
Slika
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a Bat_zajla Sr jul 30, 2014 7:46 pm

Nevem kje najdete yokohamo, če je pa na trgu toliko boljših pnevmatik. Continental ima vrjetno trenutno najbolše pnevmatike za osebna vozila. Poleg tega pa vidim da so celo cenejše, kot yokohama. Pri nas je cena za yokohamo zelo napihnjena in ni ravno konkurenčna pnevmatika.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a TOYOTA Sr jul 30, 2014 8:13 pm

jaz sem jih dobil za 106 € kos, tako da o kakšnih konkurenčnih gumah za ta denar ni smisla govoriti, ker jih ni...+ gume so odlične...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a Bat_zajla Sr jul 30, 2014 8:50 pm

TOYOTA je napisal/-a:jaz sem jih dobil za 106 € kos, tako da o kakšnih konkurenčnih gumah za ta denar ni smisla govoriti, ker jih ni...+ gume so odlične...


To niso gume za normalno uporabo. On išče gume za vsakdanjo uporabo in malo bolj športno vožnjo, kot sem razumel. Ne pa, da bo ob vsaki plohi letu iz ceste.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a nebivedu Če jul 31, 2014 6:23 am

Bat_zajla je napisal/-a:Nevem kje najdete yokohamo, če je pa na trgu toliko boljših pnevmatik.

Ko imaš enkrat yokohamo, vidiš, da so ostale pnevmatike:
1.) dražje
2.) par razredov slabše

Bat_zajla je napisal/-a: Continental ima vrjetno trenutno najbolše pnevmatike za osebna vozila. Poleg tega pa vidim da so celo cenejše, kot yokohama.

Yokohamo se kupuje pri uvozniku, pa dobiš dovolj popusta, da so cenejše kot contnental. Testom na netu pa ne zaupam toliko, da bi rekel, da so continental gume boljše.

Bat_zajla je napisal/-a:Pri nas je cena za yokohamo zelo napihnjena in ni ravno konkurenčna pnevmatika.

Napihnjena je zato, ker imajo prodajalci po en sam komplet, če bi jih vzeli 10, bi lahko dobili kaj popusta in bi ceno komot spustili.


Sam imam yokohamo zadnjih nekaj let na treh avtomobilih (na terencu, suvu in na imprezi). Na suvu in terencu imam All Terrain gumo (yokohama geolandar AT-S, ki se drži tako v mokrem kot v suhem in tako poleti kot pozimi (malo je takih gum, s katero se lahko iz triglava odpelješ v puščavo, pa se povsod dobro obnesejo), na imprezi pa S-drive in W-drive (2 kompleta - letne in zimske).
Je pa res, da več kot 30.000km z zimsko yokohamo za osebna vozila ne boš naredil. Postane trda in je za stran. (ampak to se dogaja tudi z dunlop in continental), z letno pa ni takih problemov.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a RedBaron Če jul 31, 2014 6:56 am

nebivedu je napisal/-a:
Je pa res, da več kot 30.000km z zimsko yokohamo za osebna vozila ne boš naredil. Postane trda in je za stran. (ampak to se dogaja tudi z dunlop in continental), z letno pa ni takih problemov.


Ravno to pove, da ni vrhunska guma... Če bi bila špica guma, ne bi postala trda, ampak bi jo prej pobralo (kot recimo conti).

Sem imel pred leti yokohamo c.drive na passatu - pa kaj naj rečem, ni slaba guma, sploh ne!! Ampak da bi bla pa nekaj super oh in sploh nad vsemi drugimi... to pa spet ne!!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a nebivedu Če jul 31, 2014 8:36 am

RedBaron je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:
Je pa res, da več kot 30.000km z zimsko yokohamo za osebna vozila ne boš naredil. Postane trda in je za stran. (ampak to se dogaja tudi z dunlop in continental), z letno pa ni takih problemov.


Ravno to pove, da ni vrhunska guma... Če bi bila špica guma, ne bi postala trda, ampak bi jo prej pobralo (kot recimo conti).

Sem imel pred leti yokohamo c.drive na passatu - pa kaj naj rečem, ni slaba guma, sploh ne!! Ampak da bi bla pa nekaj super oh in sploh nad vsemi drugimi... to pa spet ne!!


Sej jo pobere v 30.000km, samo potem pa še trda rata.

Sam se največ vozim z yokohama ATS gumo, pa do sedaj še nisem imel problemov ne na snegu ne na mokrem, pa je celoletna guma. Tudi v ovinkih drži odlično, pa imam 80 višino gume.
S primerljivimi gumami iste dimenzije sem se skozi ovinke na mokrem bočno peljal.

Yokohama ima ogromno silice v gumah in to se pozna.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a TOYOTA Če jul 31, 2014 8:41 am

Bat_zajla je napisal/-a:
TOYOTA je napisal/-a:jaz sem jih dobil za 106 € kos, tako da o kakšnih konkurenčnih gumah za ta denar ni smisla govoriti, ker jih ni...+ gume so odlične...


To niso gume za normalno uporabo. On išče gume za vsakdanjo uporabo in malo bolj športno vožnjo, kot sem razumel. Ne pa, da bo ob vsaki plohi letu iz ceste.


čudno. očitno pač ne znaš ti voziti v dežju, jaz s temi gumami nikoli nisem letel iz ceste, pa ne vozim počasi....pa jih vozim 3 leta...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a HONDAsek Če jul 31, 2014 1:21 pm

Fantje vzel bom yokohamo, pa konec debate, ker so mi napram ostalim (ja ogromno sem že menjal gum - tudi conti, michelin, bridgestone,..) najmanj razočarale, oz. z drugimi besedami, so mi najboljše kar sem jih vozil. Edina dilema je v tem katere yokohame vzeti...
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a Bat_zajla Če jul 31, 2014 2:04 pm

TOYOTA je napisal/-a:
Bat_zajla je napisal/-a:
TOYOTA je napisal/-a:jaz sem jih dobil za 106 € kos, tako da o kakšnih konkurenčnih gumah za ta denar ni smisla govoriti, ker jih ni...+ gume so odlične...


To niso gume za normalno uporabo. On išče gume za vsakdanjo uporabo in malo bolj športno vožnjo, kot sem razumel. Ne pa, da bo ob vsaki plohi letu iz ceste.


čudno. očitno pač ne znaš ti voziti v dežju, jaz s temi gumami nikoli nisem letel iz ceste, pa ne vozim počasi....pa jih vozim 3 leta...


Lahko je cesta mokra, ampak ko boš imel stoječo vodo na cesti, bo pa hudič. Če že pogledaš kakšen je profil in da nima skoraj nič odtočnih kanalov, ti je lahko jasno, da to ni guma, ki je primerna za v dež. Na avtocesti, ko bo ploha vrjetno kar glisiraš po cesti. Tudi če greš malo brat kaj uporabniki teh gum pravijo za to gumo v primeru stoječe vode, ti je vse jasno. Ti zaradi mene vozi tako gumo, jaz je nebi.
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a HONDAsek Če jul 31, 2014 2:32 pm

Bat_zajla je napisal/-a:Lahko je cesta mokra, ampak ko boš imel stoječo vodo na cesti, bo pa hudič. Če že pogledaš kakšen je profil in da nima skoraj nič odtočnih kanalov, ti je lahko jasno, da to ni guma, ki je primerna za v dež. Na avtocesti, ko bo ploha vrjetno kar glisiraš po cesti. Tudi če greš malo brat kaj uporabniki teh gum pravijo za to gumo v primeru stoječe vode, ti je vse jasno. Ti zaradi mene vozi tako gumo, jaz je nebi.


A niso "ravni" kanali za vodo :?:

Slika
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a Bat_zajla Če jul 31, 2014 2:58 pm

To je zadeva katero on omenja:

Slika
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a HONDAsek Če jul 31, 2014 4:31 pm

Kje je kdo omenjal AD08 gumo? To je spet guma za sebe, to je podobno kot R888, KU39, ipd. ne metat takšnih gum v koš "za normalne cestne gume"...
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Dilema yokohama

Napisal/-a Bat_zajla Če jul 31, 2014 5:37 pm

HONDAsek je napisal/-a:Kje je kdo omenjal AD08 gumo? To je spet guma za sebe, to je podobno kot R888, KU39, ipd. ne metat takšnih gum v koš "za normalne cestne gume"...


Ja poglej post od TOYOTA....
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov