yomo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne apr 21, 2013 6:11 pm

gume aeolus

Napisal/-a yomo Pe okt 17, 2014 7:52 pm

Pozdravljeni!
Ali ima kdo izkušnje z letnimi gumami aeolus? Meni čisto neznana znamka so pa cenovno ugodne v dimenziji 17col. v upanju na vaša mnenja vas lepo pozdravljam.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: gume aeolus

Napisal/-a pskoda Pe okt 17, 2014 7:55 pm

Jaz jih nisem probal oz sploh slišal nisem za njih, ampak če praviš da so poceni so 99,9% zanič sploh po mokrem
Lp
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: gume aeolus

Napisal/-a Bat_zajla Pe okt 17, 2014 8:08 pm

Ta znamka je bolj znana v tovornem programu. Gre se za kitajskega proizvajalca, ki lahko konkurira samo s ceno, kvaliteta pa je bolj na dnu.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: gume aeolus

Napisal/-a esem Pe okt 17, 2014 8:10 pm

Drselo ti bo z njimi še bolj, kot ti je zdrsnilo pri odpiranju teme v Splošni debati. Le zakaj v splošni?
sem prestavil
 
Uporabniški avatar
Ricky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr jul 14, 2010 9:13 am
Kraj: Tolmin

Re: gume aeolus

Napisal/-a Ricky Po okt 20, 2014 9:34 pm

Pozravljen. Jaz ti lahko iz prve roke povem,da so gume odlicne za svojo ceno. Tukaj se pac oglasajo nekateri,ki te gume niso niti videli,kaj sele vozili.... Jaz jih vozim ze komplet celo letno sezono in nimam kaj reci cez njih. Grip v suhem je odlicen in tudi v mokrem so zelo dobre. Probaval sem tudi aquaplaning in guma lepo spodrine vodo in avto ne zaplava. Tudi obraba je uredu. Ce bi na gumo dal napis katere bolj priznane znamke,verjetno nebi nihce izvedel,da je to kitajska guma... Jaz osebno jo priporocam,odlocil se vos pa sam...Vozim pa jih na Mondeo-tu 2.0tdci v dimenziji 225/45/17. So pa medel Aeolus AU01 steering ace.....
Pa LP
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: gume aeolus

Napisal/-a INFINITI Po okt 20, 2014 10:40 pm

Aeolus doesn’t plan to be just another entry-level Chinese brand for American drivers. Leverington said there are plenty of those available, and Aeolus’ earned quality reputation gives it a distinct advantage to a position as a “global value leader.”

While Aeolus has no consumer tire track record, the tiremaker has earned countless quality certifications and awards, including ISO9001 quality management certification, and a strong reputation in Europe. Looking forward, Leverington said the plan is to grow Aeolus into a strong top Tier 3 or low Tier 2 tire, putting them toe-to-toe with Nexen, Falken, Maxxis and Nitto.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: gume aeolus

Napisal/-a pskoda To okt 21, 2014 10:03 am

Ricky je napisal/-a:Pozravljen. Jaz ti lahko iz prve roke povem,da so gume odlicne za svojo ceno. Tukaj se pac oglasajo nekateri,ki te gume niso niti videli,kaj sele vozili.... Jaz jih vozim ze komplet celo letno sezono in nimam kaj reci cez njih. Grip v suhem je odlicen in tudi v mokrem so zelo dobre. Probaval sem tudi aquaplaning in guma lepo spodrine vodo in avto ne zaplava. Tudi obraba je uredu. Ce bi na gumo dal napis katere bolj priznane znamke,verjetno nebi nihce izvedel,da je to kitajska guma... Jaz osebno jo priporocam,odlocil se vos pa sam...Vozim pa jih na Mondeo-tu 2.0tdci v dimenziji 225/45/17. So pa medel Aeolus AU01 steering ace.....
Pa LP


Dobra guma je Bridgestone, Conti, Michelin, Pirreli (tudi sodelujejo v špotu f1, motociklih, itd in imajo iskušnje) in še mogoče katera potem se pa konča in so še samo slabe in najslabše zato zelo dvomim, da si imel kdaj dobro gumo. Že recimo Toyo T1R ki je znana guma je kar dobra guma, ampak samo do polovice potem se občutno poslabša kaj šele eno kitajsko sranje.

Osebno imam raje 16" oz 15" in dobro gumo kot pa 17" in Star Performer, Nankang, Cooper, Aeolus in podobne gume montirane
Lp
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: gume aeolus

Napisal/-a Scorp84 To okt 21, 2014 10:12 am

Sicer znamka, ki razvija gume za dirke, ima malo veze s tehnologijo za cestno uporabo. Edino to, da se reklamirajo. Tako, da je tukaj veliko znamk konkurencnih, ki ne sodelujejo v sportnem programu, so pa odlicni v normalni uporabi.
Glede na to, da se gume kupujejo na 4-5 leta, se pa lahko zbere 250-300 evrov in kupi dobro gumo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: gume aeolus

Napisal/-a pskoda To okt 21, 2014 10:18 am

Scorp84 je napisal/-a:Sicer znamka, ki razvija gume za dirke, ima malo veze s tehnologijo za cestno uporabo. Edino to, da se reklamirajo. Tako, da je tukaj veliko znamk konkurencnih, ki ne sodelujejo v sportnem programu, so pa odlicni v normalni uporabi.
Glede na to, da se gume kupujejo na 4-5 leta, se pa lahko zbere 250-300 evrov in kupi dobro gumo.


Oh pa zelo ima veze ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: gume aeolus

Napisal/-a Daedalus To okt 21, 2014 10:33 am

INFINITI je napisal/-a:Aeolus doesn’t plan to be just another entry-level Chinese brand for American drivers. Leverington said there are plenty of those available, and Aeolus’ earned quality reputation gives it a distinct advantage to a position as a “global value leader.”

While Aeolus has no consumer tire track record, the tiremaker has earned countless quality certifications and awards, including ISO9001 quality management certification, and a strong reputation in Europe. Looking forward, Leverington said the plan is to grow Aeolus into a strong top Tier 3 or low Tier 2 tire, putting them toe-to-toe with Nexen, Falken, Maxxis and Nitto.


Hehe, torej niso ŠE na nivoju teh znamk. Ja, potem ni dosti vredna. :)

pskoda je napisal/-a:
Scorp84 je napisal/-a:Sicer znamka, ki razvija gume za dirke, ima malo veze s tehnologijo za cestno uporabo. Edino to, da se reklamirajo. Tako, da je tukaj veliko znamk konkurencnih, ki ne sodelujejo v sportnem programu, so pa odlicni v normalni uporabi.
Glede na to, da se gume kupujejo na 4-5 leta, se pa lahko zbere 250-300 evrov in kupi dobro gumo.


Oh pa zelo ima veze ;)


Mah, kaj pa vem, pomoje prej nima veze kot ima. A niso Cooper, Avon in podobne top izbira v marsikateri panogi avto-moto športa? Pa niso dosti vredne na cesti, razen na topli in suhi cesti, seveda.

Oz. tako bom rekel: ima veze, ker avtošport je super reklama, kar pomeni boljšo prodajo in več denarja za razvoj. Ampak še vedno je vse odvisno od firme, da se v ta razvoj odloči vlagati (in na pravilen način). Ne bi pa jaz na podlagi tega delal nekih splošnih zaključkov...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: gume aeolus

Napisal/-a ban To okt 21, 2014 10:40 am

Verjetno je tudi razlika, kje se taka guma vozi. Po moje ni vseeno ali jo vozi nekdo ki je iz Kranja, Štokholma ali pa vročih Aten.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: gume aeolus

Napisal/-a Daedalus To okt 21, 2014 10:59 am

ban je napisal/-a:Verjetno je tudi razlika, kje se taka guma vozi. Po moje ni vseeno ali jo vozi nekdo ki je iz Kranja, Štokholma ali pa vročih Aten.


Definitivno. Skupni imenovalec teh gum je, da so dobre v toplem in suhem vremenu.
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: gume aeolus

Napisal/-a Scorp84 To okt 21, 2014 11:09 am

Ne vem kake veze imajo, ampak dirkaske gume morajo doseci delovno temperaturo za optimalno delovanje, pa nimajo profila, pa obraba je vecja zaradi oprijema in se bi lahko nasteval. Cestne gume so pa s profili in po samem namenu, ne vidim nobene povezave z dirkasko gumo. Ce cestno gumo zacnes voziti po dirkaliscu in seveda, da mas imas veliko kw, bi ti cestno gumo hitro pobralo.
 
Uporabniški avatar
Ricky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr jul 14, 2010 9:13 am
Kraj: Tolmin

Re: gume aeolus

Napisal/-a Ricky To okt 21, 2014 7:51 pm

pskoda je napisal/-a:Dobra guma je Bridgestone, Conti, Michelin, Pirreli (tudi sodelujejo v špotu f1, motociklih, itd in imajo iskušnje) in še mogoče katera potem se pa konča in so še samo slabe in najslabše zato zelo dvomim, da si imel kdaj dobro gumo. Že recimo Toyo T1R ki je znana guma je kar dobra guma, ampak samo do polovice potem se občutno poslabša kaj šele eno kitajsko sranje.

Osebno imam raje 16" oz 15" in dobro gumo kot pa 17" in Star Performer, Nankang, Cooper, Aeolus in podobne gume montirane

A dej nehi... Sem prevozil verjetno več gum kot ti... Od vseh premium znamk ne vem če katere nisem. Tko da ne mi s tem,da nisem imel dobre gume.


Kar se pa tiče znamke Aeolus,je prisotna na trgu že od leta 1965 in verjetno nekaj že znajo... Res da so v večini izdelovali gume za gospodarska vozila in tovorna,ker so zelo priznani. Zdaj pa so začeli delat še za osebna vozila....
http://www.aeolus-tyre.com/En/about.asp?id=11

http://www.tirereview.com/aeolus-plans-passenger-radial-launch-in-u-s/

http://www.tirereview.com/aeolus-and-alliance-set-to-expand-with-green-production-enhanced-products/

in še en video :

https://www.youtube.com/watch?v=azSz7HlhGCU
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: gume aeolus

Napisal/-a pskoda To okt 21, 2014 8:03 pm

Jaz tukaj nimam kaj več napisat ker sem že kar mislim razen to, da za gospodarska vozila so vse dobre gume in video kjer sami sebe hvalijo so pri vseh isti. Moja mami je več gum zamenjala kot jaz in nima pojma o njih tudi goodyear je naredil prvo gumo in ne pomeni, da jo zna samo on nardit ;)

Ti mi pokaži en test od priznanih ljudi oz firm kjer testirajo gume npr. od auto bilda če jo oni priporočajo oz je dobila 5 zvezdic potem ti verjamem, da je dobra in vzamem vse nazaj

ps.: že med premium znamkami gum so kar velike razlike kot npr. bmw in kia nista za brezveze toliko razlike v ceni
Lp
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov