Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Letne gume Ford S-max

Napisal/-a RedBaron So dec 20, 2014 8:44 am

Pozdravljeni!

Spomladi bom potreboval nove letne gume za S-maxa, v dimenziji 215/60/16 95H.

Z avtom se načeloma vozi "normalno", ko pa sem sam, pa kak ovinek odpeljem tudi bolj ostro.

S-max je kar "neusmiljen" do gum (velika obraba), tako da gum z veliko obrabo ravno ne bi jemal... ampak vseeno bi rad neko solidno obnašanje v mokrem!

Najbolj kolebam med:

Michelin energy saver+
Pirelli P7 ecoimpact (BLUE ni v tej dimenziji)
Dunlop Blue response


Pri michelinu me pritegne majhna obraba, nizek kotalni upor, dobre lastnosti na suhem, odbije pa me (na testih) konkretno slabše lastnosti v mokrem (kljub oznaki A za mokro).

OStali dve sta boljši pri oprijemu, a slabši kar se tiče obrabe.. Dunlop fast response sem imel prejšnje 2.5 sezoni (to je cca 30 kkm na letnih gumah - pa so bile res čisto na koncu) in načeloma sem bil zadovoljen, edino zavorna pot ni ravno vrhunska...

Rad bi izvedel, ali je energy saver (v praksi) res toliko slabši v mokrem in kako se guma obnaša na težjih avtih (prazen s-max ima okoli 1.8t, torej ko ga malo naložiš si takoj na 2t ali čez)?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Letne gume Ford S-max

Napisal/-a RedBaron Če jan 08, 2015 3:59 pm

Evo, sem dobil gume... vzel sem Hankook Kinergy ECO K425.

Guma sploh ni bila v ožjem izboru, ampak ker sem jih dobil res ugodno (250€/komplet na mimovrste) in ker so bile na testih dobro ocenjene (ADAC zelo priporočljivo in AutoBild "GUT"), sem se odločil za njih. Upam da se bodo dobro obnesle.

Sicer bi raje imel kakšno premium znamko, ampak časi niso rožnati... in če lahko dobim (upam) dobre gume pol ceneje....

Na otip delujejo kompaktno in prožno, so made in hungary... pa tudi na autoexpress hvalijoi hankook, da so se v zadnjih letih zelo popravili in da delajo dobre gume.

V glavnem, bomo videli kako se bodo obnašale :vrum
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov