hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a hahehihoh Sr mar 25, 2015 10:30 pm

S tem da je Goodyear šrot se ne morem strinjati. Na enem avtu sem imel zimske Goodyear UG8, na drugem pa Michelin Alpin A4 in je Goodyear neprimerljivo boljši. Kar se letnih tiče ne vem.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a DePalmo Pe mar 27, 2015 8:57 am

peroRS je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:Osebno sem nad Goodyearom razočaran ker sem tudi jaz vzel (dve leti nazaj) top gume in se nisem počutil varnega v ovinkih, tako da Goodyear zame ni top in zato jih tudi prodajam..


A nimaš ti goodyear efficientgrip? Med to pa assymetric je ogromna razlika. Prva je daleč od top gume.


Res je, imam EfficientGrip Performance. Po testu in po ceni sem smatral da paše v top klaso, nisem pa tega raziskoval v detajle. Kolikor se drži, bi se mi avto isto držal s kako Kumho.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a hahehihoh So apr 04, 2015 7:57 pm

Evo, 15 dni in 1.000 prevoženih kilometrov z novimi Dunlop Fastresponse gumami.

Lahko napišem samo, da slabših letnih gum po mokrem še nisem imel. 4 leta stare zimske Michelin z malo profila so bolje držale cesto v mokrem. V glavnem, prvič in zadnjič Dunlop. Za letne samo še Continental, Goodyear in Michelin.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a maniaxxx So apr 04, 2015 8:08 pm

Hmmm, pa ti veš da je fastresponse star model gume? Jaz imam v tej dimenziji sportblu response pa so v dežju res super...sicer pa ja, goodyear je ŠROT, dunlop pa tudi ni ravno zakon, čeprav so po dežju res dobre( vsaj ta model, sport maxx je bil katastrofa totalna ) imajo druge slabosti, ( zdaj jih imam gor ker sem jih dobil na avtu, kupil jih ne bi nikoli )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a peroRS So apr 04, 2015 8:13 pm

Fastresponse je mel brat na avtu leta 2007, toliko o starosti :D
Tudi blueresponse je srednji cenovni razred, tako, da čudežev ni za pričakovati ;)

Škoda, ker nisem imel možnosti sprobati Sportmaxx RT. Po le prevoženih 500km so šle stran, ker sem menjal feltne.

Goodyear šrot.....boš šel enkrat z mano en krog z assymetric pa da vidimo. Če preživiva so dobre, če ne, ti dam za prav :mrgreen:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a maniaxxx So apr 04, 2015 8:15 pm

peroRS je napisal/-a:Fastresponse je mel brat na avtu leta 2007, toliko o starosti :D
Tudi blueresponse je srednji cenovni razred, tako, da čudežev ni za pričakovati ;)

Škoda, ker nisem imel možnosti sprobati Sportmaxx RT. Po le prevoženih 500km so šle stran, ker sem menjal feltne.


Jah v 205 55 16 nekih gum niti ni za dobit, sport BR je pač eko, to je danes IN... :twisted:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a peroRS So apr 04, 2015 8:20 pm

Une Sportmaxx RT dobiš tudi v tej dimenziji, spadajo pa med "top" gume.
Ne vem tudi kakšne so Bridgestone potenza adrenalin re002.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a maniaxxx So apr 04, 2015 8:53 pm

Te sem dobil na avtu, nove namontirane....par let nazaj bi jih prodal in šel kupovat druge (kot sem naredil na mazdi ), zdaj sem pametnejši ( ali starejši oops oops ). Sicer pa dunlop itak ne bi kupil, ker mi niso všeč, prav tako goodyear ipd....ubistvu mam čuden izbor gum, način moje vožnje pa poznaš :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a peroRS So apr 04, 2015 9:03 pm

Starejši ja, jz tud. :mrgreen: Vsaka guma mi je že glasna, trda in neudobna oops

Kar me moti pri teh novejših gumah, da pri večini ko gre profil proti koncu že žice ven pogledajo, naenkrat brez predhodnih znakov :huh:
j*** mast, da se to včasih ni dogajalo, pa smo precej bolj gonili avte :roll:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a maniaxxx So apr 04, 2015 9:17 pm

Pol jleta name drugač vplivajo :mrgreen: men je vsaka guma pretiha premehka in premal prime :mrgreen: , podobno mi je pri zavorah, vse so mi prešvoh...


Kako je z žicami pa ne bi vedel...še nisem imel gume tako dolgo, je pa res da je zadnje čase vse bolj soft...tudi avti, vse gre samo na čimveč ekrančkov ipd....ni več ultimate driving pleasure...brez zazanavanja prehoda na drug pas.... :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a hahehihoh So apr 04, 2015 10:40 pm

maniaxxx je napisal/-a:Hmmm, pa ti veš da je fastresponse star model gume?

Vem, verjetno so novejši modeli boljši, pa vendar.

Glede starosti pnevmatike, je DOT 3714 tako da so v bistvu sveže.

To bom zvozil 2-3 sezone, kolikor bodo pač OK (čeprav že zdaj niso), potem pa sigurno kaj boljšega. Pa navadil se bom,da zimske dam gor oktobrain dol maja. Ker bom zimske vzel neke konkretne! :D
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a ~toMmy~ Ne apr 05, 2015 7:59 am

maniaxxx je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:Fastresponse je mel brat na avtu leta 2007, toliko o starosti :D
Tudi blueresponse je srednji cenovni razred, tako, da čudežev ni za pričakovati ;)

Škoda, ker nisem imel možnosti sprobati Sportmaxx RT. Po le prevoženih 500km so šle stran, ker sem menjal feltne.


Jah v 205 55 16 nekih gum niti ni za dobit, sport BR je pač eko, to je danes IN... :twisted:


Jaz sem po nekaj eksperimentiranja pristal nazaj na Turanzi ER300 Ecopia in bi se jih v tej dimenziji znal držat, dokler jih mislijo delat (baje so jih zaradi povpraševanja vrnili v proizvodnjo). "Old school" guma s čvrstimi bočnicami, zaščitnim robom, ne zvija se in ni se ti treba sekirat, da bo pobralo 3mm profila, če par ovinkov prevoziš malo hitreje, pa vsaj vem, da ne bodo tresle... nikoli.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a peroRS Ne apr 05, 2015 9:57 am

~toMmy~ je napisal/-a:nazaj na Turanzi ER300 Ecopia


Jaz sem imel na Octavii 1.6TDI navadne ER300. Na začetku so bile super. Ko pa je padel profil pod polovico, se je začel avto zelo čudno obnašati ("plavanje"), da sem šel celo reklamirat na servis, da je nekaj narobe s podvozjem. Ker je bil ravno čas za zimske gume, sem jih zamenjal in "plavanje" je izginilo. Nato sem itak zamenjal avto, sicer bi šle ER300 zagotovo dol. ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a maniaxxx Ne apr 05, 2015 4:10 pm

Ne vem, bridgestone nisem vozil od "slavne" potenze re720 več let nazaj in takrat sem bil razočaran...ubistvu niti ne vem kaj bi kupil če bi zdaj kupoval v tej dimenziji...mogoče bi spet vredestein nabavil, čeprav me mika probat še kaj drugega
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a ~toMmy~ Po apr 06, 2015 2:51 am

peroRS je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:nazaj na Turanzi ER300 Ecopia


Jaz sem imel na Octavii 1.6TDI navadne ER300. Na začetku so bile super. Ko pa je padel profil pod polovico, se je začel avto zelo čudno obnašati ("plavanje"), da sem šel celo reklamirat na servis, da je nekaj narobe s podvozjem. Ker je bil ravno čas za zimske gume, sem jih zamenjal in "plavanje" je izginilo. Nato sem itak zamenjal avto, sicer bi šle ER300 zagotovo dol. ;)


Zanimivo, jaz sem pa tudi na Octavii (že tretji avto s temi gumami) zelo zadovoljen, tudi prva vgradnja, obrabljene brez pripomb.

Ne vem no, novejši modeli so večinoma vse bolj tanki, balonasti, mehki, ... minilo me je preizkušanje drugih gum, dokler so te v prodaji, sploh ko prebiram še izkušnje ostalih.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a EX-B Po apr 06, 2015 1:17 pm

ER300 so res Gume z velikim G.. Sem zvozil par kompletov na prejsnjem avtu, mi sploh ni bilo da bi probaval kaj drugega ko sem enkrat imel te na avtu :) Tudi jaz nisem imel problemov z njimi ko so bile obrabljene, nasprotno, so se mi zdele odlicne do konca in po zamenjavi z novimi ni bilo konkretne razlike, razen seveda v luzah, kjer sem z obrabljenimi zacel plavat. Isto z legendarnimi RE720, se vedno mi ni jasno zakaj so te gume nehali delat. No, trenutno imam na avtu RE050A in so tudi pricakovano tipicne Bridgestonke, trde bocnice, natancne, predvidljive, odlicne.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a Kleemen Po apr 06, 2015 1:45 pm

Bom kar tukaj vprašal.. Kupujem nove letne pnevmatike za naslednjih par let in zanima me najbolj primeren nakup za tam okrog 80eur komad mere 195/45/16? Če ne dobim nič boljšega vzamem Bridgestone Turanza..
 
Uporabniški avatar
mistervegas
Uporabnik
 
Prispevkov: 863
Pridružen: Sr sep 15, 2004 12:45 am
Kraj: Ptuj, okolica

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a mistervegas Sr apr 08, 2015 3:51 pm

Kleemen je napisal/-a:Bom kar tukaj vprašal.. Kupujem nove letne pnevmatike za naslednjih par let in zanima me najbolj primeren nakup za tam okrog 80eur komad mere 195/45/16? Če ne dobim nič boljšega vzamem Bridgestone Turanza..



https://www.euroton.si/avtodeli/letne-g ... tersearch=
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a nejc1 Sr apr 08, 2015 10:01 pm

So na gumax-u po večini cenejše + dostava je zastonj...
Sam bi drugače pogledal še za npr. Uniroyal RainSport 3 ali Michelin Pilot Sport 3, sigurno pa tudi z Bridgestonom ne boš falil...
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Re: Test letnih pnevmatik 2015

Napisal/-a Kleemen Če apr 16, 2015 6:22 pm

nejc1 je napisal/-a:So na gumax-u po večini cenejše + dostava je zastonj...
Sam bi drugače pogledal še za npr. Uniroyal RainSport 3 ali Michelin Pilot Sport 3, sigurno pa tudi z Bridgestonom ne boš falil...


Možno.. Ampak vidim da nimajo Bridgestonk..
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov