xninox
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne okt 04, 2009 4:09 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a xninox Ne dec 06, 2015 6:48 am

Chan kako kaj z crossclimate gumo? Jo priporočaš za nekoga ki dela 10kkm na leto (jaz)? Ne vem ali naj kupim celoletno GY vector/michelin cc ali pa imam letne in zimske, glede na to da mi guma prej postane stara preden dol zbrusim profil ... hmm Predlogi? iščem pa 17col.

Lp
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a chan Po dec 07, 2015 9:09 am

Pri omenjeni kilometrini brez težav priporočam omenjeno Cross Climate pnevmatiko, katero tudi sam preizkušam zadnjih par mesecev (od junija dalje) in me do sedaj še ni razočarala.

Medtem, ko se je v poletnih mesecih izkazala s solidnimi lastnostmi, pri čemer sem še najbolj cenil dober oprijem in vodljivost na mokri podlagi, sem sedaj z velikim zanimanjem čakal na morebitni prvi sneg ... ter ga tudi dočakal pred 14 dnevi :mrgreen: V višje ležečih legah me je tako pričakalo cca. 10 cm svežega snega na cestišču, pri čemer se je CC izkazala za dovolj suvereno (a za odtenek slabše kot klasična zimska pnevmatika). Resda moram ob tem priznati, da so pnevmatike nameščene na vozilo s 4x4 pogonom, a je bilo speljevanje v zasnežen klanec bistveno bolj suvereno, kot pri kakšnih SUV celoletnih pnevmatikah (z označbo M+S), katere sem že do sedaj preizkušal v snegu (Pirelli Scorpion Verde All Season SUV, Goodyear Ultragrip SUV, Bridgestone Dueller HP) in so v zimski uporabi pri marsikaterem lastniku sodobnih SUV. CC se je sicer tudi kasneje izkazala brez omembe vrednih pripomb na plundrastem cestišču (dobra trakcija, občutek sigurnosti med zaviralnimi manevri).

Michelinova celoletna pnevmatika bi tako lahko zadovoljila marsikaterega voznika, ki ne dela večjega števila km na letni ravni in se zgolj redkoma srečuje z zasneženim in plundrastim cestiščem ter dela večje število km v mestu. Vsi ostali, ki pa se večkrat znajdejo v zimskih razmerah, pa naj pozimi le nataknejo kvalitetne zimske pnevmatike!
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a matejxx Po dec 07, 2015 10:31 am

chan je napisal/-a:Pri omenjeni kilometrini brez težav priporočam omenjeno Cross Climate pnevmatiko, katero tudi sam preizkušam zadnjih par mesecev (od junija dalje) in me do sedaj še ni razočarala.

Medtem, ko se je v poletnih mesecih izkazala s solidnimi lastnostmi, pri čemer sem še najbolj cenil dober oprijem in vodljivost na mokri podlagi, sem sedaj z velikim zanimanjem čakal na morebitni prvi sneg ... ter ga tudi dočakal pred 14 dnevi :mrgreen: V višje ležečih legah me je tako pričakalo cca. 10 cm svežega snega na cestišču, pri čemer se je CC izkazala za dovolj suvereno (a za odtenek slabše kot klasična zimska pnevmatika). Resda moram ob tem priznati, da so pnevmatike nameščene na vozilo s 4x4 pogonom, a je bilo speljevanje v zasnežen klanec bistveno bolj suvereno, kot pri kakšnih SUV celoletnih pnevmatikah (z označbo M+S), katere sem že do sedaj preizkušal v snegu (Pirelli Scorpion Verde All Season SUV, Goodyear Ultragrip SUV, Bridgestone Dueller HP) in so v zimski uporabi pri marsikaterem lastniku sodobnih SUV. CC se je sicer tudi kasneje izkazala brez omembe vrednih pripomb na plundrastem cestišču (dobra trakcija, občutek sigurnosti med zaviralnimi manevri).

Michelinova celoletna pnevmatika bi tako lahko zadovoljila marsikaterega voznika, ki ne dela večjega števila km na letni ravni in se zgolj redkoma srečuje z zasneženim in plundrastim cestiščem ter dela večje število km v mestu. Vsi ostali, ki pa se večkrat znajdejo v zimskih razmerah, pa naj pozimi le nataknejo kvalitetne zimske pnevmatike!


chan, kaj potem praviš, da se lahko s temi gumami pelješ tudi po snegu? Ker še v tvoji temi (test pnevmatik) je prilepljen en video, teh gum na snegu. Pa se tam avto komaj premakne.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a xxl Po dec 07, 2015 10:39 am

Pri Kadjaru X-mod dobim GY 4season.Kaj naj zdaj?Tukaj pri nas zna zapast kar nekaj cm,ampak že drugi,tretji dan zrihtajo ceste,da so kopne.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a chan Po dec 07, 2015 11:14 am

@matejxx: res je, z omenjeno gumo se da brez težav peljati po zasneženi cesti - na plundrastem cestišču tudi brez kakršnegakoli neprijetnega zanašanja, ki bi ga sicer znal doživeti že s prej omenjenimi SUV celoletnimi pnevmatikami (pred leti že imel nič kaj zabavno izkušnjo z Bridgestone Dueller). Malce težav sem imel zgolj pri speljevanju na malce bolj strmem zasneženem klancu, kjer se je še najbolj opazila razlika s klasično zimsko pnevmatiko. Resda pa je potrebno vedeti, da gre zaenkrat še za dokaj nove pnevmatike, lastnosti pa se znajo verjetno drastično spremeniti po kakšnih dveh letih redne celoletne uporabe.

@xxl: sam sicer poznam kar nekaj lastnikov SUV vozil (tudi v bolj hribovskih predelih), ki uporabljajo celoletne pnevmatike tudi pozimi. Resda gre za bolj kompromisno rešitev, a jim očitno zadošča. Goodyear-ova nova 4season pnevmatika se je sicer na zadnjem AutoBild testu izkazala za najboljšo v tem razredu in je bila po točkovanju pred Michelin-ovo.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Spectre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:36 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a Spectre Po dec 07, 2015 2:14 pm

Chan je cross climate dosti trda bočnica? Mogoče bi jo kupil...
Imam Michelin energy saver + in to ima bočnico tako mehko da lahko prst notri porineš kot pri gumi na biciklu(pa imam gume na 2,5 bara). Na ovinkih pa avto kar plava, nobenega oprijema. Za mene ko vozim počasi je že vredu ker je malo manjša poraba, ampak ni to to.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a chan Po dec 07, 2015 2:50 pm

Če jo primerjam s Continentalovo Ecocontact 5 (ki je verjetno dokaj primerljiva Michelinovi "eko" pnevmatiki Energy Saver), katere sem imel pred tem na vozilu, ima za odtenek trše bočnice.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
xninox
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne okt 04, 2009 4:09 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a xninox Po dec 07, 2015 5:26 pm

No, za tiste ki smo v snežnih dneh v gorah le takrat ko gremo smučat, pa je dovolj da imaš s sabo tiste najlonske "ketne", če se slučajno celoletna preveč vrti :)

kot kaže se bom na koncu odločal vem michelin cc ali goodyear vector 4 seasons
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov