čara
Novinec

Kraj: SG

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a čara To nov 07, 2017 1:16 pm

Ja, saj mi je zgoraj že odgovoril, da če imaš dvojni komplet felgn, centriraš navadno prvič, potem po potrebi, če pa gumo iz felgn dol/gor vsako sezono pa vsakič centriraš.

Nekateri sicer priporočajo, da se vsakič centrirajo pred montažo, tudi če imaš dvojni komplet. Se še nisem toliko poglabljala v to, da bi vedela zakaj je vsakič smiselno, potrebno.

Uporabniški avatar
Firediver
Poznavalec foruma

Napisal/-a Firediver To nov 07, 2017 1:27 pm

Se dogaja, da tekom uporabe lahko nagaziš kak robnik ali udarno jamo, pa tudi kakšna utež ti lahko pade dol in ti začne tresti..če ni nič od tega, se ohrani centriranost oz. pravilneje zbalansiranost platišča z gumo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!

Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik

Kraj: Notranjska

Napisal/-a 4vale6 So nov 25, 2017 2:10 pm

UPDATE: CrossClimate sem kupil septembra 2016, po eni sezoni - v vseh letnih časih - brez pripomb (naredil 20.000km). Sedaj pa so se prvič pojavile slabosti. Ko so šle sedaj temperature pod 8 stopinj in je deževalo, je že opaziti občutno razliko v oprijemu na mokrem. Prej so bile res suverene, sedaj pa nisem več tako prepričan v njih :D . Vroče poletje je očitno pustilo svoj davek.
Aus liebe zum automobil...

mrtwelvetrees
Uporabnik

Napisal/-a mrtwelvetrees So nov 25, 2017 2:22 pm

Jaz bi reku da bolj kilometri.... ko bo pa še sneg zapadel boš pa je*al ježa na notranjskem :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?

Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik

Napisal/-a 4vale6 So nov 25, 2017 6:14 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Jaz bi reku da bolj kilometri.... ko bo pa še sneg zapadel boš pa je*al ježa na notranjskem :lol:

Ja bomo videli kaj bo... :lol: Dobro, da mam na drugem avtu nove zimske gume ;)

Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik

Napisal/-a 4vale6 Ne dec 31, 2017 10:26 am

V tem tednu sem ponovno dal gume na preizkušnjo. V zelo slabih zimskih razmerah, z mokrim snegom sem šel proti domu iz LJ čez Raktino.
Cesta ni bila splužena, oprijem sicer ni bil najboljši (bočni še kar OK), je pa šlo vseeno brez vklapljanja pogona na vse 4 kolesa. Po izkušnjah do sedaj, vseeno menim, da so te gume kar dober kompromis, še boljše bi bile za nekoga, ki bi se malo manj vozil kot jaz (in lahko v slabih razmerah recimo ne gre na pot). Zelo zanimiva primerjava bi bila, kako bi se obnesle klasične zimske gume če bi jih takole vozil celo leto...

Robi-77
Nov uporabnik

Napisal/-a Robi-77 Pe feb 09, 2018 11:55 am

Kolega je na novem P2008 dobil te gume. Prvo leto so šle super, letos jih je pa na začetku zimske zamenjal za "prave" zimske gume, ker niso bile več stabilne, še posebej po mokrem ne. Se pa vozi vsakodnevno Tržič-LJ.
Vrni se na Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov