Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma

Kraj: Brežice

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a sašo5 Ne mar 04, 2018 10:22 am

sonic je napisal/-a:
limas je napisal/-a:Drugače so za pismenega mestnega voznika popolnoma dovolj poletne gume in verige v prtljažniku.

Ne bi rekel. Sem včasih tudi jaz razmišljal v tej smeri, pa ni tako enostavno.........

točno; v kontra smer razmišljanje je v takem primeru bolj pravilno_torej celoletna bo za takega voznika idealen izbor
- je pa s tako gumo hitro konec, če si poleti pri +30 in več redno na AC........pride zima in se zgodi to kar je Peter napisal:
Točno to se meni dogaja: letos je 2. zima, ko jih imam gor in so obupne! Zdrsavajo na polno, sploh na tisti ledeni plundri zjutraj, če čez noč sneži in vmes plužijo ter rata taka ledena čofta.
Prvo leto (lani), ko sicer res ni bilo toliko snega, a sem jih vseeno sprobal v takih razmerah, so bile pa kar ok.
Tako da za več kot eno zimo niso.
Aja, v nezimskih razmerah so pa zelo dobre.

Gregor Humar
Nov uporabnik

Napisal/-a Gregor Humar Ne mar 04, 2018 5:49 pm

limas je napisal/-a:Celoletna naj se uporablja samo pozimi in ni razloga da ne bi zdržala več sezon, saj gre za premijsko znamko.
Zgoraj napisano mislim za tiste voznike, ki delajo veliko kilometrov.
Za mestne, nedeljske , kamp pavšaliste in dame v fičotih, pa je to najbolj racionalna rešitev za celo sezono. Ni razloga, da ne bi zdržala nekaj sezon.

Hja, če se grem pa že menjavo pnevmatik vsako pomlad in jesen, potem pa raje dam zimske gor za zime, ne?

IMHO je point celoletnih ravno to, da NE menjaš...

limas
Novinec

Napisal/-a limas Ne mar 04, 2018 7:09 pm

Če misliš voziti večji del zimske sezone pri +15C in jo polovico poradirati, jih pač namesti gor 15 novembra ali celo prej za vsak slučaj. Gor jih obdržiš do maja, saj nas Bog ne daj tudi takrat preseneti sneg. Ampak taka zimska guma bo za tistega, ki je več na cesti, nasednjo sezono veliko bolj neuporabna/obrabljena od vsake celoletne.
Ponovno preberi moje poste na temo, da boš razumel moje mnenje.
Predlog s/z
Predlog S postavljamo pred nezvenečene nezvočnike (p, f, t, s, š, c, č, k, h). Pred vsemi drugimi črkami stoji predlog Z.

matjazek
Novinec

Napisal/-a matjazek To apr 10, 2018 8:06 pm

Evo, se moja izkusnja.
kupil sem tele crossclimate plus verzijo. Zaenkrat imam ene 5000 km, vecinoma po avtocesti na dolge razdalje.
KAr sem opazil je to, da je avto postal neverjetno tih. Sedaj spet slisim veter okoli ogledal.
Glede zavornih poti in zdrsev pa upam, da nikoli ne bom tocno izvedel.
Zaenkrat sem zadovoljen, tako da gredo tudi na drugi avto.

LP
Slika
Vrni se na AKTUALNO: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov