čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a čara To nov 07, 2017 1:16 pm

Ja, saj mi je zgoraj že odgovoril, da če imaš dvojni komplet felgn, centriraš navadno prvič, potem po potrebi, če pa gumo iz felgn dol/gor vsako sezono pa vsakič centriraš.

Nekateri sicer priporočajo, da se vsakič centrirajo pred montažo, tudi če imaš dvojni komplet. Se še nisem toliko poglabljala v to, da bi vedela zakaj je vsakič smiselno, potrebno.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a Firediver To nov 07, 2017 1:27 pm

Se dogaja, da tekom uporabe lahko nagaziš kak robnik ali udarno jamo, pa tudi kakšna utež ti lahko pade dol in ti začne tresti..če ni nič od tega, se ohrani centriranost oz. pravilneje zbalansiranost platišča z gumo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a 4vale6 So nov 25, 2017 2:10 pm

UPDATE: CrossClimate sem kupil septembra 2016, po eni sezoni - v vseh letnih časih - brez pripomb (naredil 20.000km). Sedaj pa so se prvič pojavile slabosti. Ko so šle sedaj temperature pod 8 stopinj in je deževalo, je že opaziti občutno razliko v oprijemu na mokrem. Prej so bile res suverene, sedaj pa nisem več tako prepričan v njih :D . Vroče poletje je očitno pustilo svoj davek.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a mrtwelvetrees So nov 25, 2017 2:22 pm

Jaz bi reku da bolj kilometri.... ko bo pa še sneg zapadel boš pa je*al ježa na notranjskem :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a 4vale6 So nov 25, 2017 6:14 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Jaz bi reku da bolj kilometri.... ko bo pa še sneg zapadel boš pa je*al ježa na notranjskem :lol:


Ja bomo videli kaj bo... :lol: Dobro, da mam na drugem avtu nove zimske gume ;)
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a 4vale6 Ne dec 31, 2017 10:26 am

V tem tednu sem ponovno dal gume na preizkušnjo. V zelo slabih zimskih razmerah, z mokrim snegom sem šel proti domu iz LJ čez Raktino.
Cesta ni bila splužena, oprijem sicer ni bil najboljši (bočni še kar OK), je pa šlo vseeno brez vklapljanja pogona na vse 4 kolesa. Po izkušnjah do sedaj, vseeno menim, da so te gume kar dober kompromis, še boljše bi bile za nekoga, ki bi se malo manj vozil kot jaz (in lahko v slabih razmerah recimo ne gre na pot). Zelo zanimiva primerjava bi bila, kako bi se obnesle klasične zimske gume če bi jih takole vozil celo leto...
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a Robi-77 Pe feb 09, 2018 11:55 am

Kolega je na novem P2008 dobil te gume. Prvo leto so šle super, letos jih je pa na začetku zimske zamenjal za "prave" zimske gume, ker niso bile več stabilne, še posebej po mokrem ne. Se pa vozi vsakodnevno Tržič-LJ.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a sonic Pe mar 02, 2018 11:23 pm

Ko tole pišem, zunaj spet pridno pada sneg. Vendar mi je dobro hranjeni Robi Erjavec na Pop tv povedal, da se zimsko vreme poslavlja, enako obljubljajo napovedi različnih vremenarskih spletnih strani.
Zatorej lahko rečemo, da se bo zima (naposled) končala, s tem pa tudi nekakšen nenačrtovani test Cross Climate pnevmatik.

Ta zima je bila res od vraga - dolga, dostikrat snežena, zadnji teden tudi posebej intenzivno ledena. Z drugimi besedami, glede zimskih voznih razmer sem izkusil verjetno vse, kar lahko povprečen Ljubljančan pričakuje od zime.

In gume so naravnost odlične. Danes je narava pravzaprav priredila nekakšen veliki finale "testa" - zjutraj par cm suhega snega in 5 ali 6 stopinj pod ničlo, stanje šip na avtu je kazalo, da je pred jutranjim suhim sneženjem vmes očitno padal leden dež. Zapeljem na frišni sneg in se z obema pedaloma trudim zbuditi ABS ali traction control - ne gre, avto pelje kot po suhem. Popoldne leden dež, vozim normalno in niti enega problema. Fucking amazing.

Cross Climate so si za moje potrebe prislužile vseh 10 zvezdic. Tole je bil vsekakor eden boljših nakupov. Za nekoga v podobnem položaju je povsem nesmiselno kupiti kakšne druge gume - upam le, da ne bodo v naslednjih sezonah prehitro izgubile svojih lastnosti.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a RedBaron So mar 03, 2018 7:14 am

Nujno preglej zavore... ocitno ti ne primejo, ce na snegu ne mores sprozit ABS-a...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a DePalmo So mar 03, 2018 10:49 am

Lahko bi še pripisal podatek koliko so gume stare oz. kdaj si jih kupil.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a Ivan36 So mar 03, 2018 11:27 am

RedBaron je napisal/-a:Nujno preglej zavore... ocitno ti ne primejo, ce na snegu ne mores sprozit ABS-a...

Bi rekel ja ... bil sedaj 2x od doma dol po klancu ABS grabi do konca in tudi lepo drsim do glavne ceste, ko moram vstaviti vsaj 1 m pred glavno cesto :huh: Problem so tlakovci na asfaltu gume lepo grabijo :roll:
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a sonic So mar 03, 2018 3:18 pm

RedBaron je napisal/-a:Nujno preglej zavore... ocitno ti ne primejo, ce na snegu ne mores sprozit ABS-a...


Haha... bremze primejo tako kot je treba (ravno prejšnji teden bil na tehničnem zaradi registracije).

Seveda sem malo pretiraval, oziroma je šlo za vožnjo znotraj blokovskega naselja, kjer itak ne moreš divjati. Se je pa pri teh malih hitrostih avto ustavil takoj, brez zdrsovanja.


@DePalmo: kot sem v tej temi takrat tudi napisal, kupljene in montirane so bile konec oktobra/začetek novembra 2017, so pa tudi glede izdelave precej frišne.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a limas So mar 03, 2018 4:10 pm

Mišlenove celoletne gume so za pohvalo. Priporočam jih tudi vsem ljubljančanom, ki se bojijo nekaj snežink na cesti in pavšalistom v istrskih kampih, ki sredi poletja strašijo z zimskimi gumami.
Drugače so za pismenega mestnega voznika popolnoma dovolj poletne gume in verige v prtljažniku.
Mnoge zime sem spravil s poletnimi gumami na relacijskih vožnjah.
Letošnjo zimo sem iz radovednosti preizkusil gudjerove celoletne gume, ki so malenkost slabše od mišlenovih. Popolnoma suverena vožnja po zasneženih cestah, poleg tega pa so plusi v nizkem hrupu, prijetni vožnji skozi ovinke, ugodni porabi goriva, majhni obrabi in še čem.
Do nadaljnnjega ostajam na kombinaciji poletna - celoletna guma na lastnih platiščih.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a nejc1 So mar 03, 2018 5:08 pm

Pred nekaj časa sam gledal en test celoletnih Michelink in Goodyeark po enem letu uporabe. Pri zaviranju v mokrem na istem poligonu se je po enem letu Michelinu poslabšala zavorna pot za cca 5m, Goodyearu pa zaradi neke posebne oblike profila celo izboljšala za celih cca 5m, in je bila kar precejšna razlika v prid slednjih. Vlečni moment v snegu se je pa obema znižal za približno enako in sta bila tam tam...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a sonic So mar 03, 2018 7:21 pm

limas je napisal/-a:Drugače so za pismenega mestnega voznika popolnoma dovolj poletne gume in verige v prtljažniku.
.


Ne bi rekel. Sem včasih tudi jaz razmišljal v tej smeri, pa ni tako enostavno. No seveda bi tudi to šlo, če lahko v zasneženih dnevih dejansko pustiš avto pri miru, dokler ulice in ceste niso čez dan-dva spet kopne, pa se za transport vmes zanašaš na noge/bus/taxi.
Ravno to zimo je bilo nekaj priložnosti, ko so bile LJ ceste in ulice večinoma fejst zasnežene, nekatere glavne žile (Celovška, Tržaška ipd) pa že splužene. Torej bi moral za vožnjo čez mesto parkrat nameščati in snemati verige - ne ga srat. Tudi sicer v LJ že zdavnaj nihče ne vozi z verigami, ne spomnim se kdaj sem sploh nazadnje videl kaj takega, je že leta...
Verige so v tem kontekstu uporabne bolj samo za policaju kazat med 15.11. in 15.3., če so na kolesih letne gume. Sicer pa samo, če rabiš nujno priti v kak zasnežen klanec v neki vukojebini, kjer tudi zimske gume ne primejo...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a nejc1 So mar 03, 2018 7:36 pm

Mogoče če si v centru mesta in imaš dostop do službe in vsega ostalega z javnim prevozom in pač ko je sneg pustiš avto doma, za vse ki rabijo avto vsak dan ne glede na vreme pa ni šans za letne pozimi, letos so vsaj pri nam bolj slabo plužili in je parkrat še z dobrimi zimskimi precej kopalo in drselo...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a mrtwelvetrees So mar 03, 2018 7:45 pm

Dokler so gume še nove je ok, že 2. leto uporabe bo na snegu veliko slabše, kaj šele 3. leto

Sej ne rečem, so dobre gume, če nisi zahteven voznik. Če bi jaz se vozil samo po LJ (v glavnem) bi jih tudi izbral.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Gregor Humar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe mar 17, 2006 10:15 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a Gregor Humar So mar 03, 2018 8:24 pm

Točno to se meni dogaja: letos je 2. zima, ko jih imam gor in so obupne! Zdrsavajo na polno, sploh na tisti ledeni plundri zjutraj, če čez noč sneži in vmes plužijo ter rata taka ledena čofta.

Prvo leto (lani), ko sicer res ni bilo toliko snega, a sem jih vseeno sprobal v takih razmerah, so bile pa kar ok.

Tako da za več kot eno zimo niso.

Aja, v nezimskih razmerah so pa zelo dobre.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a limas Ne mar 04, 2018 9:31 am

Celoletna naj se uporablja samo pozimi in ni razloga da ne bi zdržala več sezon, saj gre za premijsko znamko.
Zgoraj napisano mislim za tiste voznike, ki delajo veliko kilometrov.
Za mestne, nedeljske , kamp pavšaliste in dame v fičotih, pa je to najbolj racionalna rešitev za celo sezono. Ni razloga, da ne bi zdržala nekaj sezon.
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a dejc99 Ne mar 04, 2018 10:19 am

Ni treba pretiravati, nekaterim se abs sploh ne aktivira v snegu, drugi pa imajo občutek, da se vsak dan vozijo po ledu :).
Vozim na crossclimate že drugo sezono (skupaj 18.000km). Jaz sem z gumami zadovoljen. V mokrem in hladnem vremenu so malenkost slabše, v snegu pa nisem opazil večjih razlik.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov