maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

205 55 16 nove gume zakaj tko mehke??

Napisal/-a maarkec Po sep 14, 2015 3:46 pm

zdravo!
po 5 letih bom počasi menjal pnevmatike, in sicer v dimenziji 205 55 16 91 V, do sedaj sem mel bridgestone turanza er 300, in mi je bila zelo ok, trde stene, rob za alu platišč, tud videz je bil lep, gledam pa ta novem pnevmatike v tej dimenziji, recimo continental premium contact 5, goodyear efficient grip performance, al pa dunlop blu response, očetu sm ze naročil contintenal, ampak se mi zdijo, da te nove gume so zelo mehke, mislim glede bokov, ful se zvijajo, kar mi ni všeč, v primerjavi z mojo bridgestone turanza er 300, ki je zelo lepo drzala kar neki let v ovinke, minimalno zvijanje gume, pa se vizualno zlo lepo, hm, po eni strani bi naročil iste turanza er 300, čeprav se mi zdi bedasto, da vzamem stari model, glede na to da verjamem da so novi modelo boljši in bolj izpopolnjeni v vseh specifikacijah, hvala lp
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

katere pnevmatike skoda octavia 2011 letno do 15.000 km

Napisal/-a maarkec To sep 15, 2015 1:46 pm

lp, katere pnevmatike bi mi priporočil gre za avto škoda octavia, pnevmatike 205 55 16 91 V, 105 konj, do 15.000 km letno, vozim pa večinoma po predpisih, včasih malo bolj dinamično, rad pa bi predvsem udobje, mala obraba in dobra na mokri cesti, gledam pa med goodyear eff, grip performance, continental conti premium contact 5, bridgestone turanza t011,


hvala lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 205 55 16 nove gume zakaj tko mehke??

Napisal/-a esem To sep 15, 2015 4:51 pm

Si ti sposoben odpret o eni stvari samo eno temo? :evil: :twisted: :roll: Sem združil.

V prvem postu "jočeš", kako so gume mehke, v drugem (v novi temi) pa o tem niti besedice. Zakaj že? Za boljše nasvete? Neresnost, površnost ali celo pozabljivost?

Hočeš udobje in "moker" oprijem, hkrati pa, da niso mehke (če se nisi vmes premislil). To dvoje nekako ne gre skupaj, to ti je jasno?

GY EFP so mehke in če si prej imel T300, je razlika (pre?)velika.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: 205 55 16 nove gume zakaj tko mehke??

Napisal/-a DePalmo To sep 15, 2015 8:53 pm

Goodyear niso mehke, sem jih imel, sedaj pa imam Uniroyal. Uniroyal so mehke, ker imam včasih občutek da vozim ladjo in ne avto. Osebno pa Goodyear odsvetujem ker jaz z njimi nisem bil zadovoljen, sem tudi drsel po mokri cesti pa čeprav nisem pretiraval.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: 205 55 16 nove gume zakaj tko mehke??

Napisal/-a tristan01 So okt 03, 2015 9:06 pm

Najprej pojasnilo glede mehke bočnice: po besedah par vulkanizerjev, so pri večini novih modelov gum bočnice mehkejše kot pred leti. Razlog naj bi bila tehnologija ki zmanjšuje porabo na račun manj kotalnega upora.... Iz izkušenj ti lahko povem, da ni vožnja zato nič manj dinamična. Sam vozim aktualno BMW jevo trojko in sem nad Bridgestone letnimi gumami povsem razočaran, saj sem jih uničil v dobrih 20.000 km. Oprijem je dober v vseh vremenskih pogojih, obraba zmerna, žal pa se orehitro uniči rob profila. S tem postane guma moteče glasna. Sedaj sem presedlal na Pirelli P7 blue. Gume imajo za sabo cca 25.000 km. V primerjavi z Bridgestone je na meji malce slabše vodljiva (govorimo o odtenkih), po občutku je kotalnega upora malce manj (poraba padla za 0,1l/100km, velja za to sezono odkar vozim Pirelli), v mokrem je guma odlično vodljiva, tudi pri močnih zaviranjih ali ostrih zavojih ne razočara. Na meji ni nepričakovanih presenečenj.

Predlagam, da preveriš še Pirelli.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov