Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a pskoda To feb 09, 2016 9:31 pm

Z mišelinkam imam bolj slabe izkušnje glede cen tako, da zelo dvomim oz ne verjamem, da bo PS4 med cenejšimi svojega ranga.

Jaz sem že odločen in bom vzel adrenalin RE003 oz če se jih ne da dobit bom potem vzel ali adrenalin RE002 ali RE050A.
Zadnjič spremenil pskoda, dne To feb 09, 2016 9:34 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a a_sist To feb 09, 2016 9:33 pm

pskoda je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:O potenzi 050A sem razmišljal tudi jaz, ampak je na reviewih preveč diametralno nasprotnih mnenj. Od unih, ki so popolnoma navdušeni, do tistih, ki so popolnoma razočarani in jo spluvajo. Tud ocene posledično niso kaj posebno visoke ( http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridg ... RE050A.htm ). Zato sem se ji raje izognil.


:lol: :roll: Te gume so prva vgradnja pri nekaterih ferrarijih in tudi nisan gtr jih ima oni pa s tistimi starimi kripami z zjahanim podvozjem neki blebetajo.
Guma je top in to ve vsak, ki jo je res imel ne pa mislil, da jih ima. Gor ima pa nangang montirane

Res pa je, da ta guma ni za vsakega, ampak ni problem v gumi problem je v kupcu, ki ne ve kaj kupuje


Točno tako kot si napisal - guma je za kupca, ki ve kaj kupuje. Avtor teme jamra nad oprijemom v mokrem, ti genij mu pa svetuješ gumo, ki jo vgrajujejo v ferrarije (ki dežja ne vidijo) in je po ocenah dobra le na suhem, ko se malo segreje in je slaba na mokrem.. :roll:.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a pskoda To feb 09, 2016 9:38 pm

Ta guma ni slaba po mokrem, ampak po mokrem vsi vozimo (vsaj jaz) z rezervo, ker so zelo različne površine asvalta, kar se zelo občuti na mokri cesti. Prava športna guma pride do izraza po suhem po mokrem ni pametno divjat do limita.

Npr. lep primer so krožni v btc ljubljana in ko je mokro hitro zdrsne po suhem pa drži ko pes ježa. Tam so hvala bogu nizke brzine zdaj si pa zamisli, da naletiš na tak moker asvalt v ovinek pri visoki brzini :huh:
Lp
 
hibrid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr feb 03, 2016 5:11 pm

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a hibrid To feb 09, 2016 9:42 pm

a_sist je napisal/-a:
Točno tako kot si napisal - guma je za kupca, ki ve kaj kupuje. Avtor teme jamra nad oprijemom v mokrem, ti genij mu pa svetuješ gumo, ki jo vgrajujejo v ferrarije (ki dežja ne vidijo) in je po ocenah dobra le na suhem, ko se malo segreje in je slaba na mokrem.. :roll:.

Predlagana potenza je res malo star model in je že veliko novejših in boljših zunaj. Tudi na tvojem linku so ji uporabniki dali slabe ocene na mokrem.
Sicer je načeloma tako da manjše cole in večje se naj ne bi primerjale med seboj tudi če je isti model gume ampak...
na avstralskem strokovnem testu 235/35 R19 http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm je dobila potenza oceno 9/10 za mokro.
Ob izzidu modela davnega leta 2010 je bila 205/50 17 na drugem mestu na testu zaviranja na mokrem/suhem, na vožnji na čas po mokrem je bila solidna četrta. Je pa razočarala po vožnji na stoječi vodi(lužah). http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
Po tem testu gre sklepati da rahel dež je potenca solidna, za močnejši dež z lužami pa slaba. Idelne gume ni, vsaka ima nekje šibko točko, zato pa imajo v f1 toliko parov, za vsako situacijo drug komplet.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a emozul Sr feb 10, 2016 9:13 am

Dejstvo je, da sta obe gumi že stari, vendar dobri.
Sam ful "kolebam", sploh pa ko sem videl tole, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3.
Zaenkrat zelo hvalijo pa še pri tyrereviews so napisali, citiram:

While we've not yet had the chance to drive on it, the independent German test body TUV have done their usual array of tests, and found that the new Goodyear has 2.6 metres shorter wet braking (9% better performance) and 1.3 metres shorter dry braking (4% better performance) than the average of the Michelin Pilot Sport 3, Bridgestone Potenza S001 and Continental Sport Contact 5.

This is a tyre we're very excited about, so you can be sure we'll be reporting on the driving experience at the first opportunity.

The Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 will be sold in 17 to 20 inches, covering 41 sizes. The tyre will be on the market in certain sizes now, with the majority of sizes on sale by March 2016.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a svetilnik Sr feb 10, 2016 1:51 pm

a_sist je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:O potenzi 050A sem razmišljal tudi jaz, ampak je na reviewih preveč diametralno nasprotnih mnenj. Od unih, ki so popolnoma navdušeni, do tistih, ki so popolnoma razočarani in jo spluvajo. Tud ocene posledično niso kaj posebno visoke ( http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridg ... RE050A.htm ). Zato sem se ji raje izognil.


:lol: :roll: Te gume so prva vgradnja pri nekaterih ferrarijih in tudi nisan gtr jih ima oni pa s tistimi starimi kripami z zjahanim podvozjem neki blebetajo.
Guma je top in to ve vsak, ki jo je res imel ne pa mislil, da jih ima. Gor ima pa nangang montirane

Res pa je, da ta guma ni za vsakega, ampak ni problem v gumi problem je v kupcu, ki ne ve kaj kupuje


Točno tako kot si napisal - guma je za kupca, ki ve kaj kupuje. Avtor teme jamra nad oprijemom v mokrem, ti genij mu pa svetuješ gumo, ki jo vgrajujejo v ferrarije (ki dežja ne vidijo) in je po ocenah dobra le na suhem, ko se malo segreje in je slaba na mokrem.. :roll:.


Ni problem samo mokra cesta od dežje, problem je tudi vlaga, ko pade megla, pa že suh hladen asvalt, da ne omenjam zlizane ceste. Slabših gum kot je ta continentalova še nisem imel. Kot sem že omenil, mogoče pa je dobra na segretem pomladansko-poletnem asvaltu, toda od oktobra do danes vozim kot po jajcih...
Potenza pa je guma o kateri že leta slišim same pohvale... torej nekaj mora biti na tem. Rad bi prišel samo do odličnih športnih gum za mojo dimenzijo, tako na suhem, kot na mokrem, vlažnem in hladnem... no, vem, da je to skoraj nemogoče, toda vsaj približal bi se rad.
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a a_sist Sr feb 10, 2016 2:04 pm

Imel sem isti problem (enaka dimenzija gum kot jo imaš ti) na prejšnjem avtu. Odločil sem se za falken ZE-914. V suhem nimam pripomb, je zelo dobro držala. V mokrem prve pol leta je bila ok, po pol leta pa se je občutno poznalo poslabšanje oprijema (sploh krožišča), kljub temu da je bilo profila še ogromno. Tukaj se nato pozna razlika med premium in gumami srednjega/nižjega ranga. Teste pa razne revije delajo na novih gumah in se ta upad performans s časom ne vidi/zazna.

Na drugem avtu imam rainsport 3 (225/45/17) in je guma odlična v suhem , v mokrem pa sploh. Tud pri hitrejši vožnji se dobro obnese. Če misiš it klat ovinke na rakitno, pol boš čutil zvijanje bočnic, drugače pa dajejo zelo dober občutek. Pred temi sem imel michelin PS3, pa mi je po občutku rainsport3 boljša, malo trše boke ima. Edini minus je obraba - prednje gume imajo po prvi sezoni še pol profila ( ta avto vozi punca).

Zase bom spomladi gotovo kupil re002 ali 003 (če mi jo rata dobit).
Zadnjič spremenil a_sist, dne Sr feb 10, 2016 2:10 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
No escape from the mass mind rape...
 
hibrid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr feb 03, 2016 5:11 pm

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a hibrid Sr feb 10, 2016 2:06 pm

svetilnik je napisal/-a:
Ni problem samo mokra cesta od dežje, problem je tudi vlaga, ko pade megla, pa že suh hladen asvalt, da ne omenjam zlizane ceste. Slabših gum kot je ta continentalova še nisem imel. Kot sem že omenil, mogoče pa je dobra na segretem pomladansko-poletnem asvaltu, toda od oktobra do danes vozim kot po jajcih...

Katero continentalovo imaš?

svetilnik je napisal/-a:Potenza pa je guma o kateri že leta slišim same pohvale... torej nekaj mora biti na tem. Rad bi prišel samo do odličnih športnih gum za mojo dimenzijo, tako na suhem, kot na mokrem, vlažnem in hladnem... no, vem, da je to skoraj nemogoče, toda vsaj približal bi se rad.

Kot sem ti napisal Potenza bo za vlažno cesto in rahel dež solidno opravila delo, za kaj več bo pa zatajila. Guma, ki je boljša na suhem je slabša na mokrem, guma ki je boljša na mokrem je slabša na suhem(posebej pri tako ozki dimenziji 195). Če boš vzel to potenzo in če boš ob deževju malo spustil gas bi moral bit zadovoljen.

Sam bi gledal še za omenjeno Michelin Pilot Sport 3 in Dunlop Sport BluResponse. Najverjetneje bi se za Dunlop Sport BlueResponse odločil.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a svetilnik Sr feb 10, 2016 2:10 pm

Premium contact2
 
hibrid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr feb 03, 2016 5:11 pm

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a hibrid Sr feb 10, 2016 2:13 pm

Premium contact 2 je izšla istega leta kot potenza in ps3, tako da ne pričakuj nekega (pre)velikega napredka, če boš katero od teh dveh izbral, ker so že novi modeli zunaj. Boda pa boljše kot sedaj, ker conti premium contact niti ne spada v razred športnih gum. Finci so jo celo testirali v ECO razredu in je zmagala. Majhna poraba, udobna vožnja in majhno trenje z športnostjo ne gredo najbolj skupaj. http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm

Letne gume DUNLOP Sport BluResponse 195/45R16 84V XL so že od 78€ naprej in tako kvalitetne gume za ta denar mislim da ne boš dobil. V dežju imajo A, pri porabi pa tudi niso kritične z C.


Lp
Zadnjič spremenil hibrid, dne Sr feb 10, 2016 3:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a svetilnik Sr feb 10, 2016 3:04 pm

hibrid je napisal/-a:Premium contact 2 je izšla istega leta kot potenza in ps3, tako da ne pričakuj nekega (pre)velikega napredka, če boš katero od teh dveh izbral, ker so že novi modeli zunaj. Bo pa boljše kot sedaj, ker conti premium contact niti ne spada v razred športnih gum. Finci so jo celo testirali v ECO razredu in je zmagala. Majhna poraba, udobna vožnja in majhno trenje z športnostjo ne gredo najbolj skupaj. http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm


Ne, to gumo imam sedaj gor, z njo nisem zadovoljen. Prvavgradnja.
 
hibrid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr feb 03, 2016 5:11 pm

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a hibrid Sr feb 10, 2016 3:06 pm

Ja normalno da nisi z njo zadovoljen, saj to ti pravim, če to je neka eco touring guma, ti bi pa imel športne.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a svetilnik Sr feb 10, 2016 3:25 pm

Tudi prej sem imel touring gume, pa nikoli ni bilo tako katastrofalno... npr bridgistone turanza, nokian zg2, celo michelin primacy hp... nazadnje pa dunlop sportmaxx RT... Te continentalke sedaj pa so čiste drsalke...
 
hibrid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr feb 03, 2016 5:11 pm

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a hibrid Sr feb 10, 2016 3:58 pm

Lahko da je bil poudarek na manjši porabi goriva in da je zato tako drsela. Imel sem dve leti nazaj micheline energy saver plus in sem jih po dveh mesecih prodal, ker niso bile za nikamor. Kot da bi se po ledu vozil so plavale po ovinkih. Vsak model je zgodba zase, tudi znotraj enakega branda.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Dimenzija letnih 195/45 16

Napisal/-a svetilnik So feb 04, 2017 9:42 am

Po testih so mi padle v oči ti dve gumi, Nokian Line in pa Kumho Ecsta HS51. Res pa je, da tej Kumho nebi najbolj zaupal, oziroma težko verjamem, da je tako dobra, kljub mnenju uporabnikom. Verjetno bi najbolj prišla v poštev res kakšna Dunlop Sport BluResponse ali pa dosti dražja Michelin Pilot Sport 3 PS3.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: zrmkf in 5 gostov