umbertoE
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So feb 20, 2016 7:24 pm

CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a umbertoE So feb 20, 2016 8:26 pm

Pozdrav!
Odločam se za nakup novega vozila. Iščem med crossoverji, s katerim bi se spopadala tako v ovinkastih cestnih zavojih (Rakitna) in zimskimi voznimi razmerami na Notranjski (kjer je zima doma :evil: ) kot na avtocestah.
Všeč mi je Peugeot 2008 ; edino, kar mi ni jasno so celoletne pnevmatike, v katere je obut zaradi funkcije all grip control.
Všeč mi je tudi nova Mazda CX-3.
Kako je z "obutvijo" pri ostalih mestnih terencih? Npr. Suzuki S- cross ?
KAJ SI MISLITE O UPORABI CELOLETNIH GUM ( obnašanje v ekstremih zima- poletje...) ?

Kriza! oops oops
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a nebivedu So feb 20, 2016 8:42 pm

Celoletne za na cesto večinoma izhajajo iz letnih gum, ki jim "narežejo" lamele. Je nekaj izjem, ampak večinoma so to letne gume, ki se pozimi bolj slabo obnesejo.

Za na suv se splača vzeti ALL TERRAIN gume. Te pa imajo veliko več silice in imajo lamele, ter imajo mnogo bolj grob profil, pa se pozimi obnesejo veliko bolje kot all season gume. Sam imam na avtu yokohama geolandar AT/S z kar nekaj procenti več silice v gumi. In pozimi se držijo ceste odlično, poleti pa sploh ni problemov. Uporabljam jih že vrsto let in trenutno je na avtu šesti komplet the gum. Pozimi sem brez problema prilezel tudi na vršič po zasneženi cesti. Pa še po terenu se lahko potem voziš, ker ima dodatno ojačano bočnico. Pozimi jih imam napolnjene z 1.8 bara, da se malo razlezejo, poleti pa 2.5 bara, da so bolj trde. Imam jih pa na avtu nekje 2 leti, potem pa zamenjam. Imajo pa 40.000 milj garancije.

Slika
Predstavitev:
https://www.youtube.com/watch?v=ekGqQrtIWEg

Review na suvu:
https://www.youtube.com/watch?v=CPO40gUpmxs
Old subarus never die, they just get faster!
 
umbertoE
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So feb 20, 2016 7:24 pm

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a umbertoE So feb 20, 2016 8:49 pm

Hvala za odgovor!
Koliko časa /km pa vzdrži en komplet?
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a jaqckoo So feb 20, 2016 9:07 pm

Jaz mam contiinetal conti cross. do zdaj mam 2 leti majo tam okoli 4 mm profila .Za normalno voznjo zadovoljive .,bol za po asfaltu.
Mi je tud kolega predlagal AT gume,so mi tele od yokohame kr 8)
l.p.
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a matejxx So feb 20, 2016 9:09 pm

Jaz lahko povem lastno izkušnjo z celoletnimi gumi. Sicer avto ni bil moj, sem ga pa imel možnost peljati za en dan. Gre se za VW Tiguan 4x4, ki je imel nameščene celoletne gume. Vožnja po mokri cesti je bila čisto normalna, kar tudi za pričakovat, če ne divjaš in voziš normalno. Tudi ni bilo posebnih težav, ko sem prišel na sneg. Toda ko se je začel klanec pa je postalo zanimivo. Še precej bolj zanimivo pa je bila vožnja po klancu navzdol, kjer na avtu enostavno niso mogel imeti želene kontrole.

Po moje je bolj pametno nabaviti letne gume in zimske, ker celetelne gume niso primere za snežne razmere. Dobro če se misliš voziti samo po mestih in avtocesti bodo že za silo. Toda ko prideš v malce večji sneg pa so obupne proti zimskim gumah.
 
umbertoE
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So feb 20, 2016 7:24 pm

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a umbertoE So feb 20, 2016 9:14 pm

matejxx je napisal/-a:Jaz lahko povem lastno izkušnjo z celoletnimi gumi. Sicer avto ni bil moj, sem ga pa imel možnost peljati za en dan. Gre se za VW Tiguan 4x4, ki je imel nameščene celoletne gume. Vožnja po mokri cesti je bila čisto normalna, kar tudi za pričakovat, če ne divjaš in voziš normalno. Tudi ni bilo posebnih težav, ko sem prišel na sneg. Toda ko se je začel klanec pa je postalo zanimivo. Še precej bolj zanimivo pa je bila vožnja po klancu navzdol, kjer na avtu enostavno niso mogel imeti želene kontrole.

Po moje je bolj pametno nabaviti letne gume in zimske, ker celetelne gume niso primere za snežne razmere. Dobro če se misliš voziti samo po mestih in avtocesti bodo že za silo. Toda ko prideš v malce večji sneg pa so obupne proti zimskim gumah.



Ja, saj- klanci in sneg me najbolj skrbita.... :|
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a nebivedu So feb 20, 2016 9:26 pm

umbertoE je napisal/-a:Hvala za odgovor!
Koliko časa /km pa vzdrži en komplet?


Nekje 72.000 kilometrov zdržijo, potem so pa pretrde za pozimi, poleti pa še ni problema, ampak jih vseeno zamenjam, da imam nove, ker je boljši občutek.

umbertoE je napisal/-a:Ja, saj- klanci in sneg me najbolj skrbita.... :|


No, pri all terrain gumah je ta razlika med zimsko in all terrain manjša kot med zimsko in all season. Namreč all terrain je le veliko bolj grobo narezana guma in mehkejša kot all season, tako da tudi po klancu dol nimam nobenih težav. Edini problem je bil na ledu, ampak tam imajo pa vse gume problem.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a xxl So feb 20, 2016 9:27 pm

Jaz sem jih pač dobil na Kadjaru,to zimo bom že potrpel,sicer to malo sneženja mi ni "škodovalo",ampak,nekega zaupanja mi pa ne dajo.Verjetno bom za drugo zimo kupil "prave" zimske,te pa vozil kot letne. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a nebivedu So feb 20, 2016 9:30 pm

xxl je napisal/-a:Jaz sem jih pač dobil na Kadjaru,to zimo bom že potrpel,sicer to malo sneženja mi ni "škodovalo",ampak,nekega zaupanja mi pa ne dajo.Verjetno bom za drugo zimo kupil "prave" zimske,te pa vozil kot letne. :?


Katere gume pa si dobil na avtu?
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a pskoda So feb 20, 2016 9:42 pm

Celoletne gume so zanič. Te gume niso ne za poleti sploh pa ne za pozimi.
Če te gume rinejo na nov avto je vsaj zame :huh:
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a Ivan36 So feb 20, 2016 10:06 pm

pskoda je napisal/-a:Celoletne gume so zanič. Te gume niso ne za poleti sploh pa ne za pozimi.
Če te gume rinejo na nov avto je vsaj zame :huh:

Pa jih z dobičkom ravno včeraj videl na novem Dusterju. Torej jih bojo tam unovčili??? Pa še kaka ne masovna mera gume pa zmagajo!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a xxl So feb 20, 2016 10:13 pm

nebivedu je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Jaz sem jih pač dobil na Kadjaru,to zimo bom že potrpel,sicer to malo sneženja mi ni "škodovalo",ampak,nekega zaupanja mi pa ne dajo.Verjetno bom za drugo zimo kupil "prave" zimske,te pa vozil kot letne. :?


Katere gume pa si dobil na avtu?

Goodyear 4seasons.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
umbertoE
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So feb 20, 2016 7:24 pm

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a umbertoE So feb 20, 2016 10:18 pm

Ivan36 je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Celoletne gume so zanič. Te gume niso ne za poleti sploh pa ne za pozimi.
Če te gume rinejo na nov avto je vsaj zame :huh:

Pa jih z dobičkom ravno včeraj videl na novem Dusterju. Torej jih bojo tam unovčili??? Pa še kaka ne masovna mera gume pa zmagajo!

Torej - jaz kot pametna ženska :roll: bi tudi uporabljala zimske za zimo, letne za poletje pri križancu. oops
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a nebivedu So feb 20, 2016 10:19 pm

xxl je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Jaz sem jih pač dobil na Kadjaru,to zimo bom že potrpel,sicer to malo sneženja mi ni "škodovalo",ampak,nekega zaupanja mi pa ne dajo.Verjetno bom za drugo zimo kupil "prave" zimske,te pa vozil kot letne. :?


Katere gume pa si dobil na avtu?

Goodyear 4seasons.


ocene niso slabe

pskoda je napisal/-a:Celoletne gume so zanič. Te gume niso ne za poleti sploh pa ne za pozimi.
Če te gume rinejo na nov avto je vsaj zame :huh:


Na kolikih avtih si jih pa že imel, da to trdiš?

Namreč zadnjih 10 let nisem imel pravih zimskih gum na avtu (vedno samo all terrain, večinoma yokohama geolandar ats), prevozil sem pa ogromno kilometrov po snegu, brez ene same nesreče ali zdrsa iz ceste. Pa na vseh domačih avtih so te gume.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a Ivan36 So feb 20, 2016 10:29 pm

Lani sem kupi tole http://www.malatesta.it/en/ pa sem pozitivno presenečen!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a xxl So feb 20, 2016 10:35 pm

Vem,ocene za GY 4seasons so dobre,pa vendar bi me na kakšnem hribu navzgor,ali navzdol bilo kar malce strah.Že na ravnem, svežem, nekaj centimetrskem snegu sem moral vklopit na expert (izklop asr),da lahko speljem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a nebivedu So feb 20, 2016 11:57 pm

Ivan36 je napisal/-a:Lani sem kupi tole http://www.malatesta.it/en/ pa sem pozitivno presenečen!


To so pa obnovljene gume - nalite na staro rabljeno gumo. To je pa čisto nekaj drugega kot all season.

So pa dobre za makadam in po celem snegu gredo dobro, sprobano
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a nebivedu So feb 20, 2016 11:59 pm

xxl je napisal/-a:Vem,ocene za GY 4seasons so dobre,pa vendar bi me na kakšnem hribu navzgor,ali navzdol bilo kar malce strah.Že na ravnem, svežem, nekaj centimetrskem snegu sem moral vklopit na expert (izklop asr),da lahko speljem.


Verjetno je tukaj tudi pogon malo problematičen, ko je 90% stalni prednji, potem pa šele vklaplja zadnji pogon po potrebi. Sam imam stalni pogon na vsa 4 kolesa in še reduktor, ki spremeni razmerje na izhodu menjalnika. Pa prestaviš v reduktor, da gre avto počasneje in se spustiš po klancu navzdol in ni treba nič bremzat, ker vse dela mašina.
Old subarus never die, they just get faster!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a nejc1 Ne feb 21, 2016 12:06 am

Kolikor vem on sploh nima 4x4
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: CELOLETNE (mud & snow) gume na križancih ?

Napisal/-a nebivedu Ne feb 21, 2016 12:09 am

Nisem vedel, sem mislil da ima.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov